Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

umbjaz

japonská předloha je mnohem lepší než tahle parodie na horor která je jen natřená na bílo, aby to průměrnej amík a evropak skousnul a hlavně na to vůbec koukal... pro mě apsolutně nepochopitelné plítvání dvojích peněz na stejnou záležitost... ()

Wann

Musim se přiznat že pocelou dobu jsem se strašně bál.Opravdu nepříjemný horor,úžasná atmosféra , dobrá režie.Pořád jsem si řikal "Bože kdy už to zkončí?,,.Nemám jedinou věc co bych vytknul.(A ještě do toho moje oblíbená Naomi)5* !!! ()

danny_21

Jeden je až v šoku, že to tohle točil pan Verbinski, režisér to Karibské, pirátské ságy. Jeden z těch mála snímků moderní doby, které si říkají horror a dokáží si to taky obhájit. Výborná atmosféra, pěkný vizuál, po kolikáté už budu velebit Hanse Zimmera, a kupodivu velmi dobrý casting v čele s Naomi. Aby se stal Kruh Kultem, tak to zase teda ne, ledaže bych si dal originál, který by to předčil - 80 % ()

vincchuppo

Výborně mrazivé! Užíval jsem si to jako si malé děcko užívá vánoční nadílku. Úžasné technické zpracování! Hudba a zvuk, no však taky soundtrack dělal Zimmer. Opravdu si myslím, že v některých případech nejsou ty Hollywoodské remaky až zas tak od věci. ()

Blondpipi

Tak tady bylo jasné od samého začátku o co vlastně půjde, pamatuju si, jak stojím ve videopůjčovně a v ruce držím obal tohohle filmu, přečetla jsem si námět a se slovy to bude jen brak, co se z něj nevyspím ho zbaběle vrátila do regálu. O pár měsíců později jsem se posbírala a film si pustila, a dobře jsem udělala. Sice jsem se pár nocí skutečně nevyspala a televizi jsem měla chuť prohodit oknem, dřív než z ní večer vyleze mokré mrtvé vraždící dítě, ale musela jsem konstatovat, že hororová podstata filmu byla splněna na sto procent, děsivé, na nervy brnkající přesně v rytmu, v němž má dobrý horor znít. Dobrý horor je ten, který si dokážete promítnout dostatečně barevně do reálu a strach neodezní s vypnutím televizoru, ale vydrží vám mnoho dalších zapnutí a vypnutí a kritérium ze všech hororových kritérií nejkritériovatější je doba po kterou špatně spíte, tak snad dodám, ....spala jsem špatně dlouho, ale to, že byla na konci filmu nabídnuta alternativa jak na věc, mi lehce ulehčilo :-) ()

Mik_e

Víc jak půlku filmu jsem byl nažhavenej jako drát na chytré a vypointované rozuzlení filmu. To se nestalo, ale zato jsem dostal...inu, kruh. Prostě to celý vyšumí doztracena, a těch pár lepších momentů to jako celek prostě nezachrání. Asi by to v kině bylo lepší, ale i tak - je snad ideálnější doba na horor než dvě ráno?? Spolu se Záhadou v Blairwitch dvě největší žánrová zklamání. ()

bono22vox

Silně nadprůměrně děsivý a originálníí duchařský horor. A čert to vem, že jde o americký remake japonského filmu... tohle je zatraceně povedený ramake... ()

Thrain

Tak konečně jsem měl taky tu čest s všemi opěvovaným Kruhem. Ani nevím proč jsem tento kultovní snímek neviděl daleko dřív, ale asi jsem se moc bál :-) Nutno říct že Kruh dostál své pověsti. Napínavý děj, napětí, po celou dobu stísňující a postupně gradující atmosféra. Předchůdce všech novodobých slátanin s pobledlými postavami hrůzu nahánějících malých holčiček s temnými vlasy načesanými přes obličej. A asi pravděpodobně jenom díky tomu, že už jsem jich řádku viděl, mě zachránilo před nervydrásajícím zážitkem s Ringem. 83% ()

Mouchal

Kruh se po celém světě stal už takovou hororovou klasikou, pro někoho snad i kultem. Já jeho zhlédnutí dlouho odolával, ale už i já to mám za sebou. Nemusím tu už rozebírat technickou i hereckou vyspělost, kterou tu vyzdvihuje kde, kdo. Také hudebně nemám výhrad (aby taky jo, když se o to staral Hans, že?). Hlavní na Kruhu je opravdu velmi hutná a temná atmosféra, kterou v novodobých lekačkách už bohužel nevídáme. I celková zápletka oplývá nápadem a originalitou (teda alespoň do chvíle, než jsem zjistil, že to amíci opět celý ukradli od japončíků). V některých chvílích je ale i přes snahu, celý příběh co nejvíce zjednodušit, patrné, že ne vše bylo domyšleno do nejmenších detailů a my tak můžeme sledovat občasné scénaristické "přešlapy". Jednoduše řečeno to prostě jako celek nedává úplně smysl. Vlastně o malé Samaře nevíme absolutně nic. Jen to, že je asi nějak napojená na zlé síly a že jako malá ratolest byla pořádně roztomilá. Každopádně smrtící videokazeta byla opravdu hrůzostrašná a její snímky v nahánění hrůzy určitě vyrovnaly promítání ze Sinistera. Takže jak to hodnotit? Hnědá rýha se u někoho určitě objeví. Herci dobří, hudba dobrá, kamera rovněž. K ultimátnímu hodnocení to ale nedojde, právě vzhledem k tomu, že nám tvůrci sice krásně zamotali naše drahé kedlubny, ale myslím si, že ani oni sami neznají všechny odpovědi. Nicméně i tak je Kruh pro mě jeden z nejlepších hororů a právem klasika. 85% ()

Demonic189

Asi nikdy nepochopím vynimočnost tohto snimku. Vykony chabé, dialogy občas jedno WTF, hororové momenty ziadne... akuratá ta hudba. Toto a novodobá klasika? MEH! ()

Inozuka

Ty voe, ještěže ty videokazety jsou už total out, jinak bych si už asi žádnou nepustil. Kruh je esteticky parádní záležitost čerpající z výborného nápadu, který úmrtím videokazet trochu ztratil. Až na pár záběrů to ale není moc klasický horror, spíš takový psycho detektivní thriller. Nicméně to samotné video a flashbacky jsou opravdu dobré. Na Kruhu mě hodně baví právě to vizuálno, které je dotažené do absolutní dokonalosti. Trochu mě tam otravoval ten přemoudřelej spratek, ale dalo se vydržet, zvlášť když měl na kahánku. No a prvně jsem si tady všiml Naomi Watts, která se tímhle filmem zařadila mezi mé oblíbené herečky. ()

RajAthen

Zpětně musím docenit horor, který má silné postavy, promyšlený děj, všechno v něm dává smysl a hlavní bubák nedělá zbytečné lekačky při hlasité hudbě. Vlastně v kruhu tolik duchařiny ani není, a současně je vlastně jen o ní. A to se počítá. ()

gemi

Viděno snad potřetí? Minimálně. Chytře vystavěná hororová detektivka s minimem laciných lekaček a děsivou závěrečnou scénou. ()

Hellknight12

Američania sa rozhodli spraviť si vlastný film s rovnakou témou a ako je pôvodný Ring z roku 98 a o niečo ho vylepšiť. Toto je za mňa jeden z mála príkladov, kedy je remake lepší ako pôvodný film. Herci sú sympatický a hrajú výborne. Hudba je tiež veľmi dobrá. Atmosféra filmu je napínavá od začiatku do konca. Jediné mínus je dĺžka filmu, ktorá je 111 min. Sakra mohlo to byť dlhšie. To vravím hlavne preto, pretože som videl aj vystrihnuté scény, ktoré sú tu: https://m.youtube.com/watch?v=p7H93PWnN6c&t=296s . Škoda, že niektoré nenechali. Film môžem len odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

rivah

Proti dojmu z autenticity u japonského originálu zde to cítím řemeslně chladně, po americku. Ta přirozenost i vyšinutých jevů se ztratila. ()

Nix

Jo tohle když se řekne horor, tak se mi vybaví. Japonskou verzi neznám, ale tohle má zatracené grády a je to dost psycho. Pokud se chce člověk bát, tak ať neváhá a pustí si to, tady je ta atmosféra naprosto fantastická a za mne tohle je opravdu horor. ()

src

V kine plnem lidi chystajicich se jist popcorn a pit kolu bylo po celou dobu ticho jako v hrobe. To mluvi za vse. Chytre vymysleny pribeh, vyborne herecke vykony a vysoky faktor napeti davaji dohromady nadprumerny snimek. ()

aik

Je to jeden z mála filmů u kterých jsem se v poslední době bál a doma nemohl po návratu z kina usnout. Příběh si zaslouží pochvalu za svou originalitu a také za závěr, který považuji za velmi vydařený. Ale i herecké výkony, režie a hudba patřili k těm nadprůměrným článkům filmu. I přes jisté nedostatky se mi film velmi líbil. A určitě teď budu zhánět japonský originál. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu

04.01.2015

Kolem nové adaptace slavného komiksu se motá již několik let spousta tvůrců a problémy nekončí. Režijní stoličku opustil s projektem dlouho spjatý F. Javier Gutiérrez, místo toho se připravuje na… (viac)

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (viac)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)