Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

M1k9 odpad!

Film je špatný v 9 z 10 aspektů. Obzvláště žalostná je těkavá kamera, která všemi možnými způsoby maskuje nedostatky scény. Divák vidí h***. Ano, Anderson to posunul dál. Čím větší blbost tím lépe. A stále se přidržuje jednoho podařeného filmu jako nesmrtelné berličky. Jelikož se Milla tentokrát dostatečně neodhalila, je na čase vysypat odpad na hlavu těmto amatérům. 0/10 ()

Flopik

Čo sa to stalo s tým Residentom.Prvá trištvrte hodine ma tak neskutočne otravovala a nudila že som to chcel vypnúť.Našťastie som to neurobil lebo zvyšok filmu bol celkom v pohode.Pochváliť musím hlavne hudbu ktorá bola skvelá.Dosť ma otravovala akcia ktorej bolo strašne veľa a niekedy naozaj za veľa nestála.Celkové rozuzlenie nie je zlé a popravde sa mi celkom páčilo.Ako celok čistý priemer, škoda Residen Evil bola zábavná séria ktorá si zaslúžila lepšie rozlúčenie. ()

majec4

Super postapokalypticke mesto, az mi neskor chybalo viac exterieru. Niekedy bolo vsetko zbytocne tmave. Akcia vsak usla. Bavilo ma to. Ten zaver bol tiez slusny. Som rad za uplne vysvetlenie pribehu. Hodnotim to ako obstojne zakoncenie celej sagy. To trvalo! ()

JM87

Pustil jsem si to na druhým monitoru při práci a jako oddechová blbina je to fajn. Spousta nelogičností, zbytečně přehnaná stylovost a tak :) Nicméně jako pozadí při relativně fajn náladě dobrý. ()

Wardan

Přijde mi, že Anderson by rád točil pánprstenovsky velkolepé filmy, ale nikdo mu na to nechce dát peníze, a tak si natočí film, ze kterého občas ta velkolepost jukne a pak se zase vrátí do temných tunelů a chodeb. ___ Poslední RE je fakt hodně agresivně stříhaný (někdy Anderson zapojuje jen několikaokénkové prostřihy a ostré změny úhlů, velikostí a směrů pohybu), přičemž to se neomezuje jen na akci (byť tam je nejrychlejší). Akce mi překvapivě nepřišla tak nepřehledná, často se v ní stříhá na celky a používají se hlavně polocelky a polodetaily, člověk se akorát musí přeladit a snažit se, aby ten nával vjemů zpracoval. ___ Děj je velmi přímočarý a kromě úvodní vysvětlovačky to nemá prakticky žádný build-up a vše se děje hrozně náhle, nové postavy tak mají nulovou expozici a je vidět, že jsou na odstřel, takže emocionální odezva při jejich smrti je nula. ____ Jede se čistě od atrakce k atrakci (nemslím tím jen akční), přičemž mezi nimi jsou minimální pauzy, takže je to sice nonstop jízda, ale po nějaké době to je trošku ubíjející. ___ Nejsem si jistý jestli to vůbec dávalo dohromady nějak smysl jako samostatný film a jsem si docela jist, že jako série moc ne, ale to je asi jedno, když je to blbé tak přiznaně a otevřeně. ___ Popravdě řečeno jsem u toho bavil víc než bych měl přiznat, koneckonců jen málokterý film vypadá jako ... tohle. ()

fisus

Můj první zážitek ve 4D,ale škoda,že to nebylo na lepším filmu.Stejně jako první 3D si budu pamatovat jen proto,že bylo první,ale byl to nudný Avatar,který mě tehdy zklamal na plné čáře.Doufám jen,žeResident už snad pokračovat nebude,už toho bylo dost.Ale co budou Milla a pan Anderson dělat teď? ()

johnymdoe

Nechal jsem si to jeden den projít hlavou a rozhodl jsem se, že tomu prostě napálím to, na co to podle mě, bez názorů jiných, bylo. Co, že je to akční sci-fi horor? Anderson pro Milu natočil i po rozvodu prostě poslední film, narval do něj vše co v předchozích dílech fungovalo, sestříhal to jako magor a vrhnul do kin. Vrátil hlavní záporáky, vrátil jednu klaďačku, přidal pár lidi do kafemlejnku (tisíce a tisíce zombíků, příšery, psi, draci...ano, taky jsem nečekal,že to napíšu) a bavil se. A já se bavil taky. Jistě, není to žádný rádoby hlubokomyslný film, nad kterým musí člověk přemýšlet, co že tím chtěl tvůrce říct, ale že to není žádné veledílo? Omyl! Ve svém žánru je to na 5* a je to důstojný vševysvětlující a dobře dopadnuvší poslední díl. Dokud nedojdou jednomu, nebo druhému peníze. ()

HonzyR

Nostalgie jak pr.... Když jsem v roce 2002 začínal s prvním Residentem (po dohrání počítačové dvojky), nikdy by me nenapadlo kolika dílů se vlastně dočkáme, a že mi ve výsledku bude i líto, že se s touto sérií loučím. Tam, kde se jednička s dvojkou snažily držet počítačové předlohy, tam se z toho od počátku trojky stala série spíš sama pro sebe a hlavně o sobě. Čtverka s pětkou už se dostávaly do vod akčních kravin, které nebyly úplně pro každého. Šestka jde s akčností a přepáleností ještě dál, hází pár zajímavých twistů a uspokojivý konec. Zamrzí jen občas šílený střih, nevysvětlení osudu některých postav (Chris, Jill) a taky to, že finální pointu musel každý odhalit minimálně v půlce filmu. Jsem zvědavý do čeho teď píchnou Mila Jovovich s Andersonem (že by konec kariéry??). Teď už jen dát maraton, zamáčknout slzu, ale hlavně se už rychle pustit do nového Resident Evilu na Playstation :) __70%__ ()

Matli

Nemám s tímto dílkem žádný problém, akce a krev od začátku do konce, dějově na úrovni a za návrat do Umbrella Corporation jen přidává bodíky za vzpomínky na kultovní jedničku. Na to, že je to pokračování milijóntýho dílu je to dost slušný. 76% ()

Monisek

Na film se hezky kouká, ale každých pět minut musí každý aspoň trochu myslící jedinec minimálně zakroutit hlavou nad tou spoustou nesmyslů, co mu scénáristi chrlí do ksichtu. Jednu hvězdičku dávám navíc za to, že je to už konečně opravdu poslední díl :-D ()

Saur.us

Uf uf uf, mám to za sebou. Nekonečný maratón kýče, amatérského divadla a levných efektů je u konce. P. W.S. Anderson tímhle prostě dokázal, že občas už ani vypnout mozek a popřít léta budovaný vkus někdy nestačí a i tak se dá u filmů dost slušně trpět. Co se týče grande finale, stále stejná písnička jako předchozí minimálně tři díly (protože jednička byla o řád výš a dvojka ještě o řád níž). ()

Aurus

Za mě 4 nejlepší díl celé série Resident Evil. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Lokace kde se film odehrává jsou velmi pěkné, atmosféra tu je velmi dobrá, napětí zde funguje skvěle a akce tu je fakt hodně perfektní. Za mě 6,5/10. ()

fixaman

Zatímco předchozí dva díly se skoro nedaly sledovat, šestka je naprosto skvělá a vrací se ke kvalitám první trilogie. Pro všechny fandy naprostá povinnost a skvělé zakončení (nebo ne?) série. Ostatní by se kinu raději měli vyhnout, protože je to stále stejně přiznané béčko, kde ne všechno musí dávat smysl, akce je přepálená, postavy takřka nesmrtelné... Takže uděláte nejlíp, když od toho už pošesté nebudete očekávat něco, čím to nikdy nechtělo být, a pak to sem nepůjdete vyhejtovat ;-) ()

Qeo

Poslední Resident Evil vyniká hned v několika směrech: člověk u toho nesmí myslet (jako ostatně u každého filmu z této série). Neměl by se výrazně babrat v detailech - někde zombíci jsou, někde nejsou, tu a tam se objeví, když je potřeba. Neměl by se ani snažit pochopit děj - není to ani nijak zvlášť důležité. Shrnout 5 dílů do několika sekund - naprosto geniální - skoro sem se už bál, že mi to nepřipomenou. Očištěno o jakoukoliv logiku, slušná akční podívaná. Jen ta Milla už trochu drhne...asi by si zasloužila zasloužený odpočinek. ()

Hapretor

Nečekal jsem nic. Dostal jsem nic. Jen na zabití času. Anderson je fakt magor. On to snad nikdy neukončí. On pojede Resident až do důchodu ... ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)