The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

JohnSmith

První Sebevražedný oddíl byla paráda. Tenhle druhý je paráda na druhou. Nejsou zde žádná hluchá místa, je to perfektně natočené, napsané i zahrané. Prostě paráda. Doufám, že tenhle Rkový skvost udrží DC Universe v kurzu ()

drackula

Prvá polovica ma neuveriteľne nudila. Nefungoval humor a zvraty boli tak predvídateľné, že sa míňali účinku. Až útek Harley a príchod do Jotunheimu dianie trochu rozhýbal a začal som sa baviť. Rozumiem ľuďom ktorým sa to páčilo, ale mňa tento humor úplne minul a film ako taký považujem za priemerný. Na to ako postavu Amandy Waller neznášam, sa mi tu fakt páčila. 60% ()

LizianShaw

Musím říct, že jsem si film o Suicide Squad v takovémto provedení přesně představoval. Čímž myslím hlavně pointu, kdy si nikdy nemůžete být jistí, u jakéhokoliv člena týmu, že z filmu vyvázne živý (teda mimo Harley). Gunn se zde trefil do černého tím, že zvolil téměř neznámé déčkové padouchy, na kterých nikomu nezáleží, teda alespoň to nejsou tak důležité postavy, které by měli být součástí určitých hrdinských sérií. To ale neznamená, že Gunn ''nezabil'' určité oblíbence, sám jsem byl překvapený, co všechno mu Dc povolilo. Rko se pro sebevražedné padouchy perfektně hodí. Možná je trochu zvlášní volba záporáka Starro, ale chápu, že to byl Gunnův oblíbenec, a stejně bychom se ho v JL nejspíš nikdy nedočkali. Občasné hláškování a humor nefungovali tak jak měli, ale to by se od Gunna asi dalo čekat. Naštěstí jsou zde i některé serióznější scény, které krásně vykreslují tyto pestré členy oddílu. Každopádně mě to nadchlo stokrát víc, než Gunnovo Guardians of the Galaxy, a určitě bych rád viděl sequel. P.S. Je škoda, že se nevrátili oblíbenci Katana a Deadshot, každopádně obsazení se podařilo téměř na jedničku a jsem rozhodně rád, za zvolené komiksové charaktery (o to větší škoda, že jsme se s některými museli rozloučit). Best character: Ratcatcher 2, Worst character: Nanaue & Harley Quinn ()

blackJag

Druhý pokus o kus lepší než první díl, daleko uvolněnější, přístupný šíleným nápadům a realizacím, přesně v intencích toho, co se k látce hodí nejlíp, přesto pořád zbytečně dlouhé. I tak, bez debat, jeden z těch lepších příspěvků do DC filmového univerzu. Zapůsobilo do té míry, že žraločáka mám už i na tričku :-) 75% ()

mkubalikova

Divočina, kde obří hvězdice dělá z lidí zombie a chodící žralok je nejsympatičtější postava, ale já se celou dobu velmi bavila. Gunn zvládl ukočírovat partu bizarních "hrdinů", nebál se odpravit jednoho (nebo více) z nich, pokud se mu to hodilo, a natočil svůj nekompromisní Sebevražedný oddíl, který nějakým zázrakem drží pohromadě od začátku do konce. 80% ()

vyfuk

Taková jakože dvojka má jasně jiný nádech. Gunn tomuhle světu dost  svědčí, ale jasně,  že se to zase neobejde bez nějakých kravin ve stylu úchylných záležitostí, které mě osobně dost odrazují, ale dejme tomu. Humor, dynamika se stylem natočení fungují úplně jinak, dokonce na tolik,  že člověk uvěří iluzi, že by DC natočilo dobrý film aniž by to byl vážný super hrdina. Příjemná zábava, která má stále, co zlepšovat. ()

Autogram

Tak nakoniec lepšie, ako som čakal. No ale očakávania boli už po prvých minútach nulové, takže možno som tými tromi hviezdami trochu nadhodnotil. Veľa násilia, veľa krvi, to ma skoro odradilo, ale prišli nečakané vychytávky, ktoré tú akciu osviežili. Svoje urobil aj dabing na Markíze, ktorý sa s ničím nesral a chrlili všetky vybrané slová viac ako v origináli, keď som si skúsil prepnúť jazyk. –––– Ak zomriem, lebo som stavila na lásku, bude to dôstojná smrť. –––– Typickí Američania: Vpadnú a strieľajú. ()

Hollohlaway

Lepší než minulá adaptace. Je to sympaticky ulítlé, více vtipné, lépe obsazené a tak nějak uvolněnější a komixovější. Elba je charismatickej a zahraje asi fakt všechno. Daniela Melchior je neskutečná sympaťanda, tu si zapamatuju. Zábavné a ne křečovité, hurá. ()

blackkocour

Takhle, nový oddíl oslizlých debilů je o tisíc procent lepší, než jeho pomalejší bráška, o kterém se zaprášilo už po první projekci, a nikdo nemá o tuhle zdechlinu z kanálu zájem, a zcela oprávněně. James Pistolle, coby, režisér i Strážců TeploGalaxie, kde právě mně to komediální odlehčení, a střídává vážnost úplně srala, protože pokud děláme cílenou komedii, ba až parodii, na tyhle trapné omalovánky pro přerostlé děti, co maximálně čichali kalhotkám svý ségry, tak čistě se vyhnem ohraným klišé, a natočíme doopravdy hovadinu třetího stupně. Oproti jeho dvojníkovi, je tohle opravdu na lepší úrovni. Gunn si dobře dělá prdel z celé té vážnosti, a co má DC, narozdíl od Marvelu, tařka lepšího, jsou někdy věci, co si Mrdvel ani dovolit nemůže, když to všechno zeshora koriguje potkan, s krčovýma boulema na hlavě. Škodí tomu jen délka, a už se několik let řídím pravidlem, radši kratší dobrý film, kde se nacpe vše důležitý, nebo dlouhý zbytečný film, co jen snaží zacpat délku vatou a rýžovými chlebíčky. Fakt kurva, pokud chceš dělat film, a není to sága o Hobitech s prstenem, nebo šáhlá artovka, tak se do toho radši nevrhej. Osmdesátková kýčová absurditost, co dobře balancuje s tempem a akcí. Ale za mě, dal bych mu tři, zhruba po hodině jsem už počítal minuty do konce, a po desátá vybouchnutá hlava na škvarky mně už taky přestala bavit, ale nadzdvihnout to musím jen z důvodu, že někdo má konečně koule, či kulky do Pistolle, a dá těm čuprmenům a irongolemům přes homoplášť. ()

fiLLthe3DD

Ohledně technického zpracování a zejména hereckého obsazení není filmu co vytknout. Nevadilo by ani to, že scenárista a režisér James Gunn pojal snímek s nadsázkou a humorem a že jako protivníka postavil hrdinům do cesty gigantickou KAIJU hvězdici (ostatně furt lepší, než blbá čarodějnice z prvého dílu z roku 2016). Chválím i neobvyklou strukturu příběhu a zakomponování krvavých sekvencí - bohužel mi však Gunnův osobitý tvůrčí rukopis příliš nesedl a tak zde hodnotím pouze průměrem. Škoda. ()

Glowski

Extrémně rozporuplný film. Pokud bylo největším „mimo-řemeslným“ problémem staršího Sebevražedného oddílu měkkýšství – antihrdinové nebyli v jádru zas až takoví lotři a brutalita byla obroušena, aby film unesl rating PG13 –, pak Gunn skládá reparát na jedničku. Psycho-pato-sadista Peacemaker je tak zlý, že k němu nelze cítit nic jiného než zášť, Margot Robbie je jako Harley Quinn ve své psychóze dokonale nepředvídatelná (sekvence s diktátorem), a otevřenost zobrazování brutality přesahuje mnohé festivalovky z kina extrémů. Potud OK._______________Problém vidím v tom, že Gunn, nepochybně nadaný citem pro soulad obrazu a zvuku, svého talentu bezhlavě (zne)užívá tak, aby každá scéna vyznívala co nejvíc "cool a frajersky" - bez ohledu na to, co zobrazuje. Proč tedy k sekvenci, v níž HQ zmasakruje asi pět desítek vojáků hraje rozverný americký singl? Protože je to cool ! Proč z vojáků uprostřed dotyčné sekvence začnou místo krve tryskat kytičky a ptáčci? Hádejte. Je irelevantní, že scéně lze smysl dosadit zpětnou racionalizací (kontrast zmíněné hudby a animovaných prvků s brutálním extrémně nadsazeným násilím podtrhuje HQ jako postavu současně infantilní, pudovou, ale taky sadistickou a fyzicky silnou), protože jinak téma/stylizace ve filmu nehraje žádnou roli. Účel má plnit jen jeden.________________Gunn podřizuje svému posvátnému imperativu všechny filmové prostředky (dramaturgii děje, psychologii postav, způsob snímání...), a technicky vzato tak vysílá divákům upřímnou zprávu: tento film má v prvé i poslední řadě být „jen“ zábava. Nezávazná, nadsazená, nespoutaná, snad trochu infantilní a nablblá, leč brutální a cool. Zábava._______________Jenže namísto abych se bavil, nemohl jsem se sám sebe přestat ptát: Co asi jednotliví nešťastníci provedli, že skončili v sebevražedném oddílu (nedovysvětlený osud krysařčin)? Jsou skutečnými zločinci, nebo je do jejich situace vmanipuloval stát, který ohýbá justici, aby donutil své vězně zúčastnit se sebevražedné mise (Amanda Waller je dozajista příbuznou Hennesseyové z Ralley smrti)? Jak by bylo třeba upravit legislativu ve světě, kde běžně můžete potkat humanoidního žraloka, který trpí (?) neovladatelnou chutí na vaši krev? Neměli by někteří z trestanců být spíše chovanci sanatoria? … A víte co? Ono je to Gunnovi všechno úplně jedno._______________On si zkrátka pohodlně a bez zástěrek kráčí po vyšlapané stezce filmu na objednávku publika, přesochovává původní dílo k potěše většiny a víc neřeší. Nahazuje sice politicko-kritickou vějičku (zapojení Spojených států do obludného projektu Starfish), ale nakonec zas končí u šíření demokracie, kterou zabijáci na jihoafrický ostrov vyvezli. Ironie? Nevím nevím. 40 – 60 % ()

Danikaa

K dobrodružnému, akčnému a fantasy, by som ešte dodala, že je to naozaj bláznivá komédia. S kopou bizarných postáv a situácií do ktorých sa dostanú. Od Harley Quinn sa nedalo odtrhnúť zrak. Záver naozaj impozantný, najmä pre ženy 😂. ()

jefff

Pitomost, která ale umí bavit přepálenou režií Jamese Gunna a barvitým vizuálem. Lepší než minulý Sebevražedný oddíl. ()

kenkaku

Nespočetněkrát si retardovaný distributor vycucal jméno filmu z prstu a tady bylo za těžko prostě přidat číslovku dva? Tohle totiž není remake, ale úplně normální pokračování (o dost povedenější mimochodem). Tak proč sakra stejné pojmenování jako u #1? Každopádně, Sebevražedný oddíl 2 získal body už v jedenácté minutě, kdy toho mentála s bumerangem (který mi minule lezl krkem) nechal odejít do australských věčných lovišť a předvedl, že se opravdu nehodlá s ničím mazat. Osobně s nadšením vítám více než malé množství nekorektních zvratů a vtipů (konečně “normální” film) včetně brutálního kopance americké prudernosti (hambatej černoch dole bez překvapil). Co už tak moc nepotěšilo je občas až moc groteskní stylizace (ohledně hvězdic jsem čekal, že půjde o nějaký vtípek co se posune v něco měně pitomého než hvězda s vykuleným okem) a  to nemluvím o postavách (ten exot s elektronkama na hlavě vypadal jako chodící námořní mina z druhé světové… nebo ten deseti-hvězdičkový generál… atd.). Prostě v některých směrech je film zbytečně debilní (až na hranici parodie), přesto jde s největší pravděpodobností o nejlepší DC počin od Nolanovi trilogie. ()

upson

Jedinečný odvaz pana Gunna. Na Strážcích je vidět, že režisérovo libido bylo regulováno Marvelem, ale pro dobro věci. Tady ten odvaz však nikomu neuškodil, ba naopak ;-) 80% Nejlepší postava filmu je pan Lasička :-D ()

3 AM Code

Nemůžu se rozhodnout, jestli je to horší než pokus z 2016. To, že miluju Guardians of Galaxy eště neznamená, že Gunnovi sežeru tenhle fail. napětí: NE, vztah k postavám: NE, vtip: vzácně povedená hláška, jinak rádobyhumor na sílu, akce: obvyklý digibordel, který si nápaditost nahrazuje velikostí. Když pak "drsný antihrdinové" začnou mentorovat rodinné hodnoty, je to už jen k smíchu. ()

xLIGHTx

Úvod a prvá tretina celkom vtipná, svižná a nárezovitá.  Dáko možno po prvej tretine nastáva akýsi útlm, čo ma trochu prekvapilo, potom to opäť naberie obrátky a záživnosť. Len dojem už zostal. Inak, dosť odvážne poňatie filmu, Gunn sa odviazal, hádže tam krv, čierny humor, na dnešnú dobu pomerne drastické fóry a iné veci, čo by v súčasnej korektnej ére nie každý čakal, to je iba dobré. Imho  "jednotka" D. Ayera sa mi pozdávala trochu viac (asi hromade ľudí skôr vyhovuje najnovšia "2ka"). Ayerove prvé spracovanie by som si pozrel i druhýkrát, súčasnú "2ku" skôr nie, ale možno som iba staromódnejší. Samovražedný oddiel, aktuálny, obsahuje aj značnú prekombinovanosť, pretlak všakovakých motívov, čo by nebolo možno zlé, len niekedy sa v tom divák môže už trochu strácať, možno to spôsobuje viac škody ako úžitku. John Cena to tam celkom príjemne osviežil. *King Shark je dosť zaujímavá postava (;. Soundtrack, ako inak, je opäť skvelý. Celkovo, tak za 3,5 "lasičky", teda, hviezdice ;). ()

Soweek

4,5* Warneři prostě po minulém průšvihu neměli co ztratit, a tak do toho šli hop nebo trop. Úspěch dopadnul skoro na jedničku, o to víc mě mrzí, že film je komerční propadák. Gunn natočil komiksové veledílo, které strká do kapsy i jeho Strážce Galaxie, bohužel poplácání po zádech za to asi nedostane. ()

sedm.1

Společnost DC si zaslouží maximální uznání za odvahu a důvěru v Jamese Gunna, že něco takového, jako je nový Sebevražedný oddíl, jednak vpustila do kin a jednak do něj napumpovala takový ohromný balík peněz. Ono uznání si zaslouží ale především proto, že mi nikdo nevymluví fakt, že všichni kdo za tímto projektem stáli, museli už dopředu vědět, že se jedná, v souladu s názvem filmu, o neodvratitelnou sebevražednou misi, co se komerčního úspěchu týče. Nemusíme si totiž nikdo nalhávat, že celý ten film je totiž prakticky ve všech ohledech ryzí Troma, jen tedy samozřejmě s diametrálně odlišným rozpočtem, asi tak o 185 milionů dolarů 8D, což v překladu znamená, že očekávat masivní davy v kinech by byla více než naivní touha producentů, jelikož tato podívaná je skutečně určena a především bude doceněna vážně jen cílovou skupinou šílenců, kterým právě pojem Troma vůbec něco říká a pak určitě pozéry, kteří budou chtít využít onoho momentálního ,,halo efektu,, , který zrovna kolem tohoto filmu probíhá, aby upozornili i na svou mrzkou existenci, za zády ovšem na to budou jen kydat hnůj, zbytek nad Sebevražedným oddílem prostě ale ohrne jen nos, z důvodu přemíry násilí, krve, vulgarit, ujetosti, šílenosti, nesoudnosti a zkrátka všeho, na co není klasický komerční divák ochoten přistoupit. A nebo se třeba úplně pletu a všeobecný divácký vkus se skutečně změnil a přišel na chuť i takovýmto mimořádným úletům, což by ovšem bylo jen a jen dobře. Každopádně, já osobně na Troma filmech vážně ujížděl, takže když toto Gunnovo inferno vtrhlo do kin, má bezvýznamná dušička pookřála na maximální možné hodnoty a už dlouho jsem si na velkém plátně něco tak neužíval, jako řádění této bandy pod vedením režiséra a scénáristy v jedné osobě, jenž už navždy, a to nejen díky tomuto snímku, zůstane zapsán tučným písmem v mém filmovém nitru. Jinak cokoliv podrobněji zde psát přímo k samotnému filmu je velice těžké, to se totiž prostě nedá popsat, to se musí vidět, snad jen mohu tedy zmínit, že celý film funguje na 100% naprosto ve všech ohledech, netuctová zápletka, šílený spád, hromada geniálních vtipů a hlášek, nekompromisní brutalita, perfektní akce, dokonalé efekty, parádní atmosféra, nespočet originálních a nápaditých scén a momentů, působivé emoce, skvělé postavy, dokonale trefně obsazené výraznými herci, i když zde musím přeci jen jednu vypíchnout, a to asi docela dost očekávaně Margot Robbie a její Harley Quinn, jejíž výstupy vyčnívají ještě o level nad ostatními, a opomenout pak nemohu ani fantastickou hudbu, která jen úžasně doplňuje veškeré to šílenství, co se ve filmu odehrává. A to vše je tu zabaleno do jednoho kurevsky zábavného celku, který boří hranice vkusu publika, jenž možná na něco takového ani nebylo připraveno, já ale opakuji, že jsem nesmírně šťastný, že DC a James Gunn dokázali tuto nekompromisní řežbu dotáhnout do výsledné podoby a obšťastnit tak mnoho filmových příznivců, kteří snad už ani nedoufali, že by se něco takového mohlo ještě v současné zajebaně puritánské době objevit na velkém plátně. Děkuji, stálo to za to! () (menej) (viac)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)