Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Dokumentárny
  • Sci-Fi

Recenzie (468)

plagát

Pena dní (2013) 

Keďže som nevedela do čoho idem, očakávala som romantickú drámu. Od prvého okamihu to však bolo niečo úplne iné a mňa to veľmi bavilo. 131 minút som sa nenudila a vždy znova som bola fascinovaná, čo ešte môže režiséra napadnúť. Audrey Tautou, Omar Sy a Romain Duris pôsobili spolu veľmi prirodzene. Netradičný no smutný príbeh a to zaujímavé spracovanie, rada by som to videla v kine .

plagát

Parfum: Príbeh vraha (2006) 

Kniha ma zaujala a bola som zvedavá na filmové spracovanie. Nakoniec som film nedopozerala. Tak dobre to bolo spracované, až mi z toho bolo nevoľno....

plagát

Obnažené město (1948) 

Niekoľko dní zo života New Yorku a jedného kriminálneho oddelenia. Dnes už človek žasne nad vtedajšími postupmi vo vyšetrovaní a čuduje sa, že vôbec nejaký prípad aj uzavreli. Ak by išlo iba o to, tak by som tento film vôbec nepozerala, však detektívka ako detektívka. Tu však ide hlavne o mesto, jeho život, jeho ľudí, jeho zákutia, panorámy a neopakovateľnú atmosféru. A to sa v tomto filme cení najviac.

plagát

Liek pre Lorenza (1992) 

Silný príbeh o dedičnej genetickej chorobe malého Lorenza. Adrenoleukodystrofia - ALD, sa môže objaviť vo veku 6-7 rokov a postupuje veľmi rýchlo. Objavuje sa u chlapcov, ženy sú nositeľkami chybného génu. Zatiaľ nie je liečiteľná, no dá sa spomaliť. A to hlavne vďaka neúnavným Lorenzovým rodičom, ktorí sa nevzdali, naštudovali si kvantá literatúry z odboru neurológie a chémie a objavili špeciálne upravený olej, ktorý spomaľuje rozklad myelínovych obalov nervových buniek v mozgu. Ich syn sa navzdory predpovediam lekárov dožil 30 rokov. Susan Sarandon A Nick Nolte ako milujúci rodičia boli úžasní. Lorenzov olej a Projekt myelín, ktorého sú zakladateľmi, existuje dodnes a pomáha chorým zlepšiť a predĺžiť život.

plagát

Vôňa ženy (1992) 

Jedna z mála rolí, kde Ale Pacino nehrá mafiána, alebo zločinca . A v úlohe zatrpknutého slepého plukovníka je vynikajúci. Začínajúci Chris O'Donnell - veľmi roztomilý. Tiež mu tá úloha sadla. O jednu hviezdičku menej, má na svedomí ten americký pátos na záver.

plagát

Kızım Gibi Kokuyorsun (2019) 

Film sleduje viacero dejových línií. Francúzska Beatrice (Clémence Verniau) cestuje do Turecka, kam nesie urnu svojho otca, aby ho pochovala. Zomrel spolu s jej dcérou, manželom a matkou pri teroristickom útoku. Hevi (Yilsen Ozdemir), bývalá otrokyňa teroristov ISIS, nikomu neverí a ujde svojim osloboditeľom. Osud ju zavedie na cintorín – práve včas, aby zabránila zlomenej Beatrice spáchať samovraždu. Obe ženy skončia v moteli, kde Ibrahim - Caglar Ertugrul, ktorý má vlastné starosti súhlasí s tým, že im pomôže v neďalekých utečeneckých táboroch hľadať sestru Hevi. Celému filmu vládne veľmi smutná atmosféra. 70%

plagát

Boj o oheň (1981) 

Dobrá práca maskérov, dobrá kamera, možno aj verné spracovanie doby, ale zjavne nie som cieľová skupina takýchto filmov.

plagát

Znovu sa zamilovať (2023) 

Milá romantická komédia. Každý z nás raz za čas takú potrebuje. Vypnúť, len pozerať ako Sam Heughan dozrieva a počúvať pesničky Celine Dion. V predvianočnom čase by som tomu možno dala 4*. Celkom zaujímavý, nie úplne bežný príbeh.

plagát

Annette (2021) 

Zaujímavý film. No mali by ste mať radi Adama Drivera, ktorý bol výborný a muzikály. Ja to druhé veľmi nemusím, preto také nízke hodnotenie.

plagát

Café Society (2016) 

Taký pohodový filmík. Dobre sa pozerá, dobre sa počúva, aj zdriemnuť si môžete a o nič neprídete. 50 %