Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Sany33

Príbeh: Dve gigantické monštrá sa musia spolu utkať na život a na smrť aby sa rozhodlo, kto je kráľ monštier. Herecké obsadenie: V hlavnej úlohe sa predstavuje CGI technológia zeleného plátna a o ľudských hercoch asi nemá moc cenu hovoriť nakoľko jediný kto sa snaží niečo hrať je malé indiánske dievčatko, ktorému ale neviem prísť na meno. Prevedenie: Podľa očakávania sa jedná o erupcie grafických konektorov našich spotrebičov s naozaj nelogickými zápletkami a predvídateľným vyvrcholením. Aspoň tie monštrá sú ako tak v pohode a nie je tu zas ten deväť hlavý drak ako minule. Pocity: Film vo svojej podstate neurazil. Nič moc som neočakával a nič moc som ani nedostal. Takže splnil očakávania. Finálny súboj ponúka strhujúcu akciu ale predchádzala mu nelogická cesta do stredu zeme za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Jules Verne. Pridaná hodnota: Blockbooster tvorený prevažne na zelenom plátne s malým prispením humanoidnej vložky. 33% ()

VasaX

Takovou fantasmagorii jsem už dlouho neviděl. Jako chápu, že prostě u těchto věcí musí občas "realita" stranou, ale jsem rád, když se tvůrci snaží a zůstává tak nějak alespoň logika. Tady je to prostě soubor fantazií tvůrců tak, aby jim to poskládalo žádoucí scénář. Od technologií, přes lore monster, postavy a jejich fungování, celý je to blábol kdy se mi dařilo trochu držet pozornost alespoň při soubojích, které se ale taky rychle ohrály (ten v oceánu mě ještě bavil). Nejuspokojivější bylo, jak Kong udělal krátký proces s bitchy bossy c*nt dcerou pana hlavního záporáka, ale to je kapka v oceánu. Jinak je to pitomost a fakt, že se to celé bere hrozně vážně, to jen podtrhuje. ()

Skeksis odpad!

Minule som bola v ZOO, a desivejšia bola jašterica za sklom ako Godzilla. Kong s Godzillou boli asi takí uveriteľní ako pokémoni. Navyše Kong so svietiacim tĺčikom... To bolo čo? Celý tento dvojhodinový "skvost" zdobilo neuveriteľné množstvo zbytočných a trápnych drístov. Samé bla bla bla bla bla... Keby sa Kong naučil rapovať, tak by to bolo možno viac cool. A tínedžeri zachraňujúci svet mi všeobecne lezú na nervy. Načo som zase pozerala takú kravinu? Radšej som mohla pozerať Godzillu z roku 1954, ktorú som nikdy nevidela. ()

zigíš

Kam se hrabe Schumacher, to se nedá srovnat. To pravé neonové peklíčko není jeho Batman & Robin ale Hong Kong-ské dostaveníčko Godzilly a ehm Konga :) Warneři už by se na tato universa měli vykašlat, nejde jim to s DCčkem a příšery taky žádná sláva. K čemu, že Wingard JE zručný rejža a alespoň souboje monster točí přehledně když mě jediná postava nezajímá -jak lidská tak nelidská- a vlastně je to všechno docela nuda. Hmm no jo, tolik utracených milionů a přitom taková blbost. ()

drackula

Má to neuveriteľne hlúpy scenár. 😩 Pasáže, v ktorých sú ľudia som predriemal a bolo to naozaj utrpenie sledovať. Tak zle napísané a vyprofilované postavy som už dlho nevidel. Bavila ma asi iba Jia, keďže toho veľa nenarozprávala a nemusel som u nej počúvať žiadne tupé repliky. Inak herecká hrôza a to aj napriek tomu, že Millie Bobby Brown mám fakt rád. 🦖 Naopak pasáže, v ktorých bol na scéne Kong a Godzilla boli skvelé. 🤩 Vždy som sa tešil, keď sa ukázali a fungovali oveľa lepšie ako ľudský komparz. Technicky to bol inak podobný pocit ako som mával pri sledovaní starých monster filmoch zo 50-60. rokov. Ľudia úplne mimo, ale monštrá si divák mohol užívať. Tu je to podobné. Film by som odporučil iba fanúšikom monster fimov, prípadne ak sa vám páčila druhá Godzilla. 60% 👍 ()

JohnSmith

EvilPhoenix tu napsal moc pěknou recenzi a mě nezbývá než souhlasit. Godzilla vs. Kong je monster paráda, pěkně natočená, triky na jedničku. Oproti druhé Godzille jasně lepší. Ano, vykrádačka Transformerů ve vytvoření mechanické Godzilly, která si dělá co chce, tu samozřejmě je, ale proč ne. Já se dvě hodiny příjemně bavil. Hned Kongovo probuzení na začátku s drbáním na zadku mě dostalo do kolen a tahle přerostlá opice je prostě super celou dobu. ()

Jaro.Krafcik

Osobne nechápem tie nízke hodnotenia. Pritom to bolo aj v červených číslach. Jasné na taký druh filmov treba najideálnejšie kinosálu ale dalo sa pozrieť aj v teple domova. Cez veľkonočné sviatky pri tom človek pekne vypol. A jedná sa určite o posun vpred. Ak to porovnám s priemernou godzillou. Stále ale asi najviac boduje King Kong a povedzme si narovinu bez neho by ten súboj nebol a nemal by takú šťavu. Mne sa to páčilo aj efekty boli vydarené. Ale ako som spomenul už by to chcelo otvorené kiná. 4* ()

mkubalikova

Zápletka velmi podobná Batman vs. Superman. Kong je Batman, Godzilla Superman. Marta je malá hluchoněmá holčička... Za delší komentář ten film nestojí, bez mučení ale přiznávám, že jsem trpěla méně než u Batman vs. Superman. 50% ()

blackJag

Nakonec by všichni ti fandové, co se navlékali do monstrózních kostýmů a šlapali po kartonových modýlcích a přitom si jakože dávali do držky, měli asi radost - jejich vlhká fantazie se tu opravdu zhmotnila - Kong vs. Godzilla vs Mechagodzilla :-) A není to ani natočené všechno v kulometném střihu nebo schválně v noci, aby z toho divák kulové měl, jedna ta řežba sice v noci je, ale pěkně oděná v neónech a plynule podkreslená syntenzátorovým kvílením, jako v pohodě, akorát celé je to hrozná kokotina, u které člověk nemůže zapojit ani jeden jediný mozkový závit, jinak exploze :-) 60% ()

KASUGI

Který pičus proboha přišel s tím nejdementnejším klišé (nejen) u monster filmů - že velký obr se pohybuje zpomaleně? Kurva co je to za debilitu. Jakože čím je těžší, tím na něj víc funguje gravitace? No jistěže, ale bavíme se o stíženém pohybu. O větším fyzickém vypětí, které musí vynaložit třeba 120 kilový člověk oproti 60 kilovému, ale co to má co dělat s rychlostí?!!!  Jako obří monstrum mám problém s chůzí, protože mě ta gravitace neustále  přitahuje silně k zemi, ale celým svým tělem padám zpomaleně? WTF?!!! Mám tolik síly, že různě řetězy, klece a betonové zábrany v monster filmech běžně roztřískám, tady dokonce vrhnu stromem tak silně, že doletí daleko a prorazí střechu obří kopule, ale na běžné pohyby, jako je otáčení hlavou a máchání rukama už sílu nemám? To mě brzdí vzduch? Takže když zpomaleně dávám pěstí mrakodrapu, či jinému monstru, tak se mi ta ruka o něj zastaví, protože ho nerozbíjím, ale tlačím... Bože, tohle je tak blbé. Do extrémní debility to dotáhla třeba Calypso z Pirátů z Karibiku. Fakt už jsem na tuhle stupidní klišoidní šablonu alergický. A co se samotného filmu týče: o poznání lepší než Král monster, ale stále exkrement. Platí v podstatě to samé, co u předešlé Godzilly, akorát bitky už jsou přehlednější a viditelnější, proto ta jedna hvězda. Jinak, pokud se mají monster filmy ubírat tímto směrem, tak bůh nás ochraňuj. Co to mělo být, ty paralelní invertní světy, nebo co to bylo za blábol?!!! Podzemní obří tunely a jeskyně? Jak může tak obří jeskyně (ve které je Kong se svou výškou malinkým prckem) na Zemi fungovat a nezřítit se? A MechaGodzilla... to už ani nejde komentovat, to už jsme u nějakých šílených japonských céček z 60 let říznutých Power Rangers. A všichni se u toho tváří vážně, až to bolí. Nevím, kolik tahle sračka vydělala, ale každopádně tady máme pouze dvě možnosti. Buď se přes dobrý výdělek pustí filmaři do stejné zhovadilosti jako jsou předešlé dva filmy, protože proč měnit něco, co funguje? Nebo je výdělek těžce prodělečný a proto na nějakou dobu monster filmům odzvoní, dokud se nenajde někdo odvážný, kdo tento žánr vyzdvihne z popela. Obě varianty k hovnu. Děkuju Warneři, pěkně jste to rozmrdali. ()

fiLLthe3DD

Kdyby měl tenhle giant-monster biják stopáž okolo hodiny a půl , byly v něm zredukovány dialogy a zcela vystřižen #TeamGodzilla , mohlo jít o vcelku fajn podívanou - pouto mezi Kongem a neslyšící dívkou Jiu rozhodně nebylo nezajímavé a holčina samotná mne jakožto dětská postava kupodivu neiritovala , #TeamKong měl pak asi nejsympatičtější sestavu lidských hrdinů, jakou kdy MonsterVerse nabídlo a taková akce je z celé série nejpřehlednější právě zde - i přes veškerá pozitiva a CGI , které je natolik bombastické , že by zasloužilo vyhrát OSCARA za VIZUÁLNÍ EFEKTY , mne však crossover slavného opičáka a japonské ještěrky nezaujal a budu-li chtít příště vidět nějaký blockbuster s přerostlými nestvůrami , zvolím buď Emmerichovu "Zillu" , Jacksonova "Konga" nebo "The Meg" s Jasonem Stathamem, tahle pí***ina se totiž na jeden zátah dokoukat nedala. Slabé tři hvězdy a 45% ()

blackkocour

Gádžila vs Kink Čong Unn, je jen digitální jebání v oktagonu, mezi nekonečným soubojem o svoje samičí teritorium, co bortí hongkongské plantáže a oceány, ba i nějaké ty města na škvarek. Taky bychom to mohli přirovnat k pořadu Máte slovo.. kde se dva odlišný debatníci koušou stejně do prdele, o poslední slovo, aby mohla první strana vyjádřit, že Babiš je nejlepší premiér, jaký kdy žil, a druhá strana si stojí za obhajobou, že si Babiš všechny koblížky, ke svý kampaňi, poctivě plní marmeládou sám! Ne, a teď zpět k filmu. Další kousek do sbírky, zbytečných přeplácených megablockbusterů, které ničím nepřispívají, ale ani neuráží tu světovou kinematografii. A co jsem pochytil, nebo spíš odcizil z internetu, že celou dobu se mluví o Godzille jako o samičce, ale přitom asi všichni tak nějak víme, že Godzilla je Godzillák, a jedná se tudíž o samečka. A ten jeho protivník King Kongáč, může být zase samice, ti bývaj obvykle agresivnější. Dávám chlupatou řitní půlku, jen z prostého úmyslu, že to má maximálně jen zabavit na tu necelou dvou hodinovku, a během toho si můžem představit, že King Kong může být třeba takový McGregor, (v oblastní chlupatostí podpaží, bysme neviděli patřičný rozdíl), a Godžilu zase jako Vémolu, (protože v ostnech jeho špičáků bysme taktéž rozdíl nenašli..) ()

zsn

Sto a jedna oproti dílu z 2019. Zajímavý nápad i toho upside down světa. Mohli se tomu věnovat víc i těm pravěkým tvorům, pak by to bylo stejně super jako King Kong z 2005, kde hrál Kyle Chandler svůj štěk také. Každopádně ty efekty dnes jsou neskutečné, ovšem i "zaostalý" Jurský park měl své kouzlo. Dnes se tvůrci nadřou s grafikou, kdysi to bylo vše na sochařích, maskérech a rekvizitářích. ()

Maynard.

A je to tady ty kráááávo, konečně pořádnej blockbuster, kterejch je teď jako šafránu. Zatím mi neunikl ani jeden film o Godzile ani o Kongovi, tak proč bych si nedal takle pěkně k večeři oba tyhle giganty naráz. Dostal sem přesně co sem od filmu očekával, pořádnou dvouhodinovou akční nálož. Je hrozně supr, že už je technologie tak daleko, že není problém na jedno plátno narvat oba tyhle giganty, na ně pohledy z dálky, z blízka, prostě co si jen rejža přeje. Fajn taky je, že z Konga udělali pomětně chytrýho vopičáka a vlastně pak i z Godzily. Jo a hodně se mi páčil vejlet do středu země, kde sou místo mraků hory, to se povedlo. Dějově samozřejmě spíše pro slabodušší, a snad právě proto sem se náramně pobavil! :o) ()

BMAJTZ

Ten film má jisté audiovizuální kvality, o tom není potřeba se hádat, ale jinak to je ... nechci být vulgární ... totální srágora. Logika nula, příběh zmatlaný, střízlivý téměř nekoukatelné. Bez legrace vůbec nevím o co tam šlo. Kdyby v tom filmu zůstaly jen ty sekvence bitek megapříšer bylo by to lepší. ()

kenkaku

S tímto filmem jsem pochopil jak moc je Marvel frajer. Z existujícího světa MU vyzobali konzistentní prvky a připojili obrovskou šňůru filmů. Warneři to nezvládli ani v třech... Godzilla (2014) byl pokus jestli se ještěrka po těch letech zase chytne (opravdu nevěřím, že v té době byl už jakýkoliv koncept). Pak vzali Konga (2017) a dostali myšlenku si vyrobit vlastní “MonsterVerse” (Marvel má MU tak oni MV). Ostrov lebek byl perfektní a přesně trefil styl. Žádná opička co máchá rukou po dvouplošnícich z mrakodrapu. Pěkně do sedmdesátek s ním. Pak přišla další Godzilla (2019), ale protože bylo nutné tam nějak naroubovat již existující pokus z 2014, děj skočil o 40let za Konga. A kouzlo (a koncept) byl pryč. Někdo totiž dostal nápad že probudit další monstra, která v Japonsku za ty desítky let upatlali bude super. Víc = lepší. Těch Godzilla vs XYZ filmů jsou mraky. Film nabral úplně jiný směr. No a pak konečně přišel na řadu crossover. A je to tragédie. Nejdřív bylo třeba vyhladit všechna ta monstra z minula - už nejsou potřeba (?). Pak ten křečovitý pokus nacpat do děje “další svět” aka Kongův “skutečný domov”, to bylo tedy fest přitažené za vlasy. Mimochodem, kdyby se vše okolo “dalšího světa” vystříhalo, ničemu by to nevadilo. Linka je zcela navíc. Ušetřili bychom si tak trapárnu jak Godzilla propálí díru až do středu Země - ano je to přesně tak debilní jak to zní. Mnohem víc debilní než představení MechaGodzilly (jo vykecal jsem to). Ta je totiž celkem logickou reakcí lidi (viz Pacific Rim) na přítomnost velkých zvířátek. Prostě víc pozvracet předchozí dva filmy a nově upatlat dohromady toho už nešlo. Respektive šlo - SpaceGodzilla zůstala evidentně v zásobě na příště. V tom chaotickém konceptu kam se MV má ubírat se to už vlastně ztratí. A to je to nejhorší. Ze stylové dobovky, přes všeho víc je lépé až po naper to tam všechno (včetně StarWars sci-fi vozítek). Natočit pár filmů, kde prakticky každý další ve vteřině zlikviduje to, co vystavěl ten předchozí a vydá se úplně jinam, se žádný “universe” opravdu vystavět nedá. ()

James87

Co k tomu napsat? Je to neskutečná ujeťárna. Hongkong byl úplně na hadry a netuším, jestli byli lidé pryč, ale jestli ne, tak to byl masakr, ale to už nikoho asi nezajímá, protože hlavní přeci je, že se potom ti dva rozejdou v dobrém. To co předcházelo bylo také kruté, už jsem chvilkama myslel, že Kong začne mluvit, to já bych už asi nikdy nepromluvil, potom cesta do středu země, ztráta gravitace, zasednutí na trůn atd. Ale potom tam jsou ty bitky a ta grafika a pokud fandíte alespoň jednomu z těch dvou, tak se asi pobavíte nad tím, jak jdou tato dvě monstra filmově zpracovat. ()

herr_carter

Bylo mi jasný, že to bude kravina a taky že jo, co bude příště probůh? Kong vs Olmer? nebo Godzilla vs Troška? To by ale mohlo na druhou stranu vést pak k finálnímu klání Olmer vs Troška: Hot gerontofills are cumming..................................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

LexBarker odpad!

Kong se probudí, poškrábe se na zadku a jde si zaházet oštěpem. Kong se pere s Godzillou a děsně si rozumí s hluchoněmou holčičkou. Kong už se s Godzillou nepere a naopak po jejím boku mlátí roboještěra. Kdoví, možná bude mít Kong s Godzillou malá Kongdzillátka... ()

sedm.1

Já už se tu opravdu nehodlám znovu a znovu rozhořčovat nad komentáři a hodnoceními uživatelů, kteří již evidentně zapomněli, že jedním ze základních poslání filmového průmyslu je především diváka pobavit. Většinu publika tudíž zřejmě tvoří už jen nároční, erudovaní filmoví rozumbradové, toužící jen po podívaných, které je intelektuálně obohatí a pro něž je ryzí filmová zábava jen ztrátou času. Seru na vás, vaše smůla. K filmu. Je to monstrózní monster podívaná, kterou jsem si užíval na plný koule, též znovu se tu nehodlám rozepisovat o tom, kterak v podobných filmech nehodlám řešit neinteligentní, nenáročnou zápletku, pro mě je základ, že dokáže držet film pohromadě a v podstatě je jen spojnicí mezi jednotlivými giganticky velkolepými akčními scénami, které mě po efektní a trikové stránce posadí na prdel, což se zde stalo, bavila mě ta postupná gradace a závěrečný střet mi pak doslova vyrazil dech, strhující, dech beroucí, monstrózní nářez, který ve mně vyvolával absolutní filmovou extázi. Postavy a jejich herečtí představitelé jinak nejsou žádným rušivým prvkem, sem tam hodí nějaký ten povedený vtípek, sem tam působivější emoci, takže ani v tomto ohledu nemám žádný problém. Já jsem zkrátka z této podívané totálně nadšený, nadšený a ještě jednou nadšený, a opakuji, že v první řadě je to nenáročný, efektní, monstrózní, velkolepý biják, až po okraj narvaný triumfální akcí, takže samozřejmě za mě úžasný filmový zážitek!!! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)