Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

SniperG1

Po vizuální stránce fakt super, ale to je tak nějak vše! Vůbec nechápu dějovou linku s neohroženýma děckama a vševědoucím údržbářem, nic to filmu nepřineslo ba naopak. Ale jedno pozitivum to má a to je, že to vypadá na konec téhle ságy Godzill... 40% ()

Motinski

CGI show pokračuje. Film je opäť totálna blbina čo sa tvári dosť vážne na to aké fantazmagórie scenár obsahuje. Epickosť funguje len na oko, vyslovene napätie alebo vzťah ku postavám necítite, no dá sa to dopozerať. Honkongské finále ako Cyberpunk verzia Cesty do praveku bolo vlastne aj celkom cool, aspoň do určitého momentu kým neprišla ďalšia potvora, no to už zachádzame do spoilerov. Celá séria sa vyznačuje naivnosťou, hlúpymi rozhodnutiami dôležitých postáv a monštroznymi deštrukciami, a ani jeden diel nebol výnimočný aby som sa k nemu vracal. (najviac sa mi páčil ostrov lebiek) potešila prítomnosť dvoch ikonických monštier, po minulej Godzille som čakal že to dopadne ešte horšie, no stále sme ďaleko od priemernej zábavy kde vás nič neirituje. ()

Triple H

Pozrel som až po aktuálnej "dvojke", a musím povedať, že toto je suma sumárum asi o triedu lepšie a viac-menej ideálny výplachoidný popcorn. Pekný vizuál, sympatickí herci, postavy majú akurát priestoru a celkom fungujú, a akcia je epická a je jej dosť, ale nie toľko že to človeka úplne ohučí a unaví. Aj chápem prečo sa film v kinách ujal a je mi jasné, že nadväzovať naň bolo pomerne ťažké. Možno najideálnejší film celého monsterverse, resp. asi presne cca to čo od toho všetci chceli - aj diváci, aj štúdio, aj fanúšikovia. Síce prosté zaujímavých žánrových experimentov či vychytávok, ktoré robili Godzillu alebo Kong: Skull Island po filmovej stránke kus zaujímavejšie/dospelejšie, ale lepšie vyladené/vybalansované ako celok. ***1/2 ()

LUKICKK

Moje všechny očekávání byly splněny, na tento film jsem se šel podívat jako na epickou záležitost u které můžu vypnout mozek a zahlcen popcornem sledovat, a v tomto mne film nezklamal. Jediné mínus je za mne délka, která mohla být trošku větší. Každopádně rozhodně lepší než předchozí filmy o Godzille. Swag Kong. ()

Lachtaan

Sci-fi blockbusterů je díky covidu jako šafránu a v našich končinách potrvá ještě dlouhé měsíce, než si tenhle druh filmů budeme moct vychutnat v kině. Rozhodnutí Warnerů poslat jejich letošní kousky rovnou na HBO Max celému světu zpřístupnilo alespoň vyvrcholení rozporuplné monstr ságy, nad kterou jsem já osobně ještě nezlomil hůl a udělal jsem dobře. Ostrov lebek ani souboj veleještěrky s Ghidorahem a dalšími mě extra nevzaly, první godzillí dobrodrůžo a její střet s “králem ztraceného světa” toho ale dost vyžehlily. Herce tu není třeba příliš řešit, hlavní aktéři se ale počítačově až nečekaně vyvedli a veškerá zdejší destrukce mi navrátila pocit euforie, kdy jsem kolem roku 2014 s radostí sledoval výplachy jako Pacific Rim. ()

Vlado666

Kolikanásobný je asi zoom v Kongových očích aby viděl, jak na něj ta holčička znakuje? Je to asi jako kdyby na mě znakoval komár - takový ten malý, co štípe (Přímo ve filmu je dokonce jeden POV záběr Konga, kde není vidět ani "ň"). Na Imdb je momentálně krásná otázka: Proč vylití whisky do přístroje má nějaký vliv ma Mecha-Godzillu když ta už měla být od přístroje osvobozena? Myslím, že je to proto aby Madison a její kumpáni měli pro zápletku aspoň nějaký význam. K čemu byla v ději postava Kylea Chandlera? Jaké jsou cooldowny Godzillových atomových dechů? 2 hvězdy dávám za záběr, kdy si Kong o mrakodrap nahodí zpátky rameno. ()

BROKEN_

Sice je to lepší než předchozí Godzilla, ale pořád je to hrozná pi**vina. Pobavil jsem se a souboj Konga s Godzillou byl super na pohled, ale zbytek radši komentovat nebudu. První Godzilla z roku 2014 je pořád nejlepší z téhle série monster. Prosím radši už další pokračování ne..... páč mi přijde, že se strašně všechno dalším a dalším filmem vše zjednodušuje a pak je to blbina ( viz skupina tří lidí a společnost Apex ), u které je nejlepší nemyslet na lidské postavy a raději sledovat jen ty monstra. Jo.... a ten závěrečný souboj s MechaGodzillou mě zklamal. 5/10 ()

DJ Rocco iNc

Osobne som spokojný. Nakoľko je to viac nemej VOD produkcia, výsledná kvalita sa dala čakať. Preto nie som až tak kritický. Vizuálne veľmi zaujímavé, hlavne stred Zeme a najmä s Dolby Vision a skvelý Dolby Atmos sound. Fanúšikov Konga a Godzilly to určite poteší. ()

Johnny.ARN

Ako, nečakal som veľa a hlavne som na to chcel ísť na 4DX. Nešiel som, čo sa asi odrazí na celkovom hodnotení. Povedzme si na rovinu, toto má tak dementný dej, že jedine 4DX to mohlo trochu zachrániť. Od prvého vynorenia až po záver bola Godzillka za tú zlú, hlavne že 2 filmy pred tým im bola dobrá a spojenec. A hej, opičák, padesát rokov o ňom nikto nepočul, zrazu sa stal prerastenec nádejou pre ľudstvo. Toľko k deju. Efekty. Neónkový Honk Kong ( btw. keby všetky filmy boli real, založil by som si tam stavebnú firmu a cuckal by som si drinčíky niekde v Karibiku ) neprekvapil, nepotešil. Bolo jasné že ich stred bude silno deštrukčná podívaná, no bola len taká, priemerná. Trochu to zachraňuje prvé kolo, súboj vo vode tu ešte nebol. A čo iné ešte tento film vie ponúknuť? Previazanosť a rozšírenie univerza? No to bolo už len vyvrcholenie toho všetkého a aj tak to neprinieslo nič nové. Koniec koncov, digitálny bordel a dutá zem nezachránia film, v ktorom čakáte epické súboje a dostanete posunkovú reč a slzavé emócie. Zostávam teda v línií hodnotení ako pri predchádzajúcich filmoch, ale pocitovo som sklamaný a čakal som viac. Tak ako som sa pred tým poznamenal pri dvojke, že Godzillka je OP, tak ju nerfli ale poriadne a pridali to opičákovi. Balanc teda zase žiadny. Sklamané 3 z 5 ()

Ryuuhei

Za mě velká spokojenost! Kong je můj favorit, takže jsem rád, že byl film v podstatě o něm a Godzilla zde dělala většinu času záporáka, byť ne bezdůvodného. Příběh se dělil na tři pohledy - pozůstatku flotily, zlotřilého Apexu a nakonec na trojici amatérských špionů. Díky tomu nebyl rozhodně prostor pro nudu. Bitky titánů vynikající a napínavé - čekal jsem původně nudnou rubačku v šedi velkoměsta, naopak jsem se dočkal devastování neonově podsvíceného Hong Kongu. Jen v té Dutozemi bych raději strávil víc času, bylo to úchvatné místo, které by si zasloužilo svůj vlastní film. Celkově jsem si film parádně užil a zažil i překvapení z toho, kdo se do souboje Godzilly a Konga nakonec vmísil. /// Viděno na HBO 2 s českým dabingem. ()

Mrkvič

Souboje Godzily s Kongem odehrávající se na lodi a v ulicích Hong kongu bych moc rád viděl na velkém plátně. Škoda. Jinak je film né moc zajímavý, ale žádné strašné kraviny se naštěstí také nekonají. Malá holčička jako komunikační pomůcka s Kongem se povedla, protože film dost polidšťuje a dává mu i veškeré emoce, které se dají ve filmu najít. ()

Koocik

Nebýt předčasného natáčení tohoto filmu ještě předtím, než vešel do kin "propadák" Godzilla 2, pak by jsme se tohoto souboje ani nedočkali. Ono kvalitativně jsou filmy relativně na stejné vlně, ale i přesto jsem velmi rád, že něco takového vůbec vzniklo, ačkoliv jsem doufal, že si premiéru užiji již v kině. Tématiku toho filmu bych osobně možná rozdělil spíš do dvou filmů, z nichž samotnému souboji by předcházel samostatný druhý film s Kongem a jeho přesunem do nového domova ve středu Země. Tato myšlenka a podoba se mi velmi líbila a bylo by super, kdyby jsme mohli více prozkoumat zdejší prostředí a našli zde třeba i jiné členy opičího druhu. Smíchat to vše dohromady mělo celkem rychlý sešup, ty zajímavé scény byly krátké a namísto toho byly nahrazeny lidskou dějovou linkou, která byla velmi nezajímavá, protože samotný děj táhne film rapidně dolů. Herecké obsazení a jejich výkon velmi slabý. Efekty a souboje v topu. ()

oveckaoa

Spoilery Tak, že Kong je v Skull Islandu pod kupolí , aby ho to chránilo před útokem Godzilly, která mezitím už zabila všechny titány (nic neukážou bohužel) až na King Ghidoraha (status neznámý) jednou Godzilla zaútočí na sídlo Apexu (společnost co dělala kupoli na Skull Islandu) a ti se rozhodnou ho přesunout do Antarktidy kde je vchod do duté Země, který ví kde je jen titáni a na tom místě chtějí najít něco co Godzillu zabije. Nejen , že to zní blbě, ale ono to i blbé je tak, že po úvodním útoku Godzilly v cca 10 minutě máme tak 40 minut totální vatu kdy kluk a holka chodí po světě s konspiračním teoretikem, který má snad i teorii proč lidi serou (můžou za to mimozemšťané určitě tipuji, že by řekl) pak přijde boj Godzilly s Kongem a první souboj , který kazí to, že tam Kong skáče po letadlových lodích jak v nějakém díle Super Mária následován ještě debilnější scénou kdy Konga převáží zhruba 20 vrtulníků vzduchem. Máme hodinu do konce tak se projedeme do té duté země kde měl Kong mrtvé příbuzné a kde mají vstup povolený jen opice jako je Kong mezitím sledujeme Mechagodzillu jak se zapne a Godzilla po ní jde pak si z ničeho nic v Japonsku namíří do země udělá tam díru a začne útočit v té duté zemi na Konga (asi je Japonsko nějak spojené s Antarktidou) , který tou dírou proleze a začnou se bít. Pak si to společně rozdají s Mechagodzillou , kterou oslabí ti tři blbečci tak , že do počítače vylejou chlast (jasně v Apexu byly všichni tak debilní, že nemyslely na takovou věc , i když jelikož tam nemají nikde kamery nedivil bych se) a Kong ji zabije má zde slušnou fatalitu a la Mortal Kombat. P.s. mě ten tlustoprd byl povědomý a on to je Russell z Deadpoola 2.P.s. 2 Film nemá žádnou potitulkovou scénu tak, že další díl bude asi boj nejspíše s King Ghidorahem 2 (pořád zbývá někde jedna hlava) nebo vymyslí něco jiného. P.s. 3 Zhruba celý film je zde Kong úplná sračka hned na začátku málem chcípne v duté zemi spadne z x metrů a přežije a málem chcípne později taky pak se ta válí jak pytel hoven a musí ho oživovat tak, že pokud jste fandové Konga odeberte si libovolný počet hvězdiček P.s. 4 na internetu bylo hodně teorií proč po sobě jdou a je tam Mechagodzilla některé byly píčoviny, ale každá z nich by byla lepší než tady ty co byly . ()

noriaki

Od režiséra jsem viděl indie slasher z něhož si nepamatuju nic, béčkový thriller z něhož si nepamatuju nic a jednu z epizod found footage hororu z níž si nepamatuju nic. Skoro bych v tom viděl vzorec. Godzilla vs. Kong má dost atrakcí aby se mi jen tak lehce nevykouřila z hlavy, jenže kdyby se tak stalo, vůbec o nich bych nepřišel. Děj jsem nepochopil, a nemyslím si že je to přímo moje chyba. Zápletka totiž operuje s předpokladem, který nejdříve nijak nepotvrdí a v samém závěru ho pro jistotu popře. Cesta do Kongova království je nejdříve smrtelně nebezpečná, pak už brnkačka. A takhle je to se vším. Alespoň akce je docela ucházející a lidské postavy nejsou vyloženě na pěst. Nejsou sympatické, ale ani jsem jim nepřál rozšlápnutí obří nohou s protistojným palcem. ()

Brain-D

Scénář naprosto k ničemu, ale souboje a vizuál velice šťavnaté. Lidé jsou tu otravní a monstra potěší. Když vezmu kolem a kolem, tak jsem někde uprostřed. 60% ()

hroubek

Čtyři filmy a čtyři různé výstavby příběhu. Osobně nemám nic proti, pokud si film na nic nehraje a přizná, že je hloupý a přepálený. Problém je, když to udělá špatně. A to je případ tohoto filmu. Je to až moc blbé a přitom se to tváří, že je to celé naoko vážné, ale chybí tomu ta nadsázka nebo humor. Režisér Adam Wingard se snaží opravdu moc a chce, aby film byl zábavný blockbuster. To se mu bohužel nepovede, jelikož pracuje s takovým scénářem jaký má. Akce a triky jsou super, ale práce s postavy a vyprávěním fakt bolí a nebavilo mně to. Velká škoda. ()

bizz_mjc

Je to samozřejmě ichtylovina a postavy jsou placatý jak kaluž, ale co čekat od monstrfilmu, který se dá nazvat Jurským Pacific Rimem od Julese Vernea. Obával jsem se totální zplácaniny, ale bavil jsem. Energické, dobrodružné, oku lahodící a s dobrými souboji. ()

fabecc1222

Tam kde minulý film generoval jednou šílenější monstrum a souboj za druhým, tak tam tento vygeneroval šíleně otravnou linku z ranku "geniálních" středoškoláků a uřvaného černocha....První třetinu se neděje vesměs vůbec nic, a na první souboj se čeká až příliš dlouho. Pak zas nic, a další souboj až v závěru, a to je prostě málo. MechaGodzilla jak z filmů od Asylum.... ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)