Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2016 (viac)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Réžia:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkujú:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (viac)

Sledujte naživo 88. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

Matli

Určitě horší jako vloni, pár vtípků bylo, ale žádný zázrak. Hvězdičku navíc dávám za překlad a vtipné komentáře kluků z CT :-) ()

canucks333

Nespal som takpovediac celú noc. Od 1:00 som pozoroval americky preafektovaný Red Carpet, ktorý bol len suchým divadielkom pre bulvár a nezachraňovali to ani pokusy moderátorov o nejaké krátke interview, ktoré boli tak stručné a prázdne, že sme sa ani nič nedozvedeli (Jedine Leo Di Caprio sa zdržal a v rozhovore dal niečo ako ďakovnú reč - bez toho aby bolo jasné či vyhrá). Okej ale prežil som. Keď to po politických kecoch Marka Ruffala o 2:30 stredoeurópskeho času konečne začalo nestačil som sa diviť ako trápny a samoúčelný bol úvodný monológ hostiteľa Chris Rocka (trápnosť sa s ním ťahala celý večer ako celý program vďaka asi 50-tim reklamným brejkom, ktoré Amíkom zarobili slušné zisky), ktorý sa rozhodol špárať sa v téme rasizmu a jediné čo docielil bolo, ž bol rasistický sám. Skoro v každom poďakovaní, každom vyhlasovaní, pomaly v každom nástupe sa medzi riadkami niesla politická propaganda, každý si hovori svoj názor na fungovanie sveta a na americké prezidentské voľby... Či už republikánske alebo liberálne postoje, všetko to bola len fraška, pozlátená preafektovaná komerčno-popkultúrna trápnosť, ktorá bola korunovaná extrémne zlými prekladateľmi na stanici ČT2, ktorých neprofesionalita ma neskutočne iritovala. Čo sa týka samotných ocenení som spokojný so 6 Oscarmi pre Mad Maxa (zaslúžil si sošku aj za Vizuálne Efekty určite), s Oscarmi za ženské herecké výkony (najmä výhra Alicie Vikander, ktorá ako jedna z mála mala ďakovnú reč bez politicko-sociálnych názorov) a za ocenenie hudby Enrica Morriconeho, ktorého reč a objatie s Johnom Williamsom bolo ozdbou večera. Páčila sa mi aj prezentácia zosnulých filmových osobností, ktoré nás opustili v roku 2015, to bola príjemne emotívna časť. S cenou za najlepší snímok pre film Spotlight nemôžem nesúhlasiť, ale priznám sa čakal som skôr Revenanta alebo Mad Maxa (ne-nominácia Dánskeho Dievčaťa v tejto kategórii považujem za urážku britského filmu). Výhra Alejandra Gonzálesa Iňarritu za réžiu (Revenant) už druhý rok po sebe ma z dôvodu antipatie k tomu človeku ani trochu nepotešila, osobne som dúfal v Georga Millera (a čo nominácia Toma Hoopera?)... A napokon.. s výhrou Leonarda Di Capria spokojný tak isto nie som, pretože v tomto ročníku boli výkony Michaela Fassbendera (Steve Jobs) a najmä Eddieho Redmayna (Dánske Dievča) emočne hutnejšie a podstatne precítenejšie. Leovi to proste dali kvôli bulváru, v minulosti mal lepšie úlohy, nemali v roku 2013 uprednostniť Matthewa McConaugheya a Jareda Leta a Oscar mal právom patriť jemu. Takto bol ukrátený Eddieho pozoruhodný výkon, ktorý bol nielenže precítený, ale každopádne si vyžadoval aj dávku odvahy... Záverom dodám, že tohtoročné Oscary boli jedno veľké skalmanie... O 6:15 som konečne išiel spať a po štyroch hodinách spánku som začal písať túto rádoby ,,recenziu"... Úprimne verím, že v budúcnosti sa na Oscaroch budú riešiť filmy a nie politika...Svetový mier! (ako by povedali hollywoodske celebrity) ()

vachi

Jedna hvězda za Leonarda, druhá za Ennia. Jinak nuda, šeď, neustálé omílání rasismu a politiky nemohlo snad bavit nikoho... ()

figliar

Totálny úpadok udeľovania cien Akadémie. Moderátor bol strašne trápny a celý večer pôsobil amatérsky, ako keby mu pred hodinou povedali. že bude moderovať Oscarový večer. Debilita hercov ma až zarážala, bojkot zo strany čiernych ohľadom "bielych nominácií" bol čin hodný vyhnanstva z Hollywoodu. Ceny boli podľa môjho názoru udelené nesprávne, ale tak chápem že koľko ľudí, toľko chutí. Nuž, nezostáva mi nič iné než sa pripraviť na bojkot NBA s odkazom pre Ameriku - "čierny basketbal". ()

SiMMaS

Tak tohle bylo jako kamenem do hlavy (ano, narážím na moderátora). Až na pár vtípků jen taková černobílá tahanice. Achjo:( ()

Kaucuk

Pominul bych stále stejné reklamní bloky co 15 minut, ale ta černošská agitka mi teda pila krev... Chrise Rocka nemám rád a po tomhle ukňučeném výstupu ani mít nebudu. Co se týče oceněných tak vcelku spokojenost...přál jsem alespoň jednoho Oscara Marťanovi, ale což. Hlavně za toho Morriconeho byl rád snad úplně každý. ()

Hpatrik

Letošní oscary jako ceremoniál bohužel ne moc povedené, humor který se nesl v duchu kontroverzního nenominování herců černé pleti byl nevkusný a trapný, dále pak znovu mnou nenáviděné usekávání děkovných řečí hlasitým hudebním podkresem, zvlášt v případě Iňárrita je neodpustitelné! Se samotnými cenami velká spokojenost,nečekaně záválel Mad Max, Morricone emotivní, no a konečně a zaslouženě Leonardo, který to korunoval skvělou řečí, nad jejímž smyslem bychom se měli všichni zamyslet. ()

HermyJane

Dvěma hvězdičkami hodnotím otřesný výkon moderátora letošních Oscarů, Chrise Rocka. K předávání cen Akademie jsem přistupovala nezaujatě, jelikož jsem znala Rocka pouze co by velmi slabého herce v ještě slabších komediích. Nedostalo se mu však ani moderátorského talentu. Jeho neustálé omílání jednoho tématu, a to bojkot letošního ceremoniálu některými z řad afroamerických herců a hereček, bylo často velmi nevhodné až rasistické. Snad se Akademie probere a příště bude volit rozumněji. Také se mi nelíbí přetrvávající trapné usekávání děkovných proslovů u těch kategoriích, kde jsou oceněni tři a více umělců a jež nemají dostatečný prostor na pódiu. Ale povšimněte si, že Lea si nikdo přerušit nedovolil (jinak nic proti Leovi, mám ho ráda a jeho děkovačka byla asi nejlepší). Sošky byly letos rozděleny zcela zaslouženě (tedy až na přechváleného Mad Maxe). Nicméně zde se nehodnotí výsledky, ale provedená show, jež byla letos nejhorší, co jsem dosud viděla. Díky a dobrou noc. ()

Ozzy2

Tohle se přece nedá hodnotit.Celá show je určena specifické části obyvatelstva, tzn. kumštýřům a ještě navíc z USA. Čech to nemůže vůbec chápat, nerozumí absolutně narážkám a nejde tu o žádné umění,ale o vyhlašování cen. Takže kdo to hodnotí hvězdami a plácá tu píčoviny je fakt sám mimo. Protože je úplně fuk, kdo jakou cenu dostane, nebo nedostane, alespoň tedy mě.Mě zajímá, jestli se mi nějaký film líbí, nebo ne a kolik má kdo Oscarů je mi úplně putna. ()

guri

Ak by nebola "afera" s cernosskymi hercami, neexistoval by ziadny scenar - vedel by som si tam predstavit zopar narazok (napr. doplnenie cernochov do filmov ako Joy, Danish girl, Revenant), ale nie ze len o tom bude cely ceremonial. Je to skoda, lebo trebars zmenene poradie kategorii (v poradi, ako sa vyraba film) bolo osviezujuce, spomienky s vystupenim Davea Grohla boli velmi decentne (v dobrom). ()

Mouchal

Ceny většinou dostali ti správní (ikdyž Ex Machina a šestka pro Maxe překvapila), takže zde výhrady tolik nemám, ale co se týče samotného ceremoniálu, tak to byla dost velká bída. Chris Rock mi nikdy nevadil, ale skoro 4 hodiny opakovat to, že jsou Oscary moc bílé a že by měla byt samostatná černá kategorie? Jako vážně? Z černošský angličtiny jsem toho tolik neměl a jsem za to spíše rád, protože tohle prostě bylo špatně. Chris zněl jako by si nosní dutinu vydláždil kokainem a nevěděl, co se kolem vůbec děje, reklamy naskočili po každých 7 minutách ceremoniálu a proslovy oceněných byly (až na Lea a Brie) zbytečně dlouhé a nudné (děkuji rodičům, děkuji manželce, děkuji všem, děkuji suplující učitelce přírodních věd z šesté třídy... máte asi už představu) , kterým nebylo blby se tam vykecávat, ikdyž už zazněla znělka, ať toho nechají a vypadnou. Dost znát bylo i to, že přítomnému osazenstvu jsou kecy Chrise totálně u zádele. smějí se jen ze slušnosti, protože jsou v přímém přenosu a čekají jen a jen na to vyhlášení. Potěšila malá scénka se Star Wars tématikou, vzdání holdu hercům, kteří nás opustili a hlavně to, že Leo konečně získal toho plešouna a tím tak zničil přibližné 30% vtípků celého internetu. Příště radši jen rozdávejte a nemelte. 40% ()

neo93

88. vyhlášení Oscarů z Dolby Theatre v Hollywoodu, které jsem poprvé mohl zhlédnout živě na ČT 2. A musím přiznat, že jsem byl celkem spokojen. Zpočátku jsem byl dost otrávený z tolika reklam, ale poté jsem si už zvykl a dalo se to přežít. Moderátor Chris Rock mi příliš nevadil, to že bude takto vtipkovat na téma černošských herců, kteří nebyli nominováni, bylo více než zřejmé a povedlo se mu docela obstojně. Z nominovaných, respektive oceněných mě určitě překvapil Spotlight jako nejlepší film, Mark Rylance jako nejlepší vedlejší herec nebo také Ennio Morricone, který získal svého prvního Oscara, tak jako samozřejmě Leonardo DiCaprio. Ten kdyby toho vytouženého Oscara neobdržel, bylo by asi něco špatně, jak správně podotkli komentátoři T. Baldýnský a S. Michailidis. Ohledně této dvojce, rozhodně není lehké překládat takový to prestižní přímý přenos, což zvládli velmi dobře, ale na druhou stranu mohli ještě přidat něco navíc. Ve výsledku to brzké ranní vstávání na tento pořad stál za to. ()

Petula009

Ukázalo se, že jsem nejspíš podlehla Leo horečce. Původně jsem se prostě chtěla dívat pro to, že to byl můj první přenos a chtěla jsem si ho užít. Samotný program byl vtipný, nikomu bych nic nevytkla. Až na to, že neměl šťávu. Vůbec. Oskaři s léty zkrátili předávací ceremonii na minimum a naopak zvýšili reklamy na maximum, což bylo o půl páté ráno opravdu vyčerpávající. Souhlasím s Malarkey o tom, že trojice komentátorů mohla využít čas během reklam i jinak, na druhou stranu si myslím, že ČT spíše testovala, kolik lidí si opravdu v půl třetí ráno sedne k televizi a bude na ní čumákovat až do šesti do rána jen pro to aby viděli DiCapria konečně nad ránem vyhrát. K celé té kauze ohledně rasistických Oskarů...eh. Myslím, že už toho bylo tolik napsáno a vydáno, že není třeba se k tomu nějak dále vyjadřovat. Každopádně si myslím, že tohle všechno není u Akademie ale začíná to už o castingu, produkce apod. ()

Dzvandzi

Moje první předávání oscarů,které jsem mohl díky české televizi sledovat živě s kamarádem v ranních hodinách na horách ve vyhřáté chatě.Pořad,jako takový se mi líbil,scénky z filmů byli upoutávající,bylo to přehledné.To co mě na druhou stranu mrzelo,byli velmi časté a dlouhé pauzy a komentátor,který občas s jeho rasovými komentáři vysíral a kazil dobrou,napjatou atmosféru.Ale i tak se sledování pořadu vyplatilo,třeba už jen proto,že jsem viděl mého oblíbeného Capria,který příjmá svojí první sošku v životě+jeho dokonalý proslov,který by měl všem otevřít oči.Mám v plánu předávání sledovat i v dalších ročnících,tak snad se to stane mojí novou tradicí. ()

TaNya_

Panebože, o čem to xakru ten blbej černoch furt mlel? A jelikož sem na internetu nebyla schopná najít přímý přenos v originále, tak sem musela poslouchat tu dvojici českých tupců s jejich pomalým a nesouvislým překladem. Moderování úplně nudný, děkovačky sou pokaždé stejný, ale vlastně jediný co se mi tak v tom programu asi líbilo, byla písnička ze Spectre. Letos sem se dívala, protože mi opravdu záleželo kdo vyhraje a myslím že můžu být celkem spokojená. Jo a LEO HO FAKT ZÍSKAL :D!!! ()

Maskott

Úprimne povedané, z toľkých talentov koľko sa každoročne stretávajú príležitosti udeľovania cien akadémie by sa mala spraviť milá seriózna show so silnou dávkou dôvtipu čo sa tento rok vôbec nepodarilo. Chris ako začal svojím úvodným monológom o utlačovaný černochov bolo ešte fajn keby sa to nevlieklo počas celého programu ale len sem tam spomenulo. No malo to aj svetlé chvíľky ako milý minioni pri ohlasovaní najlepšieho animáku alebo vstup Star Wars droidov. A samozrejme pohľady na krásne ženy v róbach. V neposlednom rade silné vystúpenie Lady Gagy aj keď jej toho oscara nedopriali :) ()

ForGump

Chris Rock absolutně nezvládl roli moderátora největších ocenění na světě. Nabízející se téma o nenominaci cernoškých herců rozvinul až příliš. Kdyby zůstal u toho rýpaní jen v úvodním monologu, tak by se dalo přimhouřit oko. Jenže pak to přerostlo v bohapustý festival rasistických narážek, které se táhly po celý večer. Prokristapána. Moje tři hvězdy jsou jednak k oceněným, potom k vtipnému vyhlášení výsledků animovaných filmů, k vystoupení Lady Gaga a ke komentátorům a hlavně neúnavnému překladu Františka Fuky. Každopádně bych se velmi přimlouval k návratu Ellen nebo Billyho, protože už od loňského roku, kdy uváděl Harris jdou Oscaři dolů. ()

wee_n

Chris Rock mě nebavil, komentátoři na ČT byli na pěst. Jak už tu bylo zmíněno, neustálé narážky na absenci černošských herců, to není to pravé. Na začátek dobré, ale mluvit o tom furt dokola je otravné. O komentátorech ani nemluvím, nedokončené věty, nesmyslný překlad, sdělování soukromých pocitů, absolutní nepřipravenost, kdyby to šlo alespoň vypnout, takhle nebyl slyšet ani originál v pozadí. Co se ocenění týče, jsem spokojená. ()