Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

SedlikCZ

Jednoduše nadčasové a skvěle zpracované ...... ani s dnešními technologii nedokaze zadny rezisef vyvynoout atmosferu takhle strhujicí, napínavou a hlavně skutečně strašidelnou .... i přes velice zastaralé efekty stále BEST HoRoR.... ()

montel

Skupina mladých přátel odjíždí na opuštěnou chatu hluboko v lesích. Ve sklepení malé chaty najdou knihu, která je vázána v lidské kůži a magnetofon, na kterém neznámí hlas pronese monolog, který probudí lesní démony. Ti začínají obyvatele chaty napadat a měnit je ve lstivé a krvelačné monstra. Jediný kdo přežije a dokáže se démonům bránit je Ash (Bruce Campbell)... Naprosto kultovní záležitost, která nemůže uniknout žádnému fans hororu. Lesní duch nastartoval kariéru Sama Raimiho a díky úspěchu natočil ještě další dva díly. Já nejvíce upřednostňuju dvojku, protože trojka už je spíše komedie, ale první díl má své jedinečné momenty, např. znásilnění stromem :) 60% ()

Tanulin

Můj první horor, který jsem kdy viděla.Nostalgicky vzpomínám na bráchu, jak přines video, sešla se celá banda jeho kamarádů a mně milostivě dovolili se podívat :o) Pamatuji si děj do teď, a byla jsem mile překvapena, že jsem mohla mít repete na Cinemaxu. Je to prostě dobrý :o) ()

karel63

Poprvé jsem tenhle film viděl na VHS před 27 lety (tenkrát se tomu říkalo "chata hrůzy") a byl to můj kultovní. Dnes jsem o kousek starší a názor - SUPER. Ani po těch letech (a, že si dali šikovní lidé tu práci, a film vyčistili) neztratil na hororovosti. Dneska se točí sra... a těm všem rádoby filmařům, bych to dal sledovat povinně. ()

Drky

Rok mého narození, u nás doba temna a v Émerice točili takovéto nechutnosti a zvrácenosti za, které by byli zde jisto jistě ukřižováni. O 29 let později se toto ovšem zdá být lehce komické a úsměvné, neříkám, že ne strašidelné, ale závidím pamětníkům, kteří měli tu možnost sledovat to v té době kdy zde nic takového nebylo a jen těžko se k tomu člověk dostal. Nevím, ale Raimi pro mě již vždy bude a i zůstane spíše takový úchyl a komik. 3* za originální záležitosti v tomto temné snímku. Dávám úchylných 69%. ()

Bobik99

Naštěstí jsem se na něj díval přes den, ale pokud bych si ho pustil večer, nevím zda bych dokoukal do konce. Během sledování filmu, když bylo ještě třicet minut do konce jsem si říkal, co se tam ještě všechno může stát, ale opravdu mě překvapilo co všechno vymysleli. A myslím že se to velmi povedlo :) ()

chaosteory

Konečně jsem pochopil všechny, kteří to považují za kult a kteří jsou odvaření z Bruce. Doteď mě Raimi zaujal novějším Stáhni mě do pekla ( a zaujal hodně přesvědčivě ), přičemž Campbell mě míjel. Ale teď si je budu pamatovat a tenhle snímek taky. Éry filmů mezi lety 80' až 90' se točily s radostí a nadšením, a tvůrcům bylo vlastně jedno jestli to bude mít úspěch nebo ne. A v tom je ta klasika a kultovnost, Evil Dead je tvořen s hravostí, která je vidět na každé minutě. Zápletka s knihou mrtvých dává jasný prostor pro děsivě vtipnou podívánou, během které mi buď běhal mráz po zádech nebo jsem se lámal smíchy. Motivy zla putujícího po lese kdykoliv se objeví tajemná mlha umí potrápit ještě teď. Hodně mě taky překvapily triky, na ty leta, na tu bídu s rozpočtem stylová podíváná, která ZASE pumpuje atmosféru. A jak jsem psal, když ne strach, tak smích. Campbell byl asi stvořen přímo pro Raimiho, takový komediální výkon, ale přitom uhraný s naprostou vážností, bych čekal spíš jinde. Je těžké vybrat si oblíbenou pasáž nebo scénu, buďto se z toho stane váš favorit a nebo ne. Střední cesta tu nemá prostor. ()

valmet

Než jsem mohl tenhle film poprvé shlédnout, slyšel jsem o něm úplný legendy. Myslím, že jsem ho viděl těsně po revoluci a dodnes si vzpomínám, jak se ve mě mísily pocity děsu a naprostýho nadšení. Jinak než pět nemůžu. ;-) ()

veere odpad!

To byla ale sra_ka, sice chápu že to je takovej předchůdce gore, a nebýt tohoto filmu mnoho novějších vtípku by dost možná vůbec nevzniklo... ale stejně hodina a kus naprosto zbytečného materiálu. Čekal jsem poctivou zombíkarnu, nedostal jsem, nedostal jsem ani napětí ani humor, jediný co tu je trapnost a hnus. Netuším pro koho je to kult, pro mě je to prostě píčovina. ()

Hrobař

Blbý český distribuční název je zatraceně matoucí (jak má člověk pak najít dvojku chytráci). To však není chyba filmu. Film má parádní hororový rozjezd, děsivou hudbu a vše co má horor mít. Ke konci se pak mění ve vyvražďovačku se vším všudy, kdy tajemství zabijáka zmizelo a přichází dost nedokonalý gore. S ohledem na dobu, ale jistě přelomový film a za výborný konec, strašidelný začátek a precizní sklep si film 5 zaslouží. Postavy však mnoho rozumu nepobraly. ()

titi74

Príchodom mladých ľudí na chatu a čakanie zla na vpustenie do nášho sveta , po prečítaní pár veršov z knihy mŕtvych ,začína atmosféra v miestnosti pri pozeraní tohto filmu hustnúť ,pomaly sa vám vsúva pod kožu a chytá za srdce ,originálne mrazivé ,napätie stúpa až do konečného záverečného energického výboja ,kde každý čaká na ranné zore . ()

Ounak

Nejděsivější horor společně s Satan přichází! Mezník mezi horory který udělal tlustou čárů při hodnocení všech hororů. Každý hororový fanoušek by měl mít tento skvost schovaný někde doma a při absenci kvalitních hororů současnosti si jej vždy pustit když bude nejhůř. Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl tak bát. ()

Mark1983

Atmosféra je fantastická,příběh je taky dokonalý,ale celé to veledílo mi kazej na konci ty umělí strašáci,na kterých fakt je vidět,že jsou umělí.Jinak celkově se jedná o takový zábavný hororový průměr. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)