Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2016 (viac)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Réžia:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkujú:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (viac)

Sledujte naživo 88. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

kaylin

Děkuji České televizi, že se do toho pustila, i když trojice pánů, kteří večer simultánně překládali a vlastně moderovali, dost kazila zážitek - popravdě jsem měl místy pocit, že je to vysílání tří bláznů, kteří utekli z ústavu - z celého večera, který byl poměrně tradiční, hodně zaměřený na rasový "problém", ale s tím, že byli oceněni ti, co si to zasloužili, snad kromě Slye, který bohužel nevyhrál. Ennio Morricone si Oscara zasloužil už dávno. ()

Rakosnicek77

Černošský podtext, který provázel téměř celé letošní udělování zlatých plešounků, bylo bezesporu narychlo spíchnutou reakcí, na lednový výrok amerického filmového režiséra Spike Leea a herečky Jady Pinkett Smithové, manželky Willa Smitha, který poukazoval na to, že oscar je jen pro bílé herce a proto svoji účast na vyhlášení letošních oscarů zrušili. Je tedy jen otázkou, jak se tahle improvizace na poslední chvíli vydařila, nicméně pro mne šlo o výsledky a ty potěšili zejména můj tipsporťácký tiket :-) ()

kajas

Letošní "černobílá" kampaň linoucí se celým přenosem byla vážně k nesnesení (a Rock na pár facek, čekala jsem lepší zábavu), jinak ale v podstatě nemám výtky, a to ani k dramaturgii pořadu, ani k samotným cenám. "Spotlight" mi sice zkazil dobře rozjetý tiket, ale té sympatické sestavě jsem vítězství ze srdce přála. Za probdělou noc stály také princeznovské šaty slečny Vikander a standing ovation pro Lea. Závěrem děkuji České televizi, že umožnila filmovým fanouškům dívat se v klidu doma u televize místo hledání alespoň trochu kvaltiních online zdrojů. ()

Dont

Na Oscary se každý rok dívám rád bez ohledu na nepříznivou vysílací dobu, ale v těch letošních mi chybělo něco, na co bych si i po pár letech vzpomněl. Tedy asi kromě toho neustále omílaného rasismu naruby, který mě s výjimkou dvou vtípků (Ray a babička na stromě) moc nebavil. Pravdou je, že určitou roli v tom sehrává i to, že Chris Rock nepatří zrovna k mým oblíbencům. Přesto jsem čekal větší show a lepší zábavu. ()

Reesam

Celkem propadák. Některá hodnocení byla překvapení, ale ne zklamání. A Leo si konečně odnesl sou vytouženou sošku a my se tak musíme rozloučit s meme. Letošní rok byl ale jinak co se show týče totálně slabý, a 90 % vtipů byly prostě trapas, neustálé narážky typu black vs. white jsem pak jen přehlížela s úsměvem, že letos se zkrátka něčeho jiného nedočkám. Tak jako tak gratuluji Mad Max, který sklidil obrovský úspěch, což se čekalo i nečekalo. ()

Kuzlo

Tenkrát poprvé... Vďaka drahej polovičke som si prvý krát pozrel udelovanie Oscarov a hneď v celej/nezostrihanej dĺžke (aj keď až na druhý deň). Milo ma to prekvapilo a na rozdiel od mnohých mi vôbec nevadil afro-humor. Vzklíčilo vo mne semienko nápadu pozrieť si Oscara budúci rok v priamom prenose. Len to chce trochu väčšiu spoločnosť ;) ()

Katarine

Otřesný Chris Rock, otřesný překlad (ač chápu, že to není nic jednoduchého, pánové to občas bohužel hodně nedávali) a otřesné reklamy co 15 minut (Američani jsou v tomhle fakt magoři). Ale potlesk všem oceněným. Ač jsem některé filmy neviděla, což rozhodně v nejbližší době změním, tak si myslím, že bylo asi vše zasloužené. ()

vydumnica

Oscarov som vtedy samozrejme pozerala a dokonca v priamom prenose, ale hodnotiť nebudem, pretože už si nepamätám, ako sa mi to páčilo. Pamätám si však vystúpenie Lady Gaga. Aj dnes som si to zapla na YouTube a mala som zimomriavky po celom tele! Všetko ostatné z toho večera som už zabudla, takže možno práve Lady Gaga bola takým "highlight" celého večera. Jej song "Till it Happens to you" je very powerful. Lady Gaga, you are right, I don't know how you feel but just from looking at your face while you sing and feeling the emotions I know how you must have felt or maybe I don't but you were great! Jej vystúpenie bolo hodné Oscara, wow!!! V galérii je promo fotka Meryl Streep so zlatou soškou, predpokladám, že z nejakého skoršieho roku, ale tá fotka je taká super, povedala by som, že Meryl Streep zosobňuje Oscara. ()

Elyssea

Na politický podtext letošních Oscarů si nebudu stěžovat. Rasismus a sexismus prostě v Hollywoodu existuje a není od věci na to čas od času upozornit. O menším poměru rolí pro nebílé herce (ostatně, kolik hlavních rolí pro černé herce, kde nehrají historické osobnosti jste zaznamenali?) není třeba ani diskutovat. Rock ale ve své kritice trefoval do příliš mnoha terčů naráz s velmi proměnlivými výsledky (třeba "pocta" Jacku Blackovi byla vyloženě pitomá) a celkově mi jeho řeč přišla smířlivá ve stylu "je to problém, ale k Hollywoodu to už patří". Proto paradoxně z celého večera nejsilněji vyzněla Lady Gaga a Joe Biden a velká skupina obětí/přeživších sexuálních útoků, kteří si vystačili s jedinou písní na silné téma. Co se týká samotného rozdělení sošek, tak mě překvapil jen Rylence (příjemně) a Spotlight. Leova proměněná nominace má pro mě pachuť Oscara za pět filmů dohromady. Co ale bylo na celém přenosu nejhorší vyjma tuny reklam byl český komentář dua Baldýnský a Michailidis. Takhle naprosto neprofesionální a nepřipravené komentování jsem už hodně dlouho neslyšela. Kromě pitomých poznámek neměli vůbec co nabídnout, většinou byli trapní. Poznámky ve stylu: "na animátory jsou hezcí" a "teď jsem se v těch pohlavích ztratil" u Dánské dívky jsou nejlepšími příklady jejich bezradnosti (mimochodem, pokud je nominovaný film s transgenderovou tématikou a dva herci za role, tak si snad alespoň zjistím správné pojmy a to jak je používat). P.S. Enšpígl zmínil, že mohli zmínit práci Čechů na Morriconeho hudbě. Pokud si to správně vybavuji, tohle jim zcela náhodou neuniklo. ()

Streeper

I když se Chris opravdu snažil, tak jsem se bála, že použije právě humor, kde se bude řešit rasismus a také se tak stalo. Bohužel Chrisův úvod nebyl o ničem jiném než o diskriminaci černých. Je fakt, že tam bylo pár hlášek nebo scének, které mě rozesmáli. Moc mě potěšila přítomnost mimoňů nebo plecháčů ze Star Wars. Vystoupení Lady Gagy byla jedna z nejlepších věcí na celé show, mrzí mě, že si Sylvester Stallone neodnesl svého Oscara, naopak jsem ráda, že si Oscara odnesla Alicia a konečně taky Leo a hlavně jsem ráda za Oscara pro Spotlight, tohle jsem vážně nečekala. ()

joker.george

Na jedné straně zajímavě vybráni soutěžící a nejedno přepisování filmové historie, na druhé naprosto nezvládnutá show. Místo toho, aby šla do hloubky, když už se zabývá rasismem a utlačováním, tak jen klouže po povrchu, vypadá příliš křečovitě a hlavně devalvuje samotné ocenění. Úvodní sestřih filmů byl perfektním zopakováním uplynulého roku. ()

ad

Nehodnotím výsledky, s těma jsem víceméně spokojený, hodnotím otravného Chrise Rocka, který neudělal za celé 4 hodiny jediný vtip (možná se i snažil, ale těžko říct), hodnotím nepodařenou a vychtěnou kontroverzi a bohužel musím vzít v potaz i české "moderátory a překladatele", kde moderátoři očividně neviděli většinu filmů o kterých se mluvilo a tak byli po celou dobu dost mimo a překladatele Fuku, který sice dělá titulky k filmům, ale během večera přesvědčil pouze o tom, že anglicky v podstatě vůbec neumí a vědomosti nahrazuje pubertální machou... příště zase radši v originále a s jiným moderátorem... ()

AD P

No samozrejme, že zo (hlavne) začiatku to bolo dosť trápne a ani Ch.Rock mi tam nesedel. Dôležité je že z výsledkami som vcelku spokojný. Leo má sošku, Morricone ho konečne dostal tiež a Mad Max tiež bral čo mal ! Cudzojazyčný film, kamera,réžia, scenár všetko OK. Na pozretie víťazného filmu, ešte len čakám ! ()

campix

Každoroční předávání Oscarů je velká událost, kterou si nenechávám ujít a jinak tomu nebylo ani letos. Co se týče předaných ocenění, tak ty jsou na správných místech. Leo i Ennio svojí sošku už konečně také mají a i ostatní ocenění si své sošky určitě zaslouží. Ocenění nebyla dopředu tolik jasná jako v minulých letech a předávání bylo i trošku napínavé. Co se týče ceremoniálu, tak ten byl asi nejhorší, co jsem mohl vidět. Chris Rock je sice stand up komik a v podobných situacích se cítí jako ryba ve vodě, ale ne všechny vtipy mu vyšly a celkově ,,černý,, ceremoniál nebyl tím pravým ořechovým. Jako by se akademie chtěla omlouvat za něco, co se nestalo. Škoda. ()

WolfR

Na Oscarech to už s tou politickou korektností sakra přehnali. Navíc Chris Rock tomu taky moc nepomohl. S oceněnými víceméně spokojenost, ale tady jde o tu zábavu a ta byla soustavě kažena kecy o rasismu apod., 2 hvězdy. ()

Ice123

Letošní udělování cen akademie bylo vydařené. Respektive mimo Chrise Rocka jehož vybraný žánr zábavy nebyl u mě strefou do černého. Potažmo, kdyby se sem tam objevila narážka na černí vs bílý, tak by to bylo OK, ale ne jako hlavní téma. V podstatě mi to někdy přišlo jako stěžování si rozmazleného fakana, jehož rodiče jsou pouhý milionáři a všichni okolo jsou synové a dcery miliardářů. Ceny pro Mad Maxe mě překvapily a ohromně potěšili. Mad Max si je opravdu zasloužil a "pouhé" tři výhry pro Revenanta byly z mého hlediska až moc. Respektive Leo to snad dostal pouze z principu, ne za hereckou zdatnost, jelikož v předešlích letech sehrál mnohem lepší role, za které dostal pouze nominaci. Ale pokud pominu těchto pár nepříjemností (Chris naštěstí tolik prostoru neměl), tak jsem se náramně bavil a s výsledky jsem byl spokojen ;) ()

Larushka

Jako aby všechny vtipy byly postavený na black "problematice" to mě nebaví. Spotlight? WTF?! Chris Rock není vtipnej a je černej! Slabota. Go Mad Max, Go Alicia Vikander, Go Mark Rylance. Sam Smith svoje vystoupení moc nezvládl, jak byl nervozní. :) ()