Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Kothy

Docela to šlo, ale dost věcí v tomhle filmu moc nedává smysl. Nesmí se nad tím přemýšlet. Pokud teda člověk neřeší děj a soustředí se jen na akci, tak se to celkem dá. Po vyhubení většiny titánů se utkávají Kong a Godzilla o své prvenství na světovém žebříčku. S Kongem se podíváme do jeho rodné země ve středu Země. Pak si ti dva dají po držce a na scéně se objeví ještě třetí hráč. Vůbec jsem tam Mechagodzillu nečekal, takže to pro mě bylo příjemné překvapení. Herci jsou docela v pohodě, ale nikdo z nich moc nevyčnívá. Pohledná Eiza González to hezky oživuje. "Tohle by rozsvítilo Las Vegas na týden." ()

Kudly4

Opět tu platí pravidlo, vypnout a užívat si tu epickou podívanou. Dějová linie s černochem, která byla nejnudnější, mi zas tolik nevadila a finále s mechagodzillou bylo parádní. Luxusní CGI a cesta do středu země výborná. Kdo se na tyhle pecky dívá v nižším rozlišení než 1080p je prostě idiot a ti, kteří čumí na kino verze jsou ještě větší. (Full HD, 748. hodnocení) ()

Dzeyna

Na tyhle filmy vůbec nejsem. Nemělo to vlastně žádný hluboký význam nebo pointu. Ale od toho jsem se odprostila, neboť jsem ani nic nečekala. Naopak musím pochválit vizuální stránku a efekty. Ty se vážně povedly. Také "dutá země" byla moc hezky zpracovaná. Takže za mě vlastně docela povedené dílo. ()

AllShallFall

Už je to přeplácaný blbostma. Lidstvo nedokáže zvládnout Godzillu, ale dokáže zvládnout Konga ve stejné velikosti. V klidu ho držej v zajetí. Ten je v závěru dobrej a Godzilla zase ta špatná. Ještě minulej díl byla ta dobrá. No co vlastně lidstvo chce? Hlavně vývoj událostí v tomhle filmu mi prostě mnohdy přišel k smíchu. Efekty jako pěkný. I když je to všechno jen počítač. Vlastně už herce ani nepotřebujeme. Ti zahráli stejně holý kokot a nebýt tech soubojů, které jsou stejně pořád to samé dokola, vůbec bych na to asi nekoukal. Po každém díle soubojů titánů jsou města na sračky, a pokaždé osud světa visí na vlásku, ale v následujících dílech je zase všechno okej, jako by se vůbec nic nestalo. ()

Spinosaurus

Nemůžu si pomoci, ale vrcholem této série pro mě byl film Godzilla II: King of the Monsters. Začalo to bizarní spatlaninou od Edwardse, kde se režisér až do závěrečných titulků nerozhodl, co vlastně chce točit. Pak jsme dostali mimořádně hloupého Konga, který alespoň bavil po akční stránce. Godzilla II se setkala s všeobecným nepochopením a nejnižšími tržbami. Přitom to byla právě ona, která fanouškům nabídla snad všechny prvky starého Kaiju žánru. Otevřela na mnoha místech vrátka pro budování monsterverse. Fungovalo tam až na lidské postavy téměř vše. Ale jestli někdo proklínal postavy v předchozím dílu, tak nevím, jaké pocity měl tady. Ale o tom až později. Tvůrci se zřejmě zalekli neúspěchu předchozího dílu, a tak všechny prvky, dějové linky i parádní atmosféru předchozího dílu spláchli do hajzlu. Místo nich tu máme naprosto přestřelené akční scény, kdy se nový režisér zcela vykašlal na nějaký pocit velikosti monster. Zabírá je z úhlů, ze kterých si nelze uvědomit jejich velikost, svou rychlostí popírají gravitační zákony (Kde je slavné Godzillí dupnutí z prvního dílu? Kde je pomalý vzestup z oceánu z druhého?) a na místo temných atmosferických barviček se všechno děje za dne, takže tu a tam vás oslepí nedokonalé CGI. Je to zcela jiný přístup než u předchozích dílů. Spíše se mi líbí ten předchozí, ale uznávám, že takto dobrou destruktivní akci jsem snad nikdy neviděl, takže palec nahoru. Pokud pomineme ale onu vizuální stránku, dostáváme se k mimořádně špatnému scénáři a strašným postavám. Ty kolem Konga ještě jakž takž fungují, i když se slzou v oku vzpomínám na klidného doktora Serizawu, ale ten novodobý Jar Jar Binks Godzillí série, dotěrný černoch se zálibou v konspiracích, to bylo něco katastrofálního. Jedna z nejotravnějších postav v historii kinematografie. Abych to shrnul, film splnil svůj zábavný účel, takže nemá smysl ho podhodnocovat, ale nejlepší díl série to není. ()

Geralt z Rivie odpad!

Poprvé jsem rád, že jsou kina zavřená a nemusel jsem na tuto slátaninu do kina. To, že je Godzilla a Kong v jednu chvíli 100 metrů vysoká a v dalším záběru se Kong vleze do díry o velikosti 10 metrů bych ještě pochopil, ale ta MechaGodzilla, tak to je úplná volovina. Doplnil bych do popisku ještě kategorii parodie na Godzilla II Král monster. PS: A ty děcka jsou v tom film na co? 🤷‍♂️🤦‍♂️ ()

silentname

Posledné filmy s titánmi mi akosi nezapasovali. Mal som pocit, že v nich chýbala nejaká tá iskra, ktorá by ich urobila zaujímavejšími. A hoci mnohé elementy z toho sú cítiť aj "Godzilla vs. Kong" tak asi najlepšie splnil moje očakávania. Máme tu menej venovania sa ľudským postavám Máme tu viacero súbojov medzi Godzillou a Kongom a dokonca sa ukáže aj, že si vedia byť vyrovnanými súpermi. Efekty vyzerajú obstojne a nemal som asi nikdy výraznejšie pocit, že by som sa nepozeral na nič. Je to opäť vykalkulovaný blockbuster ako aj naposledy, no asi som si viac užíval vidieť dvoch fantastických titánov bojovať proti sebe a ukázať kto je väčším alfa samcom ako keď boli vo svojich sólo filmoch. Najviac ma však prekvapilo, že v tomto filme bude Kong s ľuďmi aj komunikovať. A dajú mu tak aj skutočne skvelú charizmu. Je vidieť, že Kong je reálne inteligentnou postavou a sledovať ho ma bavilo. Takže ak chcete oddychový blockbuster s niekoľko menej zaujímavými časťami ale skvelými časťami kde sa dve monstrá (alebo aj tri) mlátia, tak toto vás uspokojí. Mne to dnes absolútne stačilo. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Titulky od retarda mi trochu kazily dojem z celého filmu, ale to se v mém celkovém hodnocení samozřejmě nezúročí a popravdě řečeno, dialogy tu rozhodně nejsou něčím podstatným. Nejsem fanouškem světa Kaiju a z původních japonských filmů jsem neviděl žádný. Godzillu i Konga ale znám pochopitelně z mnoha jiných filmových zpracování a zejména ta s lidoopem, včetně Ostrovu lebek, se mi vždycky hodně líbila. Drahé a hlavně hravé pohádky, které si nekladou vyšší ambice, nejste-li teda Peter Jackson, že, mám ale vcelku rád. Snaha o rovnováhu mezi kvalitativně vyššími cíli a bezbřehou zábavou skončí totiž velmi často trapným fiaskem a filmová kouzla tak ztrácí svůj lesk. Ale Wingard se prostě rozhodl vyprávět pohádku, kde lidské postavy jen klasicky načrtl, napsal jim pár dialogů a světe div se, ono to funguje (i ten můj neoblíbený veselý černoch tu nehraje žádný prim) a Kong s Godzillou a JEJICH příběh vše v pohodě utáhnou. Kongova resuscitace s předchozím odkazem (tlukot srdce) na mnoho jiných maxiopičákových příběhů pak hodně pobavila. Přidat na imaginaci v Dutozemi, ale ani tak jí nebylo zrovna málo, byl bych asi plesal maximálním nadšením. Parádní triková pohádka, která si na víc nehraje a proto nepůsobí hloupě jako mnoho jiných jí podobných viz Zabili jsme Thanose, pánové. Čtyři mrakodrapy spokojeně padají. ()

Yoshitsune

Musím tedy říct, že jsme příjemně překvapený, ano Godzilla z roku 2014, je tak nějak furt lepší, ale druhá Godzilla byla nudný průměr a ještě se špatnou kamerou. Co mi však na filmu vadí, je  Bernie a ty dvě děcka s co sou ním, jejich příběhová linka je zbytečná a zabírá ve filmu místo, mohli jsme dostat něco víc z duté země. Lidský záporáci logicky vypadli z céčkového filmu, takže nezapomenou prozradit svůj ďábelský plán, hned v prvních minutách filmu a díky tomu nástup Mechagodzilly, působí dot lacině. Co se týče hudby, tady mi chybí Bear McCreary chybí a to docela dost, né že by Xl odvedl špatnou práci, ale McCreary je prostě jen jeden. Přesto všechno, ale musím říct že se mi to líbilo, tak nějak to vše dobře utíká a když nebudete myslete, tak se budete i dobře bavit. Akce se mi hrozně líbila, první bitka byla vlastně i dost originální, druhá byla správně akčně dynamická a kameraman přesně věděl, kdy má oddálit kameru a kdy ji má zase příblížit a některé záběry, sou fakt parádní. A pak následuje ta závěrečná, ještěrka a Boots vs popelnice, vyložně satasfakční zůčtování a bylo to velice uspokojivé. Takže ty čtyři jako jo a doufám, že další Kong bude z duté země, tady je zapotřebí více Julese Verna ! ()

Rocky62

Překvapivě nad rámec očekávání. Godzillokongoidní digi výplach mozku se všemi tradičními kiksy a patosy, které jsou pro blockbustery typické, jsou tu zastoupeny v dostatečném množství, včetně absolutně mdlých postav a zápletky, kterou se tvůrci snaží předestřít jako sofistikovaný originální příběh, ovšem má to přesně opačný účinek. Přesto je to čirá fastfoodová zábava, která nikterak neurazí, pokud bude mít divák na paměti Bayův citát. PS: Trefně a vtipně to vystihl uživatel "Gilmour93" ()

SeBig

Vizuál je nádhernej, ale příběh mi přijde točenej jen tak na truc. Každopádně lepší, než samotná Cockzilla, fandil jsem vopici. ()

Larrysbride

Do filmu lze nacpat jen určitě množství nesmyslů, aby Vám to divák jakž takž sežral. (SPOILER ALERT) Přerostlý ještěr? Ok. Přerostlá opice? Ok. Dostupný střed země s jakousi baterkou, která dává těmto přerostlým zvířátkům sílu? To teda nevím. Kopie téhle baterky pak dodá sílu a vědomí přerostlému robotovi? To už jsem myslela, že to vypnu. Už opravdu stačilo jen to, aby někdo toho robota pojmenoval "Marta"... ()

Arsenal83

Nič čo by ma kedykoľvek extra bavilo, aj keď priznávam, že niektoré zábery tu boli veľmi pekné, hlavne pri bitkách tých dvoch monštier. Nie je to však môj štýl, niekedy som ani nevedel či ide o Godzillu vs Kong alebo tam má byť Kongo, pretože sa mi veľmi podobal na nemenovaného uplakaného hráča Glasgowu Rangers. Umenie opice (teraz myslím Konga vo filme) dorozumievať sa jazykom pre nepočujúcich ma tiež nedojal. Z mojej strany sa dá pozitívne hodnotiť len vizuál. ()

korbitch22

Tak jediný, kdo to celé pochopil je Jordan Vogt-Roberts. Jeho ostrov lebek zůstává v tomhle monster univerzu jediným filmem, který opravdu stojí za vidění i několikrát a svojí existenci si hrdě v historii kinematografie obhájí. Godzilla vs. Kong je scénáristicky ůplně stejně debilní jako druhá Godzilla, naštěstí ale ubylo vyloženě iritujících postav, momentů a nudy. I když blbostí se opět monumentálně nešetří. Páreček pubertálních výrostků se totiž bez jedinýho problému dostane do přísně střežené laboratoře nadvládní organizace, stejně tak i konspirační psychopat který roky vydává podcast o Apexu a nerušeně pracuje dál v oné firmě. Takových sraček je ve scénáři opět celá hromada. Když se na konci v totálně rozmrdaném Hong Kongu během deseti vteřin najde dcera se svým otcem, už sem se jen smál. Jasně, že se ve velkých filmech vždycky najdou zkraty, ale aby už scénáristé definitivně degradovali IQ diváků na nulu je vážně na pěst. Millie Bobby Brown naštěstí vyrostla a díky slušnýmu make-upu vypadá i docela šukatelně, takže vůbec nevadí že se pořád nenaučila hrát a její fotr Kyle Chandler, který nemá herecky ani na Tak jde čas hraje ve filmu naštěstí asi tři minuty. Já vím, že ve filmu kde se řežou dvě obří příšery nemá jít o postavy a scénář, ale jsem asi už jeden z mála, který to prostě vyžaduje i u tohohle typu filmů. Potřebuju silnou postavu, výrazný charakter ztvárněný výborným hercem, navíc v sérii filmů. Jenže v tomhle Monster Universu nehraje nikdo dýl jak v jednom díle, nebo dvou více či méně a většinou nestojí za nic. Takže to celé prostě nedokáže vyvolat aspoň nějaké emoce. Proto je Ostrov lebek jednoznačným vítězstvím. Měl skvělé a silné charaktery (Hiddleston, Larson, Goodman, Jackson, Reillly) měl výtečný scénář, drsnou akci, skvělý soundtrack i osobitý přístup režiséra. Všechny díly mimo absolutně nic z toho nemají. Jen kolem stupidních scénářů plných logických kiksů kupí idiotské charaktery které jen vyplňují vatu mezi akcí. Naprosto sem věděl, že Godzilla vs. Kong nebude ani omylem silná a inteligentní jako Ostrov lebek. Věděl sem, že to bude stejná, Hollywoodská sračka jako druhá Godzilla, jen sem se modlil, aby nebyla tak iritující a to díky bohu není a to hlavně díky skvělému Kongovi. Nic jiného Vám totiž po filmu ani v hlavě nezůstane. Výtečný Kong a mála sympatická dívenka, která s ním komunikuje znakovou řečí a je jediným zapamatovatelným charakterem. Je to strašně blbé, úplně prázdné, ale díky skvělé akci těch 120 minut aspoň rychle uteče, což je asi jediný posun o proti Králi monster, který měl pocitovou stopáž někde kolem šesti hodin v zubařském křesle s nožem zaraženým v uchu. Jak se tohle universum vůbec mohlo rozjet a chytit je mi záhadou, jelikož kvalitou jsou všechny díly krom Skull Island zoufalé. 50% a to jen proto, že to je svižný a člověk se nestihne ani moc nudit, dost málo, ne? ()

Chrustyn

Mám rád béčkové spektákly. Nevadí mi propojování všemožných universů a monster ale současným blockbusterům něco chybí a budou to hlavně scénáristi a nadhled. Už druhá Godzilla byla na hranici snesitelnosti a vyjma skvělých triků v ní nebylo nic, co by stálo za zmínku. Bohužel GvK opakuje všechny předchozí chyby a pár jich přidává navíc. Opět zde máme absolutně zbytečné, nudné až otravné postavy a hlavně absolutně dementní scénář, který jako by byl ukraden ze 3 jiných filmů. Film mě docela navnadil úvodem a první akční scénou, která je působivá a nechybí v ní celá řada zajímavých nápadů. Není tak pouze nudným digibordelem. Bohužel se poté film začne opět zaměřovat na nudné lidské postavy a ve chvíli, kdy se dojde na cestování do středu Země, chtěl jsem to vypnout. Celkový dojem zachraňuje trikově působivý závěr, ale filmu chybí jakékoliv WOW, které jsem zažíval u Dne nezávislosti, prvních Transformerů a ve své podstatě u prvních Avengers. Možná už jsem na to starej, ale chyba bude někde jinde. A o to větší je škoda, když cítíte, že má režisér talent a hromadu peněz na hraní, ale je tam někdo, kdo nerozumí kvalitní filmařině a kecá do toho. 3* hodně vydřený. ()

Marze

Film je jen tím čím je. Nic víc e a méně. Je to škoda,  protože zde byly prvky k vytvoření mnohem lepšího filmu. Film ohromí svými monstry a ukazuje , že King Kong stále zabírá. ()

Stanislaus

Godzilla vs. Kong je jedním z těch filmů, u nichž lituji, že jsem ho nemohl vidět (poprvé) v kině (za což může i moje nemalá nedočkavost), jelikož jsem si u nejedné scény blaženě říkal, jak by mě svým třetím rozměrem solidně zavrtala do sedačky. Nicméně abych nepředbíhal: Druhá Godzilla byla přijata vlažně až negativně, mně se však i přes všechny své nedostatky líbila. Crossover dvou legendárních přerostlých monster má rovněž své plusy i mínusy. Začnu-li těmi zápory, obsahuje film opět několik scenáristických kiksů a scén, které se vyvíjí tak, aby vyhovovaly filmařům navzdory logice - nechci spoilerovat, takže nebudu nic bližšího zmiňovat. Postavy jsou stále vesměs ploché a spíš jen do počtu - z nově příchozích mě nejvíce zaujala malá Kaylee Hottle a občas i potrhlý konspirátor Brian Tyree Henry. Za největší klady považuji zejména technicky i "choreograficky" líbivě vymyšlené akční sekvence se střety monster - první konfrontace "Káčka" s "Géčkem" byla famózní - přičemž jsou tyto scény díky "dennímu" světlu pěkně přehledné. Celkově se jedná z audiovizuálního hlediska o povedený snímek - tím míním i nepřeslechnutelný soundtrack. Při sledování mi na mysli samozřejmě nejednou vytanula Cesta do středu Země - tato dějová linie měla své světlé, ale i tmavší momenty. Ve výsledku lepší tři hvězdy! ()

Flego

Filmy o Godzille sa budú točiť donekonečna, je to vďačná téma a zrejme dokáže stále zarobiť. Tu je pridaný Kong pre väčšiu atraktivitu a ešte pompéznejší príbeh. Tak fajn, pobili sa a kopec iných vecí sme videli a to je asi všetko. Aspoň že ten film nebol nudný. ()

BMW12

Doposud se mi všechny díly z této série líbily, ovšem zde jsem trochu zklamán. Předchozí díly si už do detailu nepamatuji, ale mám pocit, že se zde objevují zcela nové postavy a jen opravdu pár se jich vrátila z předchozích filmů, z toho jsem byl trochu zaskočen. Scénář má určité trhliny, každopádně nápad s Dutou Zemí se mi líbil a byla vyobrazena krásně. Souboje Godzilly a King Konga byly velmi dobře natočeny, musím říci, že jsem fandil Kongovi. Mám však pocit, že studio vybralo špatného režiséra pro tento film, a proto to dopadlo na 3*. ()

rikitiki

Děj, jak je obvyklé u téhle série, smysl nedává. Ale Godzilla a King Kong si to tam několikrát parádně rozdají, jednou i na letadlové lodi. Jinak je ústředním bodem snímku i jedna němá domorodá dívenka, kterou adoptovala umanutá vědkyně a otcovskou figuru zastupuje v téhle netradiční rodině King Kong. Nevím, jak by se na takové soužití díval OSPOD, ale podívat by se na to měl, protože vědkyně vezme svou adoptivní dcerušku v nevyzkoušeném letadle skrz gravitační bariéru do středu Země, což jí nedává vizitku nejlepší matky na světě. Že to celé nedává smysl? Ale vždyť já vám to přece říkala! SHRNUTÍ: Když se rozhoduješ mezi Godzillou a King Kongem a přitom zdemoluješ pár měst. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)