Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Blondsky

Absolutní bordel, který nedává sebemenší smysl. Naštěstí akce je poměrně dobrá a vizuál parádní. Ale vysvětlí mi někdo, proč tam ku*** byla linka Teenagerů? Větší zbytečnost jsem už dlouho neviděl... ()

Paldiny

Už som videl Draculu telefonovať cez Skype, takže Kong gestikulujúci znaky pre hluchonemých so mnou až toľko nehýbal. Skôr si ma našlo nadšenie a chuť, s akou sa tvorcovia chopili početných masteníc na všetkých možných aj nemožných miestach. Čo ma prekvapilo bol prerod nekompromisnej Godzilly v zraniteľnú jašteričku, po tom čo sa o slovo prihlásil ten nesympatický plecháč. Človek jej dovtedy nefandil a zrazu by hodil aj posledný kameň, aby pomohol. Holt, do kusu plechu charakter nedostaneš, iba tak bleskom. Ľudský komparz tradične nulový, ukecaný influencer možno až mínusový. ()

TERRORDROME

Ľudia sa u Kráľa Monštier sťažovali že je to vraj blbé, čo si tvorcovia vážne vzali k srdcu ( ľadvinám, pečeni, slezine... ) a pre vrchol ságy vypotili scenár tak imbecilný že človek až musí vyroniť slzu dojatia. Šialený miliardár zostrojí lietajúce supervozítka odolávajúce gravitačnej masturbácii, ale výpravu do stredu zeme musí z nejakého dôvodu viesť zneuznaný vedátor lebo napísal knihu o dutej zemi. A potrebujú Konga ktorý si vraj geneticky pamätá cestu k zdroju tajomnej energie. Tak si ho idú vyžiadať od inej vedátorky, ona na to že OK a armáda im bez rečí venuje flotilu lietadlových lodí. Kong teda skočí do stredu zeme skrz psychedelický gravicuc a nájde Thorovu sekeru napájanú zázračnou energiou ktorú stačí zlým vedcom 5 minút na diaľku analyzovať a hneď ju prdnúť do Mechagodzilly ovládanej ghidorahovou lebkou s neónovými trubicami. Godzilla potom vypáli atómovým dychom tunel do stredu zeme a Hongkong pozná hnev titanov na vlastnom anále. Nie, tu nikto nič nerieši, všetko sa len nejako deje, ale mrdať na to keď si opičák s jašteričákom dávajú epicky po papuli, celé mesto sa triešti a rádioaktívne grgance vypaľujú do mapy abstraktné obrazce. Toľko humbuku a pritom stačí rozliať trochu borovičky na riadiaci pult a mechagéčko má po vtákoch, to nikdy nesklame. Je to tak strašne brutál maxiultrahypermagorina z magórie, ale na druhej strane sakra presne to čo o čom Godzilla vždy bola, takže čisto vedecky vzaté niet sa na čo sťažovať a navyše z toho vychádza že pán G by pána K na férovku porazil, za čo majú u mňa jeden bod navyše. Efekty po piči, monštrá si idú pľúca vykričať, akurát slečna jedenástka nemá čo povedať. A keby ste náhodou hľadali svojho príbuzného v rozmrdaných troskách Hongkongu, stačí sa tam len postaviť medzi milión ďalších ľudí a zavolať meno, nemôže to nefungovať. ()

Foxhound#1

I když je to opět jen přehlídka brutálních digiorgií jako v G2, tak mi to svým způsobem přišlo o fous lepší. Dokonce lidští herci jsou místy zapamatovatelnější než v minulých filmech (jo asi jen Rebecca Hall), ale i tak je na plné čáře válcuje Kong, tomu opičákovi prostě fandíte a cítíte s ním především ve chvíli, kdy mu Godzilla regulérně dala na prdel a zároveň na něj čuměla stylem "nechci tě zabít vole, jsem tady z jinýho důvodu". Universum zajímavé, ale každá pohádka končí a snad i tahle dostála svému šťastnému konci. ()

Ant_Antony

Jedna hvězda za vizuál, druhá ani nevím za co... Kde jsou ty časy, kdy Kongovi dalo alespoň trochu práce vylézt na Empire State Building a dech Godzilly na první dobrou všechno v blízkém okolí seškvařil..? Víc a větší mnohdy neznamená lepší... Ať žije Martha!!! :D :D :D ()

bobstock

Co může být menší nežli souboj největších predátorů, co kdy chtěli obhájit své místo na Zemi. Explozivní nálož mega soubojů v různých prostředích a s navíc jedním velikánem ke konci filmu. Být malým klukem slintám nad triky, protože naopak být profesionálním digitrikařem a být zaměstnán na tomto projektu, byl bych z výsledku nad míru nadšený. 60% ()

mosnak

Tradiční přežrana Godzilla je zpět... uff tohle je opravdu pouze pro fanoušky bezduchého popcornového onanovani nad digitální slataninou. Do toho dějové linky děcek, které vyplňují hluché místa filmu. 17% ()

Zombi

Sice je to demence, ale aspoň zábavná, na rozdíl od prvních dvou Godzill. Veškerý děj je podřízen tomu dostat monstra k sobě a vysvětlit co se právě děje, klidně bych vyškrtl linku s mlaďochama. Jinak soubojů je dost a jsou parádně natočené, některé momenty fakt super. Jen to chce totálně vypnout mozek. Slabší 4 hvězdy. ()

Marius_ss

O niečo lepšie ako predchádzajúci diel. Neodporúčam pozerať doma, tento film je robený pre kiná, a je to vidieť. Vizuál je to prekrásne spravený, tam nemám čo vytknúť (snáď až na CGI Monštier). Ozvučenie bolo super a potešil aj soundtrack, kde našťastie nebol požitý ten hlúpy rapový motív z traileru. Z hercov som rád hlavne za Alexandra Skarsgarda, ktorý je veľmi talentovaný herec a veľký sympaťák, potešili aj Rebecca Hall a Brian Tyree Henry. Zápletka bola pomerne jednoduchá a priamočiara, no zaujímavá (cesta do stredu Zeme) a bez hluchého miesta, takže za mňa OK. A potešilo ma aj to, že chovanie postáv zase raz dávalo zmysel a nesprávali sa ako banda idiotov (viď. Godzilla II). A to hlavné.... súboje Monštier. poviem Vám, tie som si teda užil (prvýkrát v tejto sérií), no škoda že ich bolo len pár a neboli veľmi dlhé (chápem, rozpočet). Čo tento film zráža dole okrem plytkého deja, je to, že okrem povrchnej zábavy (aj keď skvelej) je emocionálne prázdny (ako väčšina týchto hlúpučkých blockbusterov). No hlavný problém je pre mňa to debilné sústredenie sa na detské postavy. A keď sa tie deti navyše začnú chovať ako dospelí, zatiaľ čo ozajstní dospeláci pri nich vyzerajú ako banda negramotných trasoritiek ...tak mám chuť vystreliť si mozog z hlavy. Je to neuveriteľne stupídny trend posledných rokov za účelom nalákania detského publika, a teda peňazí ich rodičov. Brutálne to ale zráža hodnotu a uveriteľnosť daného filmu. Kedykoľvek sa na plátne objavila Millie Bobby Brown, alebo tá malá zaklínačka Kongov (inak fakt "geniálny" nápad), tak som dúfal, že ich omylom niečo zašliapne :) ()

mira007

Dvě filmové legendární bestie a ve filmu, který je tak slabý. Možná bych i zkousnul, že to scénáristicky budí dojem dětského filmu, ale ono to je prostě hrozně nudné. Kdo se prokousá přes tu nudnou a hloupou první hodinu do první akce, tak se možná dočká oddechové akce, kde nemusí moc přemýšlet, ale jestli mi tenhle film něco ukázal, tak leda dostupnost CGI efektů i v podprůměrných filmech. ()

Wancohoff

Fuuuha... audiovizual super. Zaciatok pomaly, potom vsetko uponahlané,malo rozvyté. . Dejova linka s trapnym cernochom a premudrelymi detmi uplne zbytocna.. sceny v hongongu farebne ako omalovanka, a prilis blizke zabery kde nevyznie velkost monstier. a kong si naprava rameno ako Gibson v smrtonostnej zbrani ? To uz bolo moc.. ale inak v celku zabava 65% ()

Klajnik odpad!

První Godzilla nastavila jistou atmosféru, která překvapivě vytáhla film z nudné a nekoukatelné debility, kteoru bychom čekali a kam později spadla ve dvojice. Skull Island docela šlape, protože má atraktivní vizuál, slušné triky a dobrou choreografii soubojů. To přesně tomuto crossoveru chybí. Je to nudné jako druhá Godzilla, v mnoha scénách hnusné jako nedávný Snyder cut. Lidi, co sem píší, jaká je škoda, že tento spektákl nemohli vidět v kině asi trpí šedym zákalem, protože já si často všímal těch rozplizlých textur. Když si tu čtu komentáře paniců, kteří se snaží vyzdvihnout "nadčasový vizuál" a libují si v tom, že konečně viděli něco, kde nemusím sledovat hodinky a nekoukají nudou po zdi, tak jenom kroutím hlavou. O taských divácích si musím myslet něco nepěkného, protože komentář typu: "Je to správně velkolepé, epické, souboje mají říz i koule, cesta do středu země je originálnější než další film o muži s Alzheimrem" má výpovědní hodnotu jen tu, že jeho autor je panic s vadou myšlení bez špetky vkusu. Ve skutečnosti se tu střídají jen nezajímavé postavy a nudné bitky. To celé v šíleně předvídatelným balení. ()

squawk

Takových dějových linek bylo zaříznuto a zahozeno ve střižně, že na konec od každé dostaneme akorát teaser. Příšerky fajn, ale vizuální vyspělostí se zas tolik neposouvají od tvorby, řekněme, Transformers. Ve výsledku tak dostáváme jen další variaci na kultovní klasiky typu Mega Shark vs. Giant Octopus (2009) s nezměrně větším rozpočtem pro speciální efekty. Abych jim tu třetí hvězdu ještě nesebral. ()

cskomando

Ať už starší nebo novější verze Godzilly nikdy neměly pořádný příběh. Proto vím, že očekávám jediné - trhák - s krásně vymakanými CGI efekty, kde budou probíhat monster fighty. Myslím si, že tento film naprosto splnil očekávání po vizuální stránce a pokud by se náhodou někdo chopil předělávek dalších starších dílů nebo vnesl trochu novou iniciativu tak určitě neodmítnu. ()

Eterninox

Hlavní zápletka této monstrbitky až překvapivě důsledně kopíruje Batmana vs Supermana. Snyder & spol ale kolem svých znesvářených titánů vytvořili mnohem uvěřitelnější svět, zajímavější postavy, a - ač se mi tomu nechce věřit - výrazně funkčnější humor. GvK zas servíruje podstatně větší porci akce, která rozhodně má grády, ale i ta ke konci už poněkud omrzí. Pokud nicméně jen chcete vypnout mozek a koukat, jak se rubou dvě výborně animované megapříšery (a Edwardsovu Godzillu už jste viděli alespoň dvakrát), za ty dvě hodiny to stojí. 55% ()

tomashrabek

Samotné súboje medzi "titanmi" sú za 4*, ale všeko ostatné je úplná katastrofa. Počnúc desivým castingom, cez nesympatické postavy, zbierku všetkých klišé, ktoré si len viete predstaviť, až po retardovanú zápletku s 'hollow earth'. Ak by tú dutú zem podávali aspoň s určitou nadsázkou, dalo by sa to zniesť, ale Kong raziaci si cestu do riti sveta za zvukov epickej hudby je naozaj iba totálne imbecilný. Tento film je odmenou pre všetkých konšpirátorov, ktorí musia zákonite nadobudnúť pocit, že sú hrdinovia dňa. Papundeklový záporák a liatie vody do počítača všetko iba zaklincujú. Je to utrpenie. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)