Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Praxis

Když se řežou spolu obří ještěrka se stříbrohřbetým samcem Richardem, je to zábavné, vytuněné, barevné a vůbec se na to moc hezky kouká. Wingard přináší do žánru řadu hezkých vižuel vychytávek a vy se tak vůbec nestačíte nudit. Bohužel nudit se začnete, jakmile do toho začnou svá moudra pronášet lidské postavy. Je to absolutně nablblé, sem tam se snaží někdo prohodit nějakou zázračnou hlášku, ale hlavní partie se odehrává nad jejich hlavami, kde se to mlátí hlava nehlava a snaží se dokázat, kdo má většího dicka. Nakonec to velmi nepřekvapivě končí SPOILER remízou, takže Godžira si může jít ukazovat svojí kloaku nějakým plejtvákům do moře a Kong si bude na planetě Pandora vesele poletovat na stromečcích. Ale nuda to není, to ani náhodou. Jen o tom nesmíte vůbec přemýšlet a musíte se nechat strhnout tou pestrobarevnou rubanicí. 60% ()

Bordoshut

7/10 – Jednoznačně nejstravitelnější snímek, který Monsterverse zatím vypustil. Vděčíme za to především třem věcem: 1) dobrý herecký výkon dětské herečky, která ztvárnila Jiu; 2) fakt, že se film Godzilla vs. Kong nebere tak vážně jako předchozí snímky, což bylo dobré rozhodnutí, které diváckému přijetí tohoto digibordelu mohlo jenom prospět; a samozřejmě 3) přítomnost masivní gorily. King Kong pro mě každý film s kaidžu příšerkami dokáže povznést o několik pater výš. Na rozdíl od svých hrozivějších kamarádů totiž vždycky na plátno dokáže přinést i nějaké emoce. Neříkám, že je to kdovíjak vyspělý projekt, ale v porovnání s předchozími vymývárnami mozků jde o značné zlepšení. Koneckonců o žádném jiném odvěkém titánovi nemůžete říct, že je s ním rozumná řeč. Osobně se do King Konga dokážu vžít a už mi tak nějak přirostl k srdci. Ačkoliv s ním tvůrci vyvádějí psí kusy, ani tady nebyl jeho příběh kdovíjak znesvěcen – alespoň v očích neznalce původních 9 filmů, které o něm už američtí a japonští obdivovatelé stihli natočit. Další jeho výhodou oproti jiným příšerkám je pro diváka to, že navzdory své odolnosti působí docela zranitelně. Uznejte sami – nechrlí modré mezigalaktické záření schopné ničit mrakodrapy na nespočet kilometrů ani nemá v zádech potencionální armádu přisluhovačů z minulého dílu. Ve zkratce: Neobešlo se to bez spousty PG 13 chujovin, ale vlastně se to sledovat. Částečně i díky povedenějšímu CGI. Kupodivu to i docela dávalo smysl, pokud se přenesete přes fakt, že už je to hooodně sci-fi. Ale jednu otázku bych přece jenom měl: "Proč šel Godzilla do Hongkongu? Cítil tam snad King Honga?" ()

SonGokussj

"Je to něco, co se nějakým způsobem děje". Moc lidí a jejich blbostí, málo Konga a Godžily. Zvrat ke konci vcelku zajímavý! Nečekal jsem :-) Ale cesta k němu prostě nedávala moc smysl. Lehký spoiler: Cca v půlce filmu se jim na druhý pokus, pomocí speciální future technologie, stovek kilometrů cesty, poevede extra nebezpečný počin a objeví se uprostřed Země. Aby o 10 minut později Godžila vyhloubila díru, kterou bez jakéhokoli nebezpečí, gravitačních nesrovnalostí a jiných problémů, proletí nazpět na "náš" povrch... The f*ck film... O asertivní ženské, co se nedovede chvíli nemračit radši ani slovo... Konec spoileru. Co čekat, hlavní gró filmu je v názvu. Mohlo tam toho být víc, ale kdo ví, jak by to dopadlo. Za mě silnější střed. Vrrrum vrrum 70 % ()

slord

CGI je skvelé, efektné bitky oboch titánov sú dosť cool a prehľadné čomu pomáha aj dobrá kamera, takže divák sa v tom nestráca (na veľkom plátne by to bolo určite lepšie). Mohlo to byť oveľa lepšie, keby zase tie postavy neboli také plytké a zbytočné, niektoré sú aj sympatické, ale bez nejakých informácií o nich sa o ne ani nebojíme, dialógy sú vycucané z päty a tá ľudská linka kazí celý dojem z filmu. Pri pozeraní je dobre vypnúť mozog a užiť si túto popcornovku nebude problém. Stopáž je úplne OK a ubehne to dosť rýchlo, takže vôbec nepociťujete, že by to nejako nudilo. Proste názov Godzilla vs. Kong hovorí za všetko a keď čakáte nejaký úžasný príbeh so skvelým scenárom, tak ste na zlej adrese. 6/10 ()

Tony.cs

Jednoduchá zábava. Nic víc, nic míň. Někteří zdejší honipírci v tom hledají hlubší smysl, jako v příčině svých hlubokých depresí a pomočování. Nicméně žádný film nynější, ani minulý a ani jeden animák nemají hlubší smysl. Ale jako zábava je to super. ()

Makky

Obrovský krok vpred oproti godzillej dvojke, ktorá bola až bolestivo hlúpa. Godzilla vs. Kong je primitívny blockbuster, tento krát však v rovine znesiteľnosti, kde čokoľvek iné mimo týchto dvoch monštier, ide bokom. Pretože akonáhle sú na plátne, je to koncert skvelých efektov, choreografie súbojov a prehľadných bitiek. Štvrtá hviezda visí na vlásku, bavil som sa. 3/4* ()

movieband

Godzillla (2014) - perfektní. Ostrov lebek? Čistokrevné dobrodrůžo. Král Monster? Neskutečná radost. No a Ještěrka proti obří Gorile? Hrozně mě to mrzí, ale u mě tenhle film prakticky nefungoval. Efekty je výborný, o tom žádná. Tady se jedná o velice precizní a dokonalou řežbu. Ale jinak je film mdlý, nesmyslný, pitomý v dialozích, a lidská část je naprosto bez chemie. Neříkám, že v předešlých dílech to bylo Bůh ví jak kvalitní na dialogy. Ale dokázalo to zaujmout a člověk si k lidským hrdinům našel aspoň něco. Tady sem fandil snad jen, mimo Konga, tak tomu konspirátorovi s malou holčičkou. Bod za použití znakovky. Jinak se dá hovořit o fakt dost velkém zklamání z mojí strany. Dutozem nevyužitá, proč se kosit ve středu Země, když můžu pohonit ego Číně a tak radši nechám obří monstra likvidovat Hong Kong. A ještě tak šikovně, že budovu čínské banky všechny zvířátka pěkně minou. Bylo mi zle, tohle je hrozná škoda, protože po shlédnutí filmu mi přišlo, že je to celé dělané na zakázku. První tři filmy mám moc rád, dal sem si jejich opáčko, před tímhle versus, natěšenost byla ještě větší. Ale výsledek je takový, jak kdyby mi někdo všechny hračky hodil do kanálu. Po SnyderCutu, je GvK, jen dalším promarněným potenciálem. P.S. Propagaci nezničitelnosti amerického vojenského vybavení nekomentuju vůbec. ()

Kaluž

Hele, mámo, ten tlustej černoch tam, ten byl vtipnej! A ty děti, jak byly odvážný. No to teda, já bych se schoval někam pod postel a nevylez ani za zlatý prase. Jako jo, svou cílovku si to vždycky najde. ()

scroochy

Asi nejlepší z těch nových filmů o Godzille, ale pořád pouze mírný nadprůměr celkově. Dobré efekty i povedená akce, ale ty věci okolo jako třeba příběh nebo postavy jsou jaksi na vedlejší koleji. 7/10 ()

Helo

-Hele, ten BvS nebyl tak špatnej, ne? No tak to uděláme ještě jednou, hlavní příběhovou kostru necháme skoro stejnou, jen místo netopejra tam bude obří opičák, co půjde po hubě bohu s nadještěrčí silou! -Ale v předchozích dílech nebyla žádná Martha, tak jak ten jejich spor vyřešíme? -Dáme tam malou němou holčičku, to bude fungovat! A světe div se, ono to funguje. Lidskej prvek je tady zvládnutej mnohem líp než v G2 a předchozím Kongovi - aspoň co se týče linky kolem Konga a malý Maorky. Postava MBB je tu ale prakticky zbytečná a celá její dějová linka film strašně táhne dolů a nezachrání to ani těch pár hlášek, co utrousí její konspirační kamarád. Vlastně to tam působí tak nějak na sílu a moc to nedává smysl. Stejně jako pár dalších věcí ve filmu, ale ty se daj s trochou vůle přehlídnout. Potěšilo i to, že Junkie nezahodil hudební motivy z předchozí Godzilly a rozumně je zakomponoval do svých typických řízných bicích. Žel bohům to ale působí pořád tak nějak polovičatě oproti předchozím dvěma Godzillám. Tatam je WOW efekt z jedničky a audio-napěťově naprosto dechberoucí akce ze dvojky (třebaže tady je to naopak zase CGI-vizuálně naprosto dechberoucí!). Připouštím, závěrečná bitka je i tady docela fajn, ale těm předchozím se nevyrovná. Navíc je tu tý akce nějak málo. A krom toho mi přijde, že se nám Bůhštěrka nějak zmenšila. ()

Colby Sawyer

Godzilla vs. Kong je film o tom, jak se obří radioaktivní ještěrka mlátí s přerostlým gorilákem. Jo, je to strašně pitomý, ale to ani jinak dopadnout nemohlo. V bitkách je to totiž správně epické a strhující. Člověk si jen povzdychne, že nemůže do kina, protože tohle je přesně materiál pro velké plátno. Po příběhové stránce je to samozřejmě blbé, až to někdy bolí. Všichni lidští hrdinové jsou hrozní a linka s Millie Bobby Brown je po scénáristické stránce zhruba na úrovni fanfikce dvanáctiletých dětí. Adam Wingard naštěstí pochopil, že má sice dementní scénář, ale k němu má i dvě cool monstra, takže se naštěstí většinu času něco děje. Navíc tomu všemu napomáhá krátká stopáž. Skull Island byl sice lepší, ale v rámci možností se tohle povedlo nad míru a s výsledkem jsem spokojen. ()

Trevor

9009 hodnotenie, symbolicky toto číslo pripadlo očakávanej novinke ktorú narozdiel od Godzilly II:Kráľ monštier neprerušil pripálený popcorn v kine v mojom meste. Pravdepodobne preto, že Jegor 2.0, z vúle Boží král našehéo lidu ešte stále kinosály neotvoril a to by bola pravdepodobne jedna s podmienok nadelil filmu vyššie hodnotenie. Predsa len nie je to veľké plátno, nevlastním ani 7.1 dolby surround domáce kino, takže možno aj to filmu z môjho pohľadu uškodilo ale osobne mne ako staršiemu fanúšikovi vadilo aj to že sa to od pôvodbného Konga či Godzilly vzdialilo už asi príliš ďaleko, aj keď ani nový titán nebol zlým nápadom. Film je však rozhodne určený skôr mladšej generácii, mňa vyslovene nesklamal ale k lepšiemu zážitku to v tomto prípade jednoznačne chcelo otvorenú kinosálu. ()

higuain

Myslím, že film nezklamal s ohledem na to, co sliboval. A rozhodně je lepší než předešlá Godzilla: King of the Monsters, kde jsem se po většinu času cítil trapně za všechny zúčastněné. Ne snad, že by byl scénář něco víc než jen kulisa k velkým CGI scénám, ale v rámci atrakce, kterou vytváří, funguje obstojně. Stejně tak akce, jakkoliv je daleko za "over the top" hranicí, tak je zde efektnější a přehlednější než minule. 65%. ()

marleyy

75% Kino. Největší titánský biják, co kdy byl. Krásné ztvárnění bitek, přehledné, úderné, monstrózní. Oba titánu na jedničku. Lidské charaktery i jejich příběhy zbytečné a nezajímavé. ()

jhr

Jako svým způsobem to nebylo špatné, ale tak debilní scénář tady už dlouho nebyl. Vše ostatní funguje jak má a třeba akce nemá chybu. Lidské charaktery jsou odfláknuté ještě více než minule a nejvíce mě mrzí nevyužitý potenciál MMB, která v minulém díle předvedla celkem slušný výkon, ale tady nemá co hrát. Technická stránka je nicméně bezchybná. Jedná se o jednoduchou a přímočarou zábavu bez větších ambicí. Kdo očekává něco víc, bude logicky zklamaný. ()

Cl3ricK

Všechno, co se točilo kolem lidí byl čistý odpad, totální scénáristická sračka (vlastně to samé se dá říct o dvojce Godzilly). Ostatní (monstra) docela solidní, bitky se mi líbily, jenže jich je málo a musíme se věnovat "důležitějším", lidským kokotinám. 45%. P.S. Slečna Brownová je nehorázně hrozná herečka. ()

ilemas

Ti filmaři už se naprosto zbláznili, co udělali z Konga a z Godzilly. Spojit tyto dvě monstra dohromady budilo ve mě obavy, ale nejvíc mě naštval velmi stupidní děj, že normálně bych dal odpad. S tou dutou Zemí to naprosto posrali. Přesto se mě to i přes naprostou stupiditu jaksi líbilo, jelikož pro tyto dvě monstra mám od dětství slabost, ale také to bylo možná vypitým vínem, že jsem se docela bavil, až na ten děj. Je to efektní podívaná, ale stejně blbá jako Den nezávislosti 2 apod. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)