Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Flopik

Reštart série sa vydaril a za mňa mal aj skvelý koniec, kde popravde ani nebolo treba pokračovať. Dostali sme však toto pokračovanie s nesmrteľným Míšou, ktorému keď odseknete hlavu narastú mu asi dve ďalšie. Krvavá stránka je skvelá, zabíjania je dostatok to ma bavilo. Zvyšok je však hrozne rozhádzaný príbeh, kde je milión postáv, ktoré sú tam len na umretie a v podstate to príbeh nemá absolútne žiadny. Vedel som, že Míšo je nezastaviteľný, ale toto bolo už fakt cez čiaru, hrable do chrbta, 4 strely do hrude, nespočet tupých úderov nôž do chrbta a Míšo to má ako uštipnutie komára. Ten koniec teda úplne mimo, buď ho preboha zabite alebo aspoň troška to držte pri zemi. No a to, že počas celej noci som videl 2 policajtov je tiež skvelé... Brutalita super, film priemer. ()

warrenur

Jedna hviezda, ktoru si zasluzi jednoznacne postava samotneho Myer-sa za to, ze posobivo a bez zlutovania eradikoval tie tupe postavy napriec celym filmom. Ich konanie neskutocne irituje, otravuje, ci nudi. Musim sa pozastavit nad tym, ako fatalne spackali potencionalne slusny slasher. Strasne to svojou hlupostou ubijalo. Neodporucam. ()

Aurus

Tak tohle byla ohromná pecka! Nejlepší díl Halloween série je Halloween Kills! Příběh je přímo fantastický,postavy jsou sympatické. Hudba je výborná a Michael je v tomto filmu nejlepší! A hodně mě překvapil nečekaný zvrat na konci filmu. Velmi výborný film. Za mě 11/10. ()

ROCK,THE

Tak a máme zde konečně po třech letech sequel k Halloweenu 2018. No slovo konečně jsem možná použil zbytečně. Jak jistě mnoho z vás ví jsem obřím fanouškem Michaela Myerse a celkově celé série Halloween zejména rebootovaneho dílu z roku 2018 který navazuje na první díl z roku 78 a ostatní ignoruje. Ale to jen stručná historie k sérii a k mému fanouškovství ale jak nový Halloween dopadl? Řeknu to narovinu dopadl špatně, těšil jsem se jako malý kluk ale místo toho abych dostal důstojný sequel k předchozímu dílu jsem dostal tuto slátaninu. Příběh je absolutně nesmyslný a skoro až ignoruje některé události z dílu předešlého v některých případech ani ne skoro. Nové postavy jsou nesympatické bez charisma a hlavně nic co jsem z jejich herectví viděl mě nepřesvědčilo zejména Anthony M. Hall u kterého jsem celý film doufal že ho Michael zabije. A když je řeč o hlavních rolích což je Jamie Lee Curtis jako Laurie Strode tak nechápu proč byla dána jako hlavní role když v tom filmu jestli dobře odehrála 20 minut, to mi hlava nebere a už vůbec ne to že Michaela Myerse vidíme podobně dlouhou chvíli jakou Lauri, opravdu nechápu proč dva hlavní aktéři nedostali víc prostoru nebo respektive všechen prostor a děj se odehrává mezi nezajímavými vedlejšími postavami kteří vás víc štvou než že by jste jim jakkoliv fandili. Každopádně když už je na scéně Michael tak všechny scény jsou zas pro změnu opravdu luxusní a místy i zábavné, opravdu si ho budete užívat když už se tam tedy ukáže a věřte že i vy mu budete fandit daleko víc než těm stupidním lidem okolo. Musím také říct že samotné intro filmu trvající zhruba 15 minut mě dohnalo až k slzám nadšeni a celkově k neskutečné nostalgii, za mě to je snad to nejpovedenější na celém snímku. Jinak audio-vizuálu se zde zadařilo a obzvláště speciálním efektům. Hudba té se nedá nic vytknout, je prostě brilantní ale to je tím že otec franšízy John Carpenter ve spolupráci se svým synem Codym a Daniel Davies odvedli skvělou práci už u předchozího snímku a i zde tomu není jinak. K závěru, nezbývá doufat že s třetím a posledním dílem to nějak důstojně autoři uzavřou a trochu napraví reputaci tohoto dílu, protože jak jsem řekl příběh je zde o dost slabší než předchozí díl ale to už si názor udělejte sami. HALLOWEEN ZABÍJÍ P.S: to nejstrašidelnější na celém filmu jsem byl já protože jsem tam byl v cosplayi právě Michaela ()

chelsea17

Na Michaela jsem dost ujetej, ale snažím se být vždycky u čehokoliv co nejvíc objektviní. Dost sem nechápal hodnocení před projekcí (ano, tam nebyla objektivita), ale nechápu ho ani po zhlédnutí filmu v kině. Pokračování jede krásně tam, kde skončilo. Možná se nevyhnu spoilerům, takže kdo nechce znát děj, ať se čtením končí. Takže... začátek snový, vrácení se do roku 1978 a prvních vražd, rekonstrukce, troška osvětlení jeho chycení, úplně skvělé. Hudba parádní, zase sem si to náramně užíval. Ta fascinace toho, jak tam Michael jen stojí venku ... a stojí, nic. Všude policajti a on prostě stojí. Děsivé a zvláštní. Linka v baru mě moc nebrala, ale chápu důležitost představení postav. Pár flashbacků oněch lidí bylo taky fajn, takže kritiku nechápu. Uznávám, že mě doslova s*rala hláška, že zlo zemře dnes večer. Opravdu toho bylo moc. Část v nemocnici víceméně fakt nezajímavá.. za mě to nejhorší z filmu. Celkové zabíjení v podání Michaela okey, chování jako vždycky, super. Plujeme k závěru do jeho domu. Za mě skvělé celkové představení, likvidace Camerona, část s Allyson výborná a jak ho pobodá do břicha, za mě šokující...vidle do zad a další. Pořád dobré i ve scéně s ostatními lidmi venku. Jasný, je absolutně nereálné, aby někdo toho tolik přežil. Čtyři kulky, vidle, několikeré bodnutí do břicha, dupnutí na krk a všelijaké bití čímkoliv a kamkoliv. Nemožné. Ale tak to jsme si všichni snad zvykli ne? Přijde mi, že si tu každý najednou s radostí odplivne jak je tohle možné. Že se to ale děje 40 let od počátku filmu nikdo nebere v potaz.  Úplně poslední vražda, v místnosti jeho sestry, mi přišla opravdu navíc a vlastně zbytečná. Celkově vzato jsem spokojen s atmosférou, Michaelem a výbornou hudbou. Trápí mě vlastně víceméně scénář, ta davová psychoza mě vůbec nebrala a že umřel každý, kdo ho dříve poznal mě vůbec netrápí. Čtyři hvězdy s naprostým přehledem a i když vím, že si Halloween kills pustím ještě párkrát, kvůli zmíněným negativům to tentokrát na pět nebude. Počet hodnocení: 904. EDIT: Po dalším zhlédnutí a sledování s troškou nadhledu to prostě vidím zase na plný počet. Ač se mi nelíbí pořád tolik nemocniční scény, tak Michael je za mě pořád ve svém klasickém stylu špička. ()

godycz

po 40ti letech : gro funguje (vyvrazdovaci sceny), omacka nefunguje (picoviny okolo). a hudba FUNGUJE porad dobre. carpenter rulez. ()

SidneyP

Ughhh. Here we go again. Bože! Opravdu dlouho jsem neviděl tak SKVĚLÝ film, který dokáže navodit tak super atmosféru, ale je tak NEUVĚŘITELNĚ tupej v chování postav a má plotholů jak cedník (a ne, film z roku 2018 nebyl podle mě v tomhle tak špatnej). Řekl bych, že tak víc jak polovina vražd je tam úplně zbytečná, protože se (klasicky) chovaj všichni v tom filmu jak úplní idioti - viz. příklad borka, co na Michaela střílí z 50 metrů, místo toho, aby přišla blíže k němu a trefila se. Začínám si zároveň myslet, že Michael je prostě nesmrtelnej - můžeš ho uškvařit, zapálit, zmlátit, pobodat, postřelit a on vstane a "héj pohodička". A ten konec... mama mía. Jako takhle - já tomu filmu fakt chci věřit, chci ho brát vážně, buduje si tam to napětí a atmosféru a dokonce i fandíte postavám, které tam mají vyloženě jen štěky a nemají nějakou větší úlohu. Na druhou stranu nesnáším v hororech vyloženě dementní chování, nadpřirozenost záporáka + když k tomu připočtete i hloupoučké "cheesy lines" typu "ZLO dnes zemře!", "Zabiju ho jednou provždy!", kterých je tenhle film prošpikovaný od začátku až do konce... nemůžu jinak než za tři. Edit: Ale úvodní flashback byl povedený, to se musí nechat. ()

fixaman

Po minulém dílu velký propad, a přitom stačilo poměrně málo. Vraždy u auta v parku působí jako parodie, scény s Little a Big Johnem jakbysmet. Kdyby tyhle části bývali natočili na vážno, nebál bych se dát čtyři hvězdy. Pátá chybí za rozvleklé tempo. Z filmu prostě úplně čiší, že nevěděli, jak to celé protáhnout na trilogii, a tak je dvojka spíš výplň a hodně nastavovaná kaše. Upřímně doufám, že se finále vydaří líp a že i Jamie Lee Curtis dostane víc prostoru. Předpokládám, že to bude poslední díl, ve kterém se mihne a pak se bude pokračovat dál s její filmovou vnučkou v hlavní roli. Jinak SPOILER SPOILER SPOILER nesmrtelnost Michaela mi vlastně nevadí, tak nějak jsme to jako fanoušci vždycky tušili a směřovalo to k tomu, ale zůstávalo nevyřčené. Tak aspoň měli konečně koule to říct a nemusí vymýšlet padesátý důvod, proč Michael znovu obživne. Celkově je to příjemně atmosferická podívaná, ale ty chyby tam zkrátka jsou. Škoda. ()

bulbasaur

škoda, dost dobre vraždy v dost slabom filme plnom dementnych postav. zda sa ze cele mesto bolo dementne a to bol ten skutocny hororovy aspekt filmu. inak som sa nudil. prvy diel trilogie bol fajn, tento drhne tak dufam ze finale uz ale bude stat za to. ()

kkarx

Stejně pitomé jako Halloween 2018 a ještě k tomu nacpali probuzenou multikulti agendu, spousty černochů, homosexuály a transku v sukni a samozřejmě postavit se úspěšně Michaelovi dokáže jenom ta nejslabší holka ze všech postav.... (zřejmě na zakázku), ale alespoň jsem se nenudil celou dobu stopáže, ale jenom při žvatlání o tom, jaké je Michael zlo a jak ho měli zabít už před 40 lety a blablabla. Tenhle díl určitě nezestárne nejlíp. Film působí tak trochu jako skládačka, protože je složenej z řady minipříběhů jednotlivých vedlejších charakterů. Vraždy jsou velmi dobře udělané, brutální a místy je to i napínavé, ale konec patří k tomu nejdebilnějšímu, co lze v sérii vůbec vidět. To co nechal Carpenter inteligentně na představivosti a nejistotě, to Halloween kills předkládá zcela doslovně. Tak alespoň vidíte proč to takhle Carpenter neudělal. ;-) Z Myerse se stal nesmrtelný zabiják jako Jason Vorhees.  Možná je to cíl, jak neustále točit další a další díly a podojit tak sérii dokud je o Halloween zájem. Na závěr nezbývá než konstatovat, že jediný skutečně kvalitní Halloween po originále natočil Rob Zombie. P.S. Nechápu proč se autoři distancovali od druhého dílu, když pak jedou úplně stejnou linii nezničitelnosti. Já myslel, že to byl hlavní důvod proč navazovat na první díl a ne na druhý. Takhle to odtržení nedává žádný smysl a dokonce bych řekl, že to téma sourozenců, ze kterého si dělali srandu v minulém díle, by přidalo příběhu alespoň něco zajímavého. Skutečně jsem očekával, že se tenhle díl bude držet víc reality a ono je tomu přesně naopak. Ve třetím díle budou muset přijít s pointou z Omenu, aby to dávalo nějaký smysl. ;-) ()

M.Myers

Vždycky jsem si říkal, o kterém Halloweenu budu moct napsat, že stál úplně za hovno, no tak jsem se asi dočkal. Začátek ještě fajn, skok do roku 1978 mě bavil. Pak se nám začnou objevovat na scéně postavy, které v původním filmu hráli druhé housle a tady se na nich postaví celý film. Oni přežili setkání s Michaelem a teď se scházejí a povídají si u pivka, jaké trauma z toho mají, no ty vole. Všechny tyto postavy byli vyloženě na pěst, ale Tommy ten to vyhrál teda. Abychom nezapomněli na dnešní krásnou dobu, tak do bývalého domu Myersových dáme dva teplé hošíky, kteří si z Michaelova domu udělali hnízdo lásky a projíždějí si tam... No nic raději. Debilita! Samotný Michael je zde už jen stroj co jde a každého zabije, kdepak je ten trpělivý stalker, co se plíží kolem, už nikde. Prostě jde a vraždí. Sice efektivně, ale bez jakéhokoliv významu, či motivace. Jeho motivace, tedy že jde po Laurie Strode, nám je zde vyvrácena, vždyť on si chce jen doma stoupnout k oknu a koukat na svůj odraz ve skle, fakt boží. Za první Greenův film jsem byl rád, byl dělaný pro fanoušky a s úctou k originálnímu filmu, tímto filmem to však Green spláchnul krásně do hajzlu a na třetí díl už se fakt netěším. ()

Rathalos

Michael Myers po nejakom case opat prichadza na scenu a samozrejme som sa z toho velmi potesil,kedze je to moja oblubena hororova postava,aj napriek nizkemu hodnoteniu som sa nedal odradit a na rozdiel od vacsiny u mna spokojnost nadovsetko,Halloweensky borec zase zabija vo velkom,brutalne,drsne,nekompromisne rozdrvi vsetko zive,co sa mu zjavi pred ocami,vrazd je pozehnane,nuda nehrozi a uz teraz sa tesim na pokracovanie i na jeho dalsie krvave vycinanie...:-) ()

CaptainCzech

Velké zklamání, z potenciálu předchozího filmu se stal na dvakrát použitý toaleťák. Atmosféra okolo Mayerse nulová, už jen to že jsem se v kině více smál než strachoval napovídá o kvalitě (a nebyl jsem sám). To že se v hororech lidi chovají prapodivně je zvykem, ale tady se to povýšilo na novou úroveň a postavy si pro smrt vlastně došli sami. Pojetí, že se celé město semkne proti tomuto zabijákovi je zajímavý. To že se to vymkne kontrole je ještě zajímavější, ale zpracování je tragický a to opět díky demen*nímu scénáři. Odhalení muže pod maskou (i přesto že divák obličej nevidí) je epic shit a tohle se vůbec nemělo stát. Mysterióznost této postavy jakožto nezničitelného zla je tu alespoň pořád, bohužel pro mě už hodně přepálený a doufám, že to vše odůvodní v posledním filmu. Závěr jsem totálně neuznal a poslední film mě už ani neláká. Slaboučké 2* ()

helloween93

V rámci letošního halloweenské noci padla moje první volba na dlouho očekávanou prostřední část nové trilogie o Myersovi. Nízká hodnocení bohužel odpovídají a tvůrci nový díl moc nezvládli, děj se nikam neposunul a jediným příběhovým pozitivem je lepší napojení na původní jedničku. Příliš prostoru je věnováno vedlejšín postavám a veřejnému lovu na Myerse. Kdo se těšil na Jamie Lee Curtis, ta je tu pár minut v nemocnici, s Michaelem se ani nepotká (zřejmě až ve trojce). Po minulém dílu to vypadalo, že Myers není supernatural a mohl by být snadno zabit, ale v tomhle pokračování to tvůrci memují a vlastně zazní, že je The Shape unstoppable, čemuž napovídá i jeho závěrečná killing spree po několika smrtelných zraněních, která v průběhu filmu utrpěl. Pokud jsem jednu hvězdu dal za propojení s původním filmem, tak druhou dávám za killy a zejména za jejich velký počet. Bohužel celkově je to velký sešup dolu oproti skvělému předchozímu dílu, na kterém jsem byl v kině. 2* ()

Rockerman

Vzhledem k početnému zastoupení minorit ať už se jedná o barvu pleti či sexuální orientace může se film směle ucházet o Oscara. Pravda, nevím jaké bylo složení štábu, ale věřím, že i tam si to pohlídali a kvóty byly naplněny. Problémem však bude kvalita. Není to úplně špatné, ale je to takové rozhárané a nepomohly tomu ani vzpomínky na rok 1978. Vše je to samozřejmě snůška klišé jak ve scénách, tak v dialozích, včetně očekávaného konce, nekonce. ()

BOURQUE

Druhé dielo pomerne úspešného reštartu z roku 2018 má nádejný začiatok, minimálne z pohľadu spojenia udalostí z minulosti a zo súčasnosti. Ešte k tomu príbeh bez problému a plynule pokračuje tam, kde sa to naposledy skončilo. Záver a celý riadok nelogickostí však pochovávajú krehkú kompozíciu. Kryštálový obraz a zvuk to nezachránia. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Hapretor

První půlka zábavná drsná stupidní krvavá podívaná ... přesně na vypnutí mozku a pití grogu ... to jsem přesně potřeboval na zlepšení nálady ... pak ale zase kravina a nudná blbost ... závěr ten nejhorší ... úplně debilně useklé a moc "filozofující" ... celkem vzato ... zase další úplně zbytečná hovadina ... ()

geek.ondra

Esence všeho nejlepšího co můžete chtít od správného slasheru. Šťavnaté vyvražďovačky, absurdní zvraty ve scénáři a hlavně poctivá osmdesátková atmosféra. Green na to opět kápnul ale tentokrát si to asi opravdu užijí pouze správní fajnšmekři. Pro neznalce kteří hledají něco víc tu není místo. 8/10 ()

Johny M.

Opět skvělej Halloween, tentokrát pojatej trochu jinak (což zkusil už Zombie v H2) a děcka hned brečej nebo rovnou nadávaj. Sr*t na vás, HK je důstojný a zábavný pokračování a už teď se těšim na zakončení Halloween Ends... ()

Davidkkk

Myersovo řádění nepolevuje a v prostřední části trilogie si připisuje slušný kill count. Upozadění ústředního ženského tria otevírá dveře zapšklým obyvatelům Haddonfieldu, kteří překvapivě nejsou tak nesympatičtí, jak bych očekával. Ale nebojte, hloupí jsou dostatečně. Hybatelem událostí je separovaný Michael, a to více než kdy předtím. Paradoxně veškerou stopáž se promenáduje po městečku a kuchá místní, aniž by směřoval k jakési pomyslné cílové rovince. Závěrečný akt má své velmi intenzivní chvilky, díky nimž se dá prominout i fakt, že nezastavitelný mordýř už nenahání hrůzu. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020