Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2016 (viac)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Réžia:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkujú:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (viac)

Sledujte naživo 88. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

forsberg

Čtyřhodinové čekání zda Leo dostane Oscara skončilo happyendem, dámy měly překrásné šaty, Sam Smith zhubnul a porazil Lady Gaga, které bych to přála víc a vůbec by to celé bylo pěkné a důstojné a blýskavé, kdyby se Chris Rock nerozhodl, že bude imrvére plkat o nebohých černých hercích, kterým ošklivý Hollywood odmítá dávat oscarové role a beze zbytku tak naplnil staré známé pořekadlo, že totiž čím víc s s hovnem sereš, tím víc smrdí. ()

Disk

Nakonec se z aféry OscarSoWhite podařilo vytěžit hodně. Chris Rock měl perfektní ostrý úvod, na pódium chodili ceny předávat afroameričtí kolegové, Leo konečně získal Oscara (a měl skvělý proslov o globálním oteplování), Mad Max měl šestioscarovou krasojízdu, Sam Smith rozhodně potěšil a v medailonku o zesnulých tvůrcích byl na jednom z prvních míst zmíněn Miroslav Ondříček. Jo, jsem s přenosem - zjevně jako jeden z mála - velmi spokojený. ()

Foox

Jedna z nejhorších show co pamatuji, Chris Rock by měl mít doživotní zákaz moderování podobných akcí. Neuvěřitelně trapné neustálé připomíná a narážení na nedocenění černošských herců dokázalo z celého večera udělat jednu velkou frašku, která skoro zastínila dvě velká vítězství DiCapria a Morriconeho. 30 % ()

Allien.9

To je strašný, za dva roky bude už 90. ročník, a přitom si svůj první (76.) pamatuju, jako by to bylo včera. Týden dopředu jsme zoufale obvolávali sousedy a známé s otázkou, zda nemají HBO, a pokud ano, tak jestli by nebyli tak hodní a nenahráli mi nezkrácené předávání na VHSku, protože šíleně miluju "Pána prstenů" a Elijaha Wooda a potřebuju to vidět. Ach jo, kde jsou ty časy...:-) Na rozdíl od většiny zde přítomných mě letošní ceremoniál bavil. Od kouzelného pódia, přes velmi zdařilou úvodní montáž až po Chrise Rocka. Ano, jeho výstupy nebyly zrovna vrcholem kultivovanosti, ale to se dalo čekat. Je to komik, dokonce černošský komik, takže jestli si někdo myslel, že bude letošní předávání vypadat jako to jackmanovské v roce 2006, je to jeho problém.;-) Dal to sežrat bojkotujícímu Willu Smithovi, rýpl do Rockyho a jeho ("černých") atletických schopností, zdiskreditoval všechny nominované "bělošské" filmy "černošskou" anketou a vydělal 63 000 $ na skautských sušenkách. Poznámka o ukrajinském dokumentu sedla a "jak by to vypadalo, kdyby v nominovaných filmech hráli černí herci", taky nemělo chybu. Co se nominací týče, po X letech jsem byla zase jednou 100% spokojená a totéž platí i o výsledcích. Trefila jsem 18 ze 24 vítězů, přičemž čtyři z těch šesti chybně zvolených byli z oblasti dokumentů a krátkometrážních filmů, které jsem tipovala čistě podle názvů, neboť to opravdu není moje parketa.;-) "Mad Max" zaslouženě ovládl všechny technické kategorie a stal se, co do počtu sošek, absolutním vítězem roku, první sošku si odnesli Morricone, jehož projev mě opravdu dojal, i DiCaprio (sakra, konec skvělým vtipům XD), který se, přesně jak jsem čekala, stočil k ekologii a tak tak, že ho kvůli délce projevu nepřerušili hudbou, a dočkali jsme se i dvou šoků ("Ex Machina" a "Spotlight"). Ale abych jen nechválila, mrzela mě absence "Dánské dívky" a Steva Carella. Ou, málem bych zapomněla - děkuji překladatelům, letos špičkově odvedená práce! Není nic horšího než překládat Oscary a neznat ani názvy (natož synopse) nominovaných filmů, jak tomu bylo v několika uplynulých letech... ()

2-Xtreme

Will a Jada na hanbu sveta :) Mad Max: All you can catch, Rocky Balboa dostal K.O. aka No Sly, No Hardy :/ Spectre naj hudba?! Iñárritu back to back, A ozaj.. aj Leo to dal :P a dal to jak pan! Spotlight? A ved moze byt :) Tolko tohtorocne tematicke oscary (riesit rasizmus cely vecer je moc) ()

Peytl

Řešit to, kdo a proč měl plešouna dostat a komu se s ním měla maximálně provést kolonoskopie nechám na jiných, od toho je zde (a nejen tady) akademie, která je plná hlav pomazaných, fundovaných a s klasicky překrásnou lebkou. Stejně jako u nás, kde rozhodují například o populární hudbě takové kapacity, jakou je bezesporu například Leona Marešová. Ano, svět se v prdel obrací. A protože my vlastníme Leonu, Rakušáci Končitu Buřtovou, tak bratři zpoza velké louže nás znovu všechny trumfli a po nepovedeném mixu zmíněných monster vyrazili (po druhé) do světa s kreaturou Rockem. Takže protivný a buzerantsky afektovaný projev ovládl půlku přenosu, druhou zabraly tělnaté adolescentní skautky, ovšem správného původu. Pláč černých celebrit, které zase ojebal bílý muž, to už byla opravdu jen trapná švestka na tak již dosti přetrapném dortíku. Příště se bude losovat pořadí, ve kterém se budou vyhlašovat výsledky, feministky si už brousí piče. A děkuji Zářícímu, že před lety tvůrcům sochy rytíře vnuknul myšlenku a nechal je mečem zakrýt jeho vyleštěný peníz. To by byl poprask! Chtělo by to rovněž kvóty a připravit pár tisíc nových kategorií. Radit například cenu největší afro, nejblběji držený kvér,… to mi nepřísluší, byl bych nazván náckem a už jen proto, že se jednalo o 88!!! Oscara se multikulti kaji. Snad i okulti. ()

Vančura

Rozumím kritickým hlasům, ale osobně je nesdílím. Já jsem si tuhle dlouhou noc maximálně užil, popíjel u toho vínko, koukal v telce na moje oblíbené herce pohromadě, a vrcholně se koncentroval, aby mi nic neuniklo. Do diskuzí o (ne)zaslouženosti jednotlivých ocenění jsem se vždy odmítal zapojovat, protože je mi to v podstatě ukradené, Oscary pro mě nikdy nebyly žádným měřítkem filmové kvality, beru to jako velkou show, kde je hodně politiky, intrik, pokrytectví a kdo ví čeho ještě, ale čert to vem - ten večer je prostě svátek pro každého správného filmového fandu, a nic lepšího a většího prostě není, to mi nikdo nevymluví. Chuť se Oscarů zastávat u mě vždy roste při srovnání s ubohostí Českých lvů, kterými jsem odjakživa opovrhoval - jejich provinčnost (nechápu prostě smysl filmových cen v zemi, kde se ročně natočí max. několik desítek filmů), trapní moderátoři a samotný vkus "akademiků" pro mě byly vždy dobrým důvodem, proč se přenosu udílení lvů vždy z dálky vyhnout. Naopak Oscary si už několik let po sobě nenechám nikdy ujít - pokud jsem si u nich letos uvědomil něco nového, je to můj dojem, že o nějaké (ne)zaslouženosti u nich vážně nikdy nemohla být řeč, protože prostě dobrých filmů se každý rok celosvětově natočí tolik, že na každého se Oscar prostě dostat nemůže, takže to beru spíš jako takovou slepou volbu Štěstěny, na koho se ten který rok usměje - třeba letošní Oscar pro Morriconeho je toho nejlepším dokladem. Ten chlapík měl dostat Oscara už dávno, za nádhernou hudbu k filmům jako HODNÝ, ZLÝ A OŠKLIVÝ, TENKRÁT NA ZÁPADĚ nebo MISE. To, že ho dostal až za OSM HROZNÝCH, kde té jeho hudby není ani půlhodina (je to myslím něco kolem 26 minut a v tom filmu jsem ji skoro ani nezaregistroval) a zdaleka mi nepřijde tak zdařilá jako v jeho zmíněných starších filmech, je v podstatě absurdní. Mimochodem dva vrcholné momenty večera pro mě byly 2 spoty - sestřih loňských filmů a sestřih loňských úmrtí. Jeden z komentářů zde tvrdí, že Oscary už do dnešního světa světa nepatří - já s tím nesouhlasím, a naopak si myslím, že dokud zde budou existovat, bude svět - tak jak ho mám rád - v pořádku. ()

kingik

Děsí mě představa, že bych měl někdy v budoucnu vidět nominované art sračky: Dost špindírů, Steve Blowjobs, Sázka na prostatu, Rum, Bukkakeslint aj. Večer ve znamení ukřivděných černochů, ubreptaného Chrise Rocka, Fuky překládajícího jak o život a Michailidise, kterému by se po jeho nehynoucích superlativech na každou nominovanou pičovinu patrně líbilo i zfilmované hovno. Bylo to dlouhé, byl to maraton a důstojná oslava filmu. 60% ()

dr.horrible

Tento filmový rok patril trom ľuďom: Scenáristovi Sorkinovi, herečke Larsonovej a režisérovi Millerovi. Prvý prekvapivo nedostal ani nomináciu, druhá neprekvapivo zobrala najzaslúženejšieho tohtoročného oscara, a tretí vyhral na počty. Chvíľu som takmer myslel, že mu pustia aj jednu z hlavných kategórii. Vlastne mám celkom radosť: 6 sošiek pre Maxa, Morricone, Amy, Big Short aspoň niečo. Moderátor jednorozmerný a vtipný len miestami, v priebehu jediného vstupu prekonaný veľkým Louiem. A z hudobných vložiek si zapamätám iba Gagu. Skvelé filmy, slabšia show ()

DJ Lonely

Chris Rock překvapil spíš nemile, scénář trapnej, černý fórky extrémně blbý a extrémně nahusto... doufám, že příště bude zase hostovat Oskary Ellen DeGeneres. Ta mi sedla jak prdel na hrnec. ()

Frajer42

Viděno na ČT2. Pánům z ČT2 tímto samozřejmě děkuji za zcela luxusní obraz a do příště bych si to prosil bez toho pokusu o simultánní překlad. Naivně jsem očekával výrazně profesionálnější práci. Pan překladatel zvládl snad pouze hravě vyjmenovat, komu všemu dotyčný děkuje. Jinak to bylo tedy hodně lámané. Zajímavostí z jejich úst pár padlo, takže bych zdejší komentátory touto cestou poprosil, aby se zkusili do příště oprostit od hraní si se svojí výbavičkou a věnovali více pozornosti televizce. Nicméně, musím na druhou stranu odsouhlasit, že do přípravy mohli a měli vložit výrazně větší úsilí. To bychom jednu věc měli. Co bych všechno pohanil na samotném večeru..? Negerského rasismu bylo zbytečně moc a 14 chcacích přestávek by nevyužil ani těžký prostatik. Jinak tomu ten pravý hollywoodský šmrnc nechyběl. Výjimečně se vydařil i nějaký ten vtípek. Většinou se však střílelo slepejma. Nejvtipnější byl pochopitelně ten nejčernější účastník večera - Ali G. Svoji spokojenost s výsledky bych do hodnocení nerad motal, ale neodpustím si srazit hvězdičku za obrovské rozhořčení nad vítězem v kategorii nejdůležitější. Spotlight si cenu opravdu nezasloužil. Na tom filmu byl kvalitní pouze scénář a s tím spojené poselství. Jako celek stál za hromádku hoven. Jiné vítěze jsem hádal ještě ve dvou dalších kategoriích. Konkrétně ve speciálních efektech a vedlejší herecké roli. Ex Machina jsem zatím neviděl, ale má-li něco dle pánů akademiků lepší efekty než Maxík, tak jsem na to něco opravdu velmi zvědavý. S vítězem vedlejší herecké role jsem spokojen, jen jsem očekával spíše úspěch Toma Hardyho. Role Mark Rylence byla napsaná tak, abychom tu postavu měli všichni rádi, napsáno slovy mojí kamarádky. Když jsem však viděl, s jakou pokorou přebíral sošku, tak si zpětně myslím, že svoji postavu nemusel ani tolik hrát. Stačilo být přirozený. Ve zbytku kategorií, kde jsem si troufl hádat, jsem se shodl s pány akademiky. V některých kategoriích jsem si samozřejmě hádat netroufl, protože pokud jste například neviděli ani jeden snímek, ve kterém hrála některá z nominovaných hereček v hlavní roli, tak kromě toho, že byste se měli zastydět minimálně stejně jako já, tak i jakýkoli pokus o hádání zde zcela postrádá smysl. Nejvíce mě potěšilo roky očekávané docenění Leonarda DiCapria. Moc se mi však už nezamlouval jeho proslov. Působilo to, jako by si všiml globálního oteplování teprve až tehdy, kdy se v rámci natáčení muselo jezdit okrádat jich Argentiny. ()

MikeCool

TV-pořad. Letošní Oscaři (2016) se nesli v ryze černém duchu! S průběhem večera jsem byl jakž takž spokojený. Letoší ročník byl ve znamení kvalitních filmů a tipovaní výherců bylo letos velice těžké. Myslím si, že po právu dominoval Šílený Max v technických kategoriích a skvostný Revenant s mrazivým dramatem Spotlight v těch nejpreferovanějších kategoriích. ___ Každopádně, každý musí uznat, že letos nešlo vůbec o to, kdo vyhraje zlatého oscarového plešounka za Nejlepší film, nýbrž o to, jestli to napopáté DiCapriovi vyjde! :-D V momentě, kdy ho konečně konečně obšťastnili Oscarem, musel snad celý svět nadšeně jásat. Leovi to snad přáli aj džihádisti! :-D ___ Samotnou show hodnotím průměrně. Chris Rock (i ostatní) mě svými protibělošskými narážkami značně iritoval. Celý průběh se tak táhl v tomto satirickém duchu, což už mým uším a očím moc nelahodilo. ___ Jednu velkou výtku mám k režii této americké noblesní show. Vadila mi absence dvou nominovaných písniček (Simple Song #3, Manta Ray), které se mi osobně líbily ze všech nejvíce. Holt operní zpěv by zřejmě narušil tu jejich americkou patolízalskou náturu. | 60% (3*) | ()

swamp

Sice to i s těmi 50 reklamami docela uteklo, přesto mě Chris Rock svým fňukáním nad nedoceňováním negrů v hollywoodské kinematografii dosti sral. Řekl bych - vtípky vhodné jen pro černé publikum. Jinak Leo konečně zaskóroval... a o to tady šlo, ne? :D ()

Yoshitsune

Konečně, konečně můžu prohlásit, že ty Oscary stály za to a že to nebyla snůška trapnosti, patosu, ponížení a naprosté arogance, kde si prostě příjde nějakej nalegovanej pičusák a rozdává rady do života. Leo konečně získal Oscara, (bylo na čase) Mad Max vyžral hodně Oscarů tady to taky přeju, Ex Machina za vizuální efekty taky zaslouženě, (Star Wars se může jít napíchnout na kůl) trochu škoda že Hardy nic nedostal, měl hodně želízek v ohni, tak snad příště . Sicario nejvíc vychvalovaný film (prej totální pecka) taky nic nedostal a to je dobře, protože je to přeceňovaná sračka a na Chrisi Rockovi je vidět že má aspoň koule a nebojí se to na plnou hubu říct, i když je fakt, že že až na Samuel L. Jackson, to žádný černý herec v minulém roce nijak výrazně nerozjel, ale přesto palec nahoru a u Ennio Morricone tomu ten Oscar taky přeji, zaslouží si ho. Takže suma sumárum, spokojenost. ()

Tomco

Why not Hardy?!?! ... Chris Rock uškriekaný a otravný, ako sopel v nose. Teším sa z Lea a hlavne z Ennia, páni si zaslúžili už dávno.. Kalisová nech si čím skôr pozrie Mad Maxa - nepripravená amatérka. V kocke, zbytočne hore do 6:15 ráno a rozbitý pondelok :) ()

eLeR

Pár vtipov odvážnych, drvivá väčšina trápnych, moderátorov hlas mi trhal uši. Hudobné čísla vydarené, predovšetkým to Grohlove. S rozdelením cien som tiež spokojná, aj keď môj tip na film bol iný a cenu za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe by som udelila všetkým nominantom ... ale to je už môj problém. Takže máme to za sebou, život ide ďalej. ()

korbitch22

Ubohá fraška, jak nominace, tak předávání, ale to je vlastně takhle už několik let, tudíž žádné překvapení.Nejdřív se musím nahlas vysmát protestům, že Oscaři jsou bez černoškých nominací...to by nebyla přeci amerika, aby v historickém filmu o Čingischánovi nehrálo aspoň pět negrů.Jako by nestačilo, že v každém druhém filmu kde černoši nemají co dělat, až už tématem, prostředím nebo vzhledem k historii jich hraje padesát a jako bonus malý, roztomilý asiat, asi prostě nehrajete tak dobře, tak se nemůžete divit.Teď k nominacím a soškám samotným....zvracel bych ještě několik týdnů.Takový ubohý a tupý béčko, jako je Šílený Max je nominován na nejlepší film roku....jak proboha můžete neskutečně patetické, hloupé a nudné dvd béčko považovat za jakýkoliv art?Pochopím nominace co se týče technických kategorií a dejme tomu, že možná za tu kameru by si zasloužil ocenění, ale ten zbytek?To už se dědci v Akademii vážně sjížděj natolik, že jim mozek naprosto vynechává?Kde je sakra Deppův Black Mass?Kde je do prdele když ne Oscar, tak minimálně nominace pro Johnyho Deppa?DiCaprio si možná odbyl svojí povinnost v nablblém Revenantu, ale za tohle už se vážně dnes udělují ceny?Revenant je typický akademický kýč, který si tou prací kolem možná ocenění zaslouží, ale každý herec z áčkové ligy by to zahrál stejně....ať už by se tam promenádoval třeba Daniel Day-Lewis nebo Robert Downey Jr, všichni by si tu nominaci rutinně odchodily a co vlastně DiCaprio předvedl?Hezky zahrál napadení medvídkem....hůůůůstýýýý.Zbytek ocenění mi byl docela volnej, hlavně v herečkách, tam se letos vůbec nic nedělo a že Stallone nedostal cenu už jen kvůli celoživotnímu odkazu v podobě Rockyho je smutné.Proto jediným pozitivem letošních cen zůstává pouze cena za film, kterou po právu na úkor všech těch nezajímavých, hloupých nebo naprosto nepochopitelných nominací získal jednoznačně nejlepší film uplynulého roku a to strhující a výtečně odehraný Spotlight, aspoň že v tom jediném případě si akademici vyndali hlavy z prdele.Bohužel tyhle ocenění už jsou jen stínem toho, co představovali dříve.K malinám se ani vyjadřovat nebudu, nominace jen proto, že v tom hraje Sandler, nebo že se průměrné drama Padesát odstínů šedi bere moc vážně je ubohé a k smíchu.V loni vzniklo tolik filmové žumpy, že se v nich Padesát odstínu šedi dá brát jako jasný favorit na Oscara.Tahle doba je úplně v prdeli, v lidech, hudbě, chování, politice, puberťácích a bohužel i v tom posledním, co jsem celý život miloval...ve filmech.Tragédie. ()

classic

Mám reálny pocit po ťažko strávenej noci, že 88. ročník - OSCAROV, bol z môjho pohľadu - úplne najhorší, a to udeľovanie americkej Akadémie filmových umení a vied, sledujem pravidelne, od roku 2004, to bol vtedy 76. ročník. Moderátor večera, Chris Rock, ( mimochodom moderoval, a to po druhýkrát, keď uvádzal - 77. ročník. ) , sa nekonečne navážal do černochov, pričom bol neuveriteľné trápny, trápnejší, ako GAY - HARRIS, z minuloročného udeľovania, t.j - moderátor. Skrátka, celý večer, si naprogramoval, len na túto tému, a mal z toho - pasiu, ako vyšitú ! Povedz debilovi, že je debil, a neuverí ti ! DiCaprio sa konečne dočkal, inak by sa zrejme - OBESIL, v posledných mesiacoch, bolo okolo The Revenanta - veľmi veľa diskusii, až to bolo takmer nestráviteľné, bolo toho už veľa, i na mňa - samotného, tak sa dočkal, taktiež sa tešil i taliansky - MAESTRO MORRICONE, ktorý už lepšiu hudbu zložil, ako u magora z videopožičovne, ale asi, prišla naň - konečne rada, rada ale neprišla na Slyea, ktorému Oscara za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe, vyfúkol - nevýrazný - Mark Rylance, jeho koordinátor Spielberg, má očividne - veľký VPLYV ! Mad Max, bol celkovo - najúspešnejší film večera so 6. soškami na svojom konte, keď bral ceny ako na podnose. The Revenant, nakoniec uspel len v 3. kategóriach, ale môžu si všetci tlieskať, lebo okrem božského Lea, uspeli i režisér, Iňárritu, a to - dvakrát po sebe, čo sa podarilo iba dvom BORCOM - pred ním, t.j - JOHN FORD a JOSEPH L. MANKIEWICZ, Alejandro patrí, aktuálne medzi špičku režisérov, maximálny STROP ! CHIVO LUBEZKI, sa postaral o guinnessový zápis, lebo za kameru, už obdržal svojho 3. oscara v RADE, to sa ešte z kameramanov, nikomu nepodarilo a už ani nepodarí ! Ďakovné reči boli rýchle, trvali po 1. minútu, Iňárritu a DiCaprio, sa nezaújimali, aký čas - majú ! PREKVAPENIE VEČERA !!!!!! FILM - SPOTLIGHT !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naposledy sa stalo, že najlepší film s celkovo dvomi oscarmi, bol naposledy ocenený, na 25. ročníku, tak to je teda, PORIADNA DOBA !!!! Fakt som nepočítal s tým, že najlepší film večera, sa bude pýšiť len s 2. oscarmi, to je trápne ! Ďalšie prekvapča ! Vizuálne efekty : Ex - Machina a spevák Sam Smith, sa priznal, že je GAY a predtým vzápätí, vyhral - šokujúco za Spectre - najlepší song, samý LOBIZMUS ! Jedine, čo uznávam, je mexický borec - Iňárritu, ktorý sa prekonal, takí režiséri : Spielberg a Scott, sa len uškŕňali, a ak by som ešte HODNOTIL - Moderátorov na TV. DOMA, tak to by bol hotový ODPAD ! Debilní, ako vlani, keď je niekto - spolumoderátor, mal by vedieť, o čom je reč, však, p. Miriam Šmahel Kalisová... Trepe piate cez deviate ! Rock otrasný, otrasní moderátori na TV. DOMA ! PS : POLITIKA V OSCAROCH ? Už sú spolitizované, čo tam robil Joe Biden ? Postavené na hlavu ! Riešili sa černosi, gayovia, len nie filmy ! ()

Arsenal83

Zbytočne veľa narážok na neúčasť niektorých černosských hercov znížilo kvalitu odovzdávania. A pritom vôbec nejde o žiaden problém. Prečo by mali byť černosi nevyhnutne nominovaní na ceny? Kvôli farbe pleti? Nejde snáď o herecký výkon? A koľko naozaj kvalitných čiernych hercov v skutočnosti poznáte? Prsty na rukách nám pri tomto výpočte budú až až. A ešte som takisto nevidel belochov bojkotovať NBA, lebo je tam málo bielych hráčov. Okrem tohto zaujal len DiCaprio, ktorého večer to bol. Jeho reč bola znamenitá, jedna z mála, ktorá sa venovala dôležitým témam, nie len trápna ďakovačka a falošné slzy šťastia. Naopak opačným pólom bol spevák Smith, ktorý tam stál „ako hrdý gay“. Tá teplá tlačenka sa mi už fakt hnusí. A cena za najlepší film mala patriť Revenantovi. ()