Annabelle

• Česko Annabelle (viac)

John Form (Ward Horton) našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu (Annabelle Wallis) dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku oblečenú do snehobielych šiat. Ale Miina radosť z Annabelle netrvá dlho. Jednu hroznú noc vtrhnú do ich domu vyznávači satanského kultu a brutálne napadnú mladý pár. Preliata krv a hrôza nie sú to jediné, čo za sebou nechávajú. Vyznávači Satana vyvolali bytosť tak zákernú, že nič z toho, čo urobili sa nedá ani zďaleka porovnať so zlom, ktorým je teraz posadnutá Annabelle. (TV Markíza)

acrylic

Bohužel, na víc, jak na 3 hvězdy se to nevyšplhá. Těch scén, které vás zasadí do sedačky a zrychlují tep, těch je tam zoufale málo. Vlastně si z celého filmu pamatuji jen scénu ze sklepa a na schodech. A Samotná panenka? Ta se tam maximálně párkrát houpe na křesílku a jednou tuším zakroutí hlavou. Jinak je tam zbytečná. Ale zas tak špatný horor to není. ()

Robbie

Neviem podľa čoho hodnotia miestni filmoví experti kvalitu hororu, ale tak nízke hodnotenie pre tento film sa mi zdá naozaj nefér. Tvorcovia to vzali po svojom, ale výsledok bol viac než príjemný. Napätie sa stupňovalo veľmi (ne)príjemným spôsobom a vo vzduchu stále visela neistota z toho čo bude nasledovať. Zopár scén bolo tak dobrých a originálnych, že mi vyrazili dych. A extra body dávam za to, že sa na mňa celý čas tlačila úprimne vystrašená krásna kočka. Film na rande ako stvorený:-)) ()

Robino15996

Ťažko hodnotiť...keď už ani ja ako úplný bojko nedokážem povedať, že som sa bál tak to už sa nedá klasifikovať ako horor...fakt toto je výsmech hororového žánru a od Conjuring to má veľmi veľmi ďaleko. 30% ()

SpeckMcBig

vcelku bezduchá duchařina..Leonetti je možná dobrý kameraman ale jako režisér stojí za prd..film postrádá atmosféru,hlavní hrdinka je nesympatická až hanba,děj předvídatelný od začátku do konce a lekačky nejsou dost lekavé..dvě hvězdičky za snahu a toho vysmátýho rohatýho co se schovává za onu panenku,z toho mě vážně zamrazilo..bohužel jeden záběr neudělá dobrý film ()

vm81

Kurnik, kdo by si dobrovolně koupil domů tak hnusnou panenku?! ;-) Taky mám pocit, jestli tady většina neviděla jiný film než já. Původně jsem kvůli špatným komentářům chtěla Annabelle v kině vynechat, naštěstí jsem si to rozmyslela. Horory jsou v kině nejlepší, doma už to nemá takový efekt. :-) Já filmy hodnotím podle toho, jak na mě působí, jakou mají atmosféru. Jestli je to 100x vykradený obsah mě nezajímá (nebo kvůli tomu nesnižuju hodnocení filmu), pokud odcházím s filmovým zážitkem. Pravda je, že panenka byla v tom filmu v podstatě zbytečná... Ale pro mě ten horor atmosféru měl a jedna scéna mi přivodila slušnou husí kůži, což se mi běžně u hororů nestává, jsem otrlec. Naopak tolik protěžovaný V zajetí démonu byl hezky zpracovaný, ale pro mě tu atmosféru zas až tak neměl. Zřejmě mi vymítání ďábla nepřijde nijak strašidelné ani napínavé. Mám to někde mezi 4* a 5*, ale když vidím ty komenty tady, ráda trošku přidám. ()

Vionoir

Většinou mám Verbala za zábavného kreténa, ale u tohoto filmu mu musím nevyjímečně dát za pravdu. Skoro hodinu nudy u vyvražděníhodné nudné rodinky vystřídá půlhodina s nezábavným poltergeistem a přiblbou polétavou hračkou, aby to skončilo předvídatelněji, než jsou následky konzumace teplého chleba, kysaného zelí a zkvašeného piva a nebýt vcelku povedené chvilky ve výtahu (bohužel co do námahy otvíraných/zavíraných dveří přetažené do zbytečnosti), nebylo by co chválit kromě závěrečných titulků. ()

MartinSTFC

Po sto padesáté už to zrtácí šťávu. Nic jiného, než lekačky. Tak si dobrý horor nepředstavuji. Když porovnáme toto a The Babadook, všem bude hned jasné, co tím myslím. Ovšem určitou míru vzrušení a možná i trochu strachu to ve mně zanechalo, hlavně scéna ve sklepě byla pěkně odporná. Právě proto do sklepů nikdy nelezu. Ale jinak je to pořád to samé, akorát natřené na růžovo. Nenadchne, ale pokud víte co čekat, tak rozhodně ani neurazí. ()

klaranapoli

Tyjo huráá bude film o panence Annabelle, to bude super. Přesně tohle jsem si říkala po shlédnutí filmu V zajetí démonů. Tak jsem se na to těšila. Bohužel jsem opravdu zklamaná, čekala jsem to o dost lepší, strašidelnější, napínavější. Pár lekaček bylo, ale bohužel jsem z toho byla na psycho přesně jako Mia. Bohužel ()

Richie4422

Po stokrát omielaná hovadina. Sem tam tvár bábiky, sem tam sa otvoria dvere, niečo spadne, niečo buchne, dokonca vznikne požiar. Nečakane sa do príbehu primotá mama JuJu a smiešny koniec ako hrom ukončí paródiu na horor. Tlesk, tlesk. Snaha byť Wanom niekedy nestačí a v niektorých prípadoch sa ani neoplatí. ()

Mark1983

Na to,jak je to hodnocené, mě to uspokojivě překvapilo,jelikož ty duchařské filmy lépe hodnocené mi přijdou po většinu času nudné. ()

StanleyVanH

Ach jo, panenka ani nemrkla, ani nepípla ale hlavně že se tam jednou proběhla, jestli jsem dobře viděl. Matka alá terminátor s dídětem uvnitř oba přežili bodnutí nožem do břicha a dokonce dítě přežilo i když matka spadla s ním přímo na břicho, no kunďácký scénář fuckt. Ale hlavně že to dobře dopadlo ne? Ještě musím dodat, že ty zvukové efekty byli příšerné. Větší amateřinu jsem snad neslyšel. ()

montel

John (Ward Horton) a Mia (Annabelle Wallis) čekají své první dítě. John proto pro svou manželku přichystal překvapení. Koupil jí velkou panenku, která jeho ženě chyběla do sbírky. Další noc se však stane něco hrozného. Do jejich domu vnikne dvojice fanatiků a brutálně mladý pár napadne. Policie naštěstí útočníky zneškodní, ale nikdo netuší, že onu panenku posedne duch mrtvé fanatičky Annabelle. V jejich domě se najednou začnou dít podivné věci a protože si Mia myslí, že je dům posedlý, přestěhují se do činžovního domu. John, který studuje medicínu musí často v noci do nemocnice a Mia zůstavá sama doma jen se svým čerstvě narozeným miminkem. A v tu chvíli se začne probouzet démon uvězněný v panence...Začátek teda parádní. Po útoku fanatiků jsem si říkal, že zdejší hodnocení musí být nějaký omyl. Nebyl. I když je film o posedlé panence, tak ta se skoro k ničemu nemá, až na nějaký ten přesun z pokoje do pokoje. Jo pardon, občas si zavrže na židličce nebo spustí šicí stroj. Ale z tohohle už se nikdo strachy neposere a i když jsem se na film díval v noci a s pořádnou hlasitostí ve sluchadlech, tak ani hudba která má v hororech navodit pocit strachu mě nijak nedostala. Ani přiblblý závěr tomu příliš nepomohl. Škoda. 45% ()

Popo

Pri čakaní pred kinom som bol zvedavý, ale po zhliadnutí filmu trochu viac sklamaný. Jediná scéna, ktorá ma najviac zaujala bola scéna zo zdvihajúcou bábikou a démonom v pozadí. Inak nič moc. Dalo sa z takého námetu vyťahať viac. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (viac)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra

24.07.2018

Vražedná panenka Annabelle je k nezastavení a tak studia Warner Bros. spolu s New Line během Comic-Conu oznámila, že její třetí díl dorazí pravděpodobně už v létě příštího roku. Pokračování spin-offu… (viac)

V zajetí démonů potřetí

V zajetí démonů potřetí

27.06.2017

Alfou a omegou dnešního Hollywoodu jsou propojené filmové vesmíry. U Star Wars nebo Marvelu šlapou na jedničku, jinde se více či méně klopýtá. Naposledy se trochu spálil vesmír s klasickými monstry,… (viac)