Holidays

Komédia / Horor / Poviedkový
USA, 2016, 105 min

Hororová antológia, ktorá ukazuje významné sviatky v drsnom prevedení.
1. Deň svätého Valentína. Mladá plavkyňa je terčom posmechu ostatných dievčat, pretože je zaľúbená do svojho trénera. Na deň svätého Valentína sa však rozhodne, že so všetkými posmeškami navždy skoncuje.
2. Deň svätého Patrika. Utiahnuté dievča začne svojej učiteľke odovzdávať namiesto školských prác zvláštne symboly. Život učiteľky sa začne postupne obracať hore nohami, pretože to, čo malé dievčatko prináša, jej spôsobí najťažšie chvíle jej života.
3. Veľká noc. Malé dievčatko je ešte príliš nevyspelé na to, aby pochopilo kresťanské tradície o zmŕtvychvstaní Ježiša Krista, takže sa jej matka neobťažuje s ich vysvetľovaním. Keď sa však dievča uprostred noci prebudí, stretne v dome neznámeho návštevníka, ktorý jej pomôže odhaliť tajomstvá Veľkej noci.
4. Deň matiek. Žena musí navštíviť lekárku, pretože po každom pohlavnom styku napriek používaniu ochrany otehotnie. Tá jej odporučí návštevu uzatvorenej komunity v púšti, ktorá by jej mohla pomôcť s jej problémom. Táto komunita má však liečebné metódy, ktoré nie sú vôbec príjemné.
5. Deň otcov. Dlhé roky po zmiznutí otca obdrží jeho dcéra pásku s nahrávkami, ktoré nahral vo chvíľach pred zmiznutím. Sľúbi jej, že sa môžu stretnúť, a dá jej inštrukcie k tomu, aby sa dostala na miesto stretnutia. Na mieste ju však čaká oveľa väčšie prekvapenie, než je otec, ktorého dlhé roky nevidela.
6. Halloween. Muž, ktorý podniká v oblasti pornografie a ponúka služby dievčat, ktoré sa predvádzajú pred kamerou, odmietne dať svojím dievčatám deň voľna počas Halloweenu. Dievčatá sa teda rozhodnú, že si usporiadajú halloweensku oslavu v ich príbytku. Pre ich šéfa to všal nebude len obyčajná strašidelná halloweenska oslava, ale najdesivejší zážitok jeho života.
7. Vianoce. Mužovi sa na poslednú chvíľu nepodarí kúpiť vytúžený darček pre jeho syna, takže sa ho rozhodne získať nespravodlivou cestou. Darčekom sú parádne okuliare, ktoré používateľovi ukážu všetko, čo si jeho myseľ predstaví. Keďže ich však získal nespravodlivo, okuliare mu ukazujú hlavne jeho poškvrnené svedomie.
8. Nový rok. Spoznávanie partnera online je v poslednom čase veľmi obľúbené. Keď sa dvom osamelým ľuďom ukáže zhoda 96 %, je veľmi pravdepodobné, že si budú rozumieť. Problémom je však to, že nikdy neviete, kto je na druhej strane, až kým ho nestretnete. Vaše rande potom nemusí dopadnúť celkom podľa vašich predstáv... (Marceloo)

Pirabin

Strašně dlouho jsem neviděl povídkový film, kde by byla většina dobrá. Tady to fakt tak je. Kulhají asi jen dvě, z nichž jedna je od Kevina Smitha, který se tímhle a Tuskem přesouvá z mých oblíbených autorů mezi autory, kterým by neškodila pauza. Vánoce a Velikonoce by si zasloužili celovečerák, zatímco Dni otců, Matek a Svatému Patrickovi fakt sluší ten krátkej kabátek, kde si člověk užije že je to artsy, ale zároveň to netrvá tak dlouho, aby to iritovalo. Novej rok je slabej a Halloween od Smitha je nejslabší (sakra, nepochopím jak může někdo udělat slabou horrorovou povídku o nejlepším horrorovým tématu a naprosto bez atmosféry). ()

pornogrind

Krátký hodnocení ke každý z povídek. VALENTÝN - Myslím si, že zamilovanost mladých holek do svých učitelů je celkem normální věc. Tahle se zamiluje do svého trenéra. A určitě to není jen láska platonická. Nechybí notná dávka humoru. 3 hvězdy. SV. PATRIK - Tahle povídka byla hodně ujetá ( ve špatným slova smyslu ). 1 hvězda za nápad s hadem a za pekelnou holčičku. Jinak to byl neskutečnej shit. VELIKONOCE - Za mě určitě vydařenější než Sv. Patrik. Atmosferická povídka s celkem vydařeným zajdou. 3 hvězdy. DEN MATEK - Nehorázná hovadina ( slušně řečeno ). Jasnej odpad. Tady není co řešit. DEN OTCŮ - Oproti Dni Matek je to o dost lepší. Tahle story měla našlápnuto nejmíň ke 4 hvězdám, ale konec to úplně zabil. Jakoby autor scénaře neměl nápad jak to solidně zakončit. Musím ale uznat, že před tím zpraseným koncem jsem byl naplej jak guma od trenek. 3 hvězdy. HALLOWEEN - Tahle story potěší zejména milovníky análních hrátek. Ze snímku plyne ponaučení : Nikdy neříkej holce couro. Celkem vtipný. 3 hvězdy. VÁNOCE - Opět se potvrzuje, že Vánoce nejsou svátky klidu a míru. Ale popravdě mě tenhle vánoční příběh moc neoslovil. 1 hvězda. NOVÝ ROK - Nikdy nevíš na koho můžeš v seznamce narazit. Vtipný a s docela zajímavým vyústěním, který jsem určitě nečekal. 3 hvězdy. Podtrženo sečteno : Jako celek to hodnotím dvouma hvězdama. Něco se povedlo víc, něco míň a něco vůbec. Hlavní chybou je asi to, že se většina povídek snaží působit i humorně, ale né každé to vychází. Určitě se z toho dalo vytěžit víc. ()

J*A*S*M

Řemeslně není ani jedna z povídek špatná. Dál je kromě sváteční tématiky ale bohužel spojuje také neschopnost příběhy nějak zajímavě vypointovat. Krátce k jednotlivým svátkům: Valentýn: Zpočátku kvůli postavám velmi otravný, posléze velmi průhledný love-revenge příběh. Sv. Patrik: Svižně a znepokojivě natočený bizár se strašidelnou holčičkou s enormně creepy ksichtem, ovšem když by měl začít gradovat, tak se naopak propadne do nezajímavosti. Velikonoce: Ze všech povídek rozhodně nejatmosféričtější, s celkem fajn vzhledem "velikonočního zajíčka", ale opět spíše bez pointy. Den matek: V podstatě o ničem. Den otců: Dokáže to držet dvákovu pozornost a zvědavost, jen kdyby to zase neskončilo bez pořádného konce. Halloween: Afektované postavy a lacinější vizuál možná zprvu odradí, ale hlavní postavě se tam dějí tak nepříjemné věci, navíc za doprovodu dobře zvolených monotónních ruchů, že je to pro mě spíše jedna ze silnějších povídek. Vánoce: Fajn výchozí námět, ale skončí dřív, než se stačí rozjet. Nový rok: Jsem si téměř jistý, že jsem přesně totožný nápad už někde viděl, ale za živého boha si nemůžu vzpomenout kde. ()

Bloody13

Nezdá se mi to až tak strašný. Ale je fakt, že některé segmenty by si rozhodně zasloužily lepší zakončení. Skvěle rozehrané a atmosférické Velikonoce s Dnem otců jsou díky tomu úplně zabity. Dále je tu úvodní, ale naprosto tuctový Valentýn, Vánoce s poměrně bizarním dárkem ("čtečkou přání") a hned dvakrát dojde na těhulky s ošklivým překvapením uvnitř. Nejlepšími povídkami tak pro mě zůstaly Halloween, v němž nelze přehlédnout Smithův ostrovtip s kombinací úchylného nápadu, a samozřejmě závěrečný Nový rok, který snad jako jediný nabídne zábavnou a nečekanou pointu. (50%) ()

petero

Nerád dávam také slabé hodnotenie pretože poviedky sú za každým remeselne dobre natočené aj zahrané so solídnou atmosférou a pre ich krátkosť nestačia začať nudiť, no ich námet a ukončenie je po väčšinou len priemerné. Trošku viac nahnané som mal pri veľkonočnom zajacovi, poviedka s Jocelin Donahue asi sklamala najviac a z predchádzajúcich poviedkových hororov (Southbound, Tales of Halloween, V/H/S či The ABCs of Death) som nemal dojem ako keby tvorcovia spravili len niečo na zákazkovú tému. ()