Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

Tom_Lachtan

Chvíli boží, chvíli děsný. Jsou tu neskutečně zábavné scény, které fungují a baví, ale bohužel, je tu i spousta věcí, které sráží sbírku ptáčků do tenat naprostého průměru. A hlavně casting.  Funguje v něm totiž jen polo-titulní Harley Quinn v podání Robbie, která je sice až příliš diblíkovatá, zato má zas pár super analitických scén, kdy se konečně využívá její původ psycholožky. Krom ní tu funguje vlastně už jen zlodějská holčina a padouch (A kde Obi-Van není skvělej, že jo) a jeho hlavní poskok, kteří oba mají jednotlivě víc charismatu, než ostatní postavy dohromady a to není humor, ale myslím to naprosto vážně, nějaké dvě hodiny a už si vůbec nepamatuju většinu hlavních ženských postav, které i při přímém sledování působili sice jako náčrt zábavně, ale hrozně unyle, bez hloubky a působí jako kdyby jim první tři kandidátky na role odřekly. A to je obrovská, obrovská škoda, protože jinak je ten film hrozně dobře natočený, vyprávění funguje a má to dost možná nejlepší choreografii v celém filmovém DC, jenže... Ty postavy to prostě zabíjí a je trošku smutné, že se všichni snaží tvářit o jaké že nejde emancipační dílo, ale stejně se nakonec řeší hlavně to, jak se Harley rozsype po rozchodu s chlapem, poldové s penisem jsou dementní a hlavní padouch je prostě hovado, nevyužitá příležitost. ()

lesumir

Mohl to být dobrej film, ale je to bohužel totální smradlavá sračka. Jako porno by to fungovalo líp. MILF hispánka, sexy míšenka, zfetovaná blondýna a od pohledu krátkovlasá lesbička. Boží. ()

darkrobyk

„Harley, přines sítko!" No, zas taková zábava to nebyla....v žánrové kolonce chybí psychologické drama. Ten film je i přes křečovitou snahu vtipnosti smutný. Postavy zrazují a podráží jedna druhou, a pokud nechcete fandit cáklé Harley, pak není v podstatě komu. Osobně jsem čekal větší nářez a u erkového filmu i více krve. Jo, pár cákanců se najde, ale ani jedno roztržení z filmu drsnou podívanou neudělá. Akce dobré, vata mezi tím nudná. Příjemně comicsově barevné, i když špína v kontrastu k flitrům mohla převládat. Zdánlivá přemíra vulgarismů neznechutí a ni nešokuje, což je škoda, jelikož sprosté slovo může být kolikrát ostřejší než břitva. Jistě, Robbieová si postavu užívala, ale o kousek výš stál McGregor, byť prostoru pro svého padoucha moc neměl. Lepší než Sebevražedný oddíl určitě, jistému zklamání se však neubráním. 3,5* ()

Fiftis

Postava Harley Quinn, vyšinutej antihrdinky, je zaujímavo vymyslená aj komiksovo spracovaná postava s veľkým potenciálom ozvláštniť filmy, v ktorých sa objaví. Dôkazom toho bola skvelá snímka Samovražedný oddiel z roku 2016, kde sa Harley prvýkrát objavila v podaní Margot Robbie. Celý film oživila a priniesla nutnú dávku humoru. V Birds of Prey však ani zďaleka charakter Harley nevynikol. Z minula máme overené, že to nie je chyba Margot, ktorá svoju postavu zvláda stvárniť skvele, na mieste je teda začať viniť nudnejší a blbší scenár a zápletku celkovo. Už len spôsob, ktorým sa hlavná postava postavila do úlohy osvieteného rozprávača a sprievodcu kazí celý zážitok z filmu. Napriek plagátom aj popisu spolupráce superhrdiniek sa štvorica dá dokopy až k záveru filmu divným, neohrabaným spôsobom. Naozaj, priateľstvo na päť minút. Navyše sa to počas tejto scény hemží emancipáciou, feminizmom a ženskou nesúdržnosťou. ()

Shakers

Nerátal som, že dostanem niečo extra a ani som to nedostal.Suicide Squad ma viac bavil, no napriek tomu som sa nenudil a to sa ráta. Kludne sa to mohlo volať iba Harley Quinn, ale tak čo už, prečo nepoužiť niečo šibnuté, keď je taký aj film. Birds of Prey je predovšetkým zameraný hlavne na Harley na Birds of Prey dôjde až vo finále. Čo sa týka filmu, tak nadväzuje pochopiteľne na Suicide Squad a spomenie sa tu napríklad aj Batman. Horšie je to s príbehom. Nebol síce úplne zlý, ten štýl strihu ma bavil, akurát, že strašne dlho trvá kým sa tam niečo začne diať. Teda ono sa tam deje od začiatku niečo, predovšetkým nám Harley neustále vysvetľuje okolností, čo niekedy už tak zábavne alebo skôr časom nie je. Našťastie je tu skvelý Ewan ako Black Mask. Narozdiel od takých marvelackých záporákov išiel z neho celkom rešpekt, používa brutálne praktiky a Rko to všetko pekne zachytáva, za čo ma film u mňa plusové body. Čo sa týka postav, tak neviem, nebol som s tým úplne spokojný, minimálne ma ta policajtka nebavila a pozrel by som si skôr zaujímavejšiu Hunters, ktorú dobre zahrala Winstead. Veľmi ma potešili a prekvapili akcie. Naozaj sa na to dobre pozerá, choreografia je miestami skutočne vynaliezavá a kamera to veľmi pekne zaberá. Stručne a jasne, chvíľku mi trvalo kým som sa do toho dostal, ale záver to vytiahol o pár percent navrch. P.S.: po-titulkovú scénu budete čakať zbytočne, ale dostane po-titulkový dialóg. 70% - 3* ()

filmfanouch

Je jedno jak moc se vám líbil či nelíbil Sebevražedný oddíl, téměř každý se ale shodl na tom, že mezi nejlepší věci patřila především Harley Quinn v podání Margot Robbie. Joker Jareda Leta se tehdy v roce 2016 ukázal jako naprostý přešlap, jeho něžná polovička byla ale v podání Robbie naprosto boží a Robbie se zapsala do té kategorie komiksových postav u níž si nedovedeme představit, že by je ve filmové adaptaci hrál někdo jiný. A plány na její spin-off tak dávali smysl zvláště když se ukázalo, že by na to ta postava prostě mohla mít. A po 4 letech kdy se motala možnost hned kolem 3 projektů s Harley Quinn nakonec místo Gotham City Sirens a Jokera vs Harley Quinn padla volba na týmovku Birds of Prey. A hned na začátek se sluší poznamenat, že rozchod s Jokerem Harley Quinn jedině prospěl. Letovo podivná WTF verze Jokera je díky bohu pryč a díky bohu je Margot Robbie zase boží. I přes fakt, že by Birds of Prey měli být týmovka se sluší poznamenat, že většinu prostoru zde dostává především Harley Quinn a právě je ona jasná hvězda. Robbie opět zvládá tuhle živočišnou sílu uhrát a v roli Harley rozhodně neomrzela. Pořád je v téhle roli naprosto skvělá a i přes zlomené srdíčko je to pořád ta živelná šílenkyně, která se tu navíc dostává do polohy starší sestry a zjistí, že jí tahle poloha vlastně nevadí. Hned po Harley má nejvíce prostoru mladá Cass v podání mladé Elly Jay Basco, která tuhle šmátravou kapsářku ošlehanou ulicemi velkoměsta hraje opravdu slušně a především její interakce s Harley stojí za to. Opravdu mezi nimi funguje cosi jako vztah sourozenců a i když se zpočátku nemůžou tak úplně vystát, cestu si k sobě hledají hodně snadno, protože se od sebe vlastně zase tak moc neliší. O pětici (pokud počítáme i Cass) platí, že každá dostane momenty, které si krade pro sebe. Krom Harley a Cass tu ještě máme Huntress, Black Canary a Renee Montoyu. Huntress v podání Mary Elizabeth Winstead má ve finále prostoru nejméně, o to větší dojem ale dokáže na plátně zanechat. I Black Canary v podání Jurnee Smollett-Bell vůbec není špatná postava a krade si pro sebe minimálně dvě scény, nejzajímavější postavou ze zbylé trojice je ale nakonec Renee Montoya. Rosie Perez si tuhle lesbickou policistku se sklony k alkoholismu fakt chvílemi vyloženě užívá a i když má pro to nejmenší předpoklady, je ve finále dost možná ze všech (nových) ženských postav postavou nejzajímavější. Na Birds od Prey především cením fakt, že tohle je film co mi servíruje silné ženské hrdinky...... aniž by mi pořád cpal do ksichtu, že mi cpe silné ženské hrdinky! Nic co by smrdělo feminismem, nic co by chtělo brutálně bojovat proti sexismu a snažit se říct jaký jsou muži odporný prasata, vše je zde naprosto v pořádku. Je zde dostatečná girl power aniž by se tvůrci snažili mi cpát, že se tu vlastně servíruje Girl Power. Ty sami o sobě obstojný postavy holt někdy sami o sobě stačí. Je sice pravda, že tu parta 4-5 žen bojuje proti bohatému mafiánovi a jeho armádě poskoků, to ale vůbec nevadí a je to naprosto v pořádku pokud se proti padouchovi nebojuje jen proto, že to je úspěšný muž. A diky tomu to opravdu není. Roman Sionis v podání Ewana McGregora je totiž šílené hovado, které si užívá když je jeho nepřátelům seřezovaná kůže z obličeje, pokud se někdo začne smát v jeho blízkosti a on má pocit, že se směje jemu tak ho donutí tancovat ve spodním prádle a i kdyby se nad vámi přece jen smiloval, pokud vám poteče nudle na jeho rukavice, budete hned určitě o krk kratší. McGregor si tohohle záporáka vyloženě užívá a předvádí tu fenomenální výkon. Má své dětské trauma, má své důvody, je to ale pořád především mocichtivý psychopat, který má ale díky McGregorovi boží charizma. Jinak i zde platí, že Birds of Prey dokáží skvěle reprezentovat LGBTQ komunitu. Jak ? Záporák nám nemusí říkat, že je gay, ono nám to totiž dojde samo. Zároveň se ale na tom nestaví dialogy nebo vtipy a to je hrozně potěšující fakt. A to samé platí i o jeho zabijákovi a partnerovi Victorovi Zsaaszovi v podání Chrise Messina, který si tuhle úlohu sidekicka záporáka v rámci možností taky užívá. V Birds of Prey je postav méně než v Sebevražedném oddílu, díky tomu ale ten menší počet výraznějších postav dostává větší prostor zazářit a je to potěšující. Režisérka Cathy Yen díkybohu opravdu dodala film se silnými ženskými hrdinkami, který se sice v rámci scénáře nebo celkem výtvarném pojetí nezapíše do historie, rozhodně jde ale o fajn film. A díky ratingu R se díkybohu tvůrci mohli vyřadit ještě o trochu víc, protože úspěch Jokera Warnery přesvědčil aby byla sólová jízda Harley Quinn reálně drsná. Oproti Jokerovi jsou Birds of Prey otočením o 180% kdy se z temné sondy do nitra lidské psychiky dostává do barevné zábavné šílenosti, která snadno připomíná Deadpoola. Nápad, že bude Harley Quinn po vzoru žoldáka s prořízlou pusou mluvit k žoldákovi mluvit přímo k divákovi mě ze začátku děsil, toho pomyslného bourání čtvrté zdi ale ve finále není díkybohu ve filmu tolik a kdovíjak když na něj dojde z vyprávění nevyrušuje. Díky tomu jak Birds of Prey časově přeskakuje z místa na místo je to celé naopak hyperaktivní a vypravěčsky záživné. Především se ale mohlo jít do morku kosti u akčních scén. A ty si během dotáček vzal na starost Chad Stahelski, bývalý kaskadér a režisér trilogie John Wick. A Stahelski sólovému dobrodružství Harley Quinn dodal scény přesně jak z Johna Wicka kdyby tyhle akční scény z Johna Wicka byli obalené o nejšílenější barvy a vulgární hlášky. Akční scény z Birds of Prey jsou tak přehledné, poctivé, zábavné a v hlavě utkví ještě nějakou dobu. Birds of Prey je ale především zábavná švanda, která bilancuje na hranici parodie a odlehčené komiksovky, která pravděpodobně nesedne každému. Řadí se spíš k tomu slabšímu z DC Extended Universe, není kdovíjak revoluční nebo dokonalá, je ale prostě zábavná, barevná a v rámci reprezentace Girl Power celkem pokroková. Na kameru Matthewa Libatiquea se hezky dívá a Robbie a McGregor jsou prostě boží. A to občas je spokojenosti stačí. Neříkám, že je tohle směr, kterým se má DCEU úplně vydat. Nehlásím ani nadšenost. Jsem jenom spokojenej. Spokojenej, protože to neskončilo průserem, dost možná se tu objevila šikovná režisérka, určitě pamětihodný akční scény, ženy jsou tu vážně silné a Robbie a McGregor dostali příležitost se prostě vyřadit. To mi stačí k spokojenému palci nahoru, kterej sice neznamená, že se tu rodí nová komiksová klasika nebo revoluční produkt.... Rozhodně to ale šlo udělat hůř. A méně pamětihodněji! () (menej) (viac)

lamps

Překvapivě dobře konsolidované vyprávění, které především v první polovině nápaditě odráží nepředvídatelnou náturu svých protagonistek. Na Margot se navíc pořád bezvadně kouká a maniakální verze jindy sympatického McGregora mi přišla spíše nevinně zábavná než trapná a otravná. Po srovnání motivací a stanovení jasného cíle se vyprávění uklidní a společně s tím začíná film ztrácet náboj a progresivní nápady - akční scény se stávají rutinnějšími (s výjimkou závěrečné nahánění na bruslích) a zpočátku chytře protlačovaný feminismus se ohraje a tlačí na pilu až příliš. A vedlejší postavy zkrátka nejsou tak zajímavé, aby tu snaživou one-woman-show nějak přínosně doplnily - což je asi největší škoda, protože z formálního hlediska jsem byl relativně spokojen a kvituji i fakt, že jsem hned po chvilce úplně zapomněl, že má jít o superhrdinský film. 65% ()

Big Bear

Kdo mne zná, hned tuší, že tohle musela být ,,escort mission" protože sám bych si to nepustil... A taky že jo. Musím opět jen smutně poznamenat, že Margot je na tohle škoda. Žel doba vymknutá z kloubů si těchto blbin plných zbytečného násilí a vulgarit žádá. Zřejmě je to ta správná substance, co plní kina.. My dříve narození ale dobře víme, že to jde i bez nich a když už je jich třeba užít, že to jde udělat vyváženě aby jejich přítomnost měla svůj pádný důvod. Tady jej marně hledám. Evan MekŘehoř svojí účastí coby záporák docela překvapil, ale v negativním slova smyslu. V tomhle teplém nelibě zapáchajícím díle se tedy také nemusel omáznout. Jdu si dát Margotku, tu naší, sójovou od Orionu...  Dávám za dva stažené obličeje. * * ()

JohnnyD

Grrrl power! Birds of Prey má fantastické akčné scény (lepšie ako v John Wick 3), famózny casting (Ewan McGregor si Black Mask pekelne užíva), prekvapivo koherentný noirovský príbeh, osviežujúci feministický pohľad na ženské (anti)hrdinky a najmä nádherný vizuál (už len ten klub je skvostný). Škoda je len, že Cathy Yan nejde na plný plyn a najmä prvá tretina je rozťahaná a zbytočne venuje veľa času vypĺňaniu diery medzi Suicide Squad a Birds of Prey. Osekať o 15 minút a zrýchliť tempo a je to dokonalé. ()

Rosaviva

Po traileru jsem se hodně bála, ale mě to ve výsledku vůbec nezklamalo! Šílená a chaotická Harley to se svojí hyenou rozjede na kolečkových bruslích ve velkém barevném stylu a já se fakt bavila od začátku do konce. Mělo to tempo, mělo to spád, mělo to fajn soundtrack, mělo to skvělou Margot Robbie, mělo to slušný vedlejší cast (kromě policistky, ta mi tam moc nesedla), mělo to bobra v baletní sukýnce a ve výsledku, já snad fakt nemám co vytknout. 5* ()

Cappuccino

Myslel som si, že Harley nemá na to, aby sama utiahla film. Paradoxne ma ale viac bavila prvá časť, v ktorej kopala sama za seba. Celkovo som si však Birds of Prey veru príliš neužil. Priemerná komiksová zábava, určite nič výnimočného. ()

HAL

Záměrně udělat z Harley Quinn, holky která jako jediná aspoň trochu zachraňovala Suicide Squad, otravně nesympatickou píču, co se tady naopak snaží zhnusit skoro vším co dělá? Tak to bylo od Warnerů rozhodnutí vskutku podivuhodné. Retardované, ale odvážné. U toho ale odvaha skončila, fungovalo by to jen kdyby po takovéto relativizaci "hlavní hrdinky" a nabourání diváckých očekávání k ní přišel ten Joker, uvázal ji na obojek, a ukázal jí kde je její místo - a sám pak odtáhl film jako smysluplná hlavní postava. Ale Joker ji nechal a nevrátí se, Harley je opuštěná, ve své zhrzenosti se obklopí ještě zoufale debilnějšími krávami než je ona sama, a dělá bordel který nikoho nebaví a nezajímá. Ten film se vlastně dá chápat jako zajímavý komentář ke vztahům, rozchodům a jejich následkům. Obzvlášť když vedle takto proměněné Harley postaví naopak velmi tradiční macho hrdinku Huntress, která nepotřebuje chlapa protože ona povahou "je" chlap, stojí na velmi klasické backstory, je nekonečně sympatičtější, a která jí s klidem celý film ukradne v každé své scéně. Kterých je tedy dost málo, stejně jako scén s božím McGregorovým záporákem, takže filmu jako celku to zas tak moc nepomůže. Hmm, já se fakt nemůžu rozhodnout, jestli je ten film svým sdělením velmi progresivní (a špatný), a nebo se v něm jeho autorkám nechtěně povedlo natočit oslavu konzervatismu (ale pořád špatnou) 4/10 ()

mchnk

Do háje zelenýho s vymodelovanými a umělými Avangers, když komiksovou zábavu, tak jedině Harley Freaking Quinn! Dobrá filmařina plná kaskadérských kousků a skvělých fightů v poměrně dlouhých záběrech, k tomu dokonale sedící soundtrack a úžasná Margot, kterou nelze nemilovat. V rámci svého žánru skvělé, mix Deadpoola a temného Jokera, i když po boku této Princess Freak z Gothamu si spíše představuji Heath Ledgera, to by byl film. [Kino Citadela - Litvínov] ()

Vančura

Původně jsem ten film chtěl ignorovat, jako většinu současné komiksové produkce, která mě absolutně nezajímá. Pak jsem ale úplnou náhodou zjistil, že v traileru hraje má oblíbená píseň Hymne à l'amour od Édith Piaf (která ale nikde ve filmu bohužel nezazní a není ani na soundtracku) a zatoužil jsem si ho pustit, a ten trailer mě přímo nadchnul, takže jsem okamžitě chtěl vidět i film. Navíc mě nalákal i Ewan McGregor, který je zde prostě boží a neuvěřitelně mě bavil. Naopak u Margot Robbie jsem už ve Vlkovi z Wall Street nechápal, co na ní kdo vidí, což si myslím doteď, a ani v tomto filmu mě nijak zvlášť nezaujala, byť špatná herečka to asi není, a postava Harley Quinn mi byla v jejím podání vlastně nečekaně sympatická. Jinak si ovšem myslím, že obsazení za moc nestojí, a zvlášť ta malá holka mi teda byla protivná fest. A pokud jde o film jako takový, cením si na něm třeba té jeho formální hravosti, která mi přišla dost zábavná; na druhou stranu mi ten příběh přišel dost slabý, moc mě to nebavilo a musel jsem se trochu nutit, abych to dokoukal. Zvlášť to finále, které svede všechny ženské postavy dohromady, mi už přišlo dost hrozné - nemám asi celkově problém s tím, jak moc je ten film feministický (resp. jak bytostně je postaven na ženském elementu - nejsem si jistý, jestli je feminismus v tomto případě vhodný termín), jenom mě to jednoduše moc neoslovilo, protože zde podle mě režisérka pravděpodobně bojuje jakési bitvy, které mi osobně jsou ukradené. Takže mi z toho vlastně vyšlo, že v traileru to vypadalo slibnější, než jak to na mě nakonec působilo, což je škoda. ()

liskam

Náhodou je to zábava která si na nic nehraje. A to se dneska počítá. Za mě 79% A rozhodně lepší než sebevražedný oddíl. ()

mzss1

(50%) Co k tomu napsat? Postava Harley Quinn si nad mým velkým překvapením získala docela dost fanoušků z filmu Sebevražedný oddíl (2016). Měla tam vedlejší roli, a jak to na diváky zapůsobilo. Na mě tak nějak napůl. Ale i tak mi herečka Margot Robbie přišla vtipnější a výraznější v tom oddílu. Zde v její „sólovce“ mi přišla ještě dost nevýraznější a až nudná. Naštěstí v cca druhé půlce filmu jsem začal aspoň už tak trochu usmívat. Pár nadlehčených a na oko vtipných scén se zde našlo. Navíc, zde v tomto filmu nebylo ani tak co zkazit, ale bohužel ne ani nijak nic chválit. Akční scény tvořily většinou nějaké ty rvačky, rozmáznutí basebalovou pálkou atd. I to se zde nedalo moc vychvalovat, točeno to bylo dost amatérsky. Ale co, příběh byl jednoduchý, skoro žádný, ale pro tuto látku zcela nepotřebný. Nuda zde vyloženě nehrozila, i když zápletka byla nulová. Herci ušli, ale také nic extra včetně divné postavě M.E.Winstead. Hudba - neexistovala snad. Chtěl jsem dát lepší 2*, ale nakonec jsem měl dobrou náladu, Robbie se mi líbí, nebyla zde trapná, druhá půlka a finále – to bylo docela svižné, tak to celé hodnotím do čistého průměru. Mělo to ale navíc. Mohlo to být aspoň víc šílenější a vtipnější, ale co ….. ()

Goldbeater

Wow, další neskutečně low-energy akčňák, který se snaží řídký děj, nulovou charakterizaci postav, nedynamické akční scény a mrzké nápady vyvážit rádoby cool rozjuchaným stylem, barevností a jízdou na moderní „girl power“ vlně (zde dotažené na maximum, protože všechny mužské postavy ve filmu jsou buď špinaví kriminálníci, šmejdi, nebo zrádci). Po úplně mimózním Suicide Squad jsem do toho šel s nulovými očekáváními, ale co naplat. Zcela roztříštěný děj neohrabaně skáče sem a tam, nemá žádnou atmosféru a svou nesoudržností otravuje. Postavy při nejlepším představují stokrát viděné klišé kriminálek (přehlížená policistka, pomstychtivá mafiánská dcera), v horším případě tam prostě jen jsou a něco sem tam dělají (barová zpěvačka a zlodějka s diamantem ve střevech). Nejvíc jsem nepochopil, proč bychom z dvojice antagonistů - afektovaný zženštilý záporák, který zabíjí lidi a je docela hajzl, a afektovaná infantilní hrdinka, která zabíjí lidi a je docela svině - měli fandit zrovna hrdince. Jen proto, že nám to film diktuje? Jedině snad proto, že Harley už je po dvou filmech nějak představena a oproti tomu slaboučký záporák Black Mask, jehož nezajímavost se Ewan McGregor bezradně snaží vyrovnat aspoň šíleným přehráváním, byl zklamáním filmu. Někdo by mohl říct, že McGregorovi nic moc jiného nezbývalo, když mu scénář nedal s čím pracovat. Já říkám, že zbývalo jedno jediné - roli nebrat. A radím nebrat celý tenhle film. ()

kingik

Extravagantní šílenka, co se osvobodila od mužů a rozkošně si i do nich bouchne (basebalovou pálkou i kladivem). Harley Quinn těžce vstřebává rozchod s Jokerem, doma pěstuje ne úplně tradiční zvířecí mazlíčky, hyena a vycpaný bobr, je hodná na mladou zlodějku z ulice, kterou chrání před top ničemou Gothamu, co pase po unikátním diamantu, který spolkla, a mimoděk činí svoji osobní zpověď nemálo obsahující feministický postoj. Za vznikem této spin off comicsové blázniviny v podstatě stojí tři ženy - herečka Margot Robbie, scenáristka Christina Hodson a režisérka Cathy Yan. Kvality dvou prvně jmenovaných dam jsou prověřené, to rozhodně neplatí o asijsky vyhlížející režisérce, která tímhle filmem složila svoji maturitu a zároveň zahnala nedůvěru skeptiků, kteří do ní nevkládali velké tvůrčí schopnosti. A její akceschopnost a cit pro dynamiku jsou příjemným překvapením. Takže k vidění je hned několik šťavnatých akčních scén, které sice k nepřístupnému ratingu přistupují opatrně, ovšem stylovost jim nelze rozhodně upřít. Nejméně obsah filmu koresponduje s jeho (zbytečně) dlouhým názvem, kdy protagonistky uskupení Draví ptáci se uskupí až na několik závěrečných minut, což šlo z názvu zcela v pohodě vypustit. Mužský element zde dostává slušně po koulích, takže než se stačí kdokoliv s penisem vyjevit a projevit, tak je nemilosrdně zahlušen, což neplatí snad jen na psychopaticky zformovaného zločince představovaného Ewanem McGregorem, který se navíc blýskl záživným hereckým výkonem. Ostatně problém nevyvstal s žádným hereckým představitelem, pomstychtivá a bojovně naladěná vražedkyně Mary Elizabeth Winstead dokonce vykazovala sexy respekt, když se pravidelně objevovala s kuší. Na Margot Robbie bylo znát, že jí na roli záleží, tudíž z ní sálá sympatická vyšinutost a nejednou diváka počastuje nějakým originálním prvkem, který má její postava. Po vizuální a technické stránce to s filmem nevypadá nikterak zle. Harley Quinn si bude muset ještě ujednotit svoje sexuální zaměření. Pokud by se hypoteticky střetla s Deadpoolem, na jehož eskapády je v podstatě ženskou odpovědí, mohla by zvalchovat i jeho pansexualitu. 10/10 ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)