Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

johnymdoe

Jak zas začít..Ani se mi nechtělo to komentovat, ale musím..pokusit se někoho odradit. Film v kterém se celou dobu nic neděje, ale opravdu NIC! Holka s kamarády a sestrou při nekonečné seznamovačce. Má nového kluka, kterému dá v autu, ten jí poté unese a sdělí jí, že na ní tím sexem přenesl kletbu a že po ní někdo půjde a zbaví se toho, když sama někoho "pomiluje". Ano neustále jí někdo pomaličku pronásleduje, tu stařenka, tu chlapec, tu pán...bez lekaček, bez nějakých masek či čehokoliv strašícího. Horor přes hodinu a půl tímto vždy zavání...bezbřehou nudou, ale toto nebylo jen subjektivní, tohle prostě bylo k nevydržení. Herecké výkony jak z dokumentu..prostě neherci. Úplně mě dostávala hudba..pazvuky, sem tam tón a zas klid..zas nějaké pazvuky a zas klid. Zpomalené záběry, už jsem se jen smál..zpomalte film v kterém se nic neděje a udělejte z toho "cool" záležitost..debilita. Zabitý hlavní hrdina, zabití "démona" v bazénu, happy end a jde to po nich zase..aaaa..zatmívačka, konec, otevřený, k zblití. Nestahovat, nevěřit místnímu hodnocení. ()

zahadum

Prázdny svet je veľmi desivé miesto, táto krajina nikoho je ako stvorená byť kulisou pre znepokojivý horor o niečom čo sa prenáša pohlavným stykom. Silné tri hviezdičky. ()

ink flo

Vnímal jsem tam nějaké vlivy (nezvratný osud, kruh), ale jako celek mě to dostalo jako dlouho žádnej horror. Geniálně jednoduchý a účinný, vizuál i hudba vybroušenej...zase jednou jsem se u nějakého filmu cítil nesvůj, což už se mi u tohoto žánru moc nestává. Příjde mi, že to bylo hlavně tím, jak to brnkalo na strunu bezvýchodnosti, že i kdyby to všechno pominulo, tak paranoia ti zůstává i přesto už napořád. Něco jako neustálé absolutní uvědomění si nevyhnutelnosti smrti... ()

Bozvav

Neutečeš, ale zkus to, utíkej milý diváku, seč ti síly stačí! A tomuto neotřelému, nápaditému horůrku se skvělými herci, propracovaným scénářem, břitkými dialogy a podmanivým vizuálem plným napětí a strachu se vyhni kilometrovým obloukem. Pokud tak neučiníš, budeš proklet a přijdeš o 96 minut svého drahoceného života. To jako fakt? Mictchelli, Mitchelli kdo tě v mládí šikanoval? Babička, matka, učitel ve škole... Odpad to není, ale velká trapná nuda ano. ()

Majkak

Návrat ke klasickému hororu vybudovanému na silné atmosféře plné tajemného napětí. A funguje skvěle. Parta kamarádů působí zcela obyčejně, což zvyšuje autentičnost děje. K vyvolání pořádného strachu není zapotřebí žádných exotických zběsilostí, postačí lehce namaskovaná kráčející postava a vědomí, že nemáte šajn, jakým způsobem ji zastavit. Strávit zbytek života v poklusu není zase tak lákavá perspektiva. ()

Qeo

Další parádní žánrovka. Vlastně ani ne tak krvavá, ale o to více děsivá. Nervy drásající hudba, tíživé záběry na americkou suburbii a skvěle vykonstruovaný děj. Má to svoje mouchy, ale celkový dojem byl parádní. ()

owwidius

Prijemne prekvapko, typkov len druhy film ale vidno ze umiii. Super atmoska a aj styl, ktory mrte pripomina horory z 80s/90s, hlavne kamera a hudba. K scenaru, tam uz to trochu pokulhava hehe, konanie postav je miestami hrozne, hlavne teda ku koncu uz hrozi aj zopar facepalms.. Ale inak skvela zabava za par penazi (natocene za 2 mega). Mi napadlo ze preco napriklad takyto horor nevznikol u nas? Nic na to netreba, len napad. [#20/2015] ()

Rockerman

Všelijakých běsů, nočních můr a děsivých představ jsme tu měli už dost. "Neutečeš" na to jde zase trochu jinak a toho si cením. Vzhledem k tomu, jak to štafetové pronásledování lidí různými démonickými tvory začalo, myslel jsem, jestli to není nějaký morální apel. Jako že souložit jen tak bez lásky, aniž by se partneři navzájem představili není zrovna mravné. Ale kdo ví, třeba tento depresivní snímek ani žádné logické vysvětlení nemá a je jen o naší nevyzpytatelné psychice. Rozhodně stojí za vidění a dávám tři hvězdy. Dvě za film a jednu za vynikající kameru! ()

Raziel_cz

Film s nejvíc creepy záporákem ever. Twist na slasherské klišé "kdo má sex, umře" slouží jako základ pro horor o pohlavně přenosném zabijákovi, který přestože jinak nepřináší nic nového, s tím osvědčeným pracuje brilantně. Bere si čas, má nejstabilnější kameru v tomhle tisíciletí a soundtrack, co prostě chcete poslouchat pořád dokola. Navíc boduje sympatickými, uvažujícími postavami a NEPOUŽÍVÁ lekačky. David Robert Mitchell je nový Carpenter a doufám, že u žánru vydrží. Takhle svěže moderní horor, který by nemohl být dál od sériové produkce velkých studií, jsem neviděl možná od čtvrtého Vřískotu. ()

Ben Nevis

Za víceméně originální strašení bych klidně dala víc bodů, ale bohužel děj se táhne. Sledujeme nekonečné sekundy tvář hrdinky, ve kterých se nich neděje. Nevím, co si mám myslet o absenci pátrání po kořenech strašení. Na jednou stranu mi to chybělo, na druhou stranu nevysvětlitelnost přispívá k atmosféře. Tenhle horor je sympatický svoji moderností, civilností a tím, že se obejde bez zrůdných masek a potoků krve s lidskými orgány. ()

BOURQUE

Film, ktorý určite mal na viac. Atmosféra a hudba vo veľmi dobrej harmónii. Na druhej strane však jednotlivé scény sú zbytočné alebo príliš dlhé. Nevyužitý potenciál s nenápadne dobrými hereckými výkonmi. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MikeeTheory

Zatímco se drtivá většina současných hororů utápí v moři nepříjemného klišé, It Follows pochází z trochu jiných vod. Kvalitu mu bezpochyby dodává amosféra. Tady by mohla závidět většina mainstreamových nesmyslů á la Ouija či Annabelle. David Robert Mitchell přitom netlačí na pilu nijak zásadně. Jen se nebojí kontroverze, ctí odlschoolové vnímaní a zároveň umí přemýšlet jinak. Tohle si podle mě zaslouží pokračování s větším rozpočtem a vymazlenější pointou. ()

helloween93

Originální námět, umělecky dlouhé záběry, mrazivá hudba, ale taky bohužel nudnější pasáže, to vše je It follows. Oproti Insidious nebo Conjuringu tento snímek není moc děsivý. Zároveň tvůrci úplně nedotáhli myšlenku předávání té kletby, a to hlavně ve scéně s námořníky a v závěrečné scéně. 2* ()

MickeyStuma

Je to taková jiná noční můra alá ´Freddy´ či ´Ring´. Teenagerovský hororový thriller, kde mladé děvče vidí něco, co jiní ne a smrtelně se toho děsí. Příběh není zase až tak extra originální, avšak je vidět snaha vybudovat temnější atmosféru. Jenomže je děj značně natahován a tak po nějaké době to neustálé utíkání před něčím a děsivé křivení obličeje přijde až otravné. To něco, co děsí samozřejmě uvidíme, ale divácky to nic nedá. Vývoj děje je tedy dosti utahaný a bez nápadu. Novou diváckou generaci neznající starší podobné snímky by to však oslovit mohlo a na onu klasiku odlehčeně připravit. David Robert Mitchell nenapsal a nenatočil nic světoborného, ale snad se v tom jen rozkoukává a v budoucnu skutečně přinese nějakou pecku. ()

skeptic

Celkom fajn film, so sympatickými postavami (ak sa správajú hlúpo, väčšinou to nie je preto že by boli zle napísané, ale preto že ešte to nie sú úplne zrelý dospelý ľudia) , ale že by to na mňa fungovalo i po stránke napätia a strachu... to asi nie veľmi. Hudba vynikajúca. 70% ()

Rathalos

Neutecies je fakt velmi vydareny horor so zaujimavym nametom,skvelou hudbou a sympatickou hlavnou hrdinkou,k tomu vsetkemu to tajomno a mysteriozno,takze ja som nadmieru spokojny...:-) ()

Folky

Na nápadu je originální jen způsob předání kletby a scénář je dost slabý, ale provedení to všechno zachraňuje. Atmosféra, kamera, hudba, to všechno způsobuje výborný zážitek. Když se podívám na místní hodnocení a vezmu v úvahu, že šlo o nejlepší hororový zážitek za poslední dobu, nemám problém dát plné hodnocení. ()

domirovec

Příběh a zápletka snímku Neutečeš je opravdu jak vystřižená z hororu a já mohu s klidem říct, že když vás ''něco'' opravdu pořád sleduje, všichni kromě vás to nevidí a chce vás to s velkou pravděpodobností zabít tak je to opravdu na posrá-.. Co je ale na tomhle všem nejděsivější je ten fakt, že zbavit se toho ''něčeho'' můžete pouze pomocí sexu. Což to už samo o sobě vypovídá, že tento snímek bude hodně znepokojující :-) Teď ale vážně, Neutečeš je opravdu zajímavý, poměrně zvláštně natočený béčkový film ve kterém tu pravou hrůzu ale nevyvolá nějaké monstrum, které má nějakou přesnou podobu, což má za následek, že nelze přesně identifikovat jak vypadá. I když, kdo by chtěl také identifikovat monstrum či co, když ani nejde vidět :) Co se týče lekaček, tak těch zde zas tak strašně moc není, což mi popravdě u filmu jako je tento vůbec nevadilo, protože o veškerý vyděšený a mysteriózní divákův pocit z filmu má na svědomí naprosto skvělá atmosféra. Do tohodle všeho také musíme přičíst velký plus k postavám, které mají pochopení, dělají dobré rozhodnutí a nechovají se blbě. I přesto si ale myslím, že čtyři hvězdy pro tento počin by bylo až moc.. 3/5 ()

figliar

Celkom dobre natočený horor, s originálnym námetom a dobrou hudbou. Scenár je však strašne jednoduchý a v mnohom nedokáže prekvapiť. Vlastne film ani nevysvetľuje, prečo sa deje to všetko okolo hlavnej dejovej línie a koniec filmu bol až veľmi jednoduchý. Aj napriek tomu sa jedná o priemernú teenagerovskú jednohubku, ktorá nejako zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)