Moja sestra je vlkolak

• Česko Moje sestra vlkodlak (viac)

Krev, mrtvoly a okultní vědy. Ginger a její sestra Brigitte jsou ty největší kamarádky a mají opravdu dost neobvyklé záliby. Střední škola, biologie, rodiče, randění - to všechno je pro ně dokonalá nuda. Blíží se úplněk. Šestnáctiletá Ginger má svou první menstruaci a jednoho večera se domů vrátí pokousána po celém těle. Co se stalo vědí obě dvě. Temný noční přízrak nemohl být nikdo jiný než vlkodlak. Dívka se pomalu a jistě mění v krvelačnou bestii. Město plní strach a v ulicích přibývají roztrhané mrtvoly zvířat i lidí. Vlčí přirozenost nabývá vrchu s každou přibývající nocí, po které se Ginger probouzí s chutí krve v ústech, a je jasné, že za chvíli bude jakýkoliv vztah i k vlastní sestře dalekou minulostí. Zůstane jen hlad... (oficiálny text distribútora)

ledzepfan

Jo tak tohle je rock and roll.Myslel jsem že když je to na nově asi půl hodiny po půlnoci tak to bude absolutní sračka u které vklidu a rychle usnu-no prostě na tohle jsem nebyl připravený.Pouto mezi těma dvěma holkama je naprosto evidentní a nepopiratelné-navzájem se krijí ,doplnují a jedna bez druhé nedá ani ránu-Najednou musí řešit problém se kterým si ani jedna nedokáže pořádně poradit a který je pomalu rozděluje-do toho všeho tu pořád šmejdí jejich aktivní matka která jim chce strašně moc dávat rady o dospívání---Atmosféra je fakt hustá-ginger se pomalu ale jistě mnění(tady bych chtěl vyzdvihnout práci maskérů Ginger je opravdu snad v každé scéně ve víc a víc pokročilém stádiu promněny)Vše se blíží ke konci a vy(nebo teda aspon já)držíte těm holkám palce aby to bud dopadlo dobře nebo aby zemřely spolu .Prostě pecka-S obavami jsem čekal na druhý díl-----ale to už je jiný příběh. ()

HAL

Vlkodlačí horory to mají těžké - lykanti mnohé sdílí se svými upřími bratry, ale nemají ani zdaleka tak silné charisma a sympatie diváků. A jen velmi zřídka je lze vidět na plátně v jejich změněném stadiu tak, aby při tom nepůsobili lacině a směšně, čímž krutě trpí i Ginger Snaps, protože masky v posledních dvaceti minutách vypadají přinejlepším jako něco co dřív použili v televizní Buffy. Což už tak dost nejisté atmosféře opravdu mnoho nepřidává... a přitom je to nemalá škoda, protože první polovina je vysloveně skvělá, a to obzvlášť co se "obyčejného" úvodu se dvěma teenage outsiderkami týče. Jejich dekadentní a anarchistické působení na maloměšťácké škole, a i pozdější poznávání tajů přícházejícího vlkodlačího prokletí je totiž nejen zábavné, ale kupodivu i dosti chytré a civilní. Leč, poslední třetina už holt kvalitativně klesá, takže počáteční nadšení pomalu ale jistě vyprchává... až k lehce znuděnému průměru. 7/10 ()

Morholt

Dvoum uťáplým sestrám, které jsou okolí spíš pro smích, změní život vlkodlak, který jednu z nich pokouše. Z té se stává poněkud zrůdná vamp, zatímco druhá sestra se snaží seč může svého sourozence od proměny zachránit. Pokud by se současné vlkodlačárny a upíroviny nesly v podobném duchu, neměl bych s tím problém. Slušně zahrané od Katherine Isabelle i Emily Perkins, žádná zbytrečná romantika, jistá dávka černého humoru. Takhle má vypadat teenagerský horor. Je škoda, že nebylo víc peněz, protože vizuální stránka věci poněkud trpí a také bych se přimlouval za zkrácení stopáže, ale celkově se jedná v rámci žánru o solidní nadprůměr. 60% ()

MM_Ramone

S kanadskou werewolf horrorovou sériou "Moja sestra je vlkodlak" som sa zoznámil trocha neobvyklým spôsobom. Ako prvú som videl tretiu časť, ktorá sa odohráva v roku 1895. Je to taký akýsi zvláštny prequel. Potom som zhliadol časť s poradovým číslom dva. Tá sa točila hlavne okolo tmavovlásky Brigitte. No a teraz sa mi dostal do rúk úvodný film. Takže už konečne viem ako sa to celé začalo. Už poznám príbeh dvoch vlkodlačích sestier celý. *** ()

-bad-mad-wolf-

Film se částečně pokouší o komediální psychologické drama/thriller, ale stejně jako hororová složka to vychází jen tak nějak napůl. Potěší solidní herecké výkony, nejspíš zklamou triky (byť je jich tu minimum), a celkově - film má velmi dobrý start, první scéna s rozsápaným psem má štávu, obě sestry jsou pozoruhodné.. :) ale s ubíhajícím časem kvalita upadá snad ve všech směrech. ()

• Režisér John Fawcett odmítl mít ve svém filmu CGI efekty. (Zdroj: ČSFD)
  • Film se odehrává ve fiktivním městečku Bailey Downs, kde se o 15 let později odehrává i film Vánoční horor (2015). (ČSFD)
  • Navzdory velkému mezinárodnímu úspěchu ve Velké Británii a Austrálii se film v USA těžko dostával do povědomí, dokud ho na začátku roku 2000 nezačala vysílat HBO a film nezačal vzbuzovat zájem severoamerických hororových fanoušků. (ČSFD)

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (viac)