xxmartinxx

Docela svěží díl, který v sobě nemá ani špetku nadpřirozena, ale přesto dýchá Twilight Zone atmosférou - a je to jeden z těch překvapivě komplexních příběhů, kde herci hrají překvapivě komplexně a ze všeho toho jde vyvozovat překvapivě hodně věcí. Vždycky, když taková epizoda vykoukne, si člověk vzpomene, proč je tahle antalogie tak skvělá. ()

Anderton

Veľmi elegantná epizóda, ktorá však snáď ako jediná nevyužíva žiaden nadprirodzený prvok. Zato stále pôsobí dokonale mysteriózne. Postarší muž už nedokáže zniesť neustále rozprávajúceho mladíka a tak sa s ním staví o 500 000 dolárov, že v presklenej miestnosti nedokáže byť po celý rok ticho. Pôjde o stávku, kde ale nikto nezvíťazí, práve naopak, oboch "súťažiacich" navždy poznamená. ()

Idée_fixe

Vždy, když nějaký díl TZ ohodnotím plnou palbou, myslím si, že už ho žádný nepřekoná. A pak shlédnu další "pětihvězdový", který mne utvrdí v tom, jak jsem byla naivní. :-D Tohle tedy byla vážně síla. A to tam v podstatě nebylo nic záhadného, nadpřirozeného, podivného, hůře vysvětlitelného / k pochopení, apod. V podstatě něco, co by se teoreticky klidně mohlo stát. Tak možná právě proto...? Mám jen teď trošku strach podívat se na další díly, co ještě neznám. Ze dvou důvodů. Jednak z obavy, že už žádný nebude takový, a druhak proto, že právě bude. :-DDD Jo, zní to trochu prapodivně, já vím. Jako ze Zóny soumraku... ;-) ()

honajz2

SPOILERY BACHA Na plný počet to opět nevidím proto, že se mi celkem rychle povedla odhadnout pointa - přeci jenom, někdo tak ukecaný by určitě nevydřel rok mlčet a tak jsem po uzavření sázky nějak čekal, že si nechá odstranit hlasivky nebo něco s nimi spojeného. A vida, fakt že jo. Ale jinak je to další dost povedená epizoda, dostatečně napínavá, dostatečně zajímavá, zručně natočená i skvěle zahraná, akorát ten závěr mě nedostal tak jak měl. 4* ()

Snorlax

Seveřané nejsou jedinými mistry v oblasti černého humoru. Tohle je pomalu černohumorná detektivka. Postupně nám jsou předhazovány jednotlivé indicie, abychom mohli zvraty s dostatečným předstihem předvídat, leč k nim nádavkem dostáváme i protichůdné informace, abychom si nebyli tak zcela jistí a těšili se na pointu. Scénář je dílem geniálního scenáristy, jenž se našim zavařeným mozkovým závitům pochechtává ze Zóny soumraku. ()