Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

karnifex

Výraz spektákl zde dostává nový rozměr. (Ne)skutečně zábavná podívaná plná barev, řevu a zvláštních efektů, která (což je neuvěřitelně pozitivní) se nepokouší o jalový "filozofický přesah", jakžtakž se vyhýbá sentimentu a nebere se příliš vážně (ovšem bez rádoby vtipného "pomrkávání na diváky", které ve většině současných filmů tohoto typu působí velmi trapně). Za mě skvělé vypláchnutí hlavy na páteční večer. ()

petbet1

50%. Film o tom ako prerastená opica nemá rada prerasteného, obézneho leguána, tak si dávajú do držky, kým nezničia pol Hong Kongu, aby sa z nich nakoniec stali kamoši a nakopali zadok Optimusovi primeovi, teda vlastne leguaniemu transformerovi, ktorý sa nevie transformovať. Keďže som čakal oscarovku v štýle Monster hunter, tak sa vlastne nedá povedať, že by som bol sklamaný a nedokázal to dopozerať, dokázal som to, i keď dal som to na tri krát. ()

BlackAdder87

Monstra se perou, města se hroutí, hudba burácí a pak je tu nějaký ten příběh, aby to jakš takš drželo pohromadě. Vizuálně se jedná o grafické orgie a jeden z nejlepších soubojů monster a destrukce města ve filmu. Já jsem spokojen. ()

SamGee

Covidová pandémia sa dáva na ústup a svet postupne otvára kiná. Momentálne im vládne akčný katastrofický film Godzilla vs. Kong, ktorý zažíva úspech aj na streamingovej platforme HBOMax. Ako sa mu podarilo zarobiť toľko peňazí na oboch frontoch? V štvrtej časti filmovej franšízy MonsterVerse začne Godzilla bezdôvodne napádať ľudstvo. Aby zastavilo jej vpády, obráti sa na obrovskú gorilu Konga. Zatiaľ čo sa tieto legendárne monštrá pripravujú na smrtonosný duel, geológ Nathan Lind (Alexander Skarsgård) sa vydáva do stredu Zeme nájsť zbraň, ktorá by mohla zneškodniť Godzillu. Pri filme tohto žánru nesmú chýbať explózie, fantastické výzory tvorov a gigantické bitky, ktoré považujem za zlatý klinec programu. Bojové scény ohurujú diváka svojím gradujúcim napätím, brutálnou choreografiou, záživným vizuálom a epickým rozmerom. Po skončení snímky si tieto scény budete prehrávať dlho v hlave. Popri súbojoch plynie dej rýchlo i napriek dvojhodinovej minutáži, no táto rýchlosť spôsobuje určité problémy – diváci sa nestihnú stotožniť s ľudskými postavami a Godzilla sa objavuje na obrazovke len sporadicky. Keby tvorcovia rozšírili film o 2 – 4 scény s Godzillou a porozprávali viac o osobnej histórii postáv, počin by mal väčšiu váhu. Za najväčšie negatívum celej snímky považujem klamlivé výroky producentov sľubujúce definitívneho víťaza. Chápem zámeru, že si nechceli pohnevať fanúšikov oboch monštier, ale mohli zariskovať. Našťastie tieto nedostatky sa vyrovnávajú s emotívnymi scénami nepočujúceho dievčatka (Kaylee Hottle) s Kongom, sci-fi elementami a objavovaním stredu Zeme. Z hereckého ansámblu chválim Alexandra Skarsgårda a Briana Tyree Henryho. Ich postavy ma zaujali svojou ľudskosťou a podaním humoru, u Briana to boli hlavne konšpiračné poznámky. Za dvoma aktérmi stihnú podať menšie výkony vedľajšie postavy. Kiežby sa dalo to isté povedať o hercoch v záporných rolách. Pôsobili tam skôr do počtu a mali chabú motiváciu. Tom Holkenborg, známy pod pseudonymom Junkie XL, vytvára dynamickú hudbu za pomoci bassovej gitary, bubnov, chóru a elektroniky. Jeho motívy vás priklincujú na sedačky, hlavne pri pästných „rúbačkách“ medzi netvormi. Poniektorí by sa sťažovali na nadmerné využívanie počítačových efektov, mne osobne tam neprekážali, keďže vo filme sa objavujú obludy v hlavných úlohách. Okrem CGI chválim kamerové zábery a vizuál dotvárajúci svet Godzilly vs. Kong. Bez hanby sa priznávam, že ma ohúril vzhľad ekosystému jadra Zeme. Od tohtoročného kúsku Godzilla vs. Kong som očakával osudovejšiu zápletku, prepracovanejšie postavy a prekvapivejší záver. Do cesty sa mu postavili ploché charaktery a rozpačitý koniec. Na druhej strane chválim súboje v nadživotnej veľkosti, vtipné momenty postáv a adrenalínovú akciu. Na záver vám radím, aby ste nepremýšľali nad logikou deja a užili si skôr rivalitu medzi prerasteným jašterom a obrovskou gorilou. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 5/10, Hudba: 7/10, Akcia: 9/10, Vizuál: 8/10, Počítačové efekty: 7/10, Celkovo: 7/10. () (menej) (viac)

Kushina

Taková hodně přeplácaná verze souboje, kde film působil jako ultra sci-fi. Na druhou stranu to mělo zajímavý příběh a nebyly to čiré nesmysly. 55% ()

brasek

Na začiatku bol dementný nápad, ktorý sa pretavil do podobného scenára a aby to malo komerčný úspech tak pridali Godzillu, King Konga, Cestu do stredu Zeme, Pacifik Rim, celé to pretechnizovali, veľa toho nechali zničiť, zaradili so paralelného príbehu deti, ktoré to nakoniec vyriešia vyliatím alkoholu aby poukázali, že pitie je škodlivé. Bolí ma hlava z tohto filmu! ()

Scaevola

Finále série vychází z tradice, kterou se mi stále nedaří pochopit, neboť si nejsem jist, co že může být zajímavého na neustálém a fakticky beznásledkovém ničení velkoměst. Lidé sice umírají po stovkách a škody jdou nepochybně do miliard, ale epičnost nevzniká z prostorové velikosti hrdinů a ačkoli se snímek snaží neustále přinášet nové prvky do fikčního univerza (dutá Země, mechanický Titán), zle se potýká s fyzikálními zákony i přirozenou uvěřitelností. Přehnanost tak bohužel převládla a na lidstvo už se nikdo neohlíží, byť je párek kravaťáků zdánlivým hybatelem děje a kamera se pateticky vrací k malé holčičce. Jediným světlým momentem nepřehledně natočené barové rvačky dvou oblud se proto stává jen šíleně přestřelená, ale alespoň vtipná výprava černošského ňoumy za pravdou. ()

HNTR

Prostě a jednoduše další tupej monster film od WB… Tomu filmu chybí už jen Martha a bylo by to dokonalý. WB prostě nedokáže udělat kvalitní jednorázovku, natož rozjet propojenej vesmír. Ať už je to u DC nebo u tohohle. ()

andrewXx

Stret dvoch obrovských monštier sa nesie v znamení, že všetkého veľa škodí. Je to presne ten typ filmu, ktorý zvádza k tomu, aby každá ďalšia scéna bola aspoň 10x megalomanskejšia než tá predtým. No a buď to vezme do rúk niekto, kto chce divákom ponúknuť viac a vyťažiť z námetu maximum, alebo niekto, komu z toho megalomanstva preskočí. Síce to nebol úplne Michael Bay v posledných Transformeroch, ale veľa naozaj nechýbalo. Efekty a celkové CGI je síce na vysokej úrovni, ale okrem toho film neponúka dokopy nič, čo by dokázalo zaujať. Koniec koncov, čo sa dalo čakať od Adama Wingarda - autora treťotriednych hororov, ktorého jediný film neprekonal hranice priemernosti. Nabudúce nech Warneri skúsia osloviť Zdenka Trošku, čo by ma vlastne ani neprekvapilo. V posledných rokoch sa im totiž náramne darí hnojiť svoje najväčšie značky šupákmi na režisérskej stoličke. ()

Lijem

Víte, ono by to asi bylo i dobrý, kdyby to nebylo špatný. To k tomu můžu říct :D Od královské hypernudné a převážně velmi špatné druhé Godzilly je to určitě zlepšení a nějaké akční pasáže taky nejsou špatný. Až na tu přepálenou finální. To, že scénář je velice podprůměrný dokazuje i to, že ta nejlepší postava je podle mě ta malá Mulan... Protože drží sakra hubu! To, že za způsob, jak tam protlačit Millie Bobby Brown si vybrali, že z ní udělaj klasickou koncpirační krávu, bych jim i odpustil, kdyby její příběhová linka nebyla jako z béčkového akčního rádoby dramatu. Ale musím přiznat, že právě ona je asi to nejhezčí z celého filmu, protože coloring to fakt není. Nechápejte mě špatně, mám rád, když jsou filmy barevný, ale když vám svítí neonama úplně všechno od dveří po podělaný mrakodrapy.. víte, že je něco špatně. Nevím od kdy má lidstvo potřebu všechno osvětlovat neonovýma barvitchkama. Musím tomu ale nechat fascinující vizuál Duté země (Tak se asi jmenoval scénáristův kancl). !Spolier! K zemi do padá hlavně kvůli zakončení. Nikdo nečekal, že by se obě dvě monstra spojily a nakonec si uvědomili jejich morální hodnoty !Konec spoileru! I přes všechna negativa mě to docela bavilo. I když je to možná tím, že je krásný pocit se zase vrátit do kina k těm desetiletým přehypeným kidům na akčňácích, patnáctkám na hororech, nikdy nevyhovujícím promítacím časům a předraženému popcornu. Kdo by to nemiloval? VERDIKT: Bylo to skutečně monstrózní... A dál si to každý domyslí. 4,5/10 ()

EddieIron

Amíci si myslí, že stačí velkolepý vizuál a lidi to sežerou, i když dějově to bude hovadina. A zdá se, že si to myslí správně. Bohužel. ()

rigby

Nejsem puberťák, abych slintal nadšením nad počítačovým filmem. Kromě animovaných obrů, kteří se spolu perou, už tu nic dalšího není. Animace jsou až moc nerealisticky udělané, detaily nedotažené, jako kdybych koukal na nějakou nepovedenou videohru. A to mě opravdu neuspokojuje. ()

Emperor1

Neskutečná slátanina, kterou ani sebelepší efekty a triky, padající mrakodrapy a psychedelické blikání barev nezachrání. Riskuje, že dostanu epileptický záchvat, jsem to poctivě dokoukal až do konce, jen abych tento vizuálně přepálený špektákl mohl poslat do háje. ()

Tomko87

Veľmi tupé. Na mňa až príliž. No vždy keď sa na plátne objavili monštrá, to bolo iné kafe. Ale krista scenár musel písať iný retardovaný feťák... ()

KukulienkaHO

Úplne rovnako nezáživné ako aj predchádzajúce Godzilly z tejto série. Akurát, že tu je aj ten Kong, vďaka ktorému je to o niečo málo lepšie. Každopádne, znovu tu máme dej plný nelogických lapsov, ktorý ani mimo toho nenadchne. Ten nejaký nový "Middle Earth" svet nie je tiež príliš zaujímavý. Postavy rovnako nemastné-neslané (až na zopár výnimiek). Avšak rivalita medzi Godzillou a Kongom je vcelku vydarená, teda až na ten finálny fight v tme. BTW, Mechagodzilla je fajn. ()

Maraboy

Kdyby to mělo jenom těch 30 min epickejch SFX bitek, dám tomu i 4*, ale s tímhle debílním scénářem s ještě debilnějšíma lidskejma charakterama, to padá na 2*. 35% ()

daleba

Jako úplně jsem nechtěl dát jen jednu hvězdičku, ale když nad tím tak přemýšlím, tak si to vlastně nic jinýho nezaslouží! Pekelná srajda! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)