Novomanželia Cory (Robin Dunne) a Sarah (Katharine Isabelle) Morganovci vezmú Corryho sedemročného syna Liama (Peter DaCunha) ​​na vidiek, aby spolu strávili istý čas spolu a posilnili nové rodinné väzby. Keď vysvitne, že Liam podľa všetkého utiekol, psychické napätie manželského páru sa postupne mení na pocit neutíchajúcej hrôzy. Obidvaja totiž musia čeliť sadistickej rodine, skrývajúcej sa vo vidieckom dome po celý čas, ktorá praktizuje akýsi zvrátený kult. Ešte horšie však je, že práve oni sú zodpovední za Liamovo zmiznutie. (Incantator)

VenDulin85

Docela svižný horůrek podle šablony, který mi vliv krve do žil. Hned, jak jsem viděla ty čtyři obří plyšáky toho malého (protivného) chlapce, jsem si říkala, že jsou hnusní a strašidelní a taky že jo, takovou věc bych si domů nepořídila. Co je snímku ke škodě (a už to tu někdo zmínil), jsou nesympatické hlavní postavy, kterým snad i přejete jejich úděl. Celou dobu jsem si říkala, že to jsou čtyři*, pak se ten madafakin rozhodl, že má vlastně svoji macechu ohromně rád a bohužel to sklouzlo na tři*, ale jedním dechem dodávám, že to jsou hodně kvalitní tři hvězdy. ()

Pítrs85

Další zástupce v mým oblíbeným subžánru 'Home Invasion', sice v porovnání s takovými The Collector anebo Home Sweet Home je jak chudý příbuzný, ale zaujmout rozhodně dokáže, pro mě určitě lepší než profláklejší You're Next. Protože i když se jede podle přesně zaběhnutých pravidel, tak vycukat tyhle cápci s maskami plyšových zvířátek dokážou pořádně a ani k tomu nepotřebují hektolitry krve (i když o trošičku víc krvičky by to sneslo :-). ()

SOLOM.

Poslední dobou se vážně roztrhl pytel s filmy označenými jako „Home invasion“ a jen málokterý z nich mě dokáže zaujmout něčím novým. Tento film však mezi ně bohužel nepatří. Kanaďané se drželi zuby nehty osvědčené šablony a jediné co jim můžu přičíst k dobru, byla docela krátká stopáž. Kromě úvodního masakru totiž přichází dost nezáživná půlhodina, za kterou by si Jordan Barker zasloužil nafackovat. Tedy především dvojice scénáristů. Nezáživné dialogy a ještě topornější herecké výkony všech zúčastněných mě začali pěkně nudit a jediné co alespoň trošku zaujalo, byla scéna ze sprchy. Teprve s příchodem noci se zlepšila i atmosféra, ale i tak se žádná nervy drásající podívaná nekonala. Očekávání bylo mnohem větší, než mi nakonec tahle hodně průměrná podívaná byla schopná nabídnout. Postavy se chovaly opět debilně, dělaly zase ty samé chyby a špatná rozhodnutí jako v jiných filmech a psychopati jaksi vyměkli již po úvodních mordech. Jako by všechnu představivost již vyčerpali, nebo všechen rozpočet padl na honorář Katharine Isabelle. Ta jediná si zaslouží přísnější měřítko, ale i tak se mi zdá, že poslední dobou z nouze přijímá dost podřadné role (na její talent). Musel jsem tak spokojit alespoň s psychologickou stránkou prostřední části, která zas až tak špatná nebyla. Přece jenom se jim podařilo vyždímat alespoň trochu toho napětí.50% ()

eraserhead666

Dnes již žánrově a tématicky klasický snímek věnující se otázkám rodinných hodnot, vřelé síle rodinného zázemí a citu a problematice tzv. náhradních či zástupných rodin. Ve své podstatě nepřekvapující a nevyvolávající otázky, na které by divák již předem neznal odpověď. Nehledě k tomu, že některá závažná témata se ani neobtěžuje zohledňovat a na případné otázky odpovídat. Kromě ne zcela poveděně zachycenému aktuálnímu civilizačnímu strachu o své nejbližší a frontálnímu útoku na nejbližší intimní bezpečí soukromí na něž má každý nepochybně právo, snímek poukazuje hlavně na dvě věci. 1) I kdyby Katharine Isabelle byla pomazána hovny, od hlavy k patě ověšena podobiznami Miloše Zemana a ve filmu by jen nehybně a mlčky stála v rohu, pořád to z ní bude sálat a prýštit a bude to poslední záchranou chabě kvalitního snímku. 2) Hlava vašeho plyšového miláčka může být sebevíce roztomilá, zkuste mu ji ale uřezat a nasadit si ji, najednou už tak roztomilá nebude. Naopak. 2,5* ()

ARI50

Ono je to sice jedno a to samý a pár detailů jiných ale pořád tam je něco co umí při mordováni zapůsobit. Jednoduchý horor který je známý několika způsoby obličeji, jde oto jak ho podat na obrazovky. ()

Morholt

Upřímně řečeno už mám docela dost všech těch aut, který najednou nejdou nastartovat, nástrah v podobě plechu, na kterej nedopatřením vysypete pytlík kuliček, když se chcete chovat tiše a plný kecky mám i vrahounů, co doteď vraždili na jistotu, ale v tomhle jedinym speciálním případě upředonstněj před sekerou něco jinýho. Tohle může fungovat jen v případě, že to má režisér fakt v ruce a to se v tomhle případě říct nedá. Nebejt Katharine Isabelle, pro kterou mám z nějakejch záhadnejch důvodů slabost, hodímt tenhle home invasion hixplotation rovnou do odpadu. 10% ()

Astaroth12

Home Invasion mám veľmi rád ale poznám len pár,ktoré sú fakt dobré a ostatné sú nanajvýš priemer a aj tento do tej kategórie spadá.Je tam dobre rozohrané atmosferické dusno.Rodina z malým chlapcom sa presťahujú do domu,kde v okolí nieje vôbec nikto a všade samé ticho pred búrkou.Film má svoje 3 útočné chvíľky a tými sú hudba,masky plyšákov boli veľmi originálne a napätie bolo niekedy veľmi silné ale tento film disponoval aj značnými mínusmi.Herci nesympatický a ani herecky sa moc nevyznamenali,postavy sa chovali tupo,nevyrovnane a dementne. Scénar bol nezmyselne spracovaný a po príchode zaporákov sa mi film celkom zhnusil,ich správanie ale hlavne ich hlášky ma veľmi vytáčali.Ako sa film dobre rozbehol,tak kokotsky skončil. ()

FromHell

Celkom podarený Home Invasion s Katharine Isabelle,ktorú mam rád už od čias Ginger Snaps .Film hodnotím pozitívne aj vďaka pomerne kratšej stopáži,pekne to odsýpa a človek nemá pri sledovaní čas sa nudiť. 55% ()

AlistairMir

Vrahouni v plyšových maskách útočí a nevěřili by jste, jak ouchylně může vypadat plyšová hlava pokud k sobě má tak dvoumetrové tělo a v ruce sekeru, to pak chudák plyšovej králíček, prasátko, nebo třeba myšička najednou budí celkem i hrůzu. Hlavně to prasátko sedlo, páč ta ženská byla fakt svině. No každopádně tato napůl plyšová rodina se rozhodne týrat naše hlavní hrdiny, což je trojčlenná rodina (táta, macecha a syn), která by měla svých starostí dost i bez vraždících magorů (kamarádit se s macechou musí být fuška) ,ale když už máte mít blbej den tak holt ho budete mít blbej se vším všudy, takže naše trojčlenka si potyká se čtyřčlenným plyšbandem a, že spolu nebudou zrovna vycházet, tak na to si můžete klidně vsadit. Napínavé to je, krev tam teče, lekačky se lekly, takže nejsou, ale kolem a okolo je to příjemná home invasion, která díky krátké stopáži ani nestihne nudit a má krásný happy end. Teda s tím happy endem je to věc názoru. ()

peiton

A zase Home invasion! Tohto subžánru je na momentálnom hororovom poli ako maku.Neverím,že by niekto prišiel s niečím čo tu ešte nebolo,čo by dokázalo diváka šokovať.Stále je to dookola tá istá pieseň.Som zato,že je to len o súperení štúdií medzi sebou kto ponúkne lepšie,originálnejšie masky,ktoré dokážu fanúšika HI vyľakať tak,že by omdlieval samým nadšením.Tu sme mohli vidieť konk.masky vyskladané z celej plejády plyšových zvieratiek.A dobrá voľba,dobrý nápad.To som netušila,že dokážu pôsobiť na mňa tak desivo.Juch.Ale inak nič.Priemer nad priemer.Katharine Isabelle mala určite zmysluplnejšiu úlohu v American Mary ako tu hrajúc sa na odvážnu macochu zachraňujúc svoj zadok.Otvorený záver sľubuje akoby pokračovanie..Dúfam,že nie!Stačilo. ()

Martin741

Dalsi kvalitny horor s tematikou home invasion. Gore tu nie je ani dostatok krvavych scen. Vsetko vsak vyvazuje plnohodnotna atmosfera a vyborna rezia Jordana Barkera. Takze ako funda kvalitnej hororovej jazdy odporucam : 76 % ()

MA.KI

Plyšová home invasion. Atmosféricky i provedením povedený hororový thriller, některé dílčí scény lze hodnotit dokonce jako velmi povedené. Stejně jako nápad, že vrahouni budou maskováni hlavami z plyšových zvířátek dětské oběti. Plus kvalitní hudební složka. Celkově se však jedná o průměr, neboť děj tohoto subžánru nikterak nevybočuje z normálu. Kvituji, že tvůrci upřednostnili budování atmosféry před explicitním násilím, nicméně snaha o nějaký přesah v podobě úvodního citátu Nietzcheho a jakýchsi řečech o dobrém otci se hodně minuly účinkem. ()

Rodriguez

Pěkný burani, pěkná chatka (hlavně ten dárek co tam našli, když přijeli), ale jinak pěkná pitomost. Já chci taky náhradní rodinku, která mě třeba bude mít ráda :-) Ne, kecám, radši si nechám tu co mám. 30% ()

dubinak

Čekala jsem něco ve stylu Home sweet home. Torment je ale něco docela jiného. Postavy vám k srdci nepřirostou, krve se asi taky nenasitíte, napětí vás nerozdrtí. V podstatě se tu nedočkáte skoro ničeho, co by stálo za zapamatování. Maximálně tak odpudivé masky záporáků a jejich motivace, která mě ale na zadek taky neposadila. Torment není nic jiného než malá krotší explo jednohubka. Víc nic. ()

Yoshimitsu

Hanba takhle krást dětem v dětském domově rozcupované plyšové hračky, potom si je narazit na hlavu po cestě zpátky schrastit předmět na usmrcení a hurá jdeme sejmout rodinu do baráku. Nic nového stejná omáčka omývaná stále dokola s úchylem přes plyšáky. Dávám 50% ()

zolo23

Nie, neoslovilo, neprekvapilo, podobných filmov je neúrekom a preto som čakal aspoň aké-také prekvapenie alebo skôr niečo nové čo by ma otrieskalo o pohovku. Nič.. Zaujímavé boli aspoň masky vrahov, ktoré boli originálne, ale už pri jednom zábere plyšákov s malým chlapcom bolo zrejmé v čom sa "dotyčný" budú maskovať. "Mordy" skoro žiadne a bol som nemilo prekvapený keď i na začiatku nebolo skoro nič ukázané. Nieže by som bol chlípnik na krvavé vraždy, ale ten úvod si to jednoznačne pýtal. Od toho momentu som si bol vedomý, že ma nič svetoborné nečaká. I keď napätia tu ako-tak je, i pri tak krátkej stopáži sa mi tento film zdal až priveľmi zdĺhavý. Jemný podpriemer, ale Home invasion mám docela rád, takže sa do dúfam blízkej budúcnosti teším na niečo fakt brutálneho.. ()

HonzysKISS

Na první pohled je to velice zajímavý snímek. Zajíčkové převleky byly před sto lety hodně děsivé, ale dnes už to tolik bohužel neplatí. Má to potenciál, ale to je tak všechno. Celé se to zdá psycho, ale je to jen na oko. Mohli mít ty masky aspoň na celou postavu a ne jenom na hlavu. Neuvidíte tady žádný masakr, maximálně tak stříknutí trošku krve na zeď. Všechny postavy jsou jebnuté. Ženská jediné co umí říct, je jméno svého týpka a ten klučina je nechutně ošklivé dítě. Nejlepší na tom je jenom začátek. ()

Silviaxx

Torment ako home invasion mi dosť sadlo - určite, že v rámci tohto typu filmov existujú aj iné a omnoho lepšie skvosty, ale v momentálnom citovom rozpoložení sa mi aj táto vecička celkom pozdáva. Po akčnejšom pár minútovom začiatku sa film naplno rozbieha pomerne rýchlo. Prvotný nepríjemný pocit, že v dome počas neprítomnosti postáv niekto žil sa znásobuje vďaka rôznym zvukom a už sa ocitáme v samotnej akcii - od tohto momentu film slušne šľape, buduje super atmosféru, vďaka ktorej som sa pristihla pri tom ako som niekoľkokrát napätá. Atmosféru spočiatku podporujú aj samotné zábery kamery - práca s obrazmi sa mi teda veľmi páčila. Samotný námet nie je na zahodenie a podškrtáva úvodnú Nietzscheho myšlienku. Celé je to také sick, nepríjemné, so super maskami a nie dvakrát príjemnými naháňačkami. Trošku som však mala pocit, že je to veľmi rýchle a boj proti myšiakom bol tak trochu nedotiahnutý. Inak som spokojná. ()

cskomando

Lehká napodobenina filmu You're Next, která je ale slabým odvarem a to co se týká krve, brutality, nějaké zápletky kdo vraždí apod. se tu vůbec neřeší. Vcelku obyčejný film, který se s hororovými prvky moc neshoduje. ()