V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

Seffi

Tak přece jenom jde natočit kvalitní horor bez trapných uřvaných lekaček. Zatím nejlepší díl z hororového univerza rodiny Warrenových.  85% ()

MartinSTFC

Dle mého soudu, nejslabší díl série. Ono také, co pořád vymýšlet a zároveň si co nejvíce nahrabat, že? Jako jednohubka to špatné není, ovšem za týden si nebudu pamatovat, o čem film vlastně byl. ()

Nataniel73

Tretie pokračovanie hororu "V zajatí démonov" už fanúšikov žánru nemá čím prekvapiť, na druhú stranu treba uznať, že znovu to bola poriadne mrazivá jazda s množstvom strašidelných scén a prekvapivých momentov. Tento film má smolu v tom, že divák už vie, čo môže očakávať a aj napriek tomu, že som sa v kine viackrát riadne vyľakal, trvalejší efekt to vo mne nezanechalo. Zážitok z filmu tak nejak vyšumel možno aj preto, že záver bol až príliš "americký" a nehodný výborného hororu. Ono celkovo hororom príliš nesvedčia patetické konce a tvorcovia to pri záverečných titulkoch ukážkami stretnutí s diablom príliš nezachránili. Tretie pokračovanie má výhodu v tom, že je viac investigatívne, trochu viac zamotané než obvykle a diváka tak spoľahlivo vtiahne do deja. Za najlepšie scénky považujem úvodné posadnutie malého chlapca, scénku s vodnou posteľou, spojenie sa s duchmi v márnici a vraždu kamaráta s dôrazom na duševný stav posadnutého. Osobne som čakal trochu iný príbeh, ale ten ktorý sa rozhodli zrežírovať rozhodne nesklamal. ()

zurivymlok

To bylo fakt nudné. A Amíci by se měli už odnaučit laciné lekačky. Jinak nevím, zda jsem už z nudy nedával pozor, ale nějak jsem nepochopil motivaci padoucha. Byl to jen zájem nebo v tom bylo něco jiného? Člověk podle mě musí mít závažný důvod, aby riskoval svou duši nebo i zabil vlastního rodiče. Pár scén bylo natočeno docela dobře, ale jinak nebývám cílovka těchto filmů. Vybrat pár bubu-lokací, ztmavit obraz a občas hodit nějakou tu lekačku podle mě na dobrý film (horor) fakt nestačí. ()

Slack

Zisťujem, že na tieto horory sa dá pozerať len v prípade, že zlo ubližuje nič netušiacim obetiam. Akonáhle sa zlo zameria na profíkov je z toho komédia. ()

Egito

tak film se mi hodně líbil dávám slušné 4 hvězdy (7,5/10) a to z toho důvodu že se mi líbila atmosféra, bylo to napínavé od začátku až do konce s překvapujícím vyvrcholením příběhu. film měl sice pár nedostatků ale ani to nevadilo, herecké výkony byly velice dobré až realistické, nebyly vůbec přehnané a prostě perfektní, hodně se mi líbilo i to že postavy jako Warenovi, otec Gordon a jejich japonský kameraman Drake byli stejní herci to u delších a pokračujících filmů nebývá ale tady to tak bylo, díky tomu se film hodně pozvedl. jediné co bych vytkla tak to že tento díl byl jako jediný spíše detektivní než horror ale pořád tam náznak byl, upřímně oproti těm sračkám co se dnes točí byl tento úchvatný ()

Bogrant

To isté stále dookola, akurát v tomto prípade je to viac než horor skôr dobová detektívka so správne vystavanou atmosférou a hrou s tieňmi, opierajúca sa najmä o niekoľko celkom dobre vymyslených momentov a prácu so strihom (najmä v lese). Osobný problém, ktorý ma sprevádza už od samého začiatku je chladný prístup k postavám a nevytvorenie si akéhokoľvek vzťahu k nim, i keď chémia medzi Wilsonom a Farmigou funguje, čo má za následok nezáujem vyústenia jednotlivých príbehov.  Trojka je lepšia než zbytočné spin-offy, ale videná už len z "povinnosti". ()

Hejkal_03

Tuctovka, která nepotěšila ani neurazila. Dost kýčovitých momentů a předvídatelných scén... A hudba byla dost podprůměrná načasováním i výběrem. Slabší 3* ()

Milo384

Normální horor. Čekal jsem to horší. Úvodní vymítání bylo dobré, pak slabší děj, pár napínavých míst a rozuzlení - zde jsem pár věcí nepochopil a musel jsem se ptát manželky, co tím sledovaly - po vysvětlení to i trochu dávalo smysl. ()

Vilda_H

Na základě předchozích recenzí, které jsem stihl přečíst, než jsem se na film vydal do kina, jsem čekal zklamání, které pocítilo mnoho diváků. Nicméně jsem byl opět mile překvapen. Bohužel jde na filmu (pochopitelně) poznat, že se režie tentokrát ujal někdo jiný než James Wan. Následně budu částečně spoilovatNegativa filmu: Pokud začnu nedostatky filmu, tak jako první mě hned napadá nevyužitý potenciál záporných postav. První z nich má být nějaký ďábel? V běžných hororech normální, že se o nadpřirozené postavě tohoto typu nic moc nedozvíte, ale tady jsem už trošku podvědomě očekával malou story démona, o koho se jedná a proč, stejně jako v předchozích dílech. No-name démon byl vyvolán skrze kletbu nějaké ženy. Proč to udělala? Prostě se jí chtělo? Vůbec bych se nezlobil, když by zde byl větší prostor příběh té tajemné ženy, která se rozhodla z nějakého důvodu vyvolat démona. O kterém taky nic nevíme. Zbytečná škoda, relativně nedomyšlené. Další věc je, že trošku začínám pochybovat, že je každý díl podle skutečné události. Samozřejmě vím, že film je vždy přibarvený a ano, od prvního do třetího dílu je vše založeno na reálných základech, ale otázkou zůstává, jestli v tom měli prsty démoni, nebo jen nadměrná představivost manželů Warrenových. Už ohledně případu z druhého dílu vznikaly velké diskuze o tom, že bylo vše zfalšované. Tady vznikají opět. Údajně měl být hlavní protagonista posedlý démonem, který ho donutil zavraždit člověka. A když se to v osmdesátých letech skutečně stalo, mladík byl i tak odsouzen na pět let. Verzi s posednutím zpochybnil sám bratr odsouzeného, že měl psychické problémy. Celkem to ubírá na autenticitě a osobně mě to mrzí, protože mě manželé Warrenovi, coby duchařští vyšetřovatelé vždy bavili. Čím více si ale o nich čtu, tím více mám v hlavě nejasno, jestli neměli manželé jen občas větší představivost, než byla realita. Ale doufám, že tomu tak není.  Pozitiva fimu: Co bych řekl, že je nejlepší scéna filmu, tak je úplný začátek. Žádný pomalý rozjezd, žádná nuda. Hned zpočátku dostanete solidní vymýtání ďábla z těla chlapce, které se nedaří ani samotnému knězi. Oproti vymýtání z prvního dílu, toto se vážně povedlo. Napínavé, děsivé, lekavé. Další plus bych dal filmové dvojici. Sice jsem trošku, možná neprávem, zpochybnil tu reálnou, ale ta filmová opravdu funguje. Opravdové manželské pouto lidí, co se milují a které je dokáže ochránit i před těmi nejkrutějšími duchy. Zní to asi jako klišé, ale mně se to v tom filmu líbilo. Hercům věříte úplně všechno, co udělají a dokážete se do nich vcítit. Na závěr bych vyzdvihl to, že se poprvé dostávali démoni pod kůži i samotným lovcům duchů. Mnohokrát si už manželé nevěděli rady, kudy kam, Ed byl na chvíli také posedlý a celé vám to dodává ten příjemně nepříjemný pocit beznaděje, co oni prožívali.  Nelze říct, že je třetí díl nejslabší. Je prostě jiný. Je trochu jinak napínavý a trochu jinak je vystavěný příběh. Bohužel asi musím říct, že nejvíce se mi zatím líbil díl druhý. Každopádně si myslím, že horor byl z technických stránek dokonalý a celkem hezky navazuje na precizní práci Wana. 80 %. () (menej) (viac)

JimWalker007

Dostavila sa stagnácia, herci sa síce snažia, ale film už veľmi nemá čím postrašiť alebo prekvapiť.  Len tie pokrútené telá sú morbidné, ale desiatky rokov po Exorcistovi je to málo.... ()

vinducha

Pan Chaves převzal žezlo po panu Wanovi a za sebe můžu napsat , perfektně on , vůbec bych nepoznal , že 3. díl  točil méně zkušený režisér , výborně , atmosféra hustá jako pověstná kaše , lekačky parádní , spokojenost maximální. ()

Orion12

No tak jsem byl po dlouhé době na horror v kině a zrovna na moji oblíbenou sérii V zajetí démonů. V první řadě chci podotknout, že miluju kvalitní horrory a ještě více conjuring universum, které je pro mě osobně filmový horrorový vrchol. První v Zajetí démonů je osobní záležitost, kterou v daném žánru hodnotím 10/10 a pdoobně i druhý díl. Bohůžel ostatní filmy z tohoto univerza nejsou tak kvalitní a už víme proč. Chybí tomu James Wan, ten muž co režíroval první dva Conjuringy a výborné první dva díly Insidious. V zajetí démonů 3 je naprosto průměrný jak film tak horror. Hraje si to navíc na takovou hororovou kriminálku,trochu podoobné jako chran nás od zlého. Prostě nevím lekačky byly ohrané, nic originálního, nejvíce mi ale chybělo nějaká atmosféra jako byla v prvních dvou dílech nebo v 2. Annabel, odhalování démona a jeho historie, taková ta atmosféra, která by se dala krájet, kdy nevíš jestli bude jumpscare nebo ne, nějaké děsivé prostředí starého domu, jako bylo v předešlých dílech. Film se navíc neodehrával na jednom místě ale na více a nevím jestli mu to prospělo. Nepřišlo mi to tolik ucelené a trochu bych řekl, že zbytečné, po Valakovi a předešlých démonech a případech, jsem čekal něco víc prostě, bral jsem to jako závěr série, nevím jestli bude další díl. Každopádně za mě průměrný možná lehce nadprůměrný horror film, ale podprůměrný film z Conjuring universa. Lepších 5/10. ()

JJaannee

V kině zážitek. Dlouho jsem neviděla horor v kině, ten strach to umocňuje. Jinak možná nejslabší ze tří dílů, ale přesto nej horor za poslední léta. Tuhle dvojku mám fakt ráda, herecky dobře ztvárněné a hodí se k sobě, krásně se doplňují. Horor dějově zajímavý a lekaček ubylo, ale stejně jich tam pár je. ()

Little_Sawy

Nedopozeraný film 2x som zbuddhožel zaspala.. Myslím že si aspoň zaslúži 2* za trailer, ten nevyzeral vôbec zle, a taktiež polovina filmu, v druhej medzi-polovine som zaspala 2x, a čert to vem, vzbudila som sa na konci filmu. Čiže viac menej som ho "videla". ()

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 2/5; Hudba: 2/5; Vizuál: 4/5; Humor: 1/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 4/5; Herci: 3/5; Zábavnost: 3/5; index strachu: 3/5. 7/10 ()

Feacher

Mně se narozdíl od komunity asi líbil i třetí díl. Pro mě je rozhodující, že jsem nedokázal od filmu odtrhnout oči a když přijmete logiku filmu, tak se do toho dokonale ponoříte. Ano, všechny lekací scény byly na stejném principu v podstatě celý film.. ale v podstatě.. no a co.. zajímavý příběh, dobré obsazení, já jsem spokojený! ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)