The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózny / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Dráma
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvorcovia:

Rod Serling

Réžia:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (viac)

Predloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (poviedka) (viac)

Rod Serling (rozprávač), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (viac)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenzie používateľa Ainy k tomuto seriálu (17)

Where is Everybody? (1959) (S01E01)

První, co mě ke konci napadlo, bylo: "mě by z toho zcela jistě jeblo!" Úplně jsem cítila, jak se mi blbě dýchá, hlavně v té telefonní budce. Pointu jsem očekávala úplně jinou. Myslím si, že to byl geniálně promyšlený díl. Působil přesně tak, jak měl. Téměř permanentní, čistokrevné napětí. Ta představa být v kůži hlavního hrdiny a nemoci se probrat, byla nesnesitelná. ()

Escape Clause (1959) (S01E06)

Vtipný díl o upsání se samotnému peklu tak, jak jej známe z dětských knížek. Nedokážu si sice představit, jestli by tolik "nehod" přežil ve skutečnosti, ale pokud je někdo stoprocentní nefalšovaný puncovaný blázen, tak proč ne. Vždyť blázni mohou mít i z pekla štěstí a tenhle hypochondr splňoval ve svém bláznovství veškerá kritéria! ()

The Lonely (1959) (S01E07)

Hodně brutální trest. Divím se, že se lidstvu v téhle sci-fi epizodě vyplatilo věznit zločince na asteroidech a ke každému z nich na jeho soukromou planetu jednou za čas se zásobami přilétat. Když už jsem u té brutálnosti, tak závěr byl teda pěkně hnusný! ()

Time Enough at Last (1959) (S01E08)

Život holt není fér aneb příběh o tom, jak se knihomol do ráje dostal. :-) ()

The Hitch-Hiker (1960) (S01E16)

Pointu jsem vytušila, ale stejně jsem ji nakonec vůbec nepochopila. Já takovým situacím věřím. Věřím tomu, že se ten námořník s dámou v autě svezl. Věřím tomu, že se s ní i pumpař mohl o půlnoci pohádat. Jenom doufám, že mi se nic podobného nestane. Jinak bude u profesora Chocholouška narváno. ()

Elegy (1960) (S01E20)

Hmm ... velice zajímavý nápad na sci-fi epizodu. Člověk si musí neustále připomínat, že se dívá na příběhy natočené před šedesáti lety a tehdy to musel být neskutečně nadčasový seriál. Někdy si říkám, že je škoda, že jsem v té době nežila. Tehdy muselo být víc než kdy jindy obtížnější představit si dalekou budoucnost a nevysvětlitelné úkazy. O to větší potěšení z toho museli mít televizní diváci. Dnes mě bavilo koukat na ty lidi "proměněné" v kámen a přitom sledovat, jak dýchají, jak mrkají :-) ()

Mirror Image (1960) (S01E21)

Přiznávám se, že netuším, odkdy lidstvo začalo přemýšlet o věcech, o kterých ta žena mluvila a jak dalece tomu kdo věřil, ale vím, že se o nich docela seriózně hovoří ve vědeckých kruzích dnes. Nicméně přiznávám, že když vrazila na dámy podruhé, tak mi cvakalo! Dokážu si představit, že sedím v šedesátém v kině a vidím to na velkém plátně jako celovečerní film. Asi bych se pak po projekci bála překročit i svůj vlastní stín! Škoda toho konce. Místo gradace napětí a neočekávaného vyústění příběhu jsem se musela smát. ()

A World of Difference (1960) (S01E23)

Tak občas se stane, že někomu přeskočí ve věži, ale že až tak rychle během jedné jediné klapky? Eileen Ryan naprosto skvělá! Dokázala zahrát hysterickou harpii a rozlítit se tak, že by ji mohla každá jiná žena závidět! Přiznám se ale, že jsem ten konec moc nepochopila. Kam zmizel?? ()

A Stop at Willoughby (1960) (S01E30)

Willoughby vnímám jako takový vlažný čajíček pro batolata oproti tomu, co jsem viděla doposud. Tentokrát mi bylo od začátku jasné, jak to dopadne. Občas jsem se přistihla, jak si v duchu říkám: "tak si už doprčic konečně dupni!" ... Zvláštní, co dokáže s člověkem provést bezvýchodná životní situace, když kolem vás není místečko, kde byste mohli být alespoň chvíli šťastní. 3,5* ()

The After Hours (1960) (S01E34)

Napínavou stránku epizody vyvážil svým vtipným partem šampónek Armbruster. ()

Nick of Time (1960) (S02E07)

Dokážu si představit určitě povahy lidí, kteří opravdu takovým záhrobním zprávám věří. Takže tahle epizoda pro mě zas takové sci-fi není. Já osobně bych do něčeho takového ani peníze házet nezačala. To si za ně raději koupím o zákusek navíc a den bude krásnější. Kdo z normálních jedinců si přeje znát svou budoucnost? Já ne. Chci věřit, že vše naplánované vyjde. Chci pro zítřek žít. ()

A Hundred Yards Over the Rim (1961) (S02E23)

Ve své době zcela jistě originální sci-fi, kdy na svém kouzlu do dneška neztratilo nic. Napětí a jistou bezvýchodnost situace jsem zde cítila vcelku zřetelně. ()

The Silence (1961) (S02E25)

No nemůžu popřít, že jsem trošku zklamaná. Každopádně jsem si na konci filmu myslela, že poteče krev. Osobně bych to nerozdýchala byť bych sama měla máslo na hlavě. Patrně bych jistého gentlemana okamžitě vykostila jídelním nožíkem a pak by mě šlakil tref. ()

The Obsolete Man (1961) (S02E29)

Chudáci knihovníci. Už teď je lituji, jelikož budoucnost růžovou zjevně nemají! Napůl úsměvná napůl děsivá epizoda s neuvěřitelnou záplavou slov, chrlených jak na běžícím pásu, jež nemají žádný význam, žádný rozměr, jsou jako vzduch, jako vakuum ... slov kterých je knihovník milovníkem! Knihovník, ten hmyz, nechutný malý plaz, hnusná a beztvará kreatura! Nemá žádný význam, žádný účel. Je to dealer knih a mistr dvoucentových pokut a pamfletů! Knižní mol v zatuchlé továrně na písmenka! ... Geniální ... ()

Kick the Can (1962) (S03E21)

Skutečně magické, pravdivé a povzbuzující. ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (viac)