Hrôzostrašný prípad z domu v Amityville nebol prvý - ešte predtým došlo k záhadným desivým udalostiam v Harrisville. Film je nakrútený podľa skutočných udalostí a rozpráva hrozný príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenovcov (Patrick Wilson a Vera Famiga), ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine, ktorú terorizovali temné sily. V najhrôzostrašnejšom prípade ich života sú Warrenovci nútení stretnúť sa s mocnými démonickými bytosťami... (TV Markíza)

singone

Tak takovouhle nářezovou klasikou ducha(doma)řinu jsem dlouho neviděl. Už od prologu mi bylo jasné, že tentokrát to bude o něco hustší. Těm, kdo mají rádi klasické duchařiny, exorcismus a chtějí se opravdu bát tak nemohu nedoporučit. Rozhodně (zatím) horror roku a to při nejmenším. ()

Čejkyn

Tak po všech těch moderních brutálních vymývačkách typu Lesní duch přichází klasická duchařina, plná (ne)očekávaných lekaček a atmosféry která by se dala krájet. Obzvláště scéna kdy "někdo" kouká za dveřma je geniální a nejvíc děsivá. Škoda jen ,že film ke konci trochu brzdí a už se nebudete tolik bát jako v první polovině snímku. Hercům není co vytknout , obzvláště Vera Farmiga je vynikající, a 70.old school vzhled je taky super, když si k tomu ještě přidáme parádní sound,nemůžu jít pod 80% ()

Clark_Kent

Je mnoho takový podobných bubáků a strašidel na stejné motivy. Ta atmosféra tam graduje to je fakt ale není to zas tak úplně démonický, ale koukalo se mě na to dobře. ()

MysakSim

Zajímalo by mě jak moc na základě pravdivý události to je? Jinak moc dobrý horor, děsivý od samého začátku. Warrenovi byli parádní takže spokojenost, doporučuji každému milovníku žánru. ()

ANTYCHRYST

Tohle je sakra dobře odvedená hororová, duchařská filmařina. Perfektní zvukové efekty, hudba, atmosféra a napětí se dá krájet. Není nic co bych tomu vytknul. Jeden z Nejlepších hororů za poslední roky. Doporučuji, koukat večer, zhasnout, volume doprava a hlavně se před tím vyčůrat, jelikož po shlédnutí filmu už na záchod nepůjdete. 90 % ()

Bobbles

Čtyři k smrti vyděšené kamarádky + tento naprosto výborný horor při lehce ovíněném stavu mysli = naprosto dokonalý zážitek na pozdní sobotní večer!!! ()

Uter123

Instantné zimomriavky, tik v pravom oku a poškodenie chlpov na rukách ktoré mi stoje ešte ráno po filme, toto všetko mi spôsobil ten maniak Wan. Musím sa otvorene priznať, niesom fanúšik hororov( až na pár klenotov), neberú ma tie zástavy srdca, ani večerné žužľanie periny nad tieňom lampy ktorá môže a nemusí byť vrahom. Nechcem tým však povedať, že horor je odpad, ale vzhľadom k mojej silnej predstaviteľnosti, je pre mňa tento žáner tabu. A však ako som, už na začiatku naznačil, The Conjuring je jeden z tých klenotov, možno aj preto, že ide skôr o taký mainstreamový pop kult, ktorý je tak typickým pre Wana. Čo však Wan naozaj vie je, práca s prostredím, mizascénov, kamerov, hercami z ktorých vyniká hlavne Vera Farminga a vystavaním funkčného a intenzívneho príbehu, ktorý je už síce prevarím vajcom, ale vo svojej podstate rovnakou lahôdkou ako všetko ostatné. Na záver by som rád vyjadril svoju radosť z komerčného úspechu The Conjuring, pretože Wan teraz nebude lúzer ktorého štúdia prehliadnu ale prvou voľbou v natáčaní ďalších podobných lahôdok. ()

Miagy

Podobných hororov sme tu mali už niekoľko, Wan nepriišiel s ničím novým a výnimočným. Celkový dojem z hororu je však fajn, hlavne druhá polovica. PLUS: atmosféra starého domu, celkom dosť dobrých scén najmä v pod domom a v detských izbách, dobrá hudba a pomerne slušné herecké výkony. MINUS: z daného prostredia domu sa dalo vyťažiť omnoho viac ( jazero, podkrovie, pivnica), príbeh bol skromný s opísaným scenárom, niekedy som sa stratil v spleti tých detí.... Celkový dojem z filmu je však fajn, ide o klasiku, typický vymietačský americký film, s nespokojným duchom, ktorý posadne mamu detí. Samozrejme nechýba duch v podobe dieťaťa, vymyslený kamarát a podobne. ()

Shredder

Na Conjuring som sa tesil od zaciatku minuleho roka, avsak ako to uz casto byva, nebola to taka bomba ako som ocakaval. Vseobecne nadsenie pripisujem tomu, ze v poslednych rokoch vznikaju tak cajove a zle natocene horory, ze ked sa objavi nieco o uroven vyssie, ludia plesaju. Namet stary dom, nova rodina a zlovestny duch asi nikomu nie je neznamy. Nestazujem sa, pretoze tento typ hororov milujem nadovsetko a neviem sa ho nabazit a vzdy ho uprednostnim pred nejakou "inovativnou" bizarnou nudou, ktora nesposobi zimomriavky ani batolatu. Co sa tyka samotneho Conjuringu, je v nom vsetko co poznate, od psa ktory vidi co nema a tak musi z cesty, deti hrajuce sa duchmi, neveriacich dospelych, medium, knaz, jednoducho tradicna ducharina. Spracovanie od rezisera, ktory nam priniesol Saw, Dead Silence a Insidious je samozrejme kvalitne, ale ocakaval som viac lakaciek, vacsina z nich bola uz v traileri a nebolo by na skodu, keby sa na plny plyn islo dlhsie. Velku cast tvori vata (neustale dohodovanie Eda a Lorraine), ktora zbytocne kazi hutnu atmosferu. ()

departed

Je to výbornej horor, to jo, protože když se řekne horor, tak nějak takhle si ho představuju. Ale zdálo se mi, že to ke konci Wan s tím nadpřirozenem dost přepískl. Já osobně bych se klidně spokojil jen s boucháním na dveře a podobnými "maličkostmi", ale když začne postava poletovat po místnosti, už mi to tak věrohodný fakt nepřipadá. Přesto jde o skvělou filmařinu, zimomriavky se dostavily totiž hned několikrát. Wan horory umí jako momentálně nikdo jiný, takže docela překvapí fakt, že jeho příští film bude F&F7. Nicméně je tu pořád na výplň druhý Insidious. ()

.killer.

James Wan je mistr. Je mi úplně jedno, že jsem viděl desítky hororů s prakticky stejným námětem, The Conjuring jsem prostě žral s každým dalším záběrem. Brilantní atmosféra vypůjčená z dobových hororů, excelentní práce s kamerou - pomalé zoomy mě dostávaly do kolen, skvělý Patrick Wilson, ale hlavně Vera Farmiga - ještě se mi nestalo, že by mi nějaká postava z hororového filmu tak učarovala :-). Za mě plná palba a asi nejlepší duchařina, jakou jsem kdy viděl! Pro fanouška hororů povinnost! A doufám, že se Wan vzpamatuje a nebude chtít seknout s hororovým žánrem, protože jestli má někdo na tvorbu podobných filmů nadání, pak je to právě on. ()

vozralec

Zručně odvedená práce. Dementní chování sníženo na minimum. Přesto jsem z toho nebyl v laufu. Takže bohužel jen tři hvězdy. ()

sWONDER

Tri hviezdy sú možno trochu málo, ale 81% je zas príliš. Wan je vynikajúci režisér a z daného vyťažil naozaj maximum, mne to však nestačí. Tento horor je iba ďalší v zástupe a ničím nevyčnieva. Dokonca ani raz neprišlo na zimomriavky. Toto znie, ako keby Jimmy natočil suchý alebo slabý film. To by som ale preháňal. Hustá atmosféra, nepríjemné zvukové týranie, herci. Všetko má vynikajúcu úroveň, nič s tohoto však skúseného diváka nemôže prekvapiť a preto nemôžem ísť vyššie. Pre niekoho kto nevidel v poslednej dobe najnovšie áčkove horory, to bude určite pecka. 70% ()

PavelH

nikdy jsem neviděl nic strašidelnějšího.. fakt mi běhal mráz po zádech... to je u hororu to nejdůležitější a proto i ta plná nálož ()

HBO Max se mění

28.06.2021

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)