Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Spectateur

Parádní kousek sršící vtipem, kde současnost vítězí nad minulostí. Od začátku do konce jsem smíchy skoro nepřestal popadat dech. Počáteční scéna s brokovnicí a na blekotání nad necronomikonem se mi snad nikdy nesmažou z paměti. ()

HarqAlAda

Až priblbo smiešne. Humor ktorému buď nerozumiem, alebo to nebol humor. Horor už vôbec nie. Film popieral svoje vlastné pravidlá, čiší z neho nekonzistencia. A prečo som dal 3 hviezdy? Pretože som sa väčšinu času zabával. Kto chce vidieť Evil Dead light, nech sa páči. ()

Shanen29

Opravdu velká pecka a blázinec.Výborný Raimi a samozřejmě Campbell.Člověk se neuvěřitelně baví s velkou porcí gagů,ovšem kostlivci vítězí na plné čáře.Řekl jsi mi že jsem hezká---Zlato,co bylo,bylo. ()

Duke90

Výborné komediální zakončení původně ryze hororového projektu, kde se podařilo naplno využít postavu Ashe jakožto zábavného přemožitele nadpřirozených sil a smát se může člověk prakticky v řádu minut. Raimi a jeho banda se pořádně vyřádili s několika bláznivými nápady a důstojně nám dali s Necronomiconem své sbohem. K Army of Darkness se jednou za čas rád vracím, ale předtím si musím vždy zopakovat minimálně Evil Dead 2 pro pocit lepší návaznosti. ()

Homerking

Třetí a nejodlišnější díl série Evil dead. Na konci druhého dílu je náš hrdina Ash přenesen magickou silou knihy mrtvých do středověké fantasy éry roku 1300. S motorovou pilou a brokovnicí bude bojovat proti armádě nemrtvých kreatůr která sužuje místní obyvatelstvo. Nejvtipnější a nejujetější díl z celé trologie. Army of Darkness posunul sérii Evil Dead úplně jiným směrem, hororových prvků je zde jen po málu, na místo děsu a brutality dostanete bláznivý humor a fanatsy dobrodružství v pěkně ztvárněném středověku plného zla. O ten humor se postaral především legendární Bruce Campbell s jeho arzenálem grimas a hlášek. ()

Kuba11

Jsem Ash, prodavač!.-) Co dodat vynikající třeti pokračováni fantastickeho hororu!pochod kostlivcu a jejich hašteření ve mě vyvolá usměv při každé vzpomínce! ()

Damien

Musím říct, že jsem se hodně pobavil u tohoto filmu. Oproti předešlím dílům, kdy jsem trnul schovaný pod polštářem, tak tady u tohoto dílu jsem to dělat nemusel. Dá se říct, že je to taková parodie na předešlí díly do kterého je vnesen humor, který vás určitě pobaví. ()

mikhail

Skvelé...jednoducho skvelé. Len málokedy sa človek pri "horore" tak zabaví. Veľmi netradične poňatý kúsok, ktorý si človek môže pozrieť aj znovu, bez toho aby sa nudil. ()

pepino

No tak tento třetí díl naprosto vybočuje z řady určené předchozýma dvěma. Děj se přesouvá do středověku kde byl hrdina poslán.Paradické a humorné prvky u 1 a 2 mi ani nevadili protože byly jakžtakž vyvážené hororovými ( sice ne moc děsivými ale přesto vydařenými) V Armádě temnot je ale poměr horor vs parodie a černý humor asi 1:99. Zdá se mi že to trochu Sam Raimi přehnal. Asi nejsem ten pravý fanoušek a nedokáži to ocenit. Dovedu si představit skalní příznivce jak skáčou radostí když si Ash nasadí motorovou pilu nebo když vjede do hradu se svou károu. Já jsem se pouze zasmál a nic to se mnou neudělalo. No radši se vrátím k předchozím dvoum dílům. Celkově za 3* protože jsem se vcelku bavil. Ale kvalit jedničky a dvojky to opravdu nedosahuje. ()

Cortesz

Zakončení Raimovy slavné trilogie Evil Dead v hlavní roli s legendárním Bruce Campbell. Tato třetí část nás do historie do dob krále Artuše což už je celkem hodně velkej úlet, ale otom právě je celá trilogie. Tento díl se nemůže rozhodně brát jako horor, ale ani ne jako komedie, ale spíše něco mezi tím, takže hororová komedie, které se nemůže brát vážně. Ale je to pořád starej Ash v podání skvělého už zmiňovaného Bruce Campbell, kterej podí skvělé hlášky, navíc skvělý kostlivci, jde zde poznat vyšší rozpočet na tricích což není na škodu, ale ztratilo to to kouzlo studentského filmu, které měli první dva díly a hlavně ten první. Sam Raimi zkártka stvořil rozhodně kultovní hororovou trilogii s velkou dávkou humoru. Určitě nejslabší díl trilogie, ale jako celek naprosto skvělá podívaná. ()

koudi

Spíše už komedíální závěr kultovní trilogie. Raimi neubírá na svém osobitém stylu a Cambell je opět vynikající. Bohužel za pojetí třetího dílu musím jednu hvězdičku strhnout, protože přece jenom jsem se u předchozích dílů bál a měly své tajuplné kouzlo, které se v posledním díle vytrácí na úkor humoru. ()

Mr.Roman

Človek by až povedal, že Raimi kopíroval boj o Helmov žľab z Dvoch veží scénu po scéne, len namiesto Uruk-haj tam dal kostlivcov, ale to by nesmela Jacksonov opus vzniknúť o desať rokov neskôr.. ;) ()

Akvarista

Nekompromisní nářez, KULT, nevhodné pro rádoby intelektuály. Ale my, skuteční inteligenti tohle dokážeme ocenit... A nejenom ocenit, královsky jsem se u toho bavil, příběh je vymakanej tak neskutečně, že se v něm někteří tvorové ztrácejí a místo toho, aby přiznali svou hloupost, svádějí vše na tvůrce filmu. Neznámé zlo které honí hl. hrdinu na motorce po lese je opravdu geniální. Ale nebudu se dál rozepisovat, tohle prostě musíte vidět. ()

dragonian

velmi kontroverzni film, rezia a hlavny hrdina vyborny, horsie vsak boli masky a hlavne - HLAVNE ta armada temnot, avsak zrejme mali obmedzeny budget, scenaristicky sialene, ale velmi kukatelne ! :) ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (viac)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (viac)