Před tím, než si koupíte dům svých snů, nechte si vyprávět příběh Vašich předchůdců. Možná si pak ještě rozmyslíte, zda se nastěhujete do domu, který na první pohled vypadá jako ten pravý. Poměrně neúspěšný realitní agent Bob Carter se snaží prodat dům mladým novomanželům, kteří se nemohou dočkat, až budou bydlet ve svém. Bob Doyleovým nabídne 3 krásné domy. Každým dům je ale spojen s krvavým příběhem, který se v něm odehrál. (HBO Europe)

J*A*S*M

Povídkové horory jsou spíše věcí dávné minulosti, tenhle novodobý příspěvek ale dopadl velmi dobře. První povídka má nejlepší hororovou atmosféru, druhá povídka má nejlepšího záporáka a povídka třetí, no, tu bych klidně vyškrtnul. Závěr, v němž se dozvíme osud manželského páru, který diváka celým filmem provází, vytáhl hodnocení na čtyři hvězdy. Celkově příjemné pokoukání. ()

Bloody13

Docela povedený soubor tří povídek, které spojuje trochu zvláštní realitní makléř, snažící se mladému páru prodat nějaký dům. Bohužel každý má svou temnou minulost... Dům v kraji hrůzy se nese lehce v parodickém hávu, což filmu určitě prospělo, ale jak už to u povídkových hororů bývá, i tenhle trpí celkovou nevyvážeností. První a poslední příběh mají trochu televizní look, jsou víceméně průměrné, ale o napětí přesto není nouze (třetí kousek se honosí až De Palmovským závěrem). Nejlepší je dozajista prostřední část, kde spokojenou rodinku rozvrátí agresivní opice. Ta má totiž všechno: napětí, akci, krev a špatný konec. Osvěžením jsou pak poslední minuty před titulkami, které překvapí šíleným zakončením. ()

Eliott

Příběh velice připomínající slavné povídkové Věřte nevěřte. V tomto případě soustředěné na pravděpodobně toho nejneschopnějšího představitelného realitního makléře. Tento pracovník nabízí domy mladému páru. Nemůže si však pomoci a pokaždé barvitě vykreslí násilnou minulost nemovitosti. Což pár samozřejmě od koupi odradí. Postupně jsou nám odvyprávěl 3 příběhy z nichž byl bezpochyby nejlepší ten prostřední se zlou opicí, jenž si většina rodiny slepě zamiluje. Hrozbu v ní vidí pouze otec Bryan Cranston, což ovšem naruší jeho vztahy s ostatními. . Zbylé příběhy také nejsou k zahození a obzvláště mysteriózní příběh o nevěře je schopen dokonce i mírně vystrašit. Poslední příběh o senzibilovo byl sice nejslabším, ale alespoň překvapil originalitou. Přestože tento film nebyl rozhodně žádnou komedií, tak závěrečný zvrat mne opravdu překvapil a následný pohled na rozlehlé sousedství mne neskutečně pobavil. Je možné, že finále rozhodlo o finální čtvrté hvězdě. 76% ()

*CARNIFEX*

Mladí, čerstvo zamilovaný pár má záujem kúpiť dom svojich snov a splniť si tak americký sen. Za pomoci predajcu a jeho ponuky navštívia niekoľko príbytkov. To čo sa na prvý pohľad zdá ako rutínna kúpa sa po krátkom čase mení na nočnú moru. Každý z navštívených domov má svoju temnú minulosť a mladí pár si razom uvedomuje, že táto agentúra nebola najšťastnejšou voľbou. Horor skladajúci sa z troch poviedok okorenený prvkami čierneho humoru. Prvý vyobrazuje milostný trojuholník. V druhom meniaci sa vzťah medzi otcom a dcérou z dôvodu nového, špecifického "člena" rodiny. Tretí vykresľuje príbeh mladého chlapca s problémami so psychikou. Záverečné rozuzlenie filmu, ako celku, potešilo najviac. Nápaditosť režisérovi sa rozhodne uprieť nedá. Vzhľadom na komediálny "podtón", nelogické správanie určitých osôb nemá zmysel komentovať. Štipka napätia sa nájde, ale väčší strach pocítite pri pohľade na ceny potravín v niektorých z nákupných centier. Z môjho pohľadu, ľahko nadpriemerný snímok, ktorý Vás na smrť neunudí - 65%. ()

Dan9K

Divím se, že tento film je tak neznámý v České republice. Na HBO ho dávali asi třikrát pod názvem Dům v kraji hrůzy. Jde o snímek složený třemi více či méně hrůzostrašnými povídkami, které ale mají bohužel sestupnou úroveň. Na začátku, na konci a i mezi povídkami nás provází mladý pár, který si chce zakoupit nový rodinný dům a začít spokojený život. Ať ale narazí na jakýkoliv dům, vždy jim prodávající vypravuje příběh s ním spojený , který nakupující odradí od koupě. Na konci se semele ukrutně zábavná taškařice, která celý film posune na rovinu komedie, ale i tak se jedná o velice originální a zábavným způsobem pojaté dílo, které kdyby nahradilo dle mého nepovedený třetí příběh, vyšvihlo by se na pět hvězdiček. ()

darkrobyk

Hvězdu navíc za vtipný úvod: žížala-pták-kočka-auto-pes a možná ještě vtipnější závěr...prostě kraj hrůzy. První povídka mi připomněla příběhy z Creepshow S.Kinga. Já bych se tedy do jezera nepotopil ani za nic. Druhá povídka je nejlepší. Ta opičí bestie nemá chybu (se mi vybavila Romerova Vraždící opice). A malá holčička, chudinka, jak to všechno hezky vyřešila. Třetí příběh je asi nejslabší, konec tušený, ale zase míhající se sekáček na maso nemá chybu. Celkově jsem velmi spokojen; klasické oddechové béčko s výbornou kamerou, pěknou hudbou, vydařenými gore efekty, vtipem, ironií, nadsázkou... ()

S.Quentin QUALE

Výborná horo-povídkovová záležitost o tom, jak se makléř snaží prodat jeden z několika domů mladému páru, což ale vždy podělá vyprávěním strašidelné historky o příslušném domu. Nemám moc co vytýkat. 80% ()

misterz

Páčil sa mi koncept - tri domy, tri poviedky... Prvá poviedka bola suverénne najlepšia, tú by som hodnotil aj na plný počet. Zvyšné dve však svojou úrovňou dosť klesli - slabé hororové prvky. Uvítal by som viac strašenia a lepšiu mysterióznu atmosféru. Celkovo však spokojnosť. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Nosnou kostrou filmu a zároveň propojením tří povídek je realitní makléř, kterej ukazuje čerstvým novomanželům nabídku nemovitostí. Jenže s koupí novýho domečku to asi nebude tak jednoduchý, jelikož v nabídce makléře jsou pouze domy s ponurou a tajemnou minulostí. Co dům to jinej příběh. Nebýt evidentně většího rozpočtu a trochu delší stopáže, řekl bych, že je první povídka jak vystřižená z pořadu Věřte nevěřte. V druhé povídce zase zažívá rodina opičí teror. A opičárna je to vskutku vyvedená. Třetí povídka vypráví o zabijákovi v masce babky. Tahle povídka taky nebyla vůbec špatná. Když to shrnu tak pro mě byla nejslabší první povídka. Zbylé dvě jsou nadprůměrnou podívanou. Po skončení tajemného příběhu třetího domu jsem byl trochu na vážkách jestli zvolit 3 nebo 4 hvězdy. Tuhle nerozhodnost ale rozsekl vyšperkovanej konec, kterej rozhodl o zasloužené čtvrté hvězdě. ()

PetrPan

Dům v kraji hrůzy je příjemným návratem v čase, kdysi jsem ujížděl na Příbězích ze záhrobí a tohle jako by jim z oka vypadlo. Tři hororové povídky vždy s černohumornou pointou a ta samozřejmě nechybí ani v nosném příběhu, který celý film spojuje a je ze všech nejlepší. ()

korbitch22

U nás zcela neznámý povídkový horor, který potěší ač vznikl už před 14. lety odkazem na starou americkou klasiku z dob Příběhů ze záhrobí a podobných televizních hříček, u kterých jsme na začátku 90. let vyrůstali.Všechny tři povídky mají skvělý příběh a i přes televizní obsazení i look dokáží vykouzlit parádní atmosféru.Navíc mají všechny hlavu a patu a ve finále je pojí dohromady pointa.Bál jsem se, že to bude hodně průměrná záležitos a ono je to naopak.Skvěle strávený večer s filmem, který dokázal velice zdařile přikovat do gauče.Divim se, že v některých komentářích čtu o třetí povídce negativa, mě se teda líbila ze všech úplně nejvíc a naopak ta s opičkou nejmíň, leč byla výtečně zahraná, byla předvídatelná až hamba.Milá vzpomínka na časy, kdy sem v roce 1996 ležel v noci u TV Z H@VNA a hltal tyhle americké televizní béčka ve velkém.70% ()

eraserhead666

Povídkové horrorové filmy mám hrozně rád. Jenže i u nich platí: na jeden dobrý několik slabých. A Terror Tract bych řadil spíše mezi ty slabé. První povídka je hrozně čitelná a předvídatelná, nemá prakticky čím překvapit. (**). Zato druhá povídka, ač je svým způsobem stejně neoriginální jako první (a ostatně i jako ta třetí), dokáže atmosféru, mrazení a takový ten příjemný nepříjemný pocit vyšroubovat hodně vysoko. A nejen díky té opici (že jsou jí podobné démonické svině vím už od dob Dobyvatelů ztracené archy). (****) Trochu jsem čekal, že jsou tak povídky namíchané v mém oblíbeném pořadí od nejslabší po nejlepší, ale zůstalo jen u zbožného přání. Protože ta třetí je na tom ještě hůře než první. Fakt čitelnosti, předvídatelnosti a neoriginality ještě dorazila zkratkovitostí a neschopností přizvat nějakou atmosféru a napětí alespoň na chvíli. Jediné, co si z té povídky vybavuji cca po dvaceti minutách od zhlédnutí jsou nohy té psycholožky. Což ne že by to byla špatná vzpomínka, ale je to prostě málo. (*). Co se mi docela líbilo, pobavilo a zaujalo, tak je úplný začátek a závěr spojovacího příběhu. Navzdory tomu, že je zbytečně moc (hlavěn ten závěr) komediální, je to na celém filmu alespoň něco nápaditého a zajímavého. 2,5* ()

Morholt

Realitní makléř nabízí mladému páru domy a ke každé nabídce připojí příběh, který se k dané budově váže. První je klasický hororový o něvěře a pomstě, druhý černohumorný a animální a třetí vizionářský je nejslabší, ale pořád celkem solidní. Samotný závěr známkuji podtrženou výbornou a filmu přidává procenta nahoru. Povídkovým hororům už možná odzvonilo, ale pořád se mezi nimi najdou víc než dobré věci. 75% ()

6thSun

Nejlepší je poslední povídka, nejslabší prostřední, tam to ale zase činí zajímavým Bryan Cranston (Breaking Bad). Všechny přitom spojuje jedna věc, jíž je absence komedie. Ta se dá najít jenom v intermezzech, která jednotlivé příběhy uvádí a v nichž chce realitní makléř urputně prodat dům lidem tak, že jim vypráví nejstrašidelnější historky, jež kdy slyšeli. To je hodně na palici, na konci se to ale neodolatelným způsobem propojí a vše je prominuto. 70% ()

Nick Tow

Tri makabrózne poviedky, vtipne rámcované štvrtým, akoby vypadli z knižiek majstrov čierneho humoru formátu Roalda Dahla či Sakiho. A k tomu príjemne chrumkavá "retro-eighteesácka" atmosféra, v ktorej sa snúbi nadľad, béčková poetika a balansovanie medzi hrôzou a humorom. Škoda, že podobný typ príbehov (a filmov) už zrejme navždy zostane prikrytý hlinou a náhrobkom s nápisom "20. storočie". ()

Radka_86

Už trošku těžké něco říci a neopakovat co už tu padlo. Všechy tři povídky byly zajímavé a povedené, mě se nejvíce líbila ta prostřední. A určitě mě velice příjemně překvapil samotný konec příběhu, který tyto povídky prolínal a to o realitním makléři který zájmecům o koupi domu vyprávěl v každém ze tří domů hrůzný příběh který se v něm odehrál. Nebýt toho konce asi bych dala pouze tři hvězdičky ale ten můj dojem opravdu znásobil :) ()

Astaroth12

Už začiatočný zvierací boj o prežitie bol super spracovaný ale po psovi to mohlo ešte pokračovať. Prvý príbeh slušne pracuje z atmosférou i psychológiou. Ale je tam veľká podobnosť z jednou častou Creepshow. Príbeh je potiahnutý ľahkým nadprirodzenom a to ja rád. Druhý príbeh má silné rodinné vypätie a milú Opicu, ktorá zas tak milá nieje. Veľmi slušne prepracovaný príbeh z viacerými napätými scénami. Tretí príbeh je o víziách, vraždách a má dobre zostrihaný príbeh na čele z vynikajúcou kamerou. Všetky tri príbehy majú podobne dobrú úroveň ale najviac ma bavil posledný príbeh. A ten koniec bola už len čerešnička na torte. ()

Jino

Povedený povídkový horor, jehož jednotlivé příběhy neklesnou díky délce (každý okolo slabé půlhodinky) pod hranici průměru. První, v němž sehraje roli nevěra krásné paničky a faktu, že její manžel o těchto záletech ví, ale jaksi mu jeho plán na odplatu nevyjde, je nabitá působivou hororovou atmosférou (80%). Druhý, kde hraje hlavní roli malá opička, je zase ukázkou vlivu zákeřného zvířete na přeměnu osobností v jedné láskyplné rodině (70%). A nakonec třetí, jehož hlavní postava má předtuchy o sériových vraždách jednoho pomatence v masce ošklivé babky (60%), je sice ze všech nejslabší, ale opět mu hraje do karet ona milosrdná délka, takže jsem se v podstatě ani u jednoho dílu nestihl nudit... navíc je to vše podkopáno komediálním žánrem, který výslednou zábavu rozhodně nekazí. 70% ()

zdenny

Realitní agent chce za každou cenu prodat dům mladému páru. Jenže je vůl a vždy řekne příběh, který se k danému domu váže. A jestliže jde o soubor horrorových příběhů, budou to příběhy hrůzné a děsné. V prvním příběhu nachytá manžel svou ženu s milencem. Fandil jsem manželovi, ale bohužel ten to nepřežil. Ve druhém příběhu mě neuvěřitelně srala malá opice, která se skamarádila s malou holčičkou. Otci se to moc nelíbí a tak musí za svou nesympatii k hnusné malé opici platit. Třetí příběh si již nepamatuji. Celkově slušný soubor, který ale skoro klasicky nebudu hodnotit více než třemi hvězdami. ()