Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

verbal

Luksusně promr(d/h)aných téměř 8 hodin enormně vatěné monstrózní i-nudy, v níž namísto očekávané devastace měst kajdžu monstry převažuje devastastace diváckých očekávání a trpělivosti otravnými rodinnými hovnotami slizkého párečku instáčových kajdžudžaponců a násilně bolšovmontované, zcela nadbytečné čokohakerky, jakož i tentokrát unylými hereckými ambicemi Raslovic famílie. Celé to narkoleptické martýrium, jehož každý díl jsem měl po dvaceti minutách neodolatelnou chuť vypnout a mnohem lépe se raději zabavit například akčním počítáním hrbolů v omítce či osvěžujícím zíráním na kapající kohoutek v kuchyňském dřezu, nevytrhl ani Kurt, tudíž jsem z ampajru slézal pěkně zpruzený a litoval, že jsem se na to naivní očekávání nějaké pořádně obludné akce raději nevysral. ()

Malarkey

Apple TV na tomto seriálu stavěla svojí grafiku posledních několik měsíců. Asi si mysleli, že blockbusterovým námětem dokáží zaujmout masy. Jenže to by ten blockbusterový námět museli taky dobře natočit. A to už se úplně tak nepovedlo. Přitom lék je jednoznačný. Kdyby příběh byl víc o vyprávění historie Monarchu a o příšerách z jiné dimenze, bylo by to zábavnější. Jenže někdy v polovině seriálu jsou díly, kde se hodně mluví, řeší se přesně ty témata (LGBT), která v amerických příbězích slyšet nechcete, byť nám je tam Američani pořád vnucují a do toho, když už se nějaká příšera objeví, vypadá naprosto příšerně. Na dnešní poměry. Je tedy vlastně úplně jedno, že tu tvůrci hezky vymysleli spojení Kurta Russella a jeho syna Wyatta, když všechno ostatní tu šlo do kytek. Škoda. Mohlo to být vědomě zábavné akční béčko, ale takhle je to jenom nuda a opruz. Těch pár dílů to těžko zachrání, byť poslední díl byl hezký. Jenže na poslední díl se nehraje. Sám se spíš divím, že jsem tu do konce vůbec dojel. ()

TeeAge

Odvaha, ktorú mali tvorcovia vzľadom k tomu, ako veľká je Godzilla na plagáte v pomeru minút strávených na obrazovke, je neuveriteľne drzá. Najviac ma trápi, že som dostal niečo úplne iné, než načo som bol navnadený, a v kombinácií s divne rozloženým rozprávaním príbehu, kde sa motivácie hlavných postáv dozvieme až v neskorých epizódach, robí z Monarch: LoM ďalší nenaplnený sľub pre fanúšikov Godzilly. ()

3DD!3

Zpočátku to vypadalo nadějně a mysteriózní linka s hledáním otce sloužila jako zajímavé lepidlo flashbacků do minulosti a založení organizace Monarch. Budování mytologie. Příšer bylo poskrovnu, ale vzhledem k rozpočtu se to dá pochopit. Kurt Russell byl za tahouna, ale jeho útěk z domova důchodců a výlet na Aljašku předznamenal brutální kvalitativní sešup. Roztahané vztahové třenice, zvláštni a neopodstatněné změny v chování postav i LGBT úlitby zabíjí solidní základy z prvních dílů. Spolutvůrce seriálu Matt Fraction dál dohromady slušnou kostru, ale prostřední tři díly malém poslaly celý seriál do kytek. Závěr je i přes logické lapsy a klišé zvraty poměrně fajn, ale je škoda že Monarch není kratší a za ušetřené prachy mohlo přijít víc monster. Ve výsledku hodně rozpačitá cesta k babičce, která si pokračování nezaslouží. ()

HAL

Věřím že z toho nějaký šikula na netu udělá dvouhodinový sestřih který vystihne to nejpodstatnější a ten by mělo smysl vidět, sledovat celý seriál jinak je jen ztráta času. Na skutečná monstra dojde v každém dílu většinou jen tak v závěrečných pěti minutách. Těšil mě tam Kurt Russell, pro kterého je to dost možná poslední zásek ve velké trikové akci, baví mě skoky mezi časovými rovinami a odkrývání historie Monarchu v minulosti s jeho mladší verzí hranou trefně jeho synem, ale té vaty je vážně hrozně moc. A hlavně na to že jde o navázání na výborný Kong: Skull Island tu absolutně chybí nadhled a humor, bez kterého takhle cheesy náměty vůbec nemůžou fungovat. 5/10 ()

Kothy

Tak už i na Apple TV dorazila tato monstra. Je to trochu jiné, než jsem čekal, ale i tak mě to baví. Víc než samotnou organizací, se to zabývá skupinkou mladistvých, kteří před ní utíkají spolu s Kurtem Russelem. Podíváme se ke kořenům organizace až do 50. let. Tato linka se prolíná se současností. Monstra se tu ale objevují jen okrajově. Dost pozornosti se věnuje spíš našim mladým hrdinům a jejich problémům. To může člověka začít po čase štvát. Postupně cestujeme po světě a odhalujeme historii Monarchu. Místy je to dost nuda. Finále to dost zachraňuje, ale některé díly bych vypustil. Nakonec se o říši monster dozvíme i pár zajímavých věci. "Mám dobré geny." ()

Chrustyn

Očekávaný Monarch: Odkaz monster je takové načančané, velké nic. Seriál sliboval spoustu monster a jedním z lákadel byla i samotná Godzilla. Bohužel slibované nepřichází a přestože jsem tvůrcům to neustálé napínání "teď něco přijde" tak první tři díly žral, zjistil jsem, že nepřijde nic. Monarch je předražené a hnusně vypadající putování, několika nesympatických lidí, v různých časových rovinách, které nedokáže zaujmout tak, jak by mohlo a v první půlce se řeší rodinné vztahy a to, koho má raději táta a když už přijde nějaká akce, je až překvapivě bídná a na úrovni těch horších Marvelovek. ()

Stanislaus

Seriálová exkurze do světa Godzilly a spol. má dobrý rozjezd a ještě lepší dojezd s otevřenými vrátky pro další sezónu, nicméně celý projekt sráží pět šest prostředních epizod, které by se daly v pohodě sloučit do jednoho či dvou dílů, aniž by tím seriál po příběhové rovině nějak utrpěl. Kvalita filmových Godzill z posledních let není nijak závratná, nicméně snímky i přes klišé plkání obsahovaly hodně akce - to se však nedalo říct o některých epizodách Odkazu monster, v nichž se až moc mluvilo a bezcílně létalo sem a tam, aniž by se nějak výrazně posouval a obohacoval děj a svět titánů. Líbila se mi linie s časovými skoky a je škoda, že se rozjela až téměř v závěru série. Osobně jsem měl problém s obsazením některých postav, což je ale můj subjektivní problém - nicméně mi to celkem kazilo dojem. I přes ta negativa jsem však zvědavý, jakým směrem se tvůrci rozhodnou kráčet dál - dostane-li tedy projekt zelenou. ()

luka4615

Nadějně vypadající začátek byl bez sebemenších skrupulí doslova zašlapán do země nudným příběhem, neskutečně otravnými postavami a zoufalým scénářem, který po většinu času pouze bezradně šustí papírem. Seriál Monarch – Legacy of Monsters se sice může pochlubit skvělou vizuální stránkou, vtahující kamerou a slušným soundtrackem, nicméně výše zmíněné atributy z celého projektu dělají velmi podprůměrnou záležitost, kterou vážně nespasí ani tradičně spolehlivý Kurt Russell společně se svým talentovaným synem. Škoda. (Apple TV+) „This would make everything we have sacrificed worth it.“ ()

Morholt

Čekal jsem blbnutí v podání rozličných monster, která budou šlapat po světových metropolích a mydlit se mezi sebou. Jenže chyba lávky. Tady se tomu všemu naopak snaží zabránit, což je samozřejmě dobré pro svět, ale ne pro diváka.  A tak se tu hlavní hrdinové pohybují celkem zbytečně odněkud někam, řeší něco, co mi bylo vlastně úplně jedno a ústředním motivem je rodinné drámo, které se pan zvrhne do -SPOILER- Cesty do středu Země.  A to mě zrovna dvakrát nebavilo. Co se monster týče, tak tu nejvíc prostoru dostala obligátní a pak ještě dvě mrchy, které se tu ale jen mihly. Za mě zklamání, které  se v pohodě dalo vtěsnat do devadesátiminutového večeráku. Pak by se na to dalo v klidu koukat. 40% ()

ledzepfan

Asi nejblbější projekt s Godzillou co jsem kdy viděl (a viděl jsem je všechny). Než tohle, to si radši 4x za sebou pustím ten Emmerichův blábol, to byla kdysi dávno aspoň zábava. 1 hvězdu (namísto odpadu) dám jen proto, že jsem to nedokoukal a tak má to mé hodnocení jisté rezervy. ()

LND

Monarch má něco, co většině moderních seriálů chybí, a to je jakási dotaženost. Moc se mi líbí, že to není plně cliffhanger-driven, ale vyhrocené scény mívají patřičnou dohru. Ačkoli by druhá polovina zasloužila trošku zkrátit, není to nic hrozného. Co hrozné je, je postava Kiersey Clemons. Naopak dějová linka z minulosti a příslušní herci jsou výteční. A na závěr můj názor k tomu, že příšery mají minimální screen time: Jsem rád. Až budu chtít vidět, jak Godzilla rozmlátí město, můžu si znovu pustit kterýkoliv z již viděných filmů. Jak praví klasik: Jestli je to o něčom, tak má to bejt o lidech. ()

ilemas

Názormá ukázka jak dobře může vypadat trailer k nalákání diváků a jak výsledný film či seriál. V traileru je sestřih všech 10 sekundových záběrů z jednotlivých třičvrtěhodinových velmi nudných a ukecaných epizod. Výborná kamera, vizuální efekty, ale každý díl děsná nuda bez sebemenšího napětí, ukecané, natahované až vždy na konci uvidíme kratičký záběr na Godzillu či jiné monstrum..Každá epizoda je horší a horší, moc teenagerovské, po páté velmí nudné epizodě snižuji hodnocení, po sedmé to vzdávám. Nejhorší zpracování Godzilly. Doufám, že takto nedopadne seriál Vetřelce. ()

M.i.k.e

Ze začátku to vypadá, že Monarch pojede ve dvou časových rovinách, kdy ta první bude přímo navazovat na Skull Island a ta druhá bude zasazená mezi první a druhou Godzillu. Postupem času nicméně přebere otěže novější linka a i když mi vůbec nevadilo že se příběh zaměřuje na postavy a monstra tu slouží jen jako velkolepá, avšak chvilková atrakce (probuzení Godzilly je tady asi nejpůsobivější scéna), tak nakonec té vaty je strašně moc. Hlavně ve druhé polovině, která má velké problémy s tempem a často přešlapuje na místě je to strašně znát. Vyloženě průšvih to není, ale jak už tu padlo, kdyby se celá série sestříhala do dvou hodin, vůbec nic by se nestalo…60% ()

Chen

Spíše rodinné drama, nežli monster podívaná, což je s ohledem na název a universum, ve kterém se seriál odehrává, zklamání. ()

Lenka.Vilka

Tenhle seriál asi vzbuzuje dost emocí a všechny ostatní emoce ze svého pohledu chápu, ať už nalevo i napravo. Jenže mě zároveň bavilo celý to vyznění. Je to o postavách. Je to o Monarchu. V těhle ohledech seriál splnil veškeré moje očekávání. Přestože uznávám (pohledem zpět) že moje hodnocení by asi bylo trochu jiné, pokud by byl Monach venku celý najednou. Ale ve výsledku to byl fajn seriál, který se nemá za co stydět. Stejně jako já, když sem tohle píšu. Tak snad pa u druhý série  :) 85% :) ()

matt6

Typický príklad zbytočného seriálu, ktorý je len vsuvka do monsterversa Godzilla x Kong. Veľmi obstojne by toto dielo fungovalo, keby namiesto 10-dielnej série dostaneme max 2 hodinový film. Nedokážem odpustiť uťahanosť niektorých dielov, ktoré sú umelo naťahované kvôli predĺženiu stopáže. Pri bežnej filmovej dĺžke by bol dej svižný, plný zvratov a patrične dobrodružný v štýle Lovcov pokladov a prepojenie s ďalšími filmami by pôsobilo oveľa kompaktnejšie. Nebolo by potrebné ani väčšie množstvo monštier, pokojne aj menej. Vo výsledku som viac menej spokojný, keďže posledné 2 časti boli pomerne svižné, konečne sa vysvetlili viaceré otázky a to nekonečné pátranie malo svoju pointu. Navnadenie na filmové pokračovanie sa teda koná a vďaka rozpracovaniu tohto univerza ma donútilo čo to odpustiť aj prvému stretu Godzilly s Kongom. Obávam sa, že to bude pokračovať ešte viac dolu vodou, ale verím v opak. ()

NiWi

První seriál v MonsterVerse si dal za úkol představit historii a fungování tajemné organizace Monarch, a minimálně u toho prvního dělá velmi dobrou práci. Linka z minulosti pojednávající o začátcích Monarchu nejenže nabízí zajímavé nové poznatky a buduje mytologii. Také ukazuje úskalí které skýtá tak kolosální objev a vytvoření vládní organizace, o které ale vláda nesmí vědět zas tak moc. Dalším plusem jsou sympatické postavy, kterým vévodí charismatická dvojice Wyatt Russell a Mari Yamamoto. To se bohužel nedá říct o druhé časové lince v současnosti, která je o dost méně zajímavá. "Současný" Monarch se v ní dočkal oproti filmům značné degradace, a jediná postava která za něco stojí a táhne děj kupředu je Kurt Russell, tedy starší verze stejné postavy z minulosti. Postavy Anny Sawai (Cate) a Kiersey Clemons (May) jsou otravné a seriál se jim věnuje až moc, což ubližuje především tempu jednotlivých dílů. Je sice hezké, že se nám tvůrci snaží nabídnout pohled na katastrofické monster eventy z pohledu lidí a jejich osobní příběhy, ale tady je to zkrátka nezajímavé, a kromě asi dvou mental breakdownů to absolutně nijak seriálu neslouží a neovlivňuje to vztahy postav. Rodinný trojúhelník a linka s hledáním otce bohužel rychle přestane být zajímavá a sloužit jako pojítko obou časových linek. Osobně moc nechápu stížnosti na počet monster. Myslím že jich je v seriálu dostatek, a hlavně o nich seriál být nikdy neměl, i když k Monarchu patří. Kvalita efektů je pak kolísavá, ale to asi nelze úplně seriálu vytýkat. Obecně jde o seriál především pro fanoušky MonsterVerse jako já, kteří k němu budou i přes všechny chyby shovívavější, Kdyby děj seriálu sledoval čistě jen historickou cestu organizace, udělali by tvůrci daleko lépe. ()

majo0007

Pozor! Nedajte sa zlákať názvom seriálu, ide totiž o nejakú kópiu scenára, kde sa dej odohráva v psychologickej poradni so zameraním na rodinné problémy, kde si v čakárni pozeráte časák s monster tematikou. Monštrózny FAIL! (bližšie u jednotlivých epizód) ()