Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Madax

Na jednu stranu je dobře, že tvůrci šli tentokrát jinou cestou a nevykrádají jedničku, na druhou stranu zamrzí absence tíživé hrůzy a mistrovsky navozovaného vtíravého strachu, jak jsme z jedničky zvyklí. Raimi tentokrát vsadil na chaotický slepenec uplácený z řevu, nájezdů kamery, brutálního humoru a spousty nejrůznějších drastických efektů, ty však dnes už působí dost omšele. Tato směska splatterských ingrediencí působí sice dobře, avšak stále přetrvává v divákovi pocit, že sleduje jenom ujetou blbinku pro rychlé pobavení. Hvězdičku navíc dávám za výborný závěr. ()

Sekel

Genialni zalezitost, trosku strasidelna a strasne vtipna. Temer jakakoliv veta je hlaskou hodnou zapamatovani. Bruce Campbell v zivotni roli Ashe, co je nekompromisni tvrdak, srovnatelny s hrdiny typu Bruce Willise v jeho nejlepsich filmech. Nadherna krasa. ()

Skank

Hektolitry krve, goregrind, zlá ruka, všudepřítomné zlo, tančící mrtvá milenka, posedlost, hodná matka Henrieta, a jeden vyvolený hrdina! ()

mouzi

Prvni dil me nijak nenadchnul a i kdyz jsem se jej snazil brat s ohledem na jeho stari, odpocitaval jsem cas do konce. Dvojka je ale o necem uplne jinem. Zacatek byl jakymsi navazanim na prvni dil (nebo zkraceny dej prvniho?) a potom uz to jenom jelo. Bavil jsem se az do posledni vteriny. Tento film se neda brat jako horor v pravem slova smyslu, ale napinave momenty v nem jsou. Musim priznat, ze i ja mel chvilemi strach :) Bruce Campbell byl skvely a jeho hlasky "Groovy.." a "Swallow this!" me dostavaly do kolen a jeho vyraz v obliceji mi pripomnel pitvoreni Jima Carreyho :) Efektu je ve filmu tolik, ze snad neni zaber, ve kterem by bylo neco "normalniho". Jelikoz jsem predtim videl Braindead, pri scene s motorovou pilou a v soubojich s monstry se mi vybavilo i dilo Petera Jacksona. Zabava od zacatku do konce. ()

geedee

Místy velmi vychytaná zábava, která svou "úchylnou" originalitou neztrácí nic ani po 22 letech. Suprově jsem se bavil a Bruce je faaaaaakt dobrej herec!!!! ()

Grázl83

To byla ale kravina. Horor bez napětí, komediální prvky spíše ubírají na celkovém vyznění filmu. Možná že kdybych na to koukal před 20lety na VHS tak bych to možná považoval za kultovní film jako většina zde přítomných. ()

CabelNM

Evil Dead II alias remake z prvej časti je film môjho detstva ktorý sa stal kultovou záležitosťou v mojom filmovom živote, kazetu som ošúchal na videu nespočetne veľa krát a ani dnes si nemám problém tento brilantný skvost medzi hororovými komédiami pozrieť aj dva krát do roka, najlepšie rovno s niekym kto to ešte nikdy nevidel, druhý diel je od prvého podľa mňa rozhodne lepší, možno práve kvôli tomu že som druhý videl skôr ako prvý, film je plný humoru, dobrých hlášok a nezabudnuteľných scén akými sú valiaca sa krv zo steny, zakliata ruka snažiaca sa zabiť svojho pána, hlavného hrdinu Asha ktorý si ju nahradí motorovou pílou, smejúce sa predmety v celej miestnosti na čele s vypchatou hlavou jeleňa, babka v sklepe, hlava odťatá rýlom no proste samé šupy natočené Raimiho svojskou, originálnou a neopísateľne skvelou kamerou.Film vznikol v čase kedy som sa narodil, dneska tie triky a masky vyzerajú smiešne ešte viac ale aj napriek tomu je to skvelá zábava s dobrou temnou, lesnou atmosférou ktorá sa určite nebude páčit každému a dúfam v to že sa dožijem tretieho remake Evil Dead od Sama Raimiho ktorý je na pláne už o rok a tým pádom sa stáva mojim najočakávanejším filmom, už teraz sa modlím aby bol v hlavnej úlohe opät Bruce Campbell a dostane v chalupe ďalších cucákov :) ()

Shelby14

jak jsem se dočetl v jiných komentářích, hodně lidí neskouslo odlehčené pojetí filmu. podle mě raimi namixoval luxusní koktejl krve, brutality, humoru a nadsázky, a ještě k tomu přihodil hromadu nápadů ( upilovaná brokovnice a motorová pila na pahýlu ruky, to je přece jeden z mnoha příkladů za všechny ). atmosféra taky sedí jak prdel na hrnci, takže pro mě jasně za pět. ()

jopal

Oproti jednotke ovela slabsie. Mal som chut to vzdat, ale vydrzal som. Miestami som nevedel, ci sa mam smiat, alebo plakat nad ubohostou tohto pocinu. ()

Charlie.Harper

Tento krát o niečo zábavnejšia dvojka čiastočne stráca na atmosfére, ktorá bola vytvorená prvým dielom. Avšak pridáva kvapku humoru a stále si ponecháva originálnosť Raimiho momentov prekvapenia. A práve preto sa pre mňa Evil Dead 2 stáva rovnako kvalitným počinom ako Evil Dead. Napriek podobnému začiatku je film rovnako pútavý a výnimočný. Akurát koncovka tejto druhej časti mi bola sympatickejšia. ()

lisma

Od první chvíle divoká jízda s notnou dávkou humoru, krve, efektů poplatných osmdesátým letům. Inu přesně to co moje gusto má rádo a po kterém přede, vrní a tetelí se blahem. ()

Tristanian

"To je ten film jak se tam směje losí hlava?" Čimž jsem usadil kanaďany, protože mysleli, že tuhle klasiku neznám. Znám. Pouštím si to do roka alespoň šestkrát... od roku 1992 :) ()

MFZB

Konečne po dvoch týždňoch som si našiel čas na nejaký filmík a tak som vsadil na istotu v podobe Evil Dead 2. Prvý diel som pozeral pomerne nedávno v re-masted vezii a s normálnym dabingom, tak to som si ho riadne vychutnával no a zažiadalo sa mi opäť sa vrátiť k celej sérii. No druhý diel je úplne odlišný ako 1-ka, ktorá je fakt čistokrvným hororom a dokáže vydesiť aj dnes a každopádne pravému fanúšikovy neprídu tie triky ani len omylom smiešne, zato tento druhý diel je fakt riadna sranda, niektoré scény sú vážne na pošťanie ale na druhej strane ide taktiež o dobrý hororík ešte by som si mal v blízkej budúcnosti asi Armádu temnôt pozrieť, to je fakt dorážka. Proste toto je jedna z najlepších ak aj nie najlepšia hororová séria... ()

henrykz

Prosím, neházejte kamení... V každém druhém záběru je chyba. To jsem už ale komentoval u prvního dílu. Já prostě nedokázal skousnout to, že navazuje na Evil Dead I a přitom se k chatě jede po jiném mostě a Lindu hraje jiná herečka. Pokud bylo záměrem navázání spojení s prvním dílem, stačilo použít záběry z něj. Co se týká označení hororu, nemohu dost dobře soudit, jaké byly poměry v 87. a jak na lidi tento film působil. V současnosti by asi neobstál. Komedie? Já se párkrát pousmál, ale komedie to není. Dávám 15-20%. Jinak zajímavý komentář je od Galadriel. ()

Hakuna Matata

Tak Lesní duch podruhé. Spoustu dobrých nápadů, jako v jedničce skvělé záběry kamerou. (Bohužel) se tady místo čistého hororu brnká na žánr komedie. Nečekejte ale na humor hodný Scary Movie, tenhle je morbidní, nechutný a vzrácený, chápu tedy, že se nemusí líbit všem. Dlouho jsem se rozhodoval, ale nakonec zůstávám na pěti hvězdách, je to slabší, ale stále moc dobrej film. 85%. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)