Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

verbal

Godzila vs. Kong vs. Přeplácaná retardovaná pičidita je skvělou ukázkou toho, jak lze jednou megakokotinou elegantně spláchnout do hajzlu celý snaživě budovaný svět, tentokrát ťamanských Gigapokémonů. Tam, kde to v předchozích dílech kluci ještě jakž tak drželi v intencích sice kapku jednoduché, ovšem spektakulární, poměrně temné, sysla skoro dávající a místy i brutální podívané, nablil prostě Wingárd do hrnce růstovými hormony náhle vyhoněného goriláka, trapného nukleárního stegosaura a transformery, přihodil tři hrsti mozkové obrny, tunu čínských polymerů, koňskou dávku chaotického digibordelu, vagón fermentované debility a hovna, zamíchal imbecilitou postiženým Vernem, načež tu šlichtu bez zardění vychrstnul do xichtů mentálně atrofovaných školáků, usilovně si vyrypávajících šušně z nosu u Netflusu či jiného vzdělávacího kanálu. Jo, jo, hranice mezi kreativní fantazií a akutním kretenismem bývá holt někdy opravdu tenká. ()

Cival

A soutěž o nejdementnější scénář poslední pětiletky vyhrává... Warneři dokázali i druhý clash pohnojit, tady už chybí jen přískok Scrata nebo Brendana Frasera na nějaké zmutované megavčele. Lidské postavy jsou absolutně nezajímavé a zoufale utopené ve sterilních scénách a ten bláznivý pokus o moderní verneovku/nový Avatar zachraňuje jen nadstandardně zručné režijní uchopení Adama Wingarda. Ten dokáže i bezuzdným digitálním orgiím vtisknout solidní energii a díky filigránské práci s barvičkami dělá z filmu alespoň vizuálně přitažlivou záležitost. Pokud vám ale není dvanáct (ano, zase), těžko se dokážete pro tuhle veleřež nadchnout. ()

Lima

Co si budem povídat, godzillí filmy napříč víc jak půlstoletím nikdy nebyly výkvětem intelektualismu, ale ať jde o kousky Ishira Hondy, Juna Fukudy, či Takao Okawary, byly to zábavné pohádky, tak akorát přeplácané a tak akorát balancovaly na hranici trapnosti, pod kterou nikdy nepadly. Tady ale hloupost mytologie až vysloveně práská dveřmi, vše co se točí kolem těch týnejdžerů a toho černocha, který to zahrál naprosto příšerně (ups, nenapsal jsem zrovna něco politicky nepřijatelného?), bylo utrpením sledovat, takže zbývají jenom ty fighty. A těch je překvapivě poskrovnu a všechny highlighty prozradí trailery. Ale abych byl spravedlivý, právě ty pranice mezi opičákem, ještěrkou a mechagodzillou jsou vynikající, šťavnaté, přehledně podané a klobouček Wingardovi, jak to režijně podal. Jenom škoda toho scenáře, který asi vypotili fanboyové s vlhkými pubertálními sny. ()

Tom Hardy

Jak se dnes každý snaží zuřivě budovat nějaké filmové universum, Warneři se v tom suverénně nejvíc plácají. Že se v DCEU bojí držet jedné vize a vznikají zmatky, to je jedna věc. U MonsterVerse si ale nejsem jistý, jestli nějaká konkrétní vize vůbec je. Godzilla z roku 2014 pracovala vesměs s neviditelným nepřítelem. Kong: Ostrov lebek byl pokus o stylovou dobovku. Godzilla II Král monster se snažil zapracovat netradiční rodinné hodnoty a přidat na frenetičnosti. A novinka Godzilla vs. Kong jakoby už vůbec neví, kam by šla, takže nějaká ta rodinná pouta zůstala, sem tam probleskne pečlivě sestavená vizuálně-hudební kompozice a hlavně se tu hodně řeže. Výhoda je, že oproti druhé Godzille dominují dobře nasnímané celky bez zbytečných střihů, takže akce je bez debat parádní. A je jí hodně, což Godzilla vs. Kong dost zachraňuje, protože zbytek je hrozně mimo. Je fajn, že se v trailerech nevykecalo všechno, ale žádné překvapení není dostatečně využito. "Nový svět", do něhož se podíváme, je nakonec jen další ostrov (aby se tak řeklo), postavy jsou ještě zbytečnější než minule (a to už je co říct) a když už se někde tvůrci snaží větvit příběh, dělají to způsobem, že kdyby se odbočka z děje vytrhla a někdo jiný zmáčkl tlačítko (např.), bylo by to úplně jedno. Ale ano, technicky jde o naprostou špičku, v rámci detailů a provedení dost možná jeden z nejlepších trikových filmů vůbec. A protože o triky tu jde především, je Godzilla vs. Kong na jedno podívání obstojná zábava. S druhou projekcí už to ale bude dle mého mnohem složitější, protože film (na rozdíl od Konga) nenabízí tolik vymazlených momentů, aby divák znovu toleroval prázdnost děje a lidských postav. ()

Tosim

Faktem zůstává, že film o něčem tak neslučitelném s realitou (včetně té fikční), se nedá natočit tak, aby se člověk vyhnul logickým lapsům. Stále se to ale tvůrcům tohoto filmu podařilo líp, než v druhé Godzille. Třeba nápad se znakovou řečí považuju za zdařilý a finální scéna, kdy se do věci vložila Mechagodzilla, vytáhla moje hodnocení na 60%. No a co budete točit dál? ()

J*A*S*M

Po předchozím zářezu jsem už od tohoto Monsterversa vlastně nic nečekal, ale nakonec mě Godzilla vs. Kong docela bavilo. Člověk k tomu musí přistupovat tak, že je to fantasy spektákl o přerostlých příšerách, takže jakákoli fyzika a logika jde stranou. Vizuál špičkový, souboje tentokrát mají docela šťávu ... a příběh ... ne že by mě přímo zajímal, na to jsou lidské postavy stále příliš k ničemu, ale přinesl pár překvápek, které se v trailerech nevyžvanily. Škoda linky toho černošského konspirátora a dvou teenagerů, tu bych nejradši škrtnul a řešil nějak jinak. ()

Enšpígl

Ale jóó, ty fightíky byly dobře udělaný to zase musím nechat. Zbytek u takovýho typu filmu neřeším, jasně dneska by jsme na zvířatka flusli korňáka a bylo by vymalováno, ale tenkrát byla ještě jiná doba, to se obludy běžně v našich městěch bitkařily. ()

MrHlad

Godzilla vs. Kong je o… to je jedno. Prostě je to o tom, jak dostat přerostlého opičáka a gigantickou ještěrku na jedno místo a nechat je, aby si dvacet minut rozbíjeli držku. Samotná akce je energická, vizuálně strhující a díky skvělé kameře zábavná. Všechno okolo, tedy snaha o budování universa, staré postavy, noví hrdinové i dialogy, jsou jen bláto vyplňující čas mezi čekáním na další držkovanou. King Kong i Godzilla mají na víc. Ale ta akce jim tentokrát fakt jde. ()

T2

║Rozpočet $200miliónov║Tržby USA $100,916,094║Tržby Celosvetovo $470,116,094▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,877,906║ Tržby za predaj DVD v USA $13,311,800║ Zas sme sa riadne pošmykli na šupke z banána a natĺkli si riadne držku. Sakra to už fakt nejde vybrať trocha nápaditého, troška inteligentného režiséra, ktorý by to ako tak znesiteľne podal. Však Pacific Rim fungoval dosť dobre, tu nefunguje zasa nič. Rovnako praštený šplech ako Godzilla 2. Herci trápny až strašný, príbeh takmer žiadny až sa to stáča do takého priblblého fantasy až strach, jedine súboje gigantov strhnú ale ináč zas strašná planoba. Radšej nech to nechajú už tak. /45%/ ()

Rimsy

Sám jsem docela překvapen, že to říkám, ale nemám s tím filmem problém. Přestože bylo předchozím dílům vyčítáno, že lidské postavy nestojí za nic, tak – světe, div se – na tomhle nedostatku se nic nezměnilo. Tvůrci prostě zcela přímočaře staví na tom, že není nic lepšího než sledovat několik obřích digitálních potvor, jak se mlátí. Což není podívaná pro mě, ale nemám problém takové rozhodnutí respektovat. Godzilla vs. Kong proti sobě staví dvě v zásadě kladné potvory a příběh opět dává na srozuměnou, že za veškerým zlem na planetě stojí člověk, nikoli sama příroda. Stereotypně zlá korporace i jednorozměrné charaktery nepřekvapí, zarazil mě snad jen příliš shovívavý postoj ke konspiračním teoriím – na jejichž platnosti je zápletka v jádru postavena. Ale nemá smysl tu hledat nic pod povrchem: Velká opice a velká ještěrka se v několika pěkně nasnímaných scénách potlučou a jako popcornová jednohubka s netoxickou stopáží pod dvě hodiny film vcelku příjemně uteče. ()

Fr

„A LIDSTVO OPĚT BUDE VRCHOLNÝM DRUHEM…“ /// Jak už to tak bejvá… úvod dlouhej jak koncert Helenky Vondráčkový. A navíc stejně nudnej. Spousta vysvětlování, seznamování… 40 minut. Pak jdou monstra do akce a já zjišťuju, že mě to moc nebere. Trikově super, … hezkej je ten „novej“ svět… ale jinak… Kong rajtující po mrakodrapech a smějící se Godzilla mě už prostě ke štěstí nestačí. Bezemoční píčovina, která zničením Hongkongu udělá spoustu radosti akorát tak v Pekingu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Do extáze mě přivede jedině Mechagodzilla. 2.) Rozhodl jsem se ukázat světu svého titána. /// Thx za titule „czmimi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

LIVINGDEAD

40% za efekty a triky. Co se týče obsahu filmu, naprosto vycucnuté hovno o ničem! A jakmile se na obrazovce mihla, malá, hluchoněmá, vystouply mi žíly na čele! :-( ()

EvilPhoEniX

Komentář z pohledu upoceného intelektuála, který nikdy nevytáhl hnáty z domu, dosledoval po 10. Manka a Země Nomádů a bez jakékoliv znalosti Kaiju s přesvědčením, že se jedná o další artové nejlépe černobílé romantické drama plné emocí, erotiky, dlouhosáhlých záběrů, lyriky, podobenství a psychologického vývoje postav je ve výsledku zděšen výsledkem. Ach Jo. Doufal jsem, že budeme sledovat Godzillu jakožto ženu v domácnosti na podpoře chlastající víno a požírající neustále prášky, která se bude starat o 4 malé godzillčata a brzy do jejího života vstoupí muž, který ji změní život. Ano King Kong v Armani obleku šitém na míru, který je uznávaným právnikem aktuálně řešící Temný Případ v King Skull Tribunálu cestuje napříč zemí a spatří emocionálně vyšťavenou Godzillu v malebné kavárně. Láska až za hrob, hluboká romance, emoce až na dřeň, vůbec ji nevadí, že King Kong je černoch, jelikož není rasisticky založená, ale na druhou stranu je silně pobožná a má temnou minulost plnou drog. Oba zažívají nejkrásnější chvíle života, avšak brzy začne krize, která vrcholí jak ve Válce Roseových a Godzilla se dozvídá plot twist, že King Kong je ve výsledku gay a bezpáteřní hajzl. Drama vyhrocené napříč všemi směry s dusnou atmosférou a důrazným vykreslením všech postav se zde bohužel nekoná, smutně povzdechl intelektuál a odvětil Asi to Ukončím! Jednou za dva roky vyjde pořádná řežba s monstry a je to problém, ale že ročně vyjde 400 dramat a telenovel natočených za pár eur (Zdravím Sáru), to je v pořádku. Konečně film, kde nemusím sledovat hodinky, nekoukám nudou po zdi v domnění, že mi tam někde leze pavouk a neusnu dřív, než sežeru poslední sousto z pop cornu. Akce správně velkolepá, epická, souboje mají říz a šťávu, cesta do středu země je originálnější než další film o muži s Alzheimrem ( Zdravím Hopkinse). Řežba 2 Titánů je rozhodně zajímavější než další unylý příběh, kterých je mraky a komu se to nelíbí ať si jde pustit Malcolma s Marií. 8/10. ()

tron

„Chodil som na kurz HTML.“ Som nepríjemne zaskočený z toho, že zo žánrovej udalosti, na ktorú sa (svojím spôsobom) čakalo desaťročia, sa stal televízny dvojhodinový seriálový pilot. Herci boli dobrí, ale nemali čo hrať, prípadne ich postavy boli extrémne klišé (len som si v duchu znudene odškrtával problémy, radosti a starosti, ktorými museli prejsť). Občas ma šokovalo, aké detinské to je (sci-fi svet boháčov ukrytý pred očami bežnej verejnosti musel stáť koľko... bilión pambiliónov?). Potom to získalo drajv, ale pomerne rýchlo ho zase stratilo. Prvé dve Godzilly sa mi celkom páčili a Kong: Ostrov lebiek vnímam ako pecku. Avšak toto je najslabší prírastok do série. Chýbal mi nabúchanejší soundtrack. Akčné scény sú veľké, vynaliezavé, dynamické, prehľadné. Bavili ma. Naopak nebavil ma scenár, ktorý je rovnakou mierou absolútne priemerný a zároveň šialený (o čo tam vlastne išlo, prečo sa všetky tie veci diali?). ()

JFL

Zatímco Disney musel šoupnout Medvídka Pú do trezoru, aby nepopuzoval velkého Xi Jinpinga, Warneři naopak našli způsob, jak nejen podojit jednu ze svých hlavních IP, ale ještě se mocně zalíbit Číně. Kong s Godzillou tak směřují porovnat síly do Hongkongu. To na jedné straně znamená spoustu vizuálně vděčných neonů, ale hlavně se tentokrát nehraje jen o to, že by monstra trochu pocuchala nějakou tu ikonicku památku, jako tomu bylo dříve. Rovnou celý ten problematický a vzpurný Hongkong doslova srovnají se zemí. Tedy samozřejmě až na mrakodrap Bank of China Tower, který figuruje jako vizuální dominanta jejich noční bitky, ale monstra se ho neodváží ani dotknout - byť si zrovna tahle ikonická budova o nějakou interakci vyloženě říkala a naopak u budov Central Government Complex a Hopewell Centre tvůrci jejich potenciál využili. Domácímu publiku post-trumpovské Ameriky zase studio zkouší pochlebovat přitakáváním domnělým lidovým rozvracečům iluminátských spiknutí a kanonizováním alternativních faktů kolem teorií Dutozemě, a to dokonce tak, aby se zavděčili oběma skupinám jejich protichůdných vykladačů (podle jedněch je uvnitř Země obyvatelná dutina, druzí naopak po vzoru Kongova habitatu tvrdí, že my žijeme v dutině a pohled na nebe je klam). Ale asi je to vlastně dobře promyšlený a koherentní dramaturgický koncept, že ve chvílích, kdy si monstra nedávají přes držku, tak je zbytek filmu na přesdržku. Stejně jako v předchozích dílech nové mezinárodní kajdžů franšízy sice vidím ty paralely ke starým filmům, ale to novinku nedělá o nic chytřejší nebo divácky vděčnější. Bijáky s Godzillou vždy nějak reflektovaly tehdejší fenomény a společenská témata, aby byly dobově aktuální pro své diváky, jenže tehdy to bylo současně vše mnohem zábavnější a bezelstnější. Dnes, zřejmě paralelně k naší době, je vše naopak zběsile překombinované, zahlcené naprosto zbytečnými informacemi a überkomplikovaným lore. Proč radši namísto všech těch debilních pasáží s lidskými postavami neudělají jen monster biják, který sleduje kajdžú i ve chvílích, kdy se nemydlí. Radši bych sledoval Godzillu, jak jen někde plave, spí, nebo si štrykuje fusekle, než jakoukoli z těch zhovadilých pasáží s lidskými pajduláky. Ale asi si halt musíme ty scény s titány zasloužit, a je fakt, že když už na ně dojde, stojí to opravdu za to. ()

dO_od

// No ty vole. Sestříhat to do patnáctiminutového klipu čistě těch bitek a pustit to v IMAXu místo reklam, asi bych skákal nadšením. Roztáhnout to na dvě nekonečný hodiny čekání, až se děj posune zase k monstrům, naprosto zbytečná lidská skvadra vykecá a já z toho budu mít alespoň to minimum audiovizuálního potěšení, to bylo fakt na pěst. Tahle filmová série mě kompletně míjí už od první Godzilly z roku 2014, jak se ale ukazuje, Edwardsův komorní katastrofickej thriller vzdávající hold sedmdesát let starým filmům, z toho nakonec ještě vychází nejlíp. Po tomhle už by to Warneři fakt mohli vzdát. 5/10 ()

Gilmour93

Avengers se zmutovaným varanem a přerostlým opičákem. Chápu, že na voyage do Duté země si je potřeba nachystat dutou hlavu, ale požadavky na zábavu by se neměly smrsknout jen na to, že se Kong při ranní rutině škrábe na řiti a sprchuje ve vodopádu. Že se jen čeká, až si dají oba dva do držky, je jasné, stejně jako akt zakopání válečné sekery kvůli společnému nepříteli a zbytek je jen zaměnitelná vata, s kterou Wingard těžko mohl něco udělat. Malinko jsem po finále postrádal coververzi písně Hanky Zagorové (pamětníci si jistě vzpomenou), která by tentokráte končila slovy: „..vždyť kámoši jak hrom, jsou Zilla a Kong..“ ()

somnar

Je škoda, že film, v němž se cestuje do středu země, a v němž se Mechagodzilla porazí tak, že se nalije tekutina do počítače, je celkově tak nezábavný. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)