Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

TheEvilTwin

Godzilla vs Kong neboli Godzilla vs Kong vs Transformers Mechagodzilla říznutá s Cestou do středu země neboli CGI vs divák - ať si to každý pojmenuje, jak chce. Některým to může vadit, protože film je doslova přesycen efekty, ale zato jsou kvalitní (což je dneska už takový standart) a nepůsobí nasílu, takže já si je užil, navíc Godzilla vs Kong v jednom světě je mokrý sen každého scifi fandy, a tak jsem šel do filmu v maximálním očekávání. Ve zkratce velká vodní příšera terorizuje svět, a tak lidstvo povolává "ochočeného" Konga, aby ji zavedl zpátky do jádra země. Příběhově je to vrchol klišé (neberu jako výtku, tady je to jasné), no nicméně vidět zas a znova klasickou šablonu oné zlé company, která si vytvoří tajně vlastního mecha titána, k tomu kopa bezcharakterních postav, o kterých divák ani neví, že tam jsou, taky není úplně zábava koukat po několikáté a nějaká malá plusová kreativita by neuškodila. Vtip či hláška se tady neobjeví doslova ANI JEDEN, takže ve výsledku jediné, co stojí za řeč, je vizuál. Ten je i technicky velmi kvalitní a jako vymývací blockbuster proč ne, ale není to bohužel nic převratného, co bychom neviděli v předchozích Godzilla/Kong filmech a není zde nic, pro co bych se k filmu chtěl vracel. Adam Wingard přináší kýčovitý mainstream, který přesně většina lidí chce, ale paradoxně na to film negativně doplácí, protože je to už jen zbytečné ždímání kultivního jména, které s původními filmy nemá moc společného. Po zhlédnutí si divák řekne jenom znuděné "Meh." a jde dál a tohle mi tady asi nestačí. Jo a Kong umí znakovou řeč a ovládat prastarou magii - Adame, Adame, uber toho koksu. ()

HellFire

Kolik procent z rozpočtu zaplatili Číňané? Protože Hong Kong to pěkně schytal. Každopádně souboj Godzilly s Kongem dopadl veskrze pozitivně. Ačkoliv třeba příběh Millie Booby Brown by mohl být zkrácen na minimum (dva teenageři a jeden zaměstnanec Monarchu zvládnout infiltrovat společnost, tak určitě :)), zbytek je veskrze dobrý. Film uběhl velmi rychle a ačkoliv souboje Godzilly s Kongem si moc neužijeme, nenudil sem se. Zatímco třeba u druhého dílu sem si neustále klepal na čelo, tady mi nic vyloženě nevadilo. Režisér vše zvládl ukočírovat, za což mu patří potlesk. Zakomponování Mecha Godzilly do příběhu bylo povedené. Každopádně první Godzilla (2014) je pořád jednoznačný favorit. Mimochodem Rebeca Hall je čím dál krásnější, jsem v tom sám? ()

Othello

Jenom z představy večírku na kterém tenhle scénář vznikl se mi motá hlava. Když jsem včera ležel v posteli, tak jsem si ještě pro zábavu rekapituloval děj a šťastně jsem se prosmál do spánku. Horší je se na to ale skutečně dívat, protože scény, ve kterých se děj posouvá skrze příšerné dialogy naprosto papírových postav, ve skutečnosti nejsou jurodivě šílené ani legračně vážně předstírající sofistikovanost, což by alespoň přidávalo na jejich zábavnosti. Bohužel to jen jsou do vozakopnutí nudný pajďuláci, kteří nevědí kde je levá a pravá, protože stejně do závěru nemohou do děje filmu v zásadě nijak zasáhnout. V prvním díle fungovali lidé výborně jako měřítko, protože byl natočený z jejich pohledu a v obdivu vůči té neuchopitelné monumentálnosti. Godzilla vs. Kong  snímá vše neomylným božím okem. Bitvy sledujeme v zásadě jako bychom je hráli na konzoli. Nějaké pozemské hledisko zde skoro absentuje. Bitky nicméně jsou parádní, obří, s výbornou choreografií a nejedním vizuálním nápadem, čímž se liší o příšerného předchůdce King of the Monsters, který byl také úplně debilní, ale zoufale nudný i v jediném úkolu, který prakticky měl. ()

claudel

Slaboduchý děj, plno zbytečných postav plnících akorát kvóty, jedna akce, pak dlouhé čekání na závěrečnou akci, během nějž jeden nesmysl střídá jiný nesmysl. Kdybych to viděl v kině, tak tomu dám aspoň tři. Zklamání. ()

ARI50

Nadměrná spokojenost, i když Godzilla vydržela strašně moc, Kong když už dostal šlo to poznat. Příběh byl skvělý, efekty krásně, koukalo se velmi dobře na finální bitvu, sice asi umřelo miliony lidí ale to nevadí. ()

JASON_X

Samozřejmě jsem si nedělal žádné naděje ani iluze, vypnul mozek a pustil si to jen a pouze v očekávání vizuálně zajímavé podívané. A zhruba 10% filmu mě z tohohle hlediska uspokojilo, třeba scény z absurdního dutosvěta, nebo vzájemné rvačky přerostlých zviřátek... A finální hromadná bitka s Mechagodzillou, při které to odsere většina budov v Hongkongu, je dobrá třešínka na závěr. Musíte se ovšem prokousat dlouhým užvaněným začátkem, vypouštět žvanění mezi jednotlivými akčními podívanými a hlavně nenechat se otrávit kupou protivných postav, z nichž suverénně vede gigantická osina v zadku v podobě hluchoněmé holčičky, Kongovy kamarádky, která s ním jediná dokáže mluvit a díky které se spojí všichni dobří lidé, aby pomohli Kongovi go home, což je jeho největší přání. Dojemné? Jistě, tak pro děti okolo 10let. ()

luka4615

Psal jsem to u dva roky starého snímku “Godzilla-King of the Monsters” a musím to bohužel napsat i zde. I u nejnovějšího přírůstku do “monsterverse” se totiž díky záplavě digitálních monster a plejádě barev tak nějak zapomnělo na alespoň ucházející scénář (Dutá země? Jako vážně?) a jakýkoliv pokus alespoň nějak vystavět hlavní postavy. Godzilla vs. Kong tak tedy vypadá skvěle, přičemž nabídne i pár slušných akčních scén v poměrně epickém měřítku, nicméně absence všeho ostatního z toho dělá zcela prázdnou podívanou, na níž si za pár měsíců sotvakdo vzpomene. Samostatnou kapitolou je zde pak rádoby epický soundtrack, který mi po zhruba půl hodině už neskutečně lezl na nervy. Tohle se tedy bohužel vážně moc nepovedlo, pročež i tento počin z neomylnou jistotou zamíří do hlubokých vod filmového průměru. Škoda. (HBO GO) „This won't end until one of them submits.”n ()

Morholt

Zatím nejslabší kousek z warneřího Monster Universa. Kong je pořád dobrej, Godzilla za to také umí vzít a když dojde na nějaké ty potvory okolo, tak i tady se je na co dívat. Dráčci a slepice mě bavili. Jenže pokud se to zrovna nemydlí, je to příšerná nuda plná nezajímavých postav. Mezihry mající vyplnit digitální orgie se absolutně nepovedly a bohužel je jich tu dost. Nicméně i tak se jedná o relativně zábavnou popcornovku, která svůj účel splnila. Alespoň u mě. 60% ()

ScarPoul

Prvá Godzilla bola pocta Spielbergovi. Bola vizuálne pútavá a správne temná. Kong a jeho Skull Island bol zase pocta béčkovým dobrodružstvám. Nemalo to dušu Jacksonovej verzie, ale bola to skvelá zábava so skvelou kamerou. Godzilla dva má výborné efekty a v rámci univerza funguje, ale kvôli Doughertyovej réžií tomu chýba osobitosť a nejaký konkrétny štýl. Čo je na najdlhší film série škoda. Wingard vo svojom Godzilla VS Kong vzdáva hold Jules Verneovi. A monštrám vo všeobecnosti. Každá jeho bitka je lepšia ako akákoľvek z Godzilly dva. Stále je to fun service, bez snahy byť niečím viac ( čo by bol možno zaujímavý prístup ak by to tak nebolo) ale baví to dokonale. Je to lepšie zmotivované, lepšie zrežírované, akčné scény sú úchvatné a rovnako aj Hollow Earth. Pre mňa naozaj veľké prekvapenie, ktorá robí z tohto amerického Monarch Univerza obrovské guilty pleasure. Mám rád film, ktoré ma ešte stále dokážu dostať do stavu vytrženia, aké som prežíval, keď som bol krpec. A tu sa to podarilo. Možno o jednu hviezdu nadhodnocujem ale ja tento typ filmov môžem. Malé dievčatko ako emočný prvok je síce samoúčelný ako prasa, ale funguje skvelo. A Kyle Chandler ako vedľajšia postava funguje o dosť lepšie. ()

malylada

Je to zkrátka výplach pro malé děti a člověk se musí oprostit od veškeré logiky a hlavně postav, které dělají tomu zbytečnou výplň. Na druhou stranu akce překvapivě odsýpá, je velmi trikově přehledná a nesklouzává do žádného digi bordelu. Dokonce jsem se přistihl, že mě to místy baví. Za mě snesitelná rubačka…….60% ()

BoPo

Súboje Godzilla vs. Kong vyzerajú výborne. Dostanete presne to, o čo ste snívali v roku 2007, keď Vám bolo 10 a práve ste si dávali na stenu plagát Megan Fox z Transformers. Bohužiaľ tu úplne absentuje ľudská smrteľnosť. Ničia sa tú mrakodrapy, ničia sa tu celé štvrte, ale ani jeden jediný záber na kričiacich, utekajúcich, umierajúcich obyvateľov. Mestá sú tu len neživým ringom. Oku lahodiacim spôsobom vyfarbené ringy. Herci tu slúžia len k tomu, aby odohrali totálne priamočiaru zápletku, kde sa absolútne s ničím nerobí ťažká hlava. Bohužiaľ k už tak slabej hlavnej dejovej línii je pricucnutá druhá, ktorá je ešte o level či dva tupšia. Je to lepšie než Kong: Ostrov lebek? Za mňa nie. Kong: Ol nedopadol, ale bola tam poznať snaha natočiť film. G vs. K je čistá digi rubačka (vydarená) na ktorú sa len nalepila nevyhnutná filmová minutáž. No vo výsledku obe opičárny za 2*. ()

Lacike

Nudné analógové postavy vs. bitky CGI monštier, ktoré vyzerajú jak intro z nejakej videohry. To, že nie sú triky fotorealisticky dokonalé by snáď nevadilo, keby z tých scén bolo cítiť fyzično. Všetky pohyby monštier a ich zakomponovanie do scény proste pôsobia umelo a ani na sekundu som nemal pocit, že sledujem niečo živé. Na toto som už starý. Radšej si pozriem staré filmy s chlapíkmi v gumených kostýmoch, ktoré sú aspoň skutočné. 1/10. ()

MoiJe

Ak vydržíte celý ten nonsense a zbytočnosť otravnej Russell rodinky a ansáblu, hongkongská odmena stojí za to. Super svetielka. A malá Jia bola rozkošnosť sama. Inak predošlú Godzillu som videla v kine s Dolby Atmos zvukom, táto časť by snáď bola schopná spôsobiť zemestrasenie v celom kine. ()

JohnCZ

Tradičně slabej scénář s postavami působícími jako nepodstatné křoví, které jen zdržují od toho zásadního. Ale jakmile se na scéně objeví Godzilla, kterej (a teď všichni na jeden nádech) drapne vole kus paneláku, jebne ho po Kongovi, díky čemuž Kong odplachtí přes půl města a rozboří všechno, co mu přijde do cesty a to ho pochopitelně fakt nasere a tak čapne autobus (určitě ještě aj s lidma uvnitř) a bací s ním po papuli pana Godzillu (a já bych mu pane rozhodně říkal) a pak, když maj oba ciferníky rozsekané sraček a vypadá to, že budeme vzlykat a hystericky salutovat u Amazing Grace a poběží závěrečně titulky, tak se oba znenadání hrdinsky zvedají, protože se na scéně objevuje popiči fest nasraná MECHA-wtf kurva-GODZILLA jen proto, aby je oba poslala do horoucích pekel... uff... tak jsem byl prostě naprosto spokojený. Yea, I'm simple man. Vizuál trochu videoherní, ale to jsem po chvíli přestal vnímat. Více mě mrzelo, že hudební podkres nezůstal v rukou Beara McCrearyho, protože co si budem, Junkie XL tady nepředvedl nic víc, než jen naprostou rutinu. Něco výrazně kulervoucího, jako Mothra's Song, tu setsakramentsky chybělo. Z animací monster je nicméně cítit jejich ohromující síla a hmotnost, čemuž dopomáhá přehledná choreografie a burácející hodně dynamické ozvučení. Velká obrazovka a volume doprava naprostá nutnost, jinak to ani nemá cenu sledovat. Když si tak zpětně pročítám některé poněkud úsměvné komentáře, tak nevím, co od filmu jasně a zřetelně nazvaného Godzilla vs. Kong tihle dotyční, často verbálně vostrý jak levnej hajzlpapír z Lidlu, vlastně vůbec čekali. Nebo to je hraní si na yntelektuála dneska tak in? ()

corpsy

Tak na toto treba pristupovať, iba ako fanda. Ale aj mňa to nejako sklamalo. Dostal som síce starý príbeh ( KING KONG VS GODZILLA 1962 ) v digitálnom oblečku, ale paradoxne mala technicky zaostávajúca 60 ročná verzia väčšie kúzlo a lepšiu atmosféru. Akčné sekvencie sú tu veľkolepé a neraz mi srdiečko zaplesalo, ale príbeh je akosi narvatý zbytočnosťami a to kazí švihu a spádu filmu. Čakal som to najlepšie na koniec, ale mal som veľké oči. ()

PauloZ

Godzilla & Kong vs. Pacific Rim. Těšil jsem se na to a zároveň jsem nečekal nic víc než akční nářez... Akční nářez jsem dostal a je to chuťovka každým coulem! Efekty, bitky a hudba je špička v oboru a patří jasně do kina. Jenže to, co se odehrává ve scénáři je fakt hrozně špatné a to tak, že scénaristicky nejslabší ze všech Kongů a Godzill dohromady. Na logiku jsem nečekal, takže tu nehodnotím, ale i jakákoliv práce s časem vůbec nefunguje a to tak, že jakože vůbec a celá cesta do středu Země nemá smysl.. ahhh :(. Emočně funguje jen Kong s holkou a Godzilla na konci. Lidi vůbec.. 3* jen za tu kur*a akční nálož a neonové jatka v Hong Kongu. Potenciál byl a nechápu proč to muselo skončit takhle. ()

ledzepfan

Jó, super.. King of the monsters nebyla náhoda.. Tady produkční tým moc dobře zná původní japonskou sérii a ví, že když důsledně dodrží několik věcí díky kterým udrží ducha/poetiku originálu, můžou si dál dělat prakticky cokoliv a vždy to bude plnohodnotný člen rodiny godzilláckých filmů... Na mě osobně byl svět středu země možná až moc omalovánkovský a fantasy, ale to je jen otázka vkusu.. Soundtrack místy připomínající bladerunnerovského Vangelise.. roztomilá Kongova kámoška.. kulervoucí fight uprostřed Hong-kongu.. výborné řešení výsledku titulního souboje.. atd.. to všechno z toho dělá parádní žánrovku která godzillafily musí jedině potěšit.. ()

FromHell

Po predošlých filmoch to už je trocha boľavé. Plochý scenár, rovnako tak postavy, nanútený humor a kvantum digitálu s ktorým sa samozrejme tomto prípade počíta, no na mňa to tentokrát už nefungovalo tak, ako by malo. Chýbali tam už len Transformeri... Každopádne je to ešte stále znesiteľná popcornovka. 50% ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)