The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Ratemus

Konečně se to zase povedlo, výborná akce, skvělý humor, dobře napsané a uvěřitelně zahrané postavy mezi kterými funguje chemie a to zejména špičkování Bloodsporta a Peacemakera. Gunn to zvládl, tohle je přesně styl, co mu sedí, bizarnost, podivnost a netradičnost. Za mě skvělé. ()

silentname

Je zaujímavé si uvedomiť, že už je to 5 rokov, odkedy sme mali možnosť vidieť v kine prvý "Suicide Squad". Pamätám si, že od toho filmu som očakával veľa a vo výsledku som nebol veľmi spokojný s výsledkom. Film bol síce v rámci možností okey, no očakávania boli niekde úplne inde a mal som pocit, že David Ayer s tým projektom mohol vykúzliť niečo silnejšie. Tak teraz si projekt vzal pod krídla James Gunn a výsledok je podľa mňa jedna skvelá, bláznivá a kvalitne napísaná krvavá komediálna jazda, ktorú som si užil teda na plno. "The Suicide Squad" je istým spôsobom pokračovanie, istým spôsobom samostatný projekt, no v jadre skôr pokračovaním prvého filmu. A svoju rolu zvláda bravúrne. Priniesol nám úvod, v ktorom naznačil úplne iné smerovanie, ktoré ma teda celkom slušne prekvapilo. A myslím to v dobrom. Všetky postavy  v tomto filme sú dobré. Peacemaker, Harley, Bloodsport... a mohol by som pokračovať. Je super, že Joel Kinnaman tu opätovne funguje ako vedúci tímu a tak sa opäť máme možnosť stretnúť aj s Rickom Flagom, ktorý je tu oveľa zaujímavejší ako naposledy. A musím povedať, že keď príde jeho veľká momentka, patrí jeho postave môj obrovský obdiv. Pretože som s ním súhlasil kompletne vo všetkom čo povedal. Akcia filmu je skvelá. Vo výsledku poriadny masaker (a myslím to doslova), ktorý si človek nedokáže neužiť. Okrem toho je vynikajúci aj soundtrack a atmosféra medzi postavami. Najlepšie je to asi vidieť v časti, keď idú naši hrdinovia vyslobodiť Harley z väzenia a príde momentka: "What you´re doing guys?" Za seba hovorím, že som si Gunnovu verziu skutočne užil a nemal by som problém sa k nej vrátiť. Takto to malo vyzerať od začiatku. Toto je "Suicide Squad" Hodnotenie: A ()

Arsenal83

Jedna hviezda za opäť výbornú hudbu a jedna za sympaťáka Idrisa, ktorého od čias Luthera mám veľmi rád. Inak mňa chodiaci žralok, vybuchujúce telá a v podstate mŕtvoly na každom kroku nijako neoslovili. To zabíjanie bolo až príliš. Snaží sa to byť až príliš vyšinuté, až sa to stáva obludným nielen postavami, ale aj samotným spracovaním. Brutalita na úkor myšlienky. ()

Slarque

Studio vědělo, že Sebevražedný oddíl má větší potenciál, tak vsadilo na Jamese Gunna a nechalo mu volnou ruku. Výsledkem je zábavná komiksová jízda, která v lecčem připomene Strážce galaxie a Deadpoola. Zápletka je tradiční „mission: impossible“, ale vlastně na ní moc nesejde. Důležitější je, co na ni autor všechno dokázal navěšet a jakou rychlostí to na nás valí. Tenhle film totiž není geniální, ale řada scén k tomu má blízko. Z herců to nejvíc drží pohromadě Idris Elba, ale potěšila mne hlavně Margot Robbie, jejíž Harley je konečně takové sexy psycho, aby se do ní mohl zamilovat i Joker. Takhle nějak si ji fanoušci komiksů představovali, ale ve filmech to pořád nepřicházelo. Před Jamesem Gunnem každopádně smekám, protože klobouk dolů, že mu film s tolika šílenostmi celkem drží pohromadě. ()

Chrustyn

Po všech směrech nejodvážnější a nejnápaditější DC a dost možná komiksovka vůbec. Krásná kombinace nekontrolovatelného násilí, které jde dál než tomu bylo v Deadpoolovi a hlavně přehršel nápadů, které by vydaly tak na tři samostatné filmy. Do toho ještě parta zajímavých postav a děj, který dokáže překvapit. Dvě výtky mám jen k ne úplně soudržnému tempu, které někdy jede jak rychlík a jindy skoro stojí na místě s možná trochu zbytečnými scénami. Plus té divokosti je občas až moc, což se projevuje v hodnoceních konzumních diváků. Na druhou stranu, kašlat na ně, protože něco tak tvůrčího a divokého už možná nikdy neuvidíme a je to škoda. Tahle tvůrčí volnost mi v dnešních filmech dost chybí. ()

korbitch22

Je neškodnej, teda zabil 27 dětí ale to jsme si vyjasnili. Přesně tohle jsem čekal. Typický Gunn a jeho zvrhle/zvrácený sysl pro tumor. Neskutečné hlášky, vyšperkovaná akce, ujeté postavy a excentrická stylizace. Škoda, že DC a hlavně značka Suicide Squad nemá kvůli slabším předchozím filmům silné jméno a dnešní dementní dětičky slyší jen na sračky od Marvelu. Ale když někdo natočí šílený, krvavý, ale inteligentní komixový film, zůstane nedoceněný a prodělečný. Nejvíc mě Gunn rozbil tím, jak bez milosti popraví celý původní tým během tří minut včetně Boomeranga (což mě dost mrzí) a nebojí se nechat umřít i takovou postavu jakou je Flag. Gunn má prostě koule a já nejvíc chčiju z Sylvestra Stalloneho a jeho Nanaua. Protože to bylo kurva Ňam Ňam 🤣.85%. ()

Ghoulman

Nezajímavý film od začátku do konce. V různých obdobích hollywoodských blockbusterů se projevují různé stále se dokola opakující klišé. Jakmile nějaký film má bezmyšlenkovitou sadu těchto prvků, které už pár let trvají, stává se pro mě nesnesitelně nezajímavým, neoriginálním a veskrze hloupým produktem své doby. A je jedno, jestli je to přiznáně bezduchá zábavná jízda nebo umělecký snímek určený pro intouše. Tento film je jako zástupce modelů dnes populárních filmu - cynismus, nic není vážné - včetně vážných scén, všudypřítomné, přehnané a nesmyslné ultra-nasilí, etc. Jediné co bych vyzdvihl jsou herci, potažmo některé charaktery. Jinak ničím zajímavý film ztrácející se ,,v davu,, obdobných filmů. ()

marhoul

Báječně nekorektní, vymyšlené, zábavné, prudce vtipné, švihácké, bombovní casting, hudba, o s t , nadupané vším, co máme rádi a co tu v posledních letech neomarxistických, sterilních chujovin bez humoru pro přiblblé zachránce všehomíra, zamindrákované batikované slepice, kterým někdo sáhnul do svědomí, gretény a asexuální veganské přizdisráče, krerým cuká oko a psychika dostává zahulit na věky věků u zašlápnutého mravenečka nebo předávky vysvědčení, zoufale chybělo! Naprosto boží biják, svěží od prvního záběru a zapleštění nevinného ptáčka. 😆😆😆👍 Idris senzační, Margotka luxusní, natočeno s nevídanou lehkostí. Šarmantní, sexy, inteligentní. Nechť je to první vlaštovkou k návratu zábavy! Kupříkladu Marvel by se s unylou, cuchtovní trumpetou Vdovou a její režisérkou měl jít hluboko zakopat! Takto vypadá chrumkavá jízda, tedy plný počet. ()

Stanislaus

Gunnův Sebevražedný oddíl je rozhodně povedenější než Ayerova o pět let starší verze, která neskutečně promarnila potenciál první velké DC týmovky. Gunn již u Strážců Galaxie dokázal, že mu superhrdinské týmovky svědčí, tentokrát se jen posunul rating o něco výš, což byla dobrá volba. Divák tak dostal "deadpoolovsky" krvavý film s koulemi, který se nebojí sem tam přejít hranici a naservírovat nejednu drsnou scénu, zároveň však nejde o bezduchou řežničinu s hektolitry bezúčelné krve. S hereckým obsazením jsem byl spokojený a tvůrcům se podařilo sehnat pro jednotlivé role aktérsky vhodné herce - od charismatického Idrise Elby, chladné Violy Davis, přes věčně ospalou Danielu Melchior a trhlou Margot Robbie, až ke steroidovému Johnu Cenovi a humorně narušenému Davidu Dastmalchianovi. Bonusem byl "žraločák Sly"! Záporáci byli spíše nevýrazní, což však napravil závěr linie s "Operací Hvězdice" - to nebyla žádná Staryu ani Starmie. Z hlediska humoru mě film sice tolik nedostal, nicméně v kině hezky ubíhal díky slušně dávkované akci, množství nečekaných úmrtí a pár WTF-scénám. Slabší čtyři hvězdičky! ()

BMW12

Daleko, daleko, daleko lepší než Ayerův Sebevražedný oddíl. James Gunn prostě komiksové filmy točit umí a jeho humor tam přesně pasuje. Ze začátku jsem trošku měl problém s hrdiny filmy, říkal jsem si, co to je za superhrdiny, ale postupem času mi přirostli k srdci. Gunn se také skvěle vypořádal s předchozími hrdiny a navázal s těmi novými. Líbil se mi příběh, bylo to něco zcela nového a nekopírovalo to Avengers jako předchozí film. Akce také skvělá, hlášky dobré a soundtrack také nebyl špatný. ()

honajz

Tak oproti předchozímu dílu jistě posun nahoru, ale podruhé se na to dívat nebudu. Tenhle svět mě nějak míjí. Ale jo, akce je dost, je přehledná, trikaři a animátoři se vyřádili, nahláškované je to taky slušně a dokonce si to nebere servítky (objeví se hodně politicky nekorektních hlášek jak z Vrtěti psem) a sebe samo se to shazuje (komu se hned nevybavil Michelin v Krotitelích duchů a Patrik Hvězdice se Spongeboba, že?). Ale stejně mi to přišlo v některých ohledech přehnané, chvílemi nudné, dlouhé je to zbytečně, bláznivka nám hodně přibrala a mám problém jí jakoukoliv akci věřit, i když se snaž=i o jakousi ženskou verzi Jokera, a občas jsem měl pocit, že tvůrci zrovna jeli na houbičkách nebo co je to teď populární. Přitom stačilo někde ubrat, jinde si víc pohrát se scénářem, prostě to celé krapet líp vyvážit, a šlo by to ()

Ivoshek

Ale jo, je to zábavný, místy legrační a je tam spousta výbuchů. Akorát je to bezobsažná blbost. Ono by to nevadilo, kdyby to celé trvalo třeba 80 minut. Mohl to být nadupaný film. Jenže ono to má před dvě hodiny. ()

TheEvilTwin

Všichni zbystřete a co nejdřív vyražte do kina, protože tohle je nářez jako prase, jednoznačný kinotip a nejen nejlepší film měsíce, ale za mě pravděpodobně i roku a vlastně ho rovnou můžu zařadit do mojí top 5 celkově. Aby měla DCovka po opening předpremiéře necelých 90%, tak to se už nějakých pár let nestalo a objektivně můžu říct, že je to zasloužené hodnocení. U Marvelu jsme zvyklí na fórky a u DC na temno, ale tenhle Marvel styl (díky Gunne!!) novému Suicide Squadu sedí na míru a já bezprostředně po kině řvu radostí. Motto "tvůrčí kreativitě se meze nekladou" zde platí dvojnásobně a takhle našlapaného vesmírného godlike záporáka ve formě chodící mořské hvězdice vypouštějící malé alieny superhero filmy ještě neměly, stejně tak celá eskvadra obou Suicide Squadů (kdo viděl, ví, o čem mluvím) je snad nejoriginálnější, nejnašlapanější, nejvtipnější a zároveň nejsympatičtější (žralok, Harley, krysařka, lasice, bumerang, javelin, peacemaker, týpek střílející smrtící konfetti...). Jako bonus dostáváme i dostačující background postav, v akci jsou si tvůrci sakra jistí, krev a hlavy tady lítají na míle daleko, choreografie je přesná a přehledná a boje doplňuje slušný příběh, šíleně trefné a nenucené vtipy, kopa hlášek a fantastické stěry postav. Jednoduše kdykoliv se ve filmu objeví rvačky, tak jde o highlighty jeden za druhým a snad každý divák bude skákat radostí ze sedačky. Herecky je to áčko jako prase - není zde snad doslova jediný herec, kterého by člověk neznal a za mě je to dost možná nejlepší sestava, jakou jsme mohli dostat -Robbie, Kinnaman, Idris Elba, JOHN CENA (jak je často herecky nepoužitelný, tak tady sedl do stylu filmu úplně luxusně a hláškuje o stošest), David Dastmalchian... Jednoduše nemám filmu co vytknout a jde vidět, že když se režie ujme zkušený člověk, hned film vypadá líp a se starým SS je neporovnatelný. Klidně bych si zašel do kina znova, protože už teď vím, že tohle se neomrzí a do týdne čekám topku v čsfd žebříčcích. ()

anderson

Keby sa hrala kvízová hra "nájdi zopár rozdielov medzi predošlým a novým oddielom" boli by prepytujem kvalitatívne nuansy temer nepostrehnuteľné. Adorácia tohto radového komerčného a značne primitívneho, navyše aj nudného, produktu masovej popkultúry je vo svetle svojho popľuvaného predskokana až zarážajúca. Za dva tupé oštepy. (8.8.2021) ()

HellFire

Překvapivě hodně trpká odbočka Jamese Guna k DC. Tuctový a nezáživný film, ve kterém nefunguje nic. Jediná super postava byl Veasel, který sloužil jen jako comic-relief pro úvodní scénu. Netušil jsem, že to kdy napíšu, protože o pět let mladší verze nebyla vůbec povedená, ale budu si ji pamatovat víc než Gunovu verzi, ze které není vůbec poznat žádný autorský rukopis, ale spíše smrdí producentskými zásahy. Mnoho scén obsahuje typicky nelogické situace, jako třeba Harley Quinn bojující s vojáky s puškami, kteří ji nedokáží střelit z dálky v úzké chodbě, a raději jí jdou naproti, aby je mohla zabít na blízku. Scény tohoto typu dokážu akceptovat, pokud je film zábavný.... v tomto případě mi dost lezly na nervy. ()

Othello

Korporátně vysoustružená iluze punkového a poučeného filmu pro uměle vytvořenou skupinu fake nerdů, která se v éře komiksových meta-filmů založených na neustálém připomínání vědomí vlastních klišé sama klišé stává. Nebo snad věřil někdo, že ta úvodní lamácká představovačka týmu skutečně bude ta pravá expozice? Problém u meta-filmů je, že jakmile jich je příliš (rozumněj víc než jeden), absolutně přestanou fungovat i ve všech ostatních aspektech, protože jim prostě nevěříte nikoho a nic. The Suicide Squad má slušný tempo, několik fajn technických nápadů (bitka zobrazená v odrazu helmy) a místy slušnou "přízemní" kameru skrze kterou si hlídá perspektivu postav ze které film sledujeme. Problém je ale v tom, že hmatatelně v ní nic není. Digitální násilí nebolí a hlavně takhle násilí nevypadá. Tělo není rajče. Nadávky nikoho neurážejí a zbraně působí uměle. Jediné, co působí skutečně je v někde v pozadí nasranej Ayer, ze kterýho Warneři udělali největšího šaška Hollywoodu, když poté, co totálně vypustili duši jeho vizi, de kterého ho vmanipulovali, když se snažili zahájit svůj "temný" universe, který by ale byl přitom přístupný pro každého. Po neúspěchu té studiem vykastrované nudy ho hodili přes palubu, přilákali Disneyem odkoplého Gunna, dali mi 185 mega, R rating a člen "the" před název. Výsledek dopadl přesně po trendu filmů snažících tvářit protisystémově, ale za tou protisystémovostí stojí konferenčky plný pragmatických yupíků s freshem v ruce. Důsledkem toho sledujeme nahrazení éry přístupných filmů, snažících se působit jako dospělé érou "nepřístupných" filmů infantilních tak, že by se za ně stydělo osmileté dítě, zato u ní vejskají nadšením třicetiletí muži. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)