Amityville: Prebudenie

• Česko Amityville: Probuzení (viac)

Bella, jej dvojča James a malá sestra Julieta, sa s mamou presťahujú do nového domova. Hlavným dôvodom je, že potrebujú ušetriť peniaze, aby mohli platiť nákladnú lekársku starostlivosť pre Jamesa, ktorý je v kóme. Stručne povedané, sú v situácii, keď si nemôžu príliš vyberať a dom Amityville im plne vyhovuje. Naviac James nielenže neočakávane príde k vedomiu, ale začne sa aj zázračne uzdravovať. Bohužiaľ, toto je pre obyvateľov domu pravdepodobne posledná dobrá správa a ich radosť netrvá dlho. V dome sa začnú diať rôzne desivé nadprirodzené veci a Bella začína mať podozrenie, že jej matka im o ich novom domove nepovedala všetko. Jej zlá predtucha sa čoskoro potvrdí. Bella zisťuje, že žijú v nechválne známom dome Amityville, o ktorom sa už dlhé roky rozprávajú strašidelné a krvavé príbehy. Teraz sa potvrdzuje, že to nie sú len legendy a boj o prežitie v dome plnom zla práve začína. (Cinemart SK)

Rodriguez

Probuzení mě neočekávaně neuspalo... a po dlouhé době zase jeden z těch kvalitnějších snímků a pokračování, které stojí za to vidět. Ano, snímek sice místy pokulhává, ale to mu prominu. Jen přemýšlím, kdo byl vlastně víc posedlý, jestli ten kluk nebo jeho máma, která asi něco musela smažit ve sklepě, protože vypadala jako fetka :-D Takže moje spokojenost vyvrcholila se závěrem filmu, který stál za ten čas u televize. 75% ()

humanbeing

V první hodině se Amityville: Probuzení drží nad vodou jen díky nápadu s bratrem hlavní hrdinky, který je ve vegetativním stavu udržovaný na přístrojích - něco, co v horrorovém žánru ještě zase tak moc využité nebylo. Jinak se víceméně neděje nic zajímavého - natož strašidelného. Jakmile se děj začne posouvat dopředu, slabé zpracování stěžejních scén zabije poslední zbytky strašidelného potenciálu filmu, takže pak už jen zbývá koukat, jak se poslední třetina filmu s náhodně vygenerovaným sledem událostí dotrmácí do konce, který mohl končit daleko lépe (zajímavěji - ale abych se vyhnul spoilerům...). Poslední Amityville nenabízí atmosféru, ani dobré lekačky. Jedinými pozitivy jsou: zajímavý nápad s postavou ve vegetativním stavu, herecký výkon Jennifer Jason Leigh a pěkná figura hlavní hrdinky. Ani toho 'strašidelného domu' se člověk nakonec moc nedočká. Od Blumhouse Productions jsem něco tak slabého nečekal. ()

dubinak

Tak vzhledem k tomu, že moje očekávání bylo téměř nulové, můžu prohlásit, že zas taková sračka to nebyla. Naopak, jeden nebo dva momenty pro mě byly opravdu velmi těžké sledovat a dokonce jsem po dlouhé době měla u hororu, na který jsem koukala doma, pocit strachu. Příběh byl sice v podstatě debilní a konec to docela dost kazil, ale vzhled toho kluka mě fakt upřímně děsil. Co bych asi změnila by byla hlavní hrdinka, která mi nepřišla moc sympatická, takže sebemenší empatie neproběhla. Nakonec ale dávám slabší tři. ()

PavelVanekArt

Jestli je něco v horroru předpokladem k záhubě, tak je to duchařina na téma Amityville. Název nemusí někomu nic říkat, ale když řeknu 3:15: Zemřeš? Tak jsme doma. A tohle je přesně na to samý téma. Bella, její dvojče James a malá sestra Juliet se se svou matkou přestěhují do nového domu. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit nákladnou zdravotní péči. Zkrátka jsou v situaci, kdy si příliš vybírat nemohou a dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Navíc James nejen nečekaně nabyde vědomí, ale začne se zázračně uzdravovat. V domě se začnou dít i další nadpřirozené jevy a Bella začne matku podezřívat, že jim o jejich novém domově neřekla úplně všechno. Dozvídá se, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Popis filmu jsem musel zkrátit a upravit, protože lhal. Prý boj o přežití. Jedinej, kdo bojoval o přežití, jsem byl já, protože to bylo doopravdy o život. Nechápu jednu věc: To se na ten film nikdo nedíval než ho al do kin? Tohle já natočit a pustit do kin, tak se raději zabiju. Ne, ruku na srdce. Tohle bylo úplně mimo. Jak bububu scény, tak digitální efekty, tak scény, které měly chytnout za srdéčko. Za konečník tak maximálně. Hloupý film s hloupými lidmi s hloupým strašením. Nedokázal jsem najít ani jednu scénu, kde bych nepřevracel oči. A našel! Hlavní představitelka je sexy a dá se na ni dívat, proto jsem se těšil na každou noc, která ve filmu byla. Kvůli strašení? Kdepak… Je to špatný film a zlý horror. Pokud z letoška něco, tak raději AnálBellu. Tady 1* za sexy ženu 1* a.k.a 15% ()

oveckaoa

Režisér Khalfoun debutoval parádním thrillerem P2 už tehdy ukázal slušný potenciál bohužel to bylo jediné co předvedl. Další jeho remake hororu Maniak je sračka s hercem s Hobita a i tohle je těžký průměr vhodný tak maximálně do televize a ne do kin. Problém je i v ději zhruba 30 minut se nic absolutně nestane a otevírající a zavírající dveře nebo okna v dnešní době nikoho kdo viděl minimálně 1 horor už nevyděsí. Jediné co se zde dá pochválit je hlavní herečka (s černou rtěnkou též ujde) to děcko a závěr (to by, ale nesměl těžce vykrádat 3:15 Zemřeš). ()

Phietros

Probuzení ve Vás vyvolá lehké mrazení a zároveň zklamání. Bella drží celý film nad vodou a pro mě velice příjemná herečka! Po nastěhování do domu, kde před 40 lety cápek vyvraždil celou rodinu, se začnou dít věci. Belly postižený bratr začne komunikovat a později se ukáže, že to není on! V jeho těle přebývá zlo, které se po dlouhé době probudilo s cílem pozabíjet členy rodiny! 60% ()

bari68

Klasicky šablónovito reinkarnovaný sequel, ktorý v záplave dnešných duchárčin padne ako prdel na hrniec a ktorý ma nemože ničím zvláštnym prekvapiť. Na tuto udalosť si počkám u Wana a jemu málo podobných. Slabšie 3* ()

Han22

Amityville je série, ze které jsem viděl pět dílů, nějaký způsobem je ohodnotil a přitom si z toho pamatuju asi tři věci. Remake remaku? přetvořili tvůrci do absolutně průměrné moderní duchařiny. Z kouzla strašidelného domu nezbylo nic, rodina je nezajímavá a celý nudný a úmorný děj se točí kolem mladíka v komatu, který se možná probouzí, ale spíše ho probouzí něco jiného. Jelikož je démon uvězněný v nefungujícím tělo, nic nezmůže jen pár laciných lekaček a až finále s puškou to trošku zachraňuje. Bohužel v něm vlastně skoro nikdo neumře a na nějaký splatter scény můžeme zapomenout. Jak to řekl Bellin přiblblý kamarád - remaky nestojí za nic. PS: Kde proboha tvůrci vyhrabali Jennifer Jason Leigh a Kurtwooda Smithe, kterého jsem naposledy viděl v Rambovi a Robocopovi? ()

KoRner

Celkom pozerateľný horor, ktorého pochová totálne debilný koniec. Ale čo by ste neodpustili filmu, v ktorom sa polovicu stopáže sexy Bella producíruje v spodnom prádle. ()

borec999

Khalfoun to podľa mňa neodflákol a nestrápnil sa. Na to, koľko sa film odkladal a že som si istú chvíľu myslel že ho vôbec neuvidím, to dopadlo ešte fajn. Na Bellu Thorne sa dobre pozerá, film má svoje atmosferické momenty, vďaka scénam s komatóznym bratom dobré ľakačky a pomerne rýchlo utečie. Dejovo je to Amytville po 150. raz, čiže nič nové a je otázka či sme vlastne Prebudenie jednej z najznámejších hororových stavieb potrebovali. Obzvlášť keď od 3:15 zomrieš je to bez o triedu slabšie. Vo výsledku je to však stále bez problémov pozerateľný horor, ktorí ľuďom pre ktorých pôjde o prvú skúsenosť s Amytville poslúži účelu. 55-60% ()

Corpsegrinder

Solidní duchařinka kde vše funguje jak má s celkem sympatickou hlavní postavou a naprosto suprovým soundtrackem. Neni to žádná revoluční pecka ale na jedno zkouknutí je to bez problému. ()

Flopik

Dúfal som že to bude lepšie ale nečakal som zázraky a tak nie som ani sklamaný.Ducharina, ktorá neponúkne nič nové a ktorá bohužiaľ veľmi nebaví.Hororového dosť málo čo je škoda.Príbeh je celkovo nenápaditý.Koniec to ale zabil úplne nakoniec bol úplne nestrašidelný a nezaujímavý. Z hororu si pamätám vlastne nádhernú Bellu a jej krásny zadok a asi jednu ľakačku.A aby som nekrivdil tak atmosféra sa celkom dala.Čistý priemer. ()

BlackHood

Normální horor, který ničím neurazí. Vytknul bych jedině tak to, že se tam navštěvují ve 3:15 hodin ráno, což je pro mně zarážející. A pak se návštěva ještě ptala, jestli jsou ve 3:15 doma, to si jako myslela, že jsou v práci a škole nebo co? A hororové to bylo naštěstí dost, po dlouhé době jsem se trochu bál :) ()

DavidHolub

Pro mě mnohem lepší, než 3:15 zemřeš. Našly se zde dvě solidní lekačky, ostatní moc nefungovaly. Atmosféra, zde byla. Celkově tento snímek hodnotím, jako průměrný. 6/10 ()

Rathalos

No konecne v poradi osemnasty Amityville,ktory za nieco stal,nechybalo napatie a atmosfera a aj herci boli v pohode,cize fajn horor,som spokojny...:-) ()

JetDryerFan

Na film jsem se docela tešila.. jénže! To jsem nevěděla, že tvůrci snímku založí veškeré to děsivé duchovno na týpkovi, co je ve vegáči.. jakožto člověka se zdravotnickým vyštudováním mě to teda trochu zvedalo ze židle a ten totálně béčkovej a předvídatelnej konec i s tou bitkou, mě zkrátka přesvědčil, že tento kousek na víc jak jeden hvězdec nemá.. ()