Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

lamps

Mohutná trailerová kampaň filmu od počátků naznačovala, že za hašteřením Godzilly a King Konga bude ještě něco víc, a proto jsem většinu upoutávek raději ignoroval a spoléhal se na moment překvapení. Každý z předcházející trojice snímků byl formálně odlišný, a byť silně preferuji temnou a náznakovou Edwardsovu Godzillu, dosavadní vývoj MonsterVersa mi přišel minimálně zajímavý a zábavný. Godzilla vs. Kong pak potvrzuje tento trend a skýtá opět jiný zážitek, jehož kvality však v mých očích nedostávají enormním očekáváním. Wingard kašle na atmosféru a servíruje třeskutou popkornovku, kde se události i zeměpisné polohy střídají s neúměrnou rychlostí a kde žádná z tuctu postav nedostává dost prostoru k vyniknutí. Film evidentně rozvíjí koncepci Krále monster a lidstvo, dříve bezmocné a bázlivě skrčené před výstupy titánů, definitivně rozvíjí v zásadního hybatele událostí, jenž přímo řídí pohyb a konání monster. Je skoro až skličující vidět dominantního Konga, kterak je půlku filmu odevzdaně vláčen v řetězech, přičemž k tomu občas hrají uvolněné songy z minulého století. Většinou se ale zběsile střihá mezi několika liniemi, z nichž jedna připomíná infiltrační pohádku ze Stranger Things a další Cestu do středu Země, a do toho duní muzika, která přehlušuje značnou část dialogů. Efekty jsou jistě skvělé a Wingard při bojových sekvencích překvapuje hravými úhly kamery, tudíž samotná akce bez problémů zabaví a především druhá polovina vytváří nějaký rytmus. Osobně jsem však čekal temnější a soudržnější výsledek a neubráním se hořkému zklamání. 60% ()

filmfanouch

Godzilla a Kong se spolu již jednou porvali, od roku 1962 ale utekla velmi dlouhá doba a k opětovné konfrontaci nedošlo i díky komplikaci s filmovými právy. Jakmile ale v roce 2014 díky spolupráci studií Warner Bros. a Legendary světlo světa spatřila nová Godzilla a studio New Line Cinema souběžně vlastnilo práva na King Konga, definitivně vznikl potenciál setkání těchto dvou monster po téměř 50 letech. V roce 2014 tak definitivně odstartoval MonsterVerse, přičemž po filmech Godzilla, Kong: Ostrov lebek a Godzilla II Král monster je vyvrcholením právě snímek Godzilla vs. Kong, kterého se chopil Adam Wingard. Důležitá otázka se poté nabízí - stojí tahle konfrontace dvou ikonických filmových monster za to? Godzilla vs. Kong je poctivý blockbusterový řemeslo, kterému Adam Wingard dodává to nejdůležitější - epické, přehledné a kreativní bitky, krásný vizuál a především pocit, že daný potenciál vydřel na dřeň. Bitky mezi monstry mají přehlednou choreografii, Wingard měl očividní cit na to, jak jistý moment natočit jistým způsobem a skutečně to celé srší zajímavými nápady, které jsou následně slušně využité. A především máte skutečně pocit, že jde o život a že při té konfrontaci mohou Godzilla nebo Kong vydechnout naposledy. A tak to má být. Výtečné vizuální efekty, epická hudba Junkieho XL, která naprosto skvěle doprovází film, geniální zvuk a především ideálně vyvážené tempo. Godzilla vs. Kong netrvá přes 2 hodiny a ve filmu se pořád něco děje. Může za to nejspíš i fakt, že spoustu scén skončilo na podlaze střižny (ve filmu se nakonec neobjeví Jessica Henwick, Adam Wingard ale už pro jistotu oznámil, že žádný režijní sestřih nehrozí), ve výsledném filmu se ale skutečně pořád něco děje, rozšiřuje se mytologie a fandové Kaiju filmů budou nejspíše vyloženě nadšení. A těm ´´ normálním´´ divákům bude stačit to, že to aspoň vypadá pěkně, kreativně a v rukách to má očividně někdo, kdo zná míru a zároveň dokáže servírovat velkolepé akční sekvence. Lidské postavy a jejich příběhy jsou tentokráte bohužel o poznání méně zajímavé než v případě předchozích MonsterVerse filmů. Obě Godzilly obsahovali zajímavé rodinné vztahy, kdy jedna sázela na komplikovaný vztah otce a syna a ta druhá se zase točila kolem rodiny, která byla zasažena hlubokou ztrátou. I Kong: Ostrov lebek se částečně o psychologizaci postav snažil a celkem se mu to dařilo. Lidské charaktery ale v Godzilla vs. Kong ale kdovíjak zajímavé nejsou a přitom není problém v tom, že by ty postavy hráli špatní herci, protože Demián Bichir, Brian Tyree Henry nebo Rebecca Hall alespoň svým hereckým projevem dávají těm daným postavám něco navíc. Ale s plochostí těch postav to nic neudělá. Takový hlavní hrdina Nathan Lind v podání Alexandra Skarsgårda je ideálním příkladem. Nejzajímavější lidskou postavou je ve finále holčička Jia v podání Kaylee Hottle. Jia má s Kongem speciální spojení a dá se skutečně uvěřit tomu, že mezi nimi existuje speciální pouto, přičemž scény jí a Konga jsou těmi nejdojemnějšími v celém filmu. Postava Madison v podání Millie Bobby Brown má zase výhodu, že se již objevila v Královi monster a divák už tak k ní nějaký vztah mít může. Jakým způsobem se ale její postava po událostech Krále monster vrací do děje je tak trochu úsměvné a její linka, která pro jistotu obsahuje ještě spojence Joshe v podání (fajn) Juliana Dennisona a především postavě konspiračního teoretika Bernieho v podání Briana Tyree Henryho má spoustu mušek. Dá se snadno argumentovat tím, že na film jako Godzilla vs. Kong se člověk nekouká kvůli pamětihodným hereckým výkonům a brilantnímu scénáři, háček je ovšem v tom, že tam ty postavy prostě jsou a jakákoliv práce s nimi vlastně nikam nevede. Ve finále je tak úplně jedno, že je někdo něčí syn a někdo je něčí otec, protože to nemá kdovíjak zásadní dohru. Lidských postav je moc a kromě výše zmíněných si člověk prostě na žádnou z nich nevzpomene. Ale pak se zase vrháme do diskuze ohledně toho, zda je to zrovna u tohohle filmu tak stěžejní problém. Godzilla vs. Kong se navíc bere o poznání méně vážně než předchozí filmy, přičemž pokusy o humor se většinou tak trochu míjí účinkem. Předchozí snímky z MonsterVerse se přitom vážně brali o poznání více a fungovalo to. To ale není vyložená výtka, protože do vyloženě vtipné podívané má Godzilla vs. Kong pořád daleko a pořád je dostatečně drsná. A scénář dvojice Eric Pearson/Max Borenstein je možná předvídatelný, s Godzillou a Kongem si přitom ale nadále hrají zajímavým způsobem. A když některé scény nekazí tak trochu nevkusná hudební dramaturgie, celou dobu se na to skutečně krásně dívá. Při sledování filmu totiž divák nemá pocit, že si herci přišli pouze pro šek a především se jeho hlavní hvězdy předvádí ve vrcholné formě a dokazují, že jsou ikonické naprostým právem. Bitky jsou solidní, vizuál je pěkný a celé to snadno mohlo skončit jako naprostý průšvih, kde nebude fungovat absolutně nic. A k tomu má Godzilla vs. Kong daleko. Godzilla vs. Kong je tak ve finále solidní konfrontace dvou ikonických monster, která v oblasti velkolepé podívané splňuje všechny podmínky. Představa vidět tuhle stylovou záležitost na velkém plátně (či rovnou v IMAXU) je velmi příjemná a já osobně si na to po otevření kin okamžitě zajdu. Tyhle dvě ikonická monstra se totiž předvádí ve velmi solidním světle, které ukazuje, že MonsterVerse má v nadcházejících letech ještě určitě nějaký potenciál....... () (menej) (viac)

JohnnyD

Monštrózna pecka, ktorá napráva chuť po nevydarenej druhej Godzille. Prekvapivo tu funguje aj príbeh (Hollow Earth je nádherná, akoby vybehla z ilustrácií druhohôr!), aj postavy (najmä línia s Millie Bobby Brown a hláškujúcim konšpirátorom), no najmä to všetko je len výplň medzi tým podstatným: monumentálnymi bitkami monštier, ktoré sú skutočnými hrdinami filmu. Vidieť to napr. na návšteve Konga v Hollow Earth, kedy sú ľudia len pasívnym hmyzom, ktorý sleduje Konga, ako si ide vlastnou cestou. Kaiju, ako sa patrí. ()

666teen

Film ze Země Duté pro hlavy duté a děti vyšinuté. Ještěrky, Opice vyvinuté. Celé je to mocně hnuté....Zjevně mi z toho jeblo, což byl asi záměr. ()

Ruut

Ty voeeee .. Jak je taková číčovina možná! Kdyby někdo chtěl rozebrat všechny nesmysly, které se tu objeví, budou to větší svazky než Bible. Nějakým zázrakem je to celkově koukatelné na bázi zírání neuvěřitelného. A ještě, že Kong umí znakovou řeč a má to Thorovo kladivo uff! ()

Rominator

Kong (102 m) od posledního filmu řádně povyrostl, ale jinak to nešlo, protože by proti Godzille (120 m) něměl nejmenší šanci. Souboje mezi monstry jsou fajn a destrukce Hong Kongu vypadá efektivně. Je docela škoda, že se nebere v úvahu hmotnost monster, protože Konga by určitě nebylo možné přepravit letecky. Lidé jsou ve filmu opět zbyteční a slouží pouze jako dějová výplň před další akcí. ()

Allien.9

Nějak pořád nevím, jak se k tomuhle universu stavět... "Godzilla" z roku 2014 byla k pláči nudná, její pokračování "Godzilla II Král monster" byl nekoukatelný shit, a i když byl "Kong: Ostrov lebek" o stupínek lepší (protože se nebral tak vážně), pořád se jedná o jednohubku, kterou už si znovu nepustím. No, a teď tu máme tohle. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla filmy jako "Transformers" či "Armageddon" nazvat logickými či reálnými, ale v porovnání s tímhle veledílem jsou. Najít neznámého týpka? Hračka. Dostat se do tajného zařízení? Hračka. Dorozumívání se s velkým opičákem? Hračka. Oblafnutí Godzilly hrou na mrtvé? Hračka. Nahození srdce o velikosti domu? Hračka. Likvidace satelitního signálu? Hračka. Shledání se s rodinou v totálně rozm*daném městě? Hračka. Ne, vážně, už jsem viděla hodně, ale přesto mě "Godzilla vs. Kong" dokázali překvapit, a to opakovaně. Tak proč 3*? Protože je to tak moc blbé, až je to zábavné. ()

misterz

Veľké očakávania no bublina spľasla ako nafúknutý balón. Príbeh uplácaný na kolene, aj keď snaživý niečo v tom zmysle, že dáme gorilákovi sekeru do ruky, trón a môže kraľovať.... Potom tu je niečo s gravitáciou, mechanickou godzilou, pri ktorej dejová linka s tými odhaľovačmi pravdy a konšpiráciami sa mi zdala zbytočná a totálne nudná... A digi efekty.... no, pália oči a výsledok taký nijaký. Slabší priemer. 55/100 ()

HAL

Příběh je to samozřejmě dementní, ale ten film si na nic nehraje, všechno důležité se shrne už během úvodních titulků, doslova s u nich ukáže sportovní žebříček směřující k velkému finále - tohle je vrcholný souboj geologické epochy, v obou koncích ringu jsou zkušení borci, a vítěz bude sedět na trůnu největšího bosse planety. Chybí pak už jen záběr na týpka který z dálky kouká na to jak se ti dva řežou a žere u toho popcorn (ano, moc bych chtěl aby tam takový záběr byl) Zbytek vysvětlovaček je jen vata, ale není jí mnoho - po krátké akci s oběma monstry je tam dvacet pět minut dlouhá pauza kdy se řeší postavy a příběh, a tam to opravdu trochu vázne protože ty postavy jsou to dost nahovno, ale potom už potvory doslova neslezou z plátna a řežou se v různých variacích a na různých místech planety až do konce, A vypadá to nádherně, s efektně přestylizovanou estetikou, a ty bitky mají i nápaditou choreografii a využívání různých prostředí. Zbourání půlky Hong Kongu mě hodně bavilo, boj na lodích zrovna tak, a i fantasyland ve středu Země byl pěkný. U akce se dá litovat jedině toho že ji teď v době covidově apokalyptické nemůžeme vidět na velkém plátně. Co tu nefunguje jsou ty postavy, bohužel, Skull Island moc hezky pracoval s výborně obsazeným šestákovými hrdiny které byla zábava sledovat, tady je to ale docela bída a obzvlášť "tým Kong" citelně postrádá nějaké humorné odlehčení. Ono ty humory kolem Millie Bobby Brown jsou sice jak z třetí cenové, ale aspoň tam jsou a nějak to funguje, kdežto dívat se na Rebecu Hall se Skarsgårdem je docela útrpné, v jejich pasážích tomu dává nadhled jen vtipně záporácká Eiza González. Celkově je Godzilla vs Kong stylem někde mezi epickou a vizuálně vymazlenou dvojkou Godzilly (která ale byla poněkud tupě nudná), a svižnou přímočarou zábavou Skull Islandu (kterému holt chyběly ty zbourané města s ušlapanými davy lidí)... a bavilo mě z téhle trilogie asi nejvíc. A ta trilogie je btw dost ucelená, koncepčně k sobě ty filmy sedí mnohem víc než to co předváděly jiné filmové vesmíry z poslední doby, a i tu mytologii dokázaly postupně vybudovat, i když na to budování z každého filmu obětují jen pár vět. Spokojených 7/10 ()

liskam

V roce 2017 po shlédnutí Konga: Ostrov lebek, jsem do svého komentáře napsal, že by mohli ti šílenci klidně natočit i Godzzilu vs Kong... A podívejte se, uběhly 4 roky a v rámci programu: Pojďme vydělat co nejvíc, nevadí, že to budou totální sračky. Je filmeček na světě. I když vůbec nevím, jestli se tomuhle dá říkat "filmeček" Spíše hýbající se obrázky omalovánek velmi rychle za sebou. Člověk by řekl, že když v téhle době zkouknu hromady věcí z televizní a Netflix tvorby, otupím... naštěstí se to ještě nestalo. Za mě prachsprostá 1* 24% za to že jsem to dokoukal. ()

mzss1

(30%) Nevím, bez velkých průtahů musím konstatovat, že mi toto snad ve všech směrech nesedlo. A to mám tuto rádoby sérii, tvořící filmy Godzilla (2014), Kong – ostrov lebek (2017) a Godzilla II: Král monster (2019) docela rád. V tomto snímku nefungovalo zhola nic. Emoce, postavy (absolutně mě nikdo nezaujal), hudba nevýrazná, příběh nulový. Jen ta pc animace postav, Konga a Godzilly – to bylo tak nějak ucházející. Akce mě nebrala, i když nebyla technicky točena špatně, ale neměla žádný říz. Především prvních 45 min – to byla totální katastrofa. Byl jsem rád, že jsem to vůbec dodíval do konce. Máme tu pár nápadů k filmu, které se mi moc nelíbily. Myslel jsem, že to sleduji, snad 4 hodiny. 2* dávám z milosti, opravdu mi to nesedlo. Znám horší braky, ale čekal jsem opravdu o několik úrovní jiný film. ()

kingik

Godzilla a Kong versus scenáristé. A ti se nepředvedli s velkou šupou kvality. Kong je v popředí, dostal větší prostor než jeho pradávný nepřítel Godzilla. Největší atrakcí měly být jejich střety a souboje. A kupodivu se s jejich konfrontací šetří. Trefou do debility je robotický Titán, náhrada za Godzillu(!). To je skutečně mistrovský kousek hodný ceny za idiocii. A pozadu ani nezůstává nápad verbálního projevu přerostlého primáta směrem k malé holčičce(!!!). Když se takoví giganti sejdou v jednom filmu, každého hned napadne, jakého rozsahu budou jejich destrukce. A Hong Kong zažije perné chvilky, kdy se domy kácí jako stavebnice, když dvě monstra majestátně ukazují vzájemně svoji sílu a dominanci. Jenže na tuhle stěžejní sekvenci se čeká hodně dlouho. Na dvě hodiny je vzájemného měření sil opravdu poskrovnu. Povedená sekvence na oceánu, kdy si opičák trůní na letadlové lodi, kterou je převážen ze svého domovského ostrova, diváky namlsá. Nízká konfrontace monster mně ale radost neudělala. Trikoví specialisté byli v dobré formě. Do superlativů se hnát rozhodně nebudu. Digitální design opičáka ničím neuzemnil, působil trochu nesympaticky a tolik mě nebavil oproti jiným filmům s jeho účastí. Godzilla je digitálně hnusná film od filmu.  I tak je CGI efektů plný film, kdo to má v oblibě, bude si digitální orgie vychutnávat. A jak už je dobrým zvykem, většina současných blockbusterů špatnou trikovou složkou nevládne. Trio zkušených scenáristů mírně experimentovalo. Terry Rossio, z jeho kapajícího pera úspěšně natekla voda do karibské oblasti, načež jeho kolega Eric Pearson před nedávnem pregnantně zmobilizoval jistou comicsovou Černou vdovu a třetí do pranice je Max Borenstein, který byl u všech novodobých inkoustových výtoků Godzilly. A tihle scenáristé shodně naznali, že se tvůrčí experimentování bude vzpírat nabízené variantě přijít s jednodušším typem dobrodružného filmu, ve kterém si avízovaně a frekventovaně dávají po svých čumácích dvě proslulá monstra. Nic proti takovým inovačním postupům, ale mnohem lépe by mně vyhovoval právě ten jednoduchý koncept dobrodružného bijáku, od kterého by mě nikdo neodtrhl. A neměl bych čas a prostor přemýšlet nad tím, jak přemrštěně absurdně film, co už ve své podstatě absurdním je, působí. Herci měli dost nevděčnou úlohu, bylo nadmíru náročné chtít, aby diváci poslouchali rádoby odborné výklady a teze z úst Rebeccy HallAlexandera Skarsgarda. Zábavným smíškem je Millie Bobby Brown, které na její průzkumné misi dělá doprovod  příležitostně hláškující černoch  Brian Tyree Henry. Volba pro režii filmu padla na Adama Wingarda, ten má na svém kontě řetěz hororové tvorby, kde je evidentně doma. Neznamená to, že by pod jeho režijním vedením film nějak strádal. Určitě se najdou zdařilé pasáže, kterým se podařilo vtisknout punc originality. Dojem scenáristické průměrnosti se ovšem odbourat nepodařilo, načež Kong s Godzillou by si měli podat scenáristy za jejich liknavost. Nesplnilo to má očekávání. 6/10 ()

Goldbeater

Kong II Král monster. Prakticky bych mohl zkopírovat svůj komentář od druhého Godzilly s možná jedním přidaným pozitivem, že tentokrát je během soubojů aspoň něco vidět. Stále však neskutečně mnoho času sledujeme nicotně charakterizované, klišovité a naprosto nesnesitelné postavy, z nichž některé jsou na plátně jen proto, aby zíraly do výšky a roboticky deklamovaly chytlavá jména monster. A musím říct, že i při té bídě jsem tak nějak očekával, že scenáristé nad mnohokrát viděné schéma přidají nakonec ještě nějaký jeden akt, který by přinesl aspoň jeden moment překvapení. Ale ne, film skončí a vy si řeknete: „Aha, to bylo celý.“ Pousmál jsem se u neskrytých odkazů na 2001: vesmírnou odyseu, první Star Wars a asi i Trona, pokud jsem ho v tom neviděl jen tou přemírou neonů. Ale pomrkávání po divácích celkový dojem opravdu nespraví. Náladu mi zvedlo jen to, že to celé vypadá jako labutí píseň série, a já pevně doufám, že tomu tak je. ()

InJo

Pomyslné vyvrcholení MonsterVerse série je tady. A je... fajn. Tedy za předpokladu, že se spokojíte se sezónním blockbusterem, jenž je vizuálně špičkový, ale příběhově jednak (očekávaně) generický, předně ale v některých směrech už možná až příliš fantasmagorický. Vážně bych nečekal, že se ve filmu, jehož hlavní cíl je zřejmý už z názvu, bude tak zásadním způsobem vykrádat jistá slavná (ovšem dnes už těžce pamětnická) dobrodružná sci-fi, jejíž ústřední myšlenka, kterou zde tvůrci naplno přebírají, je v současnosti, v níž se snímek odehrává, už absolutně naivní, potažmo rovnou směšná (z mého pohledu ještě tak o jednu či dvě třídy více než "fakt", že na naší planetě stále žijí dávnověcí titáni). Naopak největším trumfem je zde starý dobrý Kong. Ten je pořád King. Jeho vizuální ztvárnění je perfektní (od pohybů celého těla, přes mimiku až po třeba doslova "hmatatelnou" srst), hlavně je ale v podstatě jedinou "postavou", která dokáže vzbudit i nějaké sympatie či dokonce emoce. Lidské charaktery jsou oproti tomu tradičně jen účelové, jednorozměrné figurky (což mě asi nejvíce zamrzelo u jindy charismatického Alexandera Skarsgårda) - a podobně je na tom kupodivu i druhá titulní hvězda filmu, která má ve srovnání s opičákem znatelně méně prostoru. Nepochybně se povedly očekávané monumentální bitky dvojice legendárních obrů - právě kvůli nim mě mrzí, že jsem to nemohl vidět v kině na velkém plátně. Akorát bych rád upozornil, že těch soubojů během rozumných necelých dvou hodin stopáže opravdu NENÍ MNOHO... Jakožto člověk, jemuž se docela líbily všechny tři předchozí díly, jsem velmi podobným způsobem spokojen i s tímto, jenž se stylem pohybuje někde mezi prvním Kongem a druhou Godzillou. Mírné nadšení ve mně ale vyvolala opravdu pouze ona efektní akce, vše ostatní je bohužel jen horší či lepší průměr. Být mi dvanáct, byl bych nepochybně s výsledkem mnohem spokojenější. 65 % ()

Sobis87

Chujovina se zoufale budovaným universem, Wingard je naštěstí zručný rejža, co dokáže zajímavě komponovat a dodává obstojnou akci. Znova bych to ale už vidět nemusel... a další díl už vůbec ne. ()

Anderton

Godzilla vs. Kong vo mne vyvolala to mládežnícke nadšenie, aké sa nepodarilo vyvolať predchádzajúcim dielom tohto nového monsterverza. Napriek tomu nie som schopný ohodnotiť vyššie. Ide síce o non-stop akciu, kde je ale zápletka tak uletená, že sa vlastne ani nedá pochopiť a fikčný svet je zasadením dutej Zeme do deja tak mimo reality, že sa nedá vo filme brať nič vážne. V type komédie ako Cesta do stredu Zeme by som to chápal, Godzilla vs. Kong je ale vážny film, aspoň sa tak snaží pôsobiť, aj napriek jednej vtipnej postavičke. Mimochodom paralelná dejová línia s Bobby Brown je absolútne zbytočná, ale poteší. Či príklon k čistokrvnej sci-fi s rôznymi hi-tech hračkami vám sadne, alebo dokonca zničí celý zážitok, je vec vkusu, ja som skôr prvý prípad. ()

Socrates

Získalo to vědomí! ___ Projevuji plnou solidaritu hongkongskému lidu. Jsem zděšen bezohledností titánů a jejich hrozivými a zbytečnými šarvátkami. Mé myšlenky jsou s nevinnými obětmi těchto ohavných a zoufalých činů, které by v dnešním světě neměly mít místo... Naštěstí jeden nadaný středoškolák s drahocennými zkušenostmi, nabytými během několika lekcí informatiky, geniálním způsobem prolomil heslo k ovládání nového robo-titána a zabránil tím ještě větší možné tragédii. A v tomto místě musím dát vzpomenout i chrabrému konání skandinávského jinocha Alexandera. Čest jejich úsilí! ()

AppleCore

Podobně špatný jako přechozí díl a přibližně dvakrát stupidnější než Pacific Rim (kterýmu se to chce podobat víc než Godzille z roku 2014)! Atmosféra, pocit tajemna a monstrozity - tři elementy, který byly u prvního dílu zásadní, jsou už úplně pryč, a tak nezbývá nic, co by se krom vizuálních efektů dalo chválit. Tohle je příběhově tak generický a předvídatelný, že to spíše působí jako automaticky vygenerovanej scénář než jako něco, co napsal člověk. Mohlo to mít fakt klidně třeba jenom půl hodiny (#whedoncut!). Největším hrdinou filmu je nakonec japonská whisky! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)