Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Johny M.

První 2-3 díly mi přišly fajn, super atmosféra a navnazovaly na něco, co nakonec nepřišlo. Zbytek vyjma posledního dílu byla vcelku slabota. Příběh okolo je celkem trapná omáčka, která se navíc samozřejmě neobešla bez nuceně obsazený černošky (ač jinak pěkná holka) a nějakýho toho lesbení. Celkově casting je povedenej (oba Russellové) a titání fight v závěrečný epizodě je sice krátkej, ale na seriál povedenej. Proto bych rád další řadu... ()

Paldiny

Seriál sa nebojí ísť navzdory očakávaniam, preto toľko mizerných hodnotení. Ak vám ale nevadí, že sú netvory viac v reči ako na obrazovke, tak smelo do toho. Dej popisuje osudy troch generácií v dvoch časových obdobiach, ktorých spája rodinné puto a Monarch – taký ekvivalent NASA pre výskum prerastených jašterov. Tie si sem-tam vyhodia z kopýtka, a potom šupky-dupky späť do pelechu. Tvorcom sa veľmi šikovne podarilo vtesnať do príbehu neduh dnešnej doby a to silu dezinformácií, kedy sa dokáže zakamuflovať trebárs aj spustošenie mesta o rozlohe 120 km². Priechod fantázii nechali na voľnobeh hlavne v emočne vybičovanom finále, kedy samotný pelech navštívime a kedy možno dôjde aj na nejakú tú epickú bitku. Prepojenie s univerzom je skôr okrajové a nelimituje, pokiaľ nemáte zrovna v pamäti napr. taký Ostrov lebiek. A tak by som možno len spravil z desaťdielneho seriálu osemdielny, inak nemám väčších výhrad. ()

Kopi1

První a poslední díl nejlepší a to jsou navíc takové průměrné, hlavně díky výskytu Godzilly na chvilku, jinak ji čekejte celkově okolo 5 min čistého času v ostatních epizodách. Zde bohužel Apple šlápl vedle skoro se vším - hlavně scénář a casting moderní trojky, která je nesympatická, otravná a chová se naprosto nelogicky. Také je to celé hrozně natahované, měli udělat max tak 6 epizod a aspoň by byl rozpočet na více monster namísto těch nudných scén o ničem. Jediní charismatičtí herci jsou ve flashbacku a trochu Kurt. ()

verbal

Luksusně promr(d/h)aných téměř 8 hodin enormně vatěné monstrózní i-nudy, v níž namísto očekávané devastace měst kajdžu monstry převažuje devastastace diváckých očekávání a trpělivosti otravnými rodinnými hovnotami slizkého párečku instáčových kajdžudžaponců a násilně bolšovmontované, zcela nadbytečné čokohakerky, jakož i tentokrát unylými hereckými ambicemi Raslovic famílie. Celé to narkoleptické martýrium, jehož každý díl jsem měl po dvaceti minutách neodolatelnou chuť vypnout a mnohem lépe se raději zabavit například akčním počítáním hrbolů v omítce či osvěžujícím zíráním na kapající kohoutek v kuchyňském dřezu, nevytrhl ani Kurt, tudíž jsem z ampajru slézal pěkně zpruzený a litoval, že jsem se na to naivní očekávání nějaké pořádně obludné akce raději nevysral. ()

fabecc1222

Tak jak se dalo čekat, tak trailery klasicky klamali tělem a vesměs všechny záběry a bitky monster jsme viděli už v nich a zbytek se jede klasická vztahovka, která je místy bohužel až nesnesitelná, a obzvláště první dva díly hodně hraničí s tím, že budete mít chuť s tím přestat. V druhé půlce se to naštěstí trochu rozjede. Tvůrci pochopitelně odškrtávají jedno béčkové klišé za druhým, ale aspoň to začíná vypadat, že pro celý ten svět bude mít seriál docela solidní význam, pokud teda tvůrci dokážou udržet myšlenku napříč díly. ()

• Titán v této epizodě, zvaný Iónský drak, je založen na bájném stvoření zvaném Minokawa, což je podle filipínských legend ohromný pták, jenž je schopen zastínit Slunce (čímž se vysvětlovalo zatmění slunce). Nejčastěji se tento tvor objevuje v legendách kmene Bagobo. (NiWi)