Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

Daiker

Nikdy jsem neměl rád sérii Evil Dead, krom toho ze středověku a to byla spíš komedie. Nemělo to atmosféru a neděsilo to.... Ale mám rád nový Evil Dead.... Děsivé, krvavé, šokující, nepříjemná atmosféra i prostředí. Hudba hororově luxusní, příběh skvělý... Nemám co vytknout.... Zatím nejlepší horor roku 2023 ()

Shizle

Pocta, neskutečně vypadající a extrémně nápaditá pocta předchozím dílům značky Evil Dead. Skvělá kamera, okouzlující finální sekvence v garážích, mrazivě zapadající zvuk a pro Evil Dead sérii dosud neprozkoumané městské prostředí. Mojí největší výhradou je příběh a postavy samotné. Vztah dvou sester je tu pro mě akorát na obtíž a nudil mě i vztah mladších sourozenců, konec konců mi záleželo jen na vedlejších postavách. Každopádně Alyssa a Lily hrají obě skvěle a celkově v hereckých výkonech tu není nejmenší problém. Jakožto fanouškovi úvodních třech dílů Evil Dead, hlavně pak druhému a třetímu, mi udělaly radost pomrknutí na právě předchozí díly. Krev pršela, POV z démonova pohledu taky bylo, objevila se brokovnice, motorovka a i Ashovo auto... V tomhle ohledu porno. Další odkazy na Osvícení a Noční můru z Elm Street to jenom dotahují k dokonalosti. Originální horror pod taktovkou očividně talentovaného Lee Cronin, který chápe, co je na předchozích dílech značky tak jedinečné, a pod producentským dohledem Sam Raimi a Bruce Campbell vytvořil skvělý díl Evil Dead. Na závěr ještě zmíním skvělou scénu s gramofonem, když bylo čteno z Necronomiconu. Atmosféra dotažená k dokonalosti. Silnější tři hvězdy a těch 70 procent jsou adekvátní. ()

Pichloza

Audiovizuálně skvělá hororová a správně evil dead ujetá jízda s originálními vraždami a fajn obsazením(Alyssa si tu krade každou scénu), která se bohužel na původní filmy Raimiho moc nechytá, trpí klasickým hororovým syndromem v podobě hloupích postav, od půlky filmu předvídatelným dějem a které se ve strašidelných chvílích bohužel nedaří vystavět atmosféru dostatečně na to aby se divák leknul. Hold i když si myslím že tu o to rozhodně nešlo tak Raimiho překonat zkrátka nelze. 6/10 ()

misbos

Demonic Aslaug 2023 - aneb - Pokud se ptáte "proč?", odpoví Vám ABBA. Alyssa byla výborná, ale jinak předvídatelná nuda. ()

KUFI

Chtel sem dat 3, ale koukam ze tri sem dal ED 2013 a tohle je prece jenom o neco lepsi. Toho malyho bezpohlavniho kokota si ale mohli odpustit. Jako by nestacilo ze dojebali Pinheada. Ale dikybohu ze aspon zkapal. Hned se mi ulevilo. ()

Vabr

Měl jsem opravdu vysoká očekávání, která jsem raději krotil pro případ, že by se mé naděje nevyplnily, ale toho jsem se nakonec bát nemusel. Změna prostředí je skvělá. Zvlášť cením to, jak je každý prvek nově a jiným způsobem zpracován, ale stále zachován. Postavy jsou sympatické a vztah sester je věrohodný. A chování postav jakbysmet. Dokonce potěší démon, který opustil komediální pole oproti roku 2013 a nebojí se jít po kdekom! Krve je spousta a smrtí též, jen se mi zdálo, že by gore mohl být víc o zohyzďování než o potocích krve. Výrazně se mi líbí, že film pořád jede a nenajde se ani jedno nudné místo. Avšak neřekl bych, že bylo tempo krutopřísné nebo až k nezastavení. Celkově jsem byl dost spokojený, ale něco mi tam stále chybělo (mohlo to být více dramatické třeba jako nový Halloween, kde emocí bylo dost). O tom by mohl vypovídat i můj pocit, kdy mi nepřišla nejlepší nějaká scéna se smrtí nebo krví, ale ta, kde je hrdinka zdrcená (zdánlivou) smrtí sve sestry a vyjadřuje svoje obavy. Rozhodně si stojím za tím, aby vznikl další díl - přímo to k tomu vybízí. Mohlo by z toho vzniknout něco jako nová série Vřískotu, akorát horovější a zdařilejší. Vyhodnocení: Ještě potřebuju znovu vidět Evil Dead z roku 2013, abych posoudil, který z nich je lepší, ale myslím, že to bude tento ()

Razzor_82

"Spolykám tvoji duši." Probuzení čeho? Značky Evil Dead? Za mě už je bez Campbella a lesa s oparem mlhy mrtvá! Tehdy to byl osmdesátkový atmosférický kult ze kterého jsem měl husí kůži jen díky nájezdům kamery a temným zvukům. Tohle je jen předigitalizovaná, násilná a krvavá sračka bez sebemenšího napětí. Kdo dělal casting na tak nesympatické postavy? Matka s ksichtem vyžilé jeptišky. Její dcera vypadá jak syn a její syn vypadá jak její dcera. Už od začátku filmu jsem se těšil na to, až tu nebinární Morgan Davies někdo vykostí. Hlášky typu "Chci jenom tvoji hlavičku, holčičko" nebo "Já nechci v bříšku příšerku" mi vykouzlily místo strachu úsměv na tváři. Totální sračka roku v žánru hororu. 2/10 ()

kondor77

Vaginocentrický horor, který svou nenápaditostí předčil už tak mizerný remake původní klasiky. Druhá hvězdička za ďábelskou Alyssu. ()

AngelG

Odehrává se to v podobném tónu jako předchůdce z 2013, tedy spíše bráno vážně, což mě nevadí, protože jsem vždy měla raději temnější verzi Evil Dead universa. Děj je tady víceméně také to samé, akorát se změnou lokality. Vypadá to naprosto nádherně, opravdu se tady opět vyřádili, ať co se masek a gore týče anebo fantastické kamery a ozvučení. Místy fakt nepříjemné, strašidelné a atmosféra za mě super. Jediné co schází jsou lepší postavy, na kterých by člověku záleželo a určitě by to chtělo trošku oživit něčím novým a neviděným. Ale kupodivu si stále tyto nové přírůstky, alespoň za mě, vedou dobře a dokáží stále bavit. ()

gazogazo

Myslel jsem, že dostanu nevýraznou blbost jako byl předchozí Lesní Duch remake. Tohle zvládá odkaz lépe, ale stejně - ne každý klišé je pocta. ()

geek.ondra

Krátká ale za to ani na chvíli nezpomalující krvavá jízda. Evil Dead Rise má hromadu nápadů i řemeslné kvality. Na snímek z této frančízy je to sice málo drzé ale vynahrazuje to neutuchající energií a agresivitou což při tak krátké stopáži zajistilo že jsem se opravdu ani na chvíli nepřestal bavit. Mimochodem stylovější úvod s představením filmového loga jsem dlouho neviděl. Cronin překonal Alvarezův remake a vůči Raimiho klasice nakonec obstál s přehledem. 7,5/10 ()

helraiser

Obavy byly naprosto zbytečný, je to zábavné, krvavé, nechutné se slušnou atmosférou. Takže vlastně vše co divák čeká. Opravdu jsem si to užíval od začátku do konce a můžu jedině doporučit, jednoznačně zatím tento rok nejlepší podívaná, takže kdo má rád Gore a demons filmy tak směle do toho. ()

ViktorS

Celkom slušný horor a aj celkom slušne brutálny. Hlavne jeho záverečné scény takzvaného ,,Boss fightu“. Hneď začiatok mi svojou kamerou pripomínal film Osvietenie a neskôr scéna s výťahom aj potvrdila, že tu nejaká inšpirácia, respektíve odkaz je. Klasické hororové klišé nesmú chýbať, ale aj tak celková zápletka a aj proces prenášania prekliatia boli zaujímavé, len v jednom prípade trochu nepochopiteľné. Oceňujem, ako si film vedel už v podstate hneď od začiatku pripraviť rôzne veci, ktoré následne posúvali dej. Či už susedova brokovnica, mačka vo vetracej šachte alebo drvič dreva či čo to bolo. Prostredie bolo fajn zasadené. Bolo to komorné no stále to ponúkalo zaujímavé lokality, ako spomínaný výťah či podzemné garáže. Malo to svoje chyby samozrejme. Nevyužili sa dosť vedľajšie postavy a občas sa to dalo aj predvídať, no atmosféra zostala stále dobrá a tak ako horor to musím pochváliť. ()

Torgal

Nikdy som sa neradil medzi fanúšikov pôvodných Evil Dead filmov, no seriál som mal rád. Pôvodné Raimyho filmy ale mali v sebe hravosť, ktorá tomuto pokračovaniu citeľne chýbala. Zastúpená tu bola len v doslovných citáciách pre fanúšikov (oko do huby, motorová píla). Gro stopáže tvorili len samoúčelné (aj keď kreatívne) gore scény, čo bolo pre mňa trochu málo. Odhliadnuc od nich dejový oblúk nestál za reč - bol jednoduchý, predvídateľný a pre mňa nudný. Prostredie bytovky mi tiež nesadlo a fakt, že démon nevedel prekonať zamknuté dvere bolo prinajmenšom úsmevné. Šťavu a napätie film dostal až vo finále v podzemnom parkovisku, ale bolo toho primálo a príliš neskoro. Za mňa zbytočné pokračovanie neprinášajúce do série nič, kvôli čomu by bolo potrebné točiť ďalší diel. 5/10 ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Popravde po minulom Exorcistovi som nečakal žiaden zázrak aj keď sa mi trailer v oboch prípadoch páčil. Po pozretí musím uznať, že toto je omnoho lepšie spracované ako Exorcista a je aj vidno, že tvorcovia vedia o čom sú tieto filmy a ako sú postavené. Áno na prvý trilógiu to síce nemá ale mne sa to páčilo rozhodne viac ako remake z roku 2013. Jediná vec, čo mi tu vadí je fakt, že traileri prezradili viac než dosť, keďže veľa prekvapení si na film nenechali.Máme tu slušnú hudbu, slušne herecké výkony, príbeh je fajn a ja som aj rád, že sme sa z lesa presťahovali do bytovky, chápem, že to niekomu prekáža ale mne to vyhovuje. Dôvod je jednoduchý proste zmena prostredia v takomto filme prospeje a môžu nám ukázať aj viac a trochu rozdielnych nápadov. Ak ste videli pôvodnú trilógiu a ešte pár ďalších hororov nájdete tu aj fajn odkazy na ne. Mám taký dojem, že to spravili schválne.Film môžem odporučiť každému kto má rád poriadne krváky s démonmi a hlavne túto sériuCelkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Pepe_cz123

Měl jsem tu možnost týden po premiéře vidět nový Evil dead. A... On se opravdu povedl. Upřímně lépe, než bych čekal. Očekával jsem zhruba 6 až 7/10 a ten nový Evil dead je víc než to. Skvělý, krvavý, děsivý a znepokojivý horor který jsem si užil. První polovina byla fajn. Seznámení postav, představení nové lokace kde jsme se přesunuli z chaty do města je osvěžující, a filmu to značně prospívá Nejvíce mi tedy asi sedla Bridget. A představení onoho smrtelného zla. A pak to začalo: Druhá polovina je SKVĚLÁ!! Gore bylo naprosto výborně využito, zajímavé killy byly předvedeny (viz. Scéna s okem) a celkově ono napětí bylo neskutečné. A masky byly opravdu podařené. Co je ještě nutné říci tak to, že si film užijete i bez znalostí předešlých filmů či seriálu "Ash vs. Evil dead". Výborně se tu pracuje i s hudbou. Jediná výtka tak je směrem na kameru, protože tam byly scény, jako že třeba postava měla kameru natočenou na sebe, pak se střihlo, a pak byl rychlý pohyb a zase se střihlo. Ale i tak. Evil dead rise jsem si moc užil a můžu ho jedině doporučit. 8/10. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru