xxmartinxx

Asi nejkritičtější dosavadní díl Twilight Zone vůči americkému systému. Jediným útěkem je smrt, nic jiného zadušenému hrdinovi nezbývá. Rozhodně to nejde svést na kritiku fantazírování - hrdinův život je tu vykreslen moc negativně a bezvýchodně na to, aby jeho volba nakonec mohla být opravdu kritizována. Vzhledem k tomu, že jinak TZ nese jakousi vnitřní potřebu řád následovat, je tohle poodhalení negativních aspektů amerického života velmi zajímavé. ()

Ainy

Willoughby vnímám jako takový vlažný čajíček pro batolata oproti tomu, co jsem viděla doposud. Tentokrát mi bylo od začátku jasné, jak to dopadne. Občas jsem se přistihla, jak si v duchu říkám: "tak si už doprčic konečně dupni!" ... Zvláštní, co dokáže s člověkem provést bezvýchodná životní situace, když kolem vás není místečko, kde byste mohli být alespoň chvíli šťastní. 3,5* ()

Omnibus

"V práci samé "Push! Push! Push!", doma zase "Kuš! Kuš! Kuš!". Když máš život jebavý, Willoughby to napraví." Uštvaný kravaťák jako námořník ztracený v oceánu života a vábený do záhuby nikoli zpěvem Sirén, ale starosvětsky klidným a přívětivým hlasem konduktéra. Nesympatický kravaťák, neschopný kopat. Kdyby kopal výkopy, měl by v duši klid, kdyby kopnul manželku do prdele a šéfa poslal tamtéž, nemusel vystupovat ve Willoughby. Vtipné ovšem je, jak dobře byl příběh podán. Při prvních dvou procitnutích jsem mu sám fandil, aby stihl vystoupit, neb jsem byl zvědavý a vůbec netušil, co ho v tom ospalém městečku čeká... ()

Anderton

Výnimočne nadčasová epizóda. Chlapík v stredných rokoch nie je spokojný so svojim nalinkovaným životom s krásnou, ale ambicióznou a chladnou manželkou a otravným šéfom v nejakej poisťovni či asi niekde na Wall Street či kde. Cestou vlakom do práce sa mu začne opakovať stále ten istý sen o záhadnom mestečku Willoughby. Nabrať odvahu tam vystúpiť ale zaberie nejaký čas. Tvorcovia prichádzajú opäť s prekvapivým záverom, pričom by vlastne stačilo ponechať všetko iba na sile vôle aj aj tak by išlo o výbornú epizódu. Takto ale postúpili čo sa týka kvality ešte o stupienok vyššie. ()

PetrPan

Na rozdíl od hlavního hrdiny toho mám na "zařizování" ještě moc a nejsem na to sám. Pro osamělé (a nejen fyzicky) je Willoughby zřejmě vysněným rájem, pro nás ostatní docela blbost. Nechci být rádoby cynikem, ale ráj si nepředstavuju jako únik před sama sebou a zodpovědností. Ale de gustibus non est disputandum, proti gustu žádný dišputát...  Pohodové tři. ()

Willy Kufalt

Miluji poetické sny a taky bych chtěl alespoň jednou na pár minut vystoupit na zastávce do městečka 19. století. Koho by napadlo, jaké můžou být podobné touhy či sny na pokračování nebezpečné? Za mě určitě sympatické ozvláštnění hororově laděného seriálu v poetičtějším duchu a klidně bych přivítal ty lyrické snové pasáže mnohem delší... Přesto na mě kontrast dvou různých světů dostatečně zapůsobil a symbolický závěr uhranul. ()

mm13

Jeden aby bol vďačný, že The Twilight Zone sleduje dnes a nie pred vyše polstoročím. Pointa tohto príbehu musela vtedy so svojimi divákmi nepekne zamávať... Iné to bolo, výborné to bolo a najsilnejší moment tu pre mňa predstavuje fakt, že tak, ako som tušil, čo sa tomu nešťastníkovi stane, tak som mu to zo srdca prial. A to napriek tomu, že to nebol ten typ charakteru, s ktorým by som sa stotožňoval. Lenže tá bezvýchodiskovosť jeho situácie bola podaná tak sugestívne, že sa skrátka inak nedalo. ()

honajz2

Tohle má hodně co do sebe. Zároveň příjemné, ale zároveň se to dá chápat i nihilisticky. Tak jako tak je to ale dostatečně hutné po celý čas, své téma to vyjadřuje naprosto dokonale a zároveň dostatečně napínavě. Konec se dal odhadnout, ale to je snad jediná výtka kterou mám, protože jinak to celé šlapalo skvěle a bez chyb. Určitě jedna z nejlepších epizod, aspoň zatím. 5* ()

Wiluna

Táto epizóda má tak nadčasový odkaz, až to človeka znepokojuje a šokuje zároveň. Viac ako 60 rokov uplynulo od doby čo toto natočili a predsa sa tento problém dotýka hádam každého jedného z nás. Neutešená, uponáhľaná doba, ktorej vládne pevnou rukou STRES pomaličky infikujúci ľudstvo, skrývajúci sa takmer za všetkým od peňazí, školy, situácie v krajine, po vzťahy či prácu. A dopady to má častokrát fatálne. ()