Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

MachPavel

Nejnapínavější duchařina převzatá /remake/ z japonské hororové líhně - můj názor : původní japonský Ring má daleko hutnější atmosféru než již zmiňovaný remake .:!! ()

prometheusll

Nemohu si pomoct,ale tohle přece není horor ani strašidelné. Tento film by zvládlo i desetileté dítě.. Hudba samozřejmě supr,režie taky ale žádné drama ani strach.. Velká škoda ale 3 hvězdy jsou u mě maximum. ()

dennuska

Osobně mi Kruh přijde hlavně jako klenot v tvorbě Hanse Zimmera. Je to přesně ta silně podmanivá hudba při které zapomínáte dýchat. Přikove vás k sedačce a vyloženě vám zakáže odvracet pohled od obrazovky. V konečné rekapitulaci jsem na Kruhu našla spoustu chyb. Rozhodně to není dokonalý horor. Každopádně asi bych si je neuvědomila, kdybych o filmu zpětně nepřemýšlela. Jeden z mála hororů, který mě doslova pohltil. ()

Gretel13

Vzhledem k úrovni filmů, konkrétně hororů točících se v dnešní době, je to docela fajn horor, u kterého se občas i bojíte / leknete, ovšem pouze když se na něj díváte sám, o půlnoci někde v lese, popř. na půdě. Film sám o sobě je velmi kvalitně natočený a děj ucházející, ovšem občas mi místo strachu naháněl nutkavý pocit začít se smát. No, nevím jak vám, ale mě teda rozhodně připadá scéna, kdy ona dotyčná hlavní hrdinka spadne do studny a Noah se nakloní přes okraj se slovy (něco ve smyslu): "počkej tu, nikam nechoď, jdu pro pomoc" (?!) lehce absurdní. V tuhle chvíli si člověk řekne jenom: a to myslí vážně?! :D Z filmu jsem měla tedy vcelku dobrý pocit, ikdyž následně očekávaný pocit strachu se nedostavil. ()

AliceDane

Kruh by som mohla označiť ako niečo medzi hororom a naozaj napínavým thrillerom. Je to film, ktorý po celý čas udržuje diváka v akomsi zvláštnom napätí a zvedavosti, ako to celé skončí. Začiatok filmu je dosť klišé (dve tínedžerky sa rozprávajú o "vraždiacej" videokazete, jedna sa tomu smeje a druhá tomu verí). Musím však oceniť nečakaný koniec filmu. Tento film odporúčam skôr priaznivcom napätia a strachu, ktorí veľmi neobľubujú ľakačky, striekanie krvi či pohľad na rozpárané či inak znetvorené telá (celkovo boli vo filme asi iba 2-3 nechutné pohľady :-)), ale vyžívajú sa v pomalom dávkovaní napätia. Celkovo film hodnotím na 4 hviezdičky. ()

Mirssix

Základ toho čoho sa báť je tento film, keď som ho videl prvý krát čo bolo už velmi dávno som vedel že si to budem dlho pamätať, do dnes si ho vybavujem a beriem to ako seriózny horror, ktorý má aj velmi dobrý príbeh. Bolo veľa napodobenín postavy - z dlhými čiernymi vlasmi cez pol tela biele šaty a mrtvolny výraz ale tento je u mňa top. ()

ohinek

Ne, nedokážu to....nakonec dokázal, jen jsem potřeboval několik pokusů i na samotné intro, a závěr jsem musel nechat dokonce až na ráno. S horory nejsme kamarádi. Jak se tohle dělá, že z filmu číší strach, tíže a deprese i ze zdánlivě banálních scén? Ten horor jsem v uvozovkách přetrpěl, protože mě mnohem víc strhla ta druhá, mysteriózní a detektivní stránka filmu. A dost možná by se Kruh bez lekaček dokázal i obejít. A věcná: rád bych viděl rodiče, kteří se synem mluví jako se svým kamarádem, a co hůř, mluví tak on s nimi. ()

Hadrian

Já na to čumím, čekám co bude, kdy už mě konečně něco vyděsí k smrti a najednou běží po palubě lodi kůň, zakopne o zábradlí, jebne sebou do vody a rozemele ho lodní šroub...takový záchvat smíchu jsem dlouho nedostal :D od té scény už jsem ten film fakt nemohl brát vážně. ()

MartyAge

Doteraz si pamätám ako moja pätnásťročná sesternica mi v mojom útlom veku tento film pustila a mal som čo robiť, aby som Samaru z hlavy vyhnal a nezinfarktoval pri náhodnom zapnutí televízora. Po pozretí o niekoľko rokov neskôr som si film natoľko obľúbil, že už sa ho nebojím, ale si ho vážim. Je to pre tú atmosféru, ktorá je tak tmavá a temná a nikdy sa nerozjasní. Dážď, tma, dážď, tma, šero a stále dokola. Krása. Kvôli vizuálu sa tento film pre mňa stal jedným z najkvalitnejších horrorov 21. storočia. Párkrát niekoho možne trhne, horší je však pocit, čo ostáva potom. ()

kodwin

Téměř všechno co se tváří jako kult, mě většinou zklame. Tohle nebyla výjimka. Skoro jsem se nebál, vysvětlení podivné. Okamžiky to mělo, ale jako celek na mě Kruh nefungoval. Jen slabost pro Naomi Watts a hudba Hanse Zimmera mě přiměly dát tři hvězdy. ()

Zeuke

Kruh..jak nevinně to zní a houby houby zlatá rybko,na tomto hororu jsem byla v kině jako náctiletá s kamarádkou a doteď děkuji Bohu že jsem nepřišla k úrazu v podobě zlámané ruky jak mi ji moje společnice drtila.Naprostá strašidelná bomba,kde se člověk jen děsil co bude za chvilku,nemám nejmenší výtku,všem mohu jen a jen doporučit!!Už jen půjčení si oné kazety ve videopůjčovně bylo očekáváním telefonátu se slovy "seven days" ()

Pythonator

Velmi zajímavé překvapení. Remake, který nakopal japonský originál do prdele. Děsivé až hanba. Kdo by to byl pomyslel, že Amíci dokážou být děsivější a úchylnější než Japončíci. Skvělá a půvabná Naomi tomu dodává šmrnc. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu

04.01.2015

Kolem nové adaptace slavného komiksu se motá již několik let spousta tvůrců a problémy nekončí. Režijní stoličku opustil s projektem dlouho spjatý F. Javier Gutiérrez, místo toho se připravuje na… (viac)

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (viac)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)