Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2016 (viac)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Réžia:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkujú:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (viac)

Sledujte naživo 88. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

joelly01

Entertainment jak stehno. Rock se svym cernosskym komplexem trapny jako nikdy (a to zu je co rict!). Jesteze Leo aspon dostal toho Oscara, nezapomnel nam rict ze nemame nechavat henty uhlikove stopy a pak nasedl do soukromeho tryskac, asi aby si odpocinul na megajachte nejakeho oligarchy. Ale dojem to zanechalo! :D :D :D Spis jak Oscary to vypadalo jako nejaka agitka pokryteckych sasku. Asponze Ennio! Nemecka oscarova pre-show byla dobra, u toho jsme se pobavili. Jinak docela blacko. (=jako blato, bahno) ()

RAFT

Chris Rock tak, to byl teda nejhorší moderátor oscarů.At už raději nemoderuje žádného.A jsem velice rád že, se konečně dočkal i herec Leonardo Dicaprio .To bylo to jediné co mě na oscarech zajímalo,až ke konci ,jinak bída. ()

Lumpus

Bez nápadu, trapný Chris Rock, stále se točící kolem toho, že nebyl nominován jediný černoch (přišlo mi snad víc rasistické to stálé opakování toho že se tak stalo, než to že se to stalo), klasicky neuvěřitelně dlouhé - 3 a půl hodiny, po každé čtvrt hodině reklamní pauza, ke konci snad každých 10 minut. Ale tak hlavně že Leo získal oskara :) PS: Simultánní překlad mi vadil maximálně první půlhodinu pak sem to přestal vnímat nepřišel mi nijak neprofesionální (přece jen tam byl F.Fuka), ale ty reklamní přestávky měla ČT využít tak, že když už tam má filmové kritiky na překlad, tak ti měli v těchto přestávkách komentovat oceněné filmy, či přenos jako takový, myslím že by to byla ve výsledku dobrá přidaná hodnota. ()

AgnesDee

Trochu mě zklamal moderátor Chris Rock, protože jeho řeči mi nepřišly ani trochu vtipné. Američanům to možná vtipné přišlo, ale opakovaný vtip přestává býti vtipem. Jinak mi některé pasáže přišly velmi chaotické, jako uprostřed ceremonie přijde několik proslovů, u kterých ani pořádně nevím, co měly znamenat. Ale celkem jsem byla mile spokojena s některými výhrami, s některými zase hluboce zklamána (hlavně s filmem Mad Max, který se mi ani trochu nelíbil) a hluboce grataluji Leonardovi DiCapriovi za jeho prvního Oscara, i když někteří dělali kolem něj šílený povyk. Existuje spousta lidí, kteří mají za sebou spoustu nominací, ale nikdy žádnou nepromění. Jen u něj si toho lidi z nějakýho neznámýho důvodu všímají. ()

DoubleJo

Chris Rock bol už druhýkrát tá najhoršia voľba, ani raz som sa nezasmial a jeho hlas je čistý ear-rape. Potešila Alicia a Brie Larson je tiež veľká sympaťáčka. ()

Polikok12

Horší komentátory/dabéry jsem už dlouho neslyšel. Kdyby ČT nechala původní znění, maximálně s nějakými postřehy komentátorů, byl bych dal 4 hvězdy, ale tento zážitek si nechci zopakovat. To si radši příště počkám do rána na výsledky. ()

VlastaFlaksa

Letos to byla ještě o něco větší nuda, než obvykle, Leo se konečně dočkal Oscara, pronesl populistickou řeč o životním prostředí, načež odletěl svým soukromým tryskáčem. Fakt vtipný...... ()

Dixieboy

Celkový humbuk kolem rasistické kontrovezre byl zcela zbytečně nafouknut, zatažen do ceremoniálu a ve výsledku ho celý kompletně zničil. Chrise Rocka zvládám pouze jako animovanou zebru a jeho výběr do role moderátora bylo velkým šlápnutím vedle. Trochu škoda, že Oscaři letos neměli nějaké filmové téma, ale co už... S nominacemi a vítězy nemohu 100% souhlasit, ale každý máme jiné favority. Scéna byla jako vždy krásná, všechno bylo dokonale nacvičeno a sehráno, grafika krásná a novinka v děkovačkách příjemné osvěžení. Já mám prostě Oscary rád... jen příště lépe volit moderátora bez jeho černo-bílé agendy, která je všem tlačena do hlavy, jak by se stalo něco obrovského. Zvláštním způsobem mě potěšila In Memoriam sekce, kdy byl uveden vynikající Miroslav Ondříček mezi prvními a dokonce i se správnou diakritikou. Pěvecká vystoupení vyhrála Lady Gaga, která letos prostě válí, chybělo nějaké ohlédnutí za velkými jmény a na červeném koberci zoufale chyběla Joan Rivers. ()

Gtados

Rasismus, lesby, gayové, diskriminace, to bylo to hlavní o čem byl tento 88. ročník. Je to škoda. Záporů bylo podstatně více ale i vtipné a lepší chvilky se našly. Za zmínku stojí řeč Louise C.K., hudební vystoupení Lady GaGa, dojemný okamžik kdy sošku přebíral Ennio Morricone a v neposlední řadě Leo se svým Oscarem a děkovnou řečí. Tak zase za rok. ()

Mitch196156

Můj první přímý přenos Oscarů - počet reklam jsem čekal, ale plochý humor Chrise Rocka ne. Prvních půl hodiny to bylo relativně ještě vtipné, ale dále to bylo pořád stejné dokola a spíše trapné a nevhodné. Celý večer byl plný kontrastů a diváky spíše rozděloval, než spojoval v kultuře filmu. Musím vypíchnout Davea Grohla s úžasným In Memoriam výstupem. Téměř všechny sošky byly podle mě zasloužené. Ano, Leo se konečně dočkal, ikdyž Revenant bych jako jeho nejlepší film neoznačil. Vedlejšího herce si zasloužili vyhrát všichni nominovaní, Bridge of Spies si jednu sošku zasloužil, tak ji dostal Mark Rylance. Nejlepší film mne mile překvapil, čekal jsem, že ho shrábne Revenant, ale Spotlight si to z celkového pohledu zasloužil právem. ()

baclajean

Oproti minulému roku mi tohtoročné Oscary prišli úplne bez nápadu, fádne, nezaujímavé. Anehovorím o cenách, hovorím o štýle, akým sa celý večer niesol. Plus všetkého veľa škodí, aj čierneho humotu čierneho uvádzača na čiernych ľudí. Miestami to už bolo trápne, naozaj sa to celé dalo zorganizovať o čosi lepšie. ()

MiniMer

Naprosto příšerný večer a to především zásluhou Chrise Rocka. S tématem černí/bílí přišel hned na začátku a už se ho nepustil, bohužel až na hodně málo výjimek z jeho vystupování nebylo vtipného absolutně nic. Kde jsou ty skvělé show třeba Ellen nebo Hugha?! Hvězdičku za to, že se Leo konečně dočkal a navíc jeho řeč byla super, za některé další vítěze (Iñárritu, Morricone), za dojemnou vzpomínku na Ondříčka, Rickmana a další ty co nás opustili. Celou druhou hvězdičku si zaslouží naprosto dechberoucí vystoupení Lady Gaga! Nebýt toho všeho, rozhodovala bych se mezi jednou hvězdou a odpadem. ()

PamPero 1

Vloni přenos super, teďkom těžký shit! Za poslední roky jeden z nejhorších přenosů. Chris Rock mě neskutečně sral už po pěti minutách! Alespoň z výsledků jsem byl spokojený... ()

NikaIn

S tym Chris Rockom to pokaslali a s dookola sa opakujucimi recami o ciernich a bielich s rasistickym nadychom to zaklincovali totalne.Nebolo to ktovie co. ()

black8

Páčilo sa mi, ako to Chris Rock bielym reprezentantom Hollywoodu naložil a v prenesenom zmysle aj nám všetkým. Nielen afroameričania, ale každá menšina potrebuje príležitosť. Ak ju nemá, nemôžeme, ak nie sme úplní pokrytci, predstierať, že je všetko v poriadku. Je potrebné, aby tieto slová zaznievali aj v momentoch, kedy každý očakáva iba akúsi milú zábavu. Ale svet nie je iba milý, Hollywood nie je ani náhodou iba milý a ak chce byť aj nositeľom a sprostredkovateľom hodnôt iných ako sú len peniaze, tak v tom prípade je zmena nevyhnutná. Čo mi je ľúto, že Carol si neodniesla žiadnu cenu. Tak veľmi by som to komukoľvek z filmového štábu dopriala, už len preto, že mi svojim minimalistickým filmom spôsobili maximálnu radosť. Ale ja ceny nerozdávam a v prípade Carol zostávam naďalej rada nekritická. ()

Tomas_PO

Moderátor, zle. "Čierny" humor, celé zle. Lady Gaga, ešte horšie. Pseudo-patetické poňatie celých tohtoročných oskarov hodné našich 'slávikov'. Aj na poslednú chvíľu robená dramaturgia sa len ťažko dá takto spackať. Pozerané na TV Doma s kvalitou signálu, kde aj SD je kráľom a nejakými podivnými moderátormi a jednou haraburdou, ako ju kolega Mikeš nazval. Aspoň tlmočníci dali svoju robotu profi, čo sa zase na Grammy povedať nedalo. Aj keď samozrejme množstvo dôležitých finesov ušlo. Ďakujeme providerom, že bilinguálny audiostream je v obidvoch jazykoch slovenský... Dva body za famózny Spotlight a nebojácne prvenstvo, nečakaný válec Mad Max a ich kostymérku, za The Beatles a to, že to Grohl nedodžubal svojou typickou preexponovanou onaniou a za celý Big City Shining a Glamour & Glittering v celej svoje paráde. ()

RoseThrone

Druhá hvězdička patří Luis C. K., který zachránil celé Oscary svým vstupem. Užila bych si to tisíckrát víc, kdyby nahradil Chrise Rocka, který se prostě nedal poslouchat. ()

muliku

Nechutně politicky pojatý celý večer. Moderátor Chris Rock byl trapný a (nejen jeho) neustálé připomínání diskriminace negrů opravdu lezla na nervy. Kdo z černochů kurva hrál v něčem, co by stálo za nominaci? Nejvíce rasističtí mi naopak přišli sami černoší, než kdo jinej. Hodnotím dvě hvězdičky - jednu za Louise CK (jako jediný mluvil o kategorii, za kterou předával oskara) a druhou za Sashu Barona Cohena, který si samozřejmě z celé černošké věci udělal srandu. A nakonec Leo dostal oskara? Myslím, že letos byli lepší herci v hlavní roli než Leo, pokud jste mu ho chtěli dát, měli jste to udělat už za Vlka z Wallstreet. ()

Qer

Tři hvězdičky pouze za Lea a Ennia Morriconeho. Celkově velkej podprůměr. Chris Rock to celé nezvládl a se všemi těmi lacinými vtipy a narážkami na "rasismus" a afroamerickou kulturu to prostě zazdil. Nikdy to nebyl můj oblíbenej herec a tak to asi navždy zůstane. Příště by tam měli pořídit spíše osobnost s mozkem a intelektem, když se jedná o tak společensky váženou akci. ()