Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Hillock

Oproti jedničce je tohle kokotina. Spojení dvou nespojitelných žánrů se zde vymklo kontrole. Prej "kult". Hovno! Tohle je nepovedená parodie na horor. Vysokému hodnocení se už ani nedivím. Já už se ničemu nedivím. ()

danoo

Niečo tak zúfalo amatérskeho som nevidel ani nepamätám. Moment. Súťažiť by mohla ešte Raimiho 1. Takže, ak nerátam pár vychytávok (Who's Laughing Now?), jedinou dobrou vecou na oboch častiach je to, že vedú k Army of Darkness! ()

uiu

Horor mého dětství, který jsme tajně sledovaly, s dabingem jednoho člověka, u kámošky. Ačkoliv se u něj dnes směji, kdysi jsem skákala hrůzou. Motorová pila místo ruky rulezzz! ()

Nihlathak

Neuvěřitelnej masér Ash, kterej má místo ruky motorovku, hlášky jak břeh a atmosféra jak řemen - to a mnoho dalších faktorů dělá z téhle nářezové hororové komedie mnou nejvyhledávanější popcornový zábavový film na takové ty večery s přáteli. Mazec! ()

lennyd

Ash (Bruce Campbell) chce se svojí přítelkyní Lindou strávit romantický víkend na opuštěné chatě hluboko v lesích. Chata ale patří profesorovi, který zkoumal tajemnou knihu Necronomicon, a texty z ní nahrál na magnetofonovou pásku. Až když si Ash přehraje, zjistí, že stará kletba dokázala osvobodit starověké zlo, žijící v lese a lačnící po lidské krvi... Po úspěchu prvního dílu dostal Sam Raimi větší rozpočet, a rozhodl se původní scénář trochu upravit, tu něco přidat, támhle něco ubrat a vydat to jako takový pseudo-remake. Musím přiznat, že hlavně díky komediálním prvkům se mi druhý díl líbil o dost více - i když temnou atmosféru z prvního filmu bohužel nenahradil. Ale to vůbec nevadí, bavil jsem se nadmíru skvěle - a i když chvilkama jak Raimi tak Campbell hodně přeháněl, k tomuto filmu to všechno tak nějak patří.. Chválím také výborný závěr, který krásně otevřel dveře k třetímu (tentokrát už skutečnému) pokračování... ()

Yoshimitsu

Hehe, po skvělé jedničce Raimi vsadil na akční humor, který místy vycházel a místy byl trochu slabší, ale i tak jsem se bavil. Byla tady spousta zvráceným a úchylných komediálních nápadů. Horor se úplně rozplynul, ale motorovka nasazená místo ruky a rovnou si udělat upilovanou brokovnici a do toho vychlámanej jelen, paráda. Dávám 60% ()

noriaki

V dětství jsem film vnímal jako horor, ale ona je to spíš komedie při které strachy nikdo neumře. Sam Raimi se vzepřel tradiční logice sequelů a místo principu "více a hůře" použil postup "úplně jinak a taky výborně". Vznikla tak kultovní klasika, která už dnes bohužel nezaujme. Ovšem pokud jste ji kdysi dávno viděli na mnohokrát přehrávané VHS, užijete si ji stejně jako před lety. ()

dANo

Takisto dobrý horor Lesný duch 2 je obohatený ešte aj nejakým tým čiernym humorom a ďalšou zmesou krvavých scén, ktoré aj tentokrát vo mne zanechali silný dojem... ale oproti tomu strachu pri jednotke je toto predsalen trochu slabšie. ()

Danny F.

Zajímavé jak v tomto filmu je hlavní hrdina v tak psychické tísni a teroru. Hrdinně se tomu však vzepře a postaví se zlu čelem. Klasika mezi klasikami. 100% ()

swe

Oproti jedničce je zde prostor i pro humor a z toho plynoucí nezapomenutelné scény s ručičkama, motorovkama a polykaním duší... taková pěkná úchylná směska. ()

MikeZ

"Groovy". Šest let po prvním díle vletělo do kin pokračování s větším rozpočtem. Rozhodně to teda není remake jedničky, jak někteří říkají. Ta úvodní sekvence, měla být rekapitulací předchozího dílu, ale jelikož tvůrci neměli práva na záběry z něj (jiná společnost) tak museli natočit nové. Tak to bylo k historii a teď už k filmu samotnému. Neskutečný nářez! Základní prvky prvního dílu zůstaly stejné akorát přibyl raimiovský osobitý (fackovací) humor. Campbell je snad největší borec na světě, ze kterého by měl strach i Chuck Norris. Hláškuje o sto šest, zabíjí démony, bojuje na život a na smt se svou posedlou rukou.... Právě ta scéna s rukou je jedna z nejvíc "badass" scén všech dob. Kde jinde než tady můžete vidět jak si někdo se slovy "Kdo se směje teď?!" uřezává ruku motorovkou a nísledně si tu motorovku místo ruky přidělá? Motorovku místo ruky!!! 9/10 ()

hroubek

Tak tohle je film, který definitivně ukázal talent Sama Raimiho a jeho černý humor.Bruce Campbell je jako Ash dokonalý a skvěle zvládá komické i dramatické scény.Jo opravdu něco působí dost blbě, ale co hlavně, že je to vtipný a po jedničce to sice působí slabě, ale opak může být pravdou.Ash a motorovka nejlepší kamarádi na chaty v lese. ()

SkyHawk

Druhé pokračování se tváří spíše jako komedie než horor. V podstatě je to hodně podobné jako první díl s tím rozdílem, že Raimi ubral na děsivé atmosféře a přidal na vtipu a suchých hláškách, což je podle mě trochu a škodu. Přidání vtipu mi nevadí, ale ubrání pociťovaného mrazu na zádech už ano. Těžko říct, jestli by to šlo dát dohromady jinak, ale asi jsem prostě čekal pokračování více v duchy prvního dílu. ()

BetuSKA

Sakra, já nevím..... od začátku až do konce mě to hrozně bavilo. Ale zase se nějak nemůžu přinutit dát této vtipné, převtipné debilitě-absurditě plný počet.... Bubáci... prostě bubáčtí, drsňák Ash s motorovkou místo ruky naprosto špičkový, létající kamera.... ale co, kašlu na to, vybavuji si zakousnutou hlavu a vraždící ruku a už bez debaty dávám 5 :) ()

fefee

Aj keď toto nie je moja šálka kávy musím priznať že som sa miestami dosť bavil a niektoré kamerové zábery boli skvostné. (Až teraz som pochopil konečne odkiaľ to ten Jim Carrey má...) ()

Mishqo

Úvod som nechápal, vkľude by sa to dalo aj inou cestou vyriešiť a nie kvôli tomu znegovať väčšinu prechádzajúceho dielu. I tak dvojka v podstate pokračuje v šľapajách jednotky až na to, že je už viacej komediálnejšie ladená, a práve to mi najviac vadilo. Nie že by som nemal rád čierny humor, práve naopak, ale nie v takejto podobe. U mňa jednotka vítazí. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)