Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Krimi
  • Komédia
  • Animovaný

Recenzie (1 689)

plagát

Top Gun: Maverick (2022) 

Neskutočný tlak, ktorý ma zatlačil do sedadla kina - po dlhých rokoch. Nakoľko som konzervatívny romantik, 90-ková nostalgia miešaná s neskutočnými zábermi a strihom ma totálne dostali, a pri odchode z kina som cítil plnohodnotný pocit kinematografickej katarzie. Film, ktorý sa nebál v tejto premäkčenej dobe "mať gule" a tiež staromódne srdce plné emócií. Cruise sa vykatapultoval opäť do hereckej stratosféry rýchlosťou 12 718km/h.  --- | 27.5.2022, CC, Ústí n L | --- Jednoduchosť a krása. Srdce mi aj druhý krát plesalo tempom, že som len ťažko dýchal - tieto rezonancie na mňa majú paralyzujúci účinok v tom najlepšom slova zmysle. Viac vo video denníčku  | 7.6.2022, CS Anděl, Praha | 

plagát

Boj o moc - This Is Not For Tears (2019) (epizóda) 

L to the OG! Taklhe to vypadá, pokud si sofistikovaný scénář dá záležet, a dvě sezóny směřuje všechno k jedinému katarktickému momentu. A fucking masterpiece!

plagát

Boj o moc - Dundee (2019) (epizóda) 

Nečakaný výstup Jeremyho Stronga  v hudobnom čísle, a príhovor Jamesa Cromwella robí pre mňa z tejto epizódy doterajší vrchol Succession. "L to the OG"

plagát

Najsilnejší hlas (2019) (seriál) 

Dlhú dobu som nechápal, ako mohlo vzniknúť v Amerike médium, ako je Fox. The Loudest Voice mi to krásne vysvetlil. Russel Crowe a jeho herecký koncert v kombinácií so scenárom, ktorý mohol napísať naozaj len sám život.

plagát

Posledný súboj (2021) 

Zasraná doba to byla. Ale když se tak podívám kolem sebe, nejsem si jistý, zda je to o dost lepší - po 600 letech... PS: Uvidíte třikrát to samé, a přece ne. A i přesto se pravděpodobně nebudete mít šanci nudit. Vypráví nám totiž pan Scott, mistr věku mečů.

plagát

Moonfall (2022) 

Ďakujem Ti Roland, že držíš pri živote žáner, ktorý od detsva milujem. Stargate, Godzilla, 2012 - filmy, ktoré boli tak utrhnuté z reťaze, že človeku dovolili uniknúť z reality, a vypnúť mozgové kotúče na celý večer - a to aj bez chlastu. Podarilo sa to aj v Moonfall. A aj keď to už neni to pravé orechové, prekvapiť to svojou bláznivosťou vie aj naďalej. Ps: Kto si dodnes myslí, že jeho filmy sú bez nadsadenia, naozaj nedával pozor :D

plagát

F1: Touha po vítězství - Série 4 (2022) (séria) 

Sezóna F1 2021: najnapínavešia a najkontroverznejšia, ktorú som za posledných 25 rokov videl. Možno aj práve preto tentokrát Drive to Survive nemal šancu pokryť komplexnosť a dejovú nabitosť sezóny. Prvé tri série boli veľmi silné, pretože efektívne zdramatizovali súboje zo stredného pola, nakoľko o tituloch bolo vždy predčasne rozhodnuté. Ale sezóna, kde idú hlavní dvaja protagonisti krk po krku od začiatku do konca, (s bodovou vyrovnanosťou!!! do posledného závodu), je sama o sebe tak dramatickou sezónou, že skoro nepotrebuje ani Netflix spracovanie. --- Každopádne som si rád pripomenul v kvalitnom zostrihu a so špičkovým zvukom "niektoré" najikonickejšie momenty sezóny - na ktoré teda zostal čas :)

plagát

F1: Touha po vítězství - Když na to máš, tak to ukaž (2022) (epizóda) 

Pamatujme si jméno George Russel. Je to mistr světa budoucnosti, jsem o tom přesvědčen. Tolik úcty a pokory v člověku jeho postavení a oboru fungování - je obdivuhodné. Tvrdá práce takových, jako je George, je také zárukou toho, že nikdy nezapomeneme na legendu, jakou byl Sir Frank Williams.

plagát

Smrť na Níle (2022) 

Detektivka Kennetha Branagha zasazena do kulis Assassin's Creed Origins. Co víc si přát? :)

Reklama

Reklama