Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

TeeAge

Godzilla, Kong, Cesta do stredu zeme + nadčasový vizuál = moje splnené detské sny. Kto tu hľadá ľudský príbeh, je na zlej adrese. Pre mňa najlepší diel série, okorenený tažkotonážnymi a Vangelisovskými hudobnými motívmi, ktoré dodávajú filmu nečakaný sci-fi dobrodružný rozmer. Perfektná CGI choreografia, žiadny neprehľadný bordel. Presne čo som si prial. Nič viac, nič menej. Ps: Je skvelé sa na dve hodinky opäť cítiť ako chlapec, ktorý má vianoce :) Ps: ako tu vidím hodnotenia naokolo, asi som mal poriadny covid-made absťák po blockbustru :D ()

sniper18

Doteraz som sa považoval za fanúšika tejto série. Jasné, neboli to žiadne zázraky, ale hlavne oba diely Godzilly boli u mňa nadpriemerné moderné blockbustery a ani ten Kong nebol najhorší. Ale tento asi najambicióznejší diel, ktorý proti sebe postavil dve ikonické monštrá bol teda riadny krok vedľa. Ten scenár musel vymyslieť niekto úplne mimo, inak si to teda neviem vysvetliť. Od tohto typu nechcem veľa, nič originálne, ani extra inteligentné, len obyčajnú funkčnú zápletku a motivácie, aby som mal komu fandiť, ale o čo vlastne šlo v tomto filme? Celý čas si len Godzilla, Kong a vplyvná korporácia premeriavajú ego, kto bude vládnuť svetu, nič iné tu prakticky nie je. A mňa ako diváka tu má potom čo zaujímať? Keby to bol prvý diel, tak by som to ešte možno bral, lebo divák by ešte nevedel, na čom je. Ale teraz? Však po predchádzajúcich troch filmoch už predsa viem, že Godzilla v podstate nie je zlá, len chce udržať rovnováhu, Kong chce mať tiež len svoj pokoj a ľudia budú samozrejme tiež žiť v strachu, keď pri každom nahnevaní monštra umierajú tisíce ľudí, tak sa chcú len vedieť nejako brániť. A tak keď dochádzalo k jednotlivým konfrontáciám, absolútne som nemal komu fandiť. Takže v týchto hlavných prvkoch film strašne zlyháva. A ešte aj tá prvá polovica je dosť pomalá a nič sa tu poriadne nedeje. Aspoň tá časť vo vnútri Zeme pôsobí zaujímavo, mohla byť aj dlhšia, kľudne by som si o tom pozrel celý film, ale aj tu som bol zvedavý, ako sa z nej dostanú, keď tá cesta bola dosť komplikovaná, ale čo, Godzilla strelí do zeme a je po problémoch. No tu sa teda scenáristi strašne nadreli. A línia s mladými je tu tak zbytočná, ani neviem, na čo to tu bolo, dej to nijak neposúvalo, ani neovplyvňovalo. Síce ani doteraz v sérii neboli postavy extra výrazné, ale mne to náhodou vyhovovalo, páčilo sa mi, ako boli skoro stratené vo svete, nad ktorým stratili kontrolu a boli skôr takými pasívnymi účastníkmi. Ale tu ma už absolútne nebavili. Trio Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown a Rebecca Hall vždy rád vidím, ale tu prakticky nemali čo ponúknuť. A čo sa týka samotnej akcie, je samozrejme riadne veľkolepá a na pomery blockbusterov aj dosť prehľadná, nie je tu všetko utopené v tme, ako je to často zvykom, ale je tu aj plno pekných denných záberov. Ale jej hlavným problémom je už spomínané, nemal som tu komu fandiť, tu nikto nie je záporák, každý si rieši to svoje a tak mi bolo úplne jedno, ako to dopadne, čo je teda dosť veľký problém. Ale stále ma bude baviť konfrontácia armády s akýmkoľvek silným protivníkom, takže na to nasadenie námorníctva a letectva sa dobre pozerá. A nesmiem zabudnúť, najviac sa mi na celom filme páčilo, keď si Kong po vzore Martina Riggsa zo Smrtonosnej zbrane napraví rameno, to ma prekvapilo a v dobrom pobavilo, dobrý nápad. A vizuálne je to súčasný štandard, efekty relatívne v poriadku, ale nepôsobí to reálne. Aj to poskakovanie medzi panelákmi by vyzeralo úplne inak. Takže to dokážem brať len ako takú rozprávku. Takže nebola to až taká katastrofa, ale na rozdiel od predchádzajúcich dielov ma to teda sklamalo a skoro vôbec nebavilo. Ak bude pokračovanie, tak jedine z vnútra Zeme, ktoré ponúka veľký potenciál. Ale určite s inými scenáristami, ktorí nebudú takto neschopní. 45% () (menej) (viac)

Botič

Válka Roseových s monstry a film, u kterého snad každá moje buňka v těle křičela, jak jí chybí kino. Zápletka s teenagery úplně zbytečná, ale po tom, co jsem viděl se na tvůrce nezlobím ani trochu. ()

3DD!3

Touto sekerou vládnu já! Bezvadná pohádka citující staré verneovky. Příběh kombinuje japonskou řachanici z šedesátých let se scénářem Batman vs. Superman (spoiler: místo Marty je zde okázalé; "Seru na tebe..."). Obě bitky jsou pastva pro oči. Nápadité, dynamické, krásně natočené. Tohle chtělo kino. Ať už jde o světla Hongkongu nebo čvachtanou ve vodě, akce vypadá podle těch nejvlhčích snů všech (dávných dětských) fandů monstrózních filmů. Čert vem fyziku a mdlé charaktery. Na takové filmy se do kina nechodí kvůli logice. Do kina. Fňuk. Whiskey jako zachránce. Repete... ()

Spiker01

Godzilla vs. Kong je jeden z těch filmů, jež se vlivem covidu dočkaly četných odkladů, leč nervozita producentů započila již po relativním neúspěchu druhé Godzilly. Za mě je završení této série lepším filmem, hned po Skull Island druhým nejlepším. I nový režisér Adam Wingard je však samozřejmě nucen do vysvětlovaček naprostých nesmyslů, jež nutně musí tvořit nějakou zápletku pro ony megalomanské střety nejrůznějších potvor. I vzhledem k nižší stopáži se to ale dá v pohodě přežít a o to víc se zaměřit na akční stránku věci, která je skutečně dechberoucí a pořád se je čím kochat. Možná i díky odkladům se nám dostalo audiovizuálně prvotřídní snímek, jež i v dnešní době dokáže překvapit mírou destrukce a propracovaností četných počítačových triků, převážně dvou ústředních monster a je to pochopitelně ten důvod, proč na tento typ blockbusterů koukáme. Lidské charaktery ani tentokrát příliš neohromí a skutečně tu jsou pouze nutnou kostrou děje (M.B. Brown podle mě nikdy samostatný film neutáhne), jiní jsou tu vyloženě zbyteční (K. Chandler). Snad jen Alexander Skarsgård potěšil, ale to spíše vlivem mých sympatií k němu. Dětské destrukční radovánky v hollywoodském hávu, co už samozřejmě boří kina hlavně v Číně a jistě bude i v Japonsku...70% ()

Kaka

Nejzbytečnější digifest letošního roku kde postavy jsou na zabití, a scénář na zblití. Technicky pak Godzilla vs Kong těží především ze svých předchůdců a nenabízí absolutně nic navíc. Zlatý Kong Skull Island, který je technicky nápaditý a příjemně mystery na divokém ostrově. Tohle pokračování nemuselo mít nutně mozek, ale mohlo ctít alespoň předešlé díly, resp. Godzillu z roku 2014. ()

castor

Další série pěkných obrázků, která nás má oblbnout, je tady. Godzilla z roku 2014 i o tři roky mladší Kong mě poměrně potěšily. Druhá Godzilla je za mě prázdným blockbusterem. A teď proti ní stojí další legenda, aby si dokázala, kdo je na téhle planetě číslem jedna. A Warneři se v tom dál solidně plácají. Lidské postavy okolo jsou vcelku zbytečné, malé holčičky si nehrají na písku, ale raději znakují s charismatickými opičáky, moje oblíbená Rebecca Hall je nevyužitá stejně jako talentovaná budoucnost Millie Bobby Brown. Zápletka je mimo, k ní se vážně víc vyjadřovat nechci. Divák má tendenci přetáčet vždycky, když si lidi začnou vykládat. Naopak potěší práce s kamerou a se zvukem. Souboje obrovských monster jsou skvěle natočené, energické a nápadité. Za tohle palec nahoru a nakonec i ty tři hvězdy. Ústřední duo boří mrakodrapy a mrští po sobě kusy všeho, co jim přijde pod tlapu, prostě destrukce, která přináší tisícové oběti na životech, což evidentně nikoho nevzrušuje. Jenže znovu chybí vyloženě fanouškovské momenty a bohužel i humor. ()

*CARNIFEX*

Web-rip "vybehol" až dnes niečo po 9. HBO sa postaralo o "prekvapenie" a tak doterajšie názory (až na jeden - TeeAge) a pár hodnotení, hraničia s primitivizmom ľudí, ktorí samotný film ani nemohli vidieť. Tá kino verzia, ktorá bola doposiaľ k dispozícii, bola zas úplná ostuda, a tak rovnako ako "odpady", aj ostatné hodnotenia sú kompletne od veci, čiže doposiaľ dosiahnuté skóre King Konga asi nebude príliš objektívne. Ale poďme k filmu. Je to bohapustý "blockbuster". Kto v tom čaká neviem aký hlboký príbeh s tematikou jadrovej fyziky, musí byť asi tak padnutý na hlavu, ako voliči OĽANO, ktorí sú stále stoj čo stoj presvedčení o tom, že "Obyčajným ľuďom" ide skutočne o "obyčajných ľudí". Prvá hodinka "dačo" bola síce pomalšia, ale zas skvelá. Následne sa to prehupne do vizuálnych "orgií", no Ja som skutočne nesmierne zvedavý na názory podaktorých mojich "blízkych" na ČSFD, lebo mne osobne tá rýdza "scifi" zložka v podobe rôznych vložiek a aspektov, ktoré kvôli "spoilerovaniu" nemôžem spomenúť, príliš nesadla. Fakt neviem ako ohodnotiť. Ale asi medzi tri-4. ()

D.Moore

Jsem takřka monstrózně spokojený. Po předchozím filmu, natož po upoutávce na tenhle jsem nečekal, že by se vrátila atmosféra Edwardsovy/a Godzilly (i když je to škoda), a těšil jsem se hlavně na trikovou zábavu, které jsem se taky dočkal. Škoda je snad jedině toho plného plynu, na který se uspěchaně jede od samého začátku, protože na první souboj Godzilly a Konga na lodích bych si klidně ještě chvíli počkal, případně se ho klidně i vzdal, a naopak v dutozemi bych rád pobyl déle. Oceňuji, že se z titulních monster staly regulérní postavy a například když Kong triumfálně pozvedá prastarou sekeru nebo usedá na trůn, máte z toho přesně ten pocit, jaký máte mít. Obří plus je i přehledně natočená akce (finále v Hongkongu, to je ten důvod, proč jsem rád, že jsem si počkal na kino) podpořená Holkenborgovou hudbou. ()

Spooner

Hmm, tak ani na čtvrtý pokus nic moc. Od této série jsem nikdy neměl přehnaná očekávání, doufal jsem ale, že aspoň jednou bych mohl dostat bezproblémovou oddechovou popcornovku, u níž dokonale vypnu mozek. Jenže i tentokrát se dostavila hlavně nuda a částečně i zmar. Pravda, Adam Wingard má k odpočinkové zábavě z tohoto univerza asi nejblíže, nebere se tak vážně jako směšná dvojka Godzilly a bitky titulních monster tu opravdu stojí za to. Jsou přehledné, nápaditě, digitálně i vizuálně precizní, a když Kong používá proti Godzille vše, co v okolí zrovna najde, tak se na to opravdu hezky dívá. Problém je, že té akce tu vlastně moc není a zbytek stopáže zase vyplňuje otravná a zbytečná lidská stafáž, která jen blbě čumí, utíká, něco vysvětluje nebo tupě hláškuje. Je pak až tristní, že tahle série nedokázala za čtyři filmy vyprodukovat jedinou sympatickou či výraznou postavu, které by chtěl divák aspoň trochu držet palce. Příběh je tu pak tentokrát snad ještě stupidnější a naivnější než kdy předtím a působí jak epizoda z 20 let starého seriálového animáku pro dvanáctileté kluky, v němž se bezmyšlenkovitě a bez vývoje postav jen jede z místa na místo a ke konci se to prostě nějak seřeže. Na druhou stranu, Godzilla vs. Kong evidentně nemělo snahu být něčím víc než jen tupou zábavu pro omladinu. Takže svým způsobem byl úkol splněn. Že si ovšem střetnutí dvou ikonických monster zasloužilo daleko důstojnější scenáristické a tvůrčí pojetí, je už bohužel věc jiná. ()

Davies182

Vidět tenhle film ve stejným roce jako první Transformers, tak teď nepíšu tenhle komentář, ale sem mrtvej. Na zástavu srdce v kině štěstím z toho, že mi někdo v tak krátkým intervalu po sobě dokázal splnit mý klukovský sny. Dneska... dneska už je to "jenom" zatraceně parádní monster wrestling movie. ()

Xmilden

Už jsem se rozloučil s představou, že někdy z MonsterVerse dorazí opravdu dobrý film. Hlubší pád se podařilo zastavit (druhá Godzilla v tomto případě představuje nejslabší článek řetězu), ale na jásot to taky nevidím. Lidské postavy i nadále většinou jen zdržují, bitky jsou dobré. Godzilla je stále hbitější. Příběh nepřekvapí. Od začátku jsem měl jasno, že ... A tak to taky nakonec dopadlo. Nápad s Dutozemí nebyl špatný. Na sobotní večer s odřenýma ušima solidní zážitek s vědomím, že v kině mohly bitky vypadat skvěle. Film ovšem upadne velmi rychle do zapomnění. Pokud někdo nadával nad Batman vs. Superman, jsem zvědavý jestli u tohohle si myslí, že dostal lepší film :) 50% ()

-bad-mad-wolf-

Atomová ještěrka se steroidovým primátem si konečně vzájemně drcli do piva a je to celkem zábavná podívaná. Hlavně proto, že se trikaři, choreografové a jejich kamarádi vyřádili do sytosti. Barvičky, demolice, fajn vizuální nápady + Junkie XL tepe muziku dostatečně monstrózně. Bohužel, pořád se všechno schovává za neoblíbeným termínem "dobrý řemeslo" - o vizionářství nemůže bejt řeč. První Godzilla byla pomalá, šla svým přístupem proti tradičním blockbusterům a měla něco navíc (a její závěrečný "finish him" bylo víc epický, než celá tahle sranda). Kong byl zase sympaticky odlehčenej a pulpovej. No... a tady je možná zakopanej pes. Když tvoříte jakýkoliv univerzum, mělo by si udržet nějakou jednotnost. Godzilla byla pomalá, vážná a dala se v ní najít myšlenka. Kong byl barvitej, ulítlej a o nic víc se nesnažil. Jistě existují i tvůrci, kteří by dokázali namíchat koktejl obojího, nicméně tenhle film působí jak sex na pláži, do kterýho někdo přilil malý pivo. Paradoxně by tentokrát neškodilo ještě víc minimalismu, protože příběh je konzistentně debilní (skoro všechno kolem Apexu a dutý Země) a nekonzistentně zábavnej (vopruz, když monstra nejsou na scéně). Ve finále bych řekl, že Kong s Godzillou ukopali tak nějak kvalitativní plichtu. ()

darkrobyk

Příznivec Konga, Godzilly a japonských kaiju vůbec nemůže být zklamán! Co jsem čekal? Soupeření titánů. Co jsem dostal? To, co jsem čekal. Ano, postavy příliš prokreslené nejsou, herecké výkony neomračují. To je ovšem v pořádku, jelikož všechny postavy jsou zde jen křoví. A děj? Setkání s Kongem, pak s Godzilou, následně první střet, cesta do Dutozemě, další střet, tajemství Apexu a finále. Nevím, co více si přát. Po vizuální stránce úžasné (tady absence kina hodně zamrzí). Nejen souboje, ale i dlouhé záběry na moře, krajina v Dutozemi s Mordorem v dálce, fantastičtí živočichové - lebkoplazi a potvory pod zemí, prostě paráda. Samozřejmě podobnost s klasickými filmy pro mne vítána - namátkou - Star Wars, King Kong, Poseidon, 2001:vesmírná odysea, Tron, Pacific Rim a další. Srdce pak zaplesalo při Breaking the Law od Judas Priest, potěšeno bylo, když zazněli E. Presley či The Hollies. Samozřejmě běžný, potažmo evropský divák, čekající ....vlastně nevím, co v tomto případě čekající, musel být notně zklamán. Jenže pokud viděl předchozí filmy nového universa, pak snad ani nemohl hazardovat s tím, že se na tenhle kousek podívá. ()

Fiftis

Bez ohľadu na úbohý príbeh Godzilla vs. Kong väčšinu času pomerne svižne odsýpa a nevlečie sa. Zábavné a vizuálne podarené akcie je tu dosť a súboje Godzilly a Konga sú dostatočne pútavé a kvalitne odvedené. O tempe snímky napovie už fakt, že prvý stret medzi titulnými postavami sa stane už v prvých tridsiatich minútach. A akcia neustáva takmer po celú dobu, len v momentoch, kedy je prerušená nepotrebným a nudným ľudským dialógom. Z tohto hľadiska naozaj nemožno tejto snímke veľa vytýkať. Však sa tiež na takéto filmy pozeráme prevažne kvôli akcii a CGI bitkám, nie kvôli deju. A vizuálne efekty sú tu skutočne odvedené na jedničku. Obe príšery pôsobia realisticky. Herci však príliš neoslnia. Nejde ani tak o to, že by ich prednesy boli nejako výrazne zlé, ale skôr o to, že ich postavy postrádajú väčšiu hĺbku a predovšetkým zmysel pre celý príbeh. ()

Shakers

Mám rád Godzillu aj Konga, či už staré alebo nové filmy a na tento stret dvoch titánov som sa tešil. A nebol som sklamaný. Možno aj preto, že som nečakal veľa. Rovnako ako v predošlých filmoch, ani tu moc veľkú úlohu nemá príbeh, či postavy, povedal by som, že asi najmenšiu, pretože v prvých filmoch sa aspoň záhadne pátralo po Godzille a Kongovi. Postavy sú tu celkom zbytočne a sú tu hlavne preto, aby posunuli film s bodu A do bodu B. Jedna je tu preto, že vie hovoriť s Kongom a druhá preto, lebo ma teóriu, že titany pochádzajú s jadra našej planéty, inak vlastne vôbec nič neponúknu. Taký Kyle Chandler s Godzilly je tu len na okrasu. Na druhú stranu tieto filmy nikdy neboli o super príbehu a neponúkli ani zaujímavé postavy, no ani nenudia, casting na čele s dvojicou Hall / Skarsgård je tiež fajn, bavil ma nový svet, záporaci, odkazy na predošlé filmy, ale hlavne akcie. Potešil aj väčší priestor pre Konga, ktorý ma na rozdiel od Godzilly iba jeden film. Godzilla vs. Kong je celkom krátky film, takže moc nenudí, navyše už prvá bitka dvoch titánov je dosť zaujímavá a hlavne pekne natočená. Kong aj Godzilla absolvujú viac ako len jednu bitku, čo je tiež plus a finále s ultra bossom, ktorý sa prvý krát predstavil už v japonskej verzii v roku 1974 ma tiež potešilo. K väčšej spokojnosti by som si vedel predstaviť scénu za titulkami, ktorá by nasmerovala film k ďalším dielom. 75% - 4* ()

DJ_bart

Nejnovější hitovka streamovacích služeb 'Godzilla vs. Kong' je taková ta typická nenáročná blockbusterová chujovina, která diváka vesměs neurazí, leč ani nenadchne. Důvody ke kritice nejsou zanedbatelné - jedním z nich je relativně infantilní a předvídatelná premisa, příliš hektické tempo v němž jednotlivý příběhový nuance a spojitosti působí nahodile, nemluvě o tom, že snímek evidentně vykrádá jednu z kultovních verneovek. 'Godzilla vs Kong' tak doslova působí jako monstrózní stereotypní maglajz, od něhož nelze z hlediska kvality požadovat víc, páč prostoru pro zábavu je zde požehnaně - a jestliže někdo očekával něco odlišnýho či významově komplexního než standardní bezmyšlenkovitou rubačku, tak narazí. Kolem a kolem jde ale o báječný guilty pleasure a must see záležitost nejen pro fanoušky subžánru kaiju filmů - přeci jen uznejme: kdy zas uvidíme tak luxusní řežbu dvou nejkultovnějších potvor v dějinách kinematografie? Scénka s narváním sekery do chřtánu, odkazujíc na původní snímek, naprosto geniální. #teammonke ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)