V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

Matrix44

Jednotka bola perfektná, ale táto trojka nemala žiadne ľakačky, žiadne budovanie napätia a žiadna atmosféra. Nebolo to zle natočené, ale... ()

Chroe

Další potvrzení, že kaše se dá, aby se to dalo žrát, nastavit pouze jednou. Duchařina to neni, kriminálka to není. Je to prostě sračka. ()

Johnyhlx

Jsem velice překvapený, že je tento třetí díl hodnocen nejhůře ze série. Samozřejmě jednička byla bez pochyb nejlepší, ale dvojka jako by už pouze tahala za pomyslný ocásek právě prvního dílu. Třetí díl však vlil do této série jako by novou krev. Užil jsem si to od začátku až do konce na výbornou. Film se táhne trochu v detektivním žánru, ale právě tenhle směr byl dle mého názoru výborným tahem. Manželé Warrenovi jsou skvělí, a opět se ukázalo, že "V zajetí démonu" patří mezi to nejlepší co nám "horor" může přinést. Bezpochyby to bude nejlepší horor tohohle roku. ()

Bara.Juricko

Poslední díl velmi vydařené trilogie byl však pro mě celkem zklamání. Nebavilo mě to tolik jako předešlé dva díly a nebyla jsem do toho tolik zažraná. Každopádně celá trilogie byla velmi vydařená. Avšak samotná trojka si zaslouž8 dobré 3* ()

Krychlicka1

Asi v půlce filmu jsem si uvědomil, že to bohužel nebude ta náloš lekaček jako u zbylých filmu z toho to universa. Za to když se člověk přeorientuje nato, že sleduje temnější detektivku a né horror, tak už se nato kouká líp, protože od toho už ten strach tolik nečekáte, spíš jen to napětí jak se případ vyřeší a nejste pak tak smutní, když se vám ten adrenalin že strachu nedostane.75% ()

Svobykulus

Miluju v zajeti demonu ale proc?!!! to natocil clovek, ktery natocil prokletou zenu….plny nesmyslu, chyb, zadny strach plazici se po celym tele. Velky zklamani po prvnich dvou dokonalych hororech. ()

vrch07256732

Oproti 1+2 slabý odvar.  Skutočne som nebol v stave to dopozerať do konca - vždy som zaspal. Pár lakačiek to tiež nespraví. U mňa veľké a nudné sklamanie. ()

Dakota1978

Když já je oba žeru, další příběh manželů Warrenových. Příběh vystavěn a vyprávěn bezchybně, bezvadní herci, fajn kamera. Napětí budováno postupně a se vkusem. Za mě nejlepší scéna - zabití majitele psího hotelu (působivě ztvárněny halucinace hlavního hrdiny). Slušná trojka, která si zaslouží potlesk, ovšem jedničce a úžasné dvojce se to nevyrovná. Řemeslně pro laického diváka nelze vytknout nic. ()

Jirkacek

První díl hororu V zajetí démonů jsme viděl doma až poté, co jsem byl na dvojce v kině Lucerna v Praze a pak jsem si musel pár let počkat na natočení třetí části. Byl jsem samozřejmě zvědav, jestli to bude stejně dobrý jako předchozí díly, nebo zda se zařadí mezi výjimky, kdy je lepší než první díl. A tak jsme se doma posadili k TV a film si pustili. Samozřejmě, že se to nedalo srovnat s atmosférou potemnělého kina, kde 75% obecenstva trhá úlekem rameny, zbylých 25% spí nebo je film nechává chladnými a milá dívka na vedlejším sedadle hledá u vás oporu a chytá vás přinejmenším za ruku, ale i tak nás režisér Michael Chaves, který nahradil úspěšného předchůdce Jamese Wana, dokázal okamžitě od začátku vtáhnout do děje. A sotva stačily oschnout úvodní titulky, už se začalo něco dít, což se mi u prvních dvou dílů hodně líbilo, zkrátka na co by bylo nějaké dlouhé čekání. Nejdříve jsme se seznámili s rodinou osmiletého Davida Glatzela (Julian Hilliard), která si v roce 1981 pozvala na pomoc naše staré známé Eda (Patrick Wilson) a Lorraine (Vera Farmiga) Warrenovi, aby pomohli a zdokumentovali vyhnání ďábla z mladíkova těla. Exorcismu se zúčastnila Davidova sestra Debbie (Sarah Catherine Hook), její přítel Arne Johnson (Ruairi O'Connor) a otec Gordon (Steve Coulter), kteří se stali svědky marné snahy zbavit Davida ďábla, dokud nápadník jeho sestry Arne nevyzval démona, aby vstoupil do jeho těla. Ed byl svědkem toho, jak se démon transportoval z Davidova těla do Arneho, ale vzápětí utrpěl infarkt a byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Následující měsíc se Ed probral a prozradil Lorraine, co viděl a varoval ji, že dojde k tragédii, jenže už bylo pozdě. Zničehonic se v Arnem probudil démon, který mu přikázal, aby před zraky milované Debbie v psím útulku zabil jejího kolegu Bruna Saulse (Ronnie Gene Blevins) tím, že ho 22krát bodne. S podporou Warrenových se jeho případ stal prvním americkým procesem, který založil obhajobu na posedlosti démony. Při hledání důkazů pro obhajobu Warrenovi narazili na satanskou kletbu předávanou čarodějnickým totemem a poté se setkali s Kastnerem (John Noble), bývalým knězem, který se dříve zabýval různými satanistickými kulty. Ten jim vysvětlil, že kletbu někdo musel aktivovat a tak se vzápětí Warrenovi vydali do státu Massachusetts, aby vyšetřili smrt Katie Lincolnové (Andrea Andrade), která byla také 22krát bodnuta. Detektivové našli totem v domě Katiiny kamarádky Jessicy, která se rovněž ztratila a s pomocí svých vidění Lorraine zjistila, že Jessica ubodala Katie, když byla posedlá a pak skočila z útesu do vody, kde se utopila. Warrenovi se pak vydali do pohřebního ústavu, kde spočívalo její tělo a Lorraine se dotkla ruky mrtvoly, aby pomohla najít polohu okultisty. Díky tomu měla Lorraine další vidění a stala se svědkem toho, jak se okultista pokoušel přimět Arna zabít se, ale včas ji zastavila. Potom se Warrenovi vrátili do svého domu v Connecticutu, aby dále vyšetřovali a tam jim jejich spolupracovník Drew (Shannon Kook) řekl, že našel knihu Stregherianského čarodějnictví, v níž se psalo, že aby byla kletba zrušena, musí být zničen oltář používaný okultistou. Nebylo to však nikterak jednoduché, protože vrah byl velice protřelý a zkušený okultista a dokázal ovládnout Ea, který málem zabil svou ženu Lorraine. Film se po těchto událostech začal pomalu, ale jistě blížit ke svému rozuzlení, které tradičně stálo za předchozí trpělivé sledování. Museli jsme totiž vydržet 112 minut, než se satanistický příběh, natočený opět podle skutečných událostí, vyřešil. Právě tento fakt se mi na všech třech hororech vždy líbil a zrovna třetí díl mi připadal nejvíce uvěřitelný ze všech. Paradoxně tím poněkud trpělo napětí, kterých jsme si v jedničce a ve dvojce užili mnohem více, ale i tak se mi trojka líbila. Rovněž jsem nebyl zklamán a i v trojce mi některé fáze tohoto skvělého hororu připomínaly vědecké pátrání kombinované s démonickými scénami jako z pohádky. Horory totiž nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. A třetí díl série V zajetí démonů mi naštěstí nabídl tu správnou duchařinu a tomu pochopitelně odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, horor V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz ode mne získal čtyři ďábelské hvězdy ****. () (menej) (viac)

Aceboris

Hovorí sa, že najlepšie príbehy píše sám život, určite tomu tak je, no nie v tomto prípade. Aj keď Warrenovci, sú známi , film natočený podľa skutočnej udalosti, vyháňanie diabla, resp. posadnutosť diablom je hlavný  motív a niečo čo má hnať film v pred. Filmu sa nedá uprieť snaha o strach, o dojem, že sa tam niečo deje a je to napínavé. Celkovo je zaujímavé si predstaviť, že niekto niekoho zabije a potom sa to snaží zvaliť na diabla. Takéto niečo sa do budúcnosti môže veľmi rýchlo zvrtnúť a posadnutých diablom by mohlo pribúdať. Za zhladnutie to stojí, ale veľké očakávania nemajte, jedná o také slabé Bčko. Za mňa 5/10 ()

Koloman_R

Oproti prvým dvom dielom som sa prakticky vôbec neznepokojil (o strachu sa nedá baviť vôbec) a nevidel som nič, čo by ma nejakým spôsobom zasiahlo. Bude to tým, že od prvého dielu je to vlastne stále o tom istom? Ale aj napriek tomu som to dopozeral a necítil sa znudene alebo trápne. Bude to tým, že som si duo Farmiga - Wilson obľúbil? ()

ondrapec

Tenhle film je omyl. Chápu, že musí navazovat na první díly série, nemá čas vysvětlovat nově příchozím divákům o co jde, ale od začátku je divák vhozen do nesmyslné slátaniny, kde se věci dějí naprosto náhodně bez nějakého vyššího důvodu či pozdější návaznosti. Jediné co cením je, že je film skutečně inspirován skutečnými událostmi a když si po shlédnutí filmu zjistíte více o dané kauze, budete vlastně překvapeni, jak slušně to je natočené. Pokud by se děj inspiroval více volně a něco se k němu přidalo, mohl by to být slušný horor střední třídy. Na druhou stranu je třeba ocenit dodržení faktů a skutečností, za což (spolu s efekty) uděluji dvě hvězdy. *35%* ()

Belphegor

The conjuring 3 ztroskotává na tom nejdůležitějším - navodit mrazivou atmosféru. Film zůstává u levných lekaček a neumí vytvořit tíživé momenty. Koukal jsem se na něj sám v noci a měl jsem pocit, že místy sleduji komedii. Možná je to tím, že nejsem úplně fanoušek vymítání, věřím totiž, že démonovi jako entitě nelze jen tak rozkazovat. Když ovšem pominu mé osobní rozpoložení, musím i tak konstatovat, že snímek nepřináší nic nového, snad jen ty rituály, ale jsou zase jiné horory, které se zaměřují přímo na to. Kolikrát tam byl potenciál na vytvoření něčeho mrazivého, ale autoři to prostě odflákli. Dokonce ani postavy mi nepřišli nijak zajímavé, ani hudba nijak výrazná. Působí to na mě jako finanční povinnost, kterou štáb nějak splnil, ale nenaplnil. ()

Zyi

(In)tensive, but (at least) built on intriguing ideas (Satan being just Ego is my current contemplation). (Edit - 11.05.2023: And from now, I'll withdraw from promoting these oxymoronic movies by my comments. I keep the older comments/ratings on as my past self felt.) ()

janececek

Velká škoda, že na režisérské židli neseděl Wan. Chaves je hororový rutinér, a ani zdaleka nedokáže vytvořit tak hutnou atmosféru, jako Wan. Pokračování to není zlé, ale styl vyprávění je diametrálně odlišný, málo temný a nápaditý. Farmiga s Wilsonem to však táhnou, jim ty role neskutečně sedí. Chtělo to zručnějšího režiséra a trojka mohla být v červených číslech. ()

K1K0

Celá séria v zajatí démonov je úspešná dá sa povedať, aj keď niektorým sa možno nemusí pozdávať. Čo sa týka námetu tak ten sa rozbehol celkom dobrým smerom, aj keď skôr pripomína detektívku s démonickým a okultným podkresom a príbehom. Mne osobne sa to páči stále to ma ten conjuring nádych a drží si svoju laťku pomerne vysoko. ()

JohnDark

V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol - The Conjuring: The Devil Made Me Do It. Horor, USA 2021, R: Michael Chaves, H: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ruairi O´Connor, Sarah Catherine Hook, Shannon Kook, Julian Hilliard, Sterling Jerins, Ronnie Gene Blevins, Eugenie Bondurant, John Noble, 60% ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)