Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2017 (viac)
Publicistický
USA, 2017, 209 min (Alternatívna 90 min)

Réžia:

Glenn Weiss

Účinkujú:

Jimmy Kimmel (moderátor), Javier Bardem, Leonardo DiCaprio, Jamie Dornan, Gael García Bernal, Dakota Johnson, Brie Larson, Kate McKinnon, Mark Rylance (viac)

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov upiera na udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú pravidelne od roku 1929 - v roku 2017 budú teda vyhlásené výsledky už 89. ročníka. Najviac nominácií za rok 2016 získal romantický muzikál La La Land. Snímka mladého režiséra Damiena Chazela sa o cenu Oscar stretne až v 14 kategóriách. Počtom nominácií La La Land dorovnal historický rekord veľkofilmu Titanic z roku 1997 a snímku Všetko o Eve z roku 1950. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku. Galavečerom bude divákov sprevádzať americký moderátor a komik Jimmy Kimmel. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa z obrazoviek Doma budú prihovárať moderátor Roman Juraško a komentátor Boris Pršo, ktorí v štúdiu privítajú aj naozaj exkluzívnych hostí! (TV Doma)

kaylin

Nejsem z celého pořadu vyloženě nadšený. Kromě toho, že jsem měl jiné favority, na čemž až tak moc nezáleží, tak jsem měl jednoduše pocit, že se jede až moc na jistotu a večer ničím nepřekvapil. Kimmel byl vtipný, i když jeho konfrontace s Mattem Damonem už jsou docela ohrané. Ale pořád nadprůměrné. ()

claudel

Myslím, že tohle už asi nikdy nezažijeme. Z praktických důvodů by Oscara za nejlepší film měli předávat lidé, kteří ještě nepotřebují na čtení brýle :-) Z devíti nominovaných na nejlepší film si to zasloužily jen tři, takže mně je srdečně jedno, jestli to Beatty přečetl dobře nebo špatně. Aspoň, že vyhrál Affleck. ()

hous.enka

Ta snaha o všeobecnou korektnost je zkrátka otravná. Myslím, že je na čase, aby se výroční ceny akademie konečně zvedly z popela a staly se něčím, čím kdysi dávno byly. Bohužel, letošní ročník touhle reinkarnací neprošel, ba naopak: poslal to celé ještě hlouběji vyhlášením nejlepšího snímku, který nakonec nejlepším nebyl... ()

Jamal

Jak to energeticky začalo naspeedovanou písničkou, tak to energeticky skončilo slušným faux pas. Je vidět, že v dnešní době je vše možné. Žádné velké překvapení nebylo, takže o to větší "nuda". Moderátor Jimmy Kimmel se mě osobně celkem líbil, ale trošku to už s tím Mattem Damonem přeháněl :). Dále oproti minulému roku se mě mnohdy zdálo, že běloši jsou v oslabení a vůči minulému roku mi to přišlo až moc okaté. Rozloučení s osobnostmi co odešli na druhý břeh v doprovodu zpěvu bylo fajn, ale trošku to bralo ten emoční efekt ( aspoň u mě ). Hodně mě pobavilo, když herci sami o sobě četli pomluvy :)) Sláva vítězům a čest poraženým. ()

Necrotongue odpad!

Letos to byl definitivně můj poslední přenos z předávání cen americké Akademie. Loni jsem viděl neuvěřitelnou frašku, když vypukla téměř vzpoura černošských herců, protože podle svého názoru nebyli spravedlivě ohodnoceni, takže to nakonec vypadalo, že nezáleží na podaném výkonu, ale na barvě pleti. Dělal jsem si z toho legraci a říkal jsem lidem, že by to mohly opět vyřešit tolik oblíbené kvóty, ovšem letos mě humor přešel. Veřejné mínění opět zvítězilo nad lží a nenávistí a taky nad zdravým rozumem a Will Smith si může dát v klidu kávičku s pocitem, že misi splnil. Loňský rasistický Oskar se letos hbitě přetransformoval do Oskara černého, jen je škoda, že akademici nestihli sošku patřičně barevně upravit. V přenosu si nechali uniknout obrovskou šanci hispánští herci, kteří se dostatečně nezviditelnili se svým protestem, takže příští rok asi s latino Oskarem počítat nemůžeme. Myslím, že mi další oskarové šarády dokáže plnohodnotně nahradit kterýkoliv pořad TV Barrandov. ()

• Dvě minuty a 23 vteřin byl La La Land (2016) vítězem Oscara za nejlepší film. Děkovný proslov producentů ale museli přerušit, omluvit se, a vyhlásit skutečného vítěze; Moonlight (2016). Chybu provedl účetní PricewaterhouseCoopers. (Delock)