Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

DExUS

Hernú sériu Uncharted mám rád, ale aj keby som nemal tak tento počin hraničí z odpadom.Prehnané použitie CGI a hlavne v miestach kde to v podstate netreba moje hodnotenie značne znižuje. Inak možno 2* ()

RobinPM100

Skvělej film, čekal jsem sračku, dostal jsem překvapivě věrnou adaptaci her, vše odsejpá, akce i atmosféra na jedničku, celkově lepší, než poslední Indiana Jones. Jedinej problém je typová odlišnost herců, Holland neni Nathan a Wahlberg už vůbec neni Sully, ale jinak tleskám. ()

KolarikKing

Za mě úplně pohodová zábava. Příběhově je to sice začátek, ale bere si to hodně ze čtvrtého dílů herní série (mladí Nate a Sam, aukce, lodě). Casting mi ze začátku moc neseděl, ale ve výsledku jsem byl za Hollanda a Wahlberga rád. Scéna s letadlem je strašná, ale chápu, že to vychází ze hry. Naopak závěrečné létání s loděmi se mi líbilo. Příběh to mělo jednoduchý a plný nelogických věcí, ale zabavilo to a to je účel. Těším se na pokračování. 7/10 ()

Anett.Stark

Skvělé! Ne dokonalé, ani bez chyb, ale příjemná popcornová akčňárna se sympatickým Tomem a Markem. Neměla jsem žádné velké očekávání, tím pádem jsem nebyla zklamaná. Krásné prostředí a solidní příběh. Doporučuju vidět v kině! Před tímto filmem musíte hlavně vypnout mozek, abyste si to pořádně užili, mělo to své mouchy, ale i tak jsem si to užila. 7,5/10 ()

Matry

Hru jsem nehrál a tak nemůžu soudit jak dobrá adaptace to je. Nicméně jako film o hledání pokladu je dost průměrný se zapomenutelným dějem i postavami.A protože si nikdo už od začátku příběhu nevěří, tak ani zrady nefungují jako překvapivý moment. Akce je velmi povedená občas až na úrovni nejnovějších rychle a zběsile trochu přehnaně nereálná. A celkově je to spíše odpočinkový film který neurazí nenadchne. ()

HNTR

Hrál jsem hry Uncharted a tenhle film mě nějak zásadně neuráží, dokonce jsem byl příjemně překvapen. Ať si říká, kdo chce, co chce... Holland hraje Natha dobře, to že v tom někdo vidí Spider-mana, je holt daň za to, že ve hrách je to silně podobné. Wahlberg mi jako Sully vyhovuje, i když je protivnější... Proč se věrně držet her? Špičkování mezi Nathem a Sullym je skvělý a chemie mezi Hollandem a Wahlbergem se nedá upřít. Líbí se mi, že je zde více vyobrazený vztah mezi Nathem a Samem. Celý film je rozhodně zajímavější než předchozí Red Notice. Akce je vždy velkolepá. Tempo filmu je svižné a pořád je se na co koukat. Lokace vypadají krásně. Nakonec ještě snad připomínající kombinace mezi Piráty z Karibiku a Indiana Jonesem. Nebyl bych z toho tak nakrknutý, že mi film nenaservíroval hru okopírovanou do písmene. A těším se na pokračování (doufám, že bude). ()

Marsu88

Jako velký milovník této herní série musím říct, že i když jsem od filmu měl dost nízká očekávání, byl jsem jím po celý průběh fascinován. Občas jsem měl dojem, že hru opět hraju. Známé kulisy a všudypřítomné vtípky hrdinů ze hry tomu ještě přispěly. Jsem zvědav na druhý díl!! Sic parvis magna! ()

Markeee

Zhodujem sa tu s drvivou väčšinou dvojhviezdičkových hodnotení, bolo to veľmi slabé, veľa nelogických scén, hru som nehral, chvalabohu, zrejme by som bol sklamaný ešte viac a to je Marky Mark môj obľúbený herec... ()

PanPyzamo

No nebudu lhát. Už podle trailerů jsem měl celkem strach. Nakonec to dopadlo ještě dobře. Největší tahoun celého filmu bylo tempo. Na nic se moc dlouho nečeká. Hned ze začátku mě to vtáhlo a nepustilo až do konce. Akce byla skvělá a že jí bylo dost. Neustále se něco děje a ve finále to i fungovalo až na konec, který ačkoliv byl výborný z akční stránky, tak se mi nelíbil příliš z té příběhové. Bylo to sice dobré, ale takové moc rychlé. Na konci to tempo mohlo přeci jen trochu zpomalit a pořádně ten děj zakončit a když už je řeč o ději, tak ten byl… jak se to vezme. Nehledě na hry byl dobrý, ale z pohledu někoho, kdo odehrál všechny čtyři díly to asi bude trošku bolet. Ve scénáři je totiž pár změn. Osobně si myslím, že buď film neměl sledovat příběh hry vůbec a udělat si to po svém a nebo když už to je podle hry, tak to měli udělat přesné. Je to škoda. Je v tom trošku guláš. Co film ale shodilo nejvíce byl pro mě charakter Sullyho, který podle mě neodpovídal tomu hernímu a to bylo místy pro fanouška série trošku nepříjemné. Abych to shrnul. Pokud jdete na film s tím, že jste hry nehráli, tak se bude podle mě jednat pro vás o dobrý akčňák. Pokud jdete na film jakožto hráči série, nejspíš mu budete nějaké věci vyčítat. Já jsem si ale i přesto jako hráč her Uncharted film užil a považuji ho za jednu z těch lepších herních adaptací. Za mě dobrý film, který doporučuji nadšencům akce a co se týče hráčů, tak tam bych film doporučil těm, co jsou schopni místy ignorovat hru a odpustit nějaké změny. 7/10 ()

Domca.Dousek

Za mě  je Uncharted takový průměrný blokbuster. Hru jsem nehrál, takže nemám jak porovnat, jestli to je podle hry nebo ne. Co ale můžu říct je to, že mě spíše bavila první půlka filmu. Druhá polovina ve které, už bylo více akce už mě tolik nebrala. Akce byla taková průměrná a člověk o ty postavy ani neměl strach. Za mě takové 3 hvězdičky. ()

Retrostalker

Je síce pekné že po všetkom tom čo snímok dlhé roky sprevádzalo sme sa konečne dožili uncharted na plátne no bohužial v mizernej podobe. To čo uncharted hry preslávilo vo filme chýbalo a dá sa povedať že to vôbec nebolo určené pre fanúšikov. Oproti výborným hrám tu máme suchopádne dialógy, slabé či trápne detinské hlášky, mizerný casting, mizerný soundtrack, slabšiu akciu, mišmaš scenár, nudu a kopec dalších wtf nepodarkov. Prosím na pokračovanie sa radšej vyse%te. V takom štýle to nemá cenu. ()

belinko

Hold, asi pôjdem trošku proti prúdu, ale film musím nadhodnotiť. Ako veľký fanúšik série (a dokonca hrdý majiteľ portréta Nathana na lýtku) sa mi film brutálne páčil, hoc to bola zlátanina dvoch rozličných hier. Že bude film iný, ako hra - to je logické. Vždy sa filmári snažia dať niečo svojské do snímku, niečo čo v hre funguje a vo filme by nefungovalo a naopak. V tomto prípade to bol trošku deravý príbeh, ako Nathanová košeľa, príliš veľa nelogických vzratov a nové postavy, ktoré (ak aj boli v hre) nič mi nerohovorili. Trošku zamrzela absencia Eleny, ale chápem - na Nathanov vek by bola v príbehu kus skoro (hoc sa mnohé scény odohrávali práve z tretieho a štvrtého pokračovania hry a Elena sa objavila úplne na začiatku prvej hry). Nolanovo cameo bolo skvelé a to, že Chloe zostal jej britský prízvuk - to bolo proste pohľadenie po duši. Každopádne, ako som sa filmu bál, tak sa mi páčil. Celkovo ho hodnotím ako slušnú a vtipnú prvotinu do sveta Uncharted. Konečne aj moja priateľka videla, čo je na hre také skvelé - hádanky, humor, sympatické postavy a skvelý príbeh. Snáď sa dočkáme i druhého dielu, hoc sa bojím, že narozdiel od hier, to v tomto prípade nepôjde tak zreteľne kvalitou hore (ak vôbec). ()

Heywood

Asi jsem se těšil až moc, o to více jsem zklamaný. Pátrání po pokladu v Barceloně bylo provedením - sorry jako - dětinské pro školáky do 8 let. Tohle by 18 námořníků nepostavilo ani za 30 let a už vůbec ne utajeně a dešťová kanalizace by nekončila mříží, u které se nikdo nestará, kam voda teče. Tady ta odfláknutost byla trestuhodná. Hlavní vražedkyni sice navizážovali, ale strach z ní nešel, a vypadala jako blbka s dobrou postavou. Druhá hlavní hrdinka byla tak nezajímavá a všední v té paranoidní postavě podrazit i číšníka, co jí nese sklenku. Tupé. Holland s tou oteklou pusou jako po trhání zubu hrál čestného naivku a nadpřirozenými atletickými vlastnostmi a byl z něj knižní - dnes moderně - počítačový panák. Wahlberg už dlouho nenatočil dobrý film a tenhle se mu také nepovedl. Tvůrci si fandí a už nám chystají sequel, ale být producenty, ušetřil bych vyhozené peníze. 45% na dvojku nestačí a zde naházeným 4 hvězdám se ptám: kdo vám za to platí? Tohle kvalita nebyla. ()

Tomko87

Ako znalec a fanúšik hernej predlohy som trpel. Nie tak ako som čakal, no dobré to nebolo. Paradoxom je, že celá seria je tak filmovo pojatá, že nepotrebuje adaptáciu. A aj tak sme ju dostali. Ja si nepotrpím aby bol original vs film 1:1. Nakoniec ani prvé tri filmy RE neboli, a aj tak boli v poho. ..zvyšok sračky. Silent hill bol tiez poskladaný z rôznych hier v sérií. A bol SUPER. ... Na pár svetlých momentov tu nefungovalo nič. Od zlého výberu hercov( Chloe bola ale v poho), cez príbeh, akciu až po soundtrack. Finálne ale bolo napočudovanie to správne Uncharted prepísknuté. Aby som bol presný, film je zlepenec trojky a štvorky no mimo toho je to bieda ako remeň. ()

Franki69

No nebudu moc chválit a ani kritizovat, abych se za tři roky neodradil od filmu, který by mohl pomoct zahnat nudu, když budu doma třeba s angínou. Máme tu opět honbu za pokladem, artefakty ze zlata, různá bludiště s nástrahami, chytlavé lokace z Barcelony a z Filipín, opulentní CGI finále s koráby z 15.století a hodně dost neuvěřitelné kaskadéřiny, naštěstí snesitelně setříhané. Tam kde je etalonem jakýkoliv příběh Indiana Jonese, je Uncharted povedeným středoškolským projektem. Dávám 55%, opravdu lehounký nadprůměr. P.S. Red Notice mě teda pobavila víc... ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)