The Twilight Zone - Season 2 (1960) (séria)

The Rip Van Winkle Caper (S02E24)

(epizóda)

xxmartinxx

Další z velmi typických dílů, který reprezentuje to nejtypičtější pro Twilight Zone - problém je snad jen s tím, že vzorec je celkem čitelný a divák je celkem napřed ohledně toho, co čekat. Přesto jsem si to užil, snad mi to padlo do nálady a nakonec se nemůžu zlobit na TZ proto, dělá TZ věci. ()

Anderton

Banda zlodejíčkov sa nechá zmraziť na sto rokov, aby si potom svoje zlato mohla v kľude anonymity poriadne užiť. Lenže, ako to tak chodí, veci sa nebudú vyvíjať podľa predpokladaného scenára. Už len vďaka diskutabilným povahám "hrdinov". A bohvie, čo čaká našu planétu o sto rokov? To sa dozvieme, ako tvrdí Serling, iba v Zóne súmraku... ()

PetrPan

Opět skok v čase, byť ve stylu řekněme Futuramy. Poněkud za vlasy přitažená motivace čtyř zločinců, kteří se kvůli vidině beztrestnosti a možnosti si užívat zlato nechají konzervovat na 100 let. Už tato premisa mi zvedla obočí, co si ale scénář pro naše hrdiny vymyslel hned po jejich probuzení, to už nebylo na obočí, ale hurónský smích. Nechci nikomu kazit "zážitek", ale pro mě tohle byl zatím nejhloupěji napsaný příběh, jemuž  pochopitelně nepřidá ani vcelku předvídatelná pointa. Na druhou stranu ta byla alespoň mile černě vtipná a tak v prachu budoucích pouští nechávám jednu hvězdičku. ()

mm13

Bolo až príliš zrejmé, k čomu to celé smeruje. Pritom jedna z najpríťažlivejších vecí na The Twilight Zone je, že nech si divák počas sledovania jednotlivých poviedok spriada koncov koľko chce, všetko je nakoniec inak. Takže neoslnilo. ()

honajz2

V první půlce dost nudné, v druhé už to má atmosféru dost slušnou, ale je příliš předvídatelné, k čemu to dospěje. Takže to je ve finále takové dost průměrné, i když by nemuselo, ale holt se tak nestalo. Slabé 3* ()