Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2016 (viac)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Réžia:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkujú:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (viac)

Sledujte naživo 88. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

evulienka3

Ceny boli rozdané viac či menej do správnych rúk, program to bol žiaľ pre mňa len priemerný. Najviac mi prekážal škrekľavý moderátor, absolútne mi tam nesedel. ()

Thomick

Chris Rock se jednak nechal unést (rasové problematice věnoval v podstatě celý večer), jednak když už se teda musel nechat unést, nebyl dostatečně drsný, naléhavý a důvtipný. Asi nejhorší možná kombinace. Nepamatuju slabšího moderátora Oscarů - a nemůžu říct, že bych to nečekal. ()

luka4615

Chris Rock, stejně jako Ellen DeGeneres předminulý rok, katastrofálně nezvládl svou úlohu moderátora. Přičtěte si k tomu, zřejmě na poslední chvíli přidanou, přednášku o rasové rovnoprávnosti, a máte zde jeden z nejhorších přenosů cen Filmové Akademie. Co se samotných Oscarů týče, pro mě osobně, až na pár výjimek (Spotlight), to nebylo žádné velké překvapení. Avšak konečně, KONEČNĚ si ho Leonardo DiCaprio také odnesl! Gratuluji všem výhercům! ()

Coleator

Je mi líto všech černošských herců, jestli si myslí, že nedostávají velké role jenom kvůli barvě své kůže. Vážně nechápu, co se to před letošními Oscary rozjelo a že tomu bylo věnováno tolik "pauz mezi předáváními", bylo fakt trapný... Poslouchat uječeného Chrise Rocka bylo chvílemi vážně utrpení, loňský Neil Patrick Harris a předloňská Ellen DeGeneres byli o několik tříd výš... Tak snad příště vyberou někoho lepšího... A nebudou se ohlížet, jakou má barvu pleti... ()

jerry12

Velká bída, v kterou se v posledních letech předávání cen zvrhává, byla završená letos tou nejodpornější pseudohumanistickou agitkou za práva černých ve jménu politické korektnosti v dějinách filmového byznysu. Samotné ocenění v pořádku, řada zajímavých a originálních filmů v čele s Mad Maxem, takže z pohledu ryze uměleckého OK. Ale filozofie ceremoniálu a jeho organizace byla nastavena na tu nejnechutnější pozitivně-diskriminační hranici, s kterou se Akademie snažila zlehčit ty nesmyslné a šovinistické protesty černých před předáváním, a pokud se to příští rok nezlepší a Akademie si nezačne všímat filmu jako umění bez ohledu na politicko-společenský kontext, který při předávání cen nemá co dělat na pořadu dne, bude to také po třinácti letech můj poslední večer s Oscary vůbec. Glenn Weiss to úplně nevychytal, za tohle by zasloužil bělošskou inkvizici. Nic proti odlišným národnostem nebo barvám pleti, nejsem rasista, ale kurevsky nenávidím pozitivní diskriminaci a když se prvoplánově a bezhlavě prosazují menšiny na úkor většiny jen proto, aby se dodržel společensko-politický trend západního světa. A Joe Biden? Vážně? To vážně z velkého filmového svátku uděláme totálně nefilmovou politickou frašku, v jejímž čele budou stát skuteční politici a nevtipný černoch, jehož text byl pravděpodobně napsán pět minut před předáváním na koleni, protože neobsahoval snad jediný vtipný nebo vhodně připravený a načasovaný moment? Ne, ne, ne, takhle tedy ne. ()

Lacike

Po dlhsej dobe Oscary s ktorymi som spokojny jak po stranke zabavy (Chris Rock a cela ta oscarssowhite kontroverzia bola plna vtipnych narazok), tak aj s ocenenymi. Hlavne som rad, ze to vyhral famozny Mark Rylance a nie Sly za zasluhy. Oscar za zasluhy pre Lea uplne stacil. Snad bude mat napriek tomu z neho radost a zacne tocit filmy, v ktorych nebude tak nechutne tlacit na pilu ako v Revenant. Dalej ma potesil Oscar u animakov. V hlave je roztomily film. Zenske kategorie mi boli celkom ukradnute, akurat som rad, ze to znova nedostala Jennifer Lawrence. Takisto potesila vyhra Spotlight nad precenenym Revenantom. Z Oscarov za zasluhy nemam problem s ocenenim Ennia Morriconeho. Konecne ma regulerneho Oscara. Dalej je vtipne, ze tupy akcniak Mad Max je 6 Oscarovy film. Najväcsim prekvapenim bola vyhra Ex Machina v kategorii trikov nad velkymi blockbusterami. A najviac ma nasrala vyhra gay songu zo Spectre za najlepsiu pesnicku. Horsi ustredny song snad bondovky nikdy inokedy nemali. ()

maseer2

Gosling+Crowe, Louis C.K. a Sacha Baron Cohen super, zbytek vlastně moc nestojí za řeč.. neustálé motání se okolo kauzy #OscarsSoWhite začalo být po chvíli už vcelku otravné a na nic jiného se Chris Rock vlastně nezmohl.. přesto bych ceremoniál neoznačil za úplný propadák - nenadchl, neurazil.. 3* ()

JohnCZ

Moje první komplet zhlédnuté předávání Oscarů a až na nudného a nevtipného moderátora, kterého jsem přeskakoval, je to takové klasické předávání cen. Nahlédnutí na známé osobnosti ze světa filmů zase z trochu jiného pohledu a ačkoli byl celý průběh děsně nenápaditý, nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Mezi pamatování hodné momenty patří především Ennio Morricone, malé vystoupení C-3PO a R2-D2, vymodlené vítězství Lea a hodně dobře vypadající Saoirse Ronan (a hlavně konečně vím, jak se vyslovuje její křestní jméno!). ()

villon17

Letos teda docela nuda. Dalo se cekat, ze budou rozebirat rasismus, ale vzdyt nakonec nemluvili o nicem jinym a vseho vsudy tam bylo vic "cernych" nez "bilych" ! Zadna show, zadna podivana, proste tam prichazely a odchazely celebrity, obcas to bylo prolozeno nominovanymi pisnemi, z nichz nejlepsi byla Lady Gaga! Ale to je tak vse. ()

joehot

Nic moc - a spíše nic. Opakování vtipu s bílým ročníkem bylo po chvíli až přespříliš otravné, Chris Rock na loňskou Ellen ani zdaleka neměl, předávání tak nějak bez šťávy - snad kromě Mimoňů a Toy Story. A potěšil sestřih nominantů za mix zvuku. ()

corpsy

Kým sa 6 týždňov pre udeľovaním šírili kecy, že OscarsSoWhite, tak pri sledovaní priameho prenosu sa zase naopak mohli otvárať nožíky vo vreckách druhej strane. Pretože odovzdávanie môžme kľudne nazvať OscarsSoBlack ( narážok na diverzitu tam bolo neúrekom ). Samozrejme ale na humornú nôtu, ktorú svojim talentom príjemne osviežil Chris Rock. Nebuďme rasisti, buďme ale spravodliví. Ročník, z môjho pohľadu s najväčšími prekvapeniami za posledných veľa rokov ( víťazstvá v kategóriách vizuálne efekty, herec vo vedľajšej úlohe, pieseň, film roka ), zato čo sa zábavnosti týka, polepšenie oproti minuloročnému kŕčovitému 87. udeľovaniu. ()

FFilipCZ

88. předávání Oscarů aneb "dostane Leo konečně sošku?" Přeci jenom hodnocení na csfd by mělo být o zpracování filmu, pořadu, seriálu, atd. Proto hvězdičkové hodnocení dávám, jaké dávám (a to jsem ještě shovívavý) a k jednotlivým nominacím se vyjádřím slovně o pár řádků níže. Opravdu velice mě zklamalo to neustálé přerušování reklamami v původním přenosu z USA, se kterými si bohužel musela poradit i Česká televize, která na tohle rozhodně není zvyklá. Možná jsem měl zvolit jinou formu, než prostřednictvím TV, případně si počkat na záznam, ale celkově mi to hodně kazilo zážitek z přenosu. Druhá věc, která mi značně znepříjemňovala zážitek z tohoto pořadu je dosti neprofesionální a otravný simultární překlad, ať už je jeho tvůrce více či méně zkušený. Ale zpátky k tomu, co je důležité: Velmi mile mě potěšilo několikanásobné vítězství Mad Maxe napříč mnoha kategoriemi a samozřejmě vítězství Lea. Naopak jsem velice zklamán, že Oscara za herce ve vedlejší roli si neodnesl Tom Hardy. Dalším velkým překvapením je pro mě Oscar za nejlepší film roku, Spotlight bych nečekal. Za vtipnou perličku bych poznamenal výpis osob, kterým děkoval Alejandro González Inárritu - určitě pochopí ti, kdož si ve výpisu všimli jména "James Skotchdopole" - to mě opravdu dostalo :)) Hudební čísla super (silný song Lady Gaga, Weeknd a Sam Smith), stejně jako live orchestr. Závěrem ke Chrisi Rockovi - někdy vtipné, někdy trapné - prostě celý on, co dodat. ()

hous.enka

Oscar a politika jsou spolu propojeni, co si pamatuju. Alespoň v novodobé historii Výročních cen. Proto není divu, že měl Chris Rock potřebu se vyjadřovat k tomu, jak jsou oscary bělošské a že by tam mělo být víc černých a bla bla bla... Fakt to bylo nutný? Musel v každém svém moderátorském vstupu mluvit o tom, jak letos nebyl žádný nominovaný Afroameričan? Neviděla jsem tam ani Eskymáka, Japonce či Inda. Ale možná se jen blbě koukám. Nebo prostě řešej zas jen problémy, kde nejsou. Záznam jako takový těží zejména ze slavnostní atmosféry, a proto - i když je moderátor úplně mimo - stojí za to předávání vidět. Všechny ty šaty, děkovné řeči, zábavné předtočené předěly... to se mi líbilo. Příští rok rozhodně chci koukat zas a děkuji České televizi, že mi umožnila koukat na přímý přenos z pohodlí mé postele. Příště jen prosím, aby v reklamních blocích byly lépe vybrány ukázky, protože o Jakubu Vágnerovi a jeho rybích výpravách se mi zdálo. ()

ledzepfan

Nikdy jsem si nezvyknul na to, že naškrobené Oscary musí za každou cenu uvádět nějáký nevkusný "komik" Chápu, že se Akademie snaží tu svou naškrobenost vyvážit, ale výsledek je téměř výhradně vždy trapný. Možná by si konečně mohli přestat hrát na pohodáře z lidu, příjmout svou akademickou prkennost a hodit tenhle post na hrb někomu kdo bude s to provést diváky večerem s důstojností a elegancí... Poslouchat několik hodin ukňouraný Rockův hlas a jeho "vtipné"džouky na "bílé" Oscary je vážně pruda. Neříkám, že každý vtip šel naprosto mimo, sem tam se nějaký ten humor i povedl, ale ta tématická monotónost je ubíjející až hloupá.... Samotné výsledky jsou relativně předvidatelné a až na "Nejlepší film" jsem se nedočkal žádného zásadnějšího překvápka. Snad jen ten Morricone, který tentokrát dostal sošku za práci která je o poznání slabší než jeho předchozí práce a ocenění mu v klíně přistálo spíše jen z povinnosti a špatného svědomí akademie... A Leův proslov byl zdaleka nejucelenější a nejsmysluplnější ...Jinak nuda jako vždycky. ()

maddy

Nominácie tento rok skutočne najzaujímavejšie za posledné roky a ocenenia rozdané zaslúžene. Akademici konečne ocenili aj takú „komerciu“ ako Mad Max: Fury Road a pokiaľ si správne pamätám, tak to je po prvý krát v 21. storočí, čo takto boduje „letný blockbuster“. Tých šesť sošiek skutočne zaslúžene, aj keď prevažne vo vedľajších kategóriách. No ani tie hlavné nedopadli nijako zle. DiCaprio už sošku dostať jednoducho musel (imho, aj keď nie práve za jeho najlepší doterajší výkon, viď viac v mojom komentári pri Revenantovi, ale ten tlak už bol jednoducho príliš veľký na to mu Oscara neudeliť), Iñárritu bol jednoznačný od začiatku, keďže tento rok nemal priveľkú konkurenciu a proti Vikander, Larson, Morricone, Son of Saul a ostatným oceneným umelcom a filmom sa tiež nedá veľa namietať. Akurát ten ceremoniál bol opäť raz príliš strojený a tento rok až príliš „black“. Na jednu stranu oceňujem, že Hollywood tiež reči o #OscarsSoWhite neberie vážne a nebojí sa robiť si, neraz aj pekne štipľavo, z celej aféry srandu. Na druhej strane postaviť celý ceremoniál iba na tom? Po prvom vystúpení Chrisa Rocka sa to opozeralo a ďalej už to celé bolo zväčša iba trápne. Každopádne minimálne za tento vtip, ktorý trefne vystihol celú situáciu palec hore! „Everybody went mad [this year] … Jada [Pinkett Smith] got mad. Jada said she’s not coming. Isn’t she on a TV show? Jada boycotting the Oscars is like me boycotting Rihanna’s panties. I wasn’t invited.” ()

Vxxx

Chris Rock tragédie. Hosté předávající ceny vesměs příjemní, ale rádoby vtipní. Ocenění neřeším, za to pořad nemůže. První půlhodina byla jak "úvod do rasismu" a nedali a nedali s tím pokoj celou dobu. 3* ()

Baronne

Výsledky narozdíl od roku 2015 pecka, ale Rock byl fakt čůrácky trapnej, pořád dokola stejný "vtipy", a hlavně rasovej podtext? V týhle době? Přijde mi že ta show jde rok od roku víc a víc do kopru, no aspoň ty sošky super, za Spotlight, Brie a Aliciu jsem moc rád (+ Ennio/8 Hateful a V hlavě, ale tam to bylo dost jasný). ()