Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

cerdax2

Cele to bylo zbytecne dlouhe, nudne hledani zlata a hlavniho hrdiny, chybelo napeti a neco s cim bych se jako divak ztotoznil. 50% za film stejne kvalitni jako zlato, kteryho si muzes nabrat plnej batoh a i pak ho uneses jednou rukou :P. ()

mivr

Ako fanúšik hernej série, odporúčam radšej zahrať hry s CZ titulkami, pretože hry Uncharted sú lepšie ako film. Keby nie som fanúšik Uncharted hier, filmu dám len 3/5. Ale vyzerá, že herná séria bude pokračovať, tak určite si rád pozriem Uncharted 2 ak sa nakoniec natočí. ()

Mamutol

Pohodovka, když zrovna venku prší a člověku se chce odpočívat. Kupodivu chyběla hezká bílá žena s pěknýma prsama a hezkou prdelkou, které se dejme tomu líbí drsní bílí muži ... Třeba Lovci pokladů ... ()

xzajox

Popravde sa čudujem, že sa AndyBandy alebo Tom "spíďo" na niečo takéto dali. Tomovi to v prvom rade vôbec nesadlo. Vlastne okrem známych mien a občasnej akcie tu nie je nič, čo by stálo za pozretie. Dej ide až príliš (a tým myslím k**va príliš) rýchlo a jednoducho vpred. Ako keby si scenáristi povedali "načo sa snažiť diváka prekvapiť, veď on aj tak vie, čo príde". Zážitok blízky nule. Doslova: "Máme kľúč, hľadáme dierku, aha tu je. Máme druhý kľúč, a aha tu je druhá dierka..." :-D Ostatné už ani nemalo šancu zapôsobiť. Ak ku gýčovej scéne zahrám epickú muziku, nebude menej gýčová. Tých pár momentov krátkeho uchechtu ani nestálo za to. Bavilo ma však hádať, kedy napodobňujú Indianu Jonesa, 007, StarTrek alebo pirátov z Karibiku. Dúfam, že ten tease na konci bol len také bububu a dvojku nenatočia. Slabota, 41% - ledva 2* ()

spoock

Takovy ten film k odpolednimu zehleni. Ve chvili kdy chemie postav je nulova, logika veci je dosti chatrna, pak nezalezo vlastne na nicem. Je to barevne a hybe se to. Holland neni spatny herec, ale pro roli se moc nehodi, Walberg je taky docela mimo a hlavni zaporak nemel moc co hrat. Dost me mrzi, ze si SONY s Uncharted nedala vic prace, proste je to dalsi filmova brecka. ()

DonBraso

Když nečekáš od filmu moc a ve výsledku nedostaneš ani to málo. Jelikož dobrodužných filmů není mnoho, tak i vcelku nepolíben herní předlohou(hrál tak dvě hodiny snad první díl) se tento film jen předvedl, ale nic neukázal. Schválně jsem si pustil i ten fan kraťas s Fillionem a vlastně postavou a vtípky to sedlo o dost lépe, než zde Holland a Marky Mark. Film se snaží být až takovým buddy movie v dobrodužném či adventurním kabátku, ale horko těžko se mu to daří. Vlastně se v tomhle filmu hodně kecá a akce když už je, tak stojí za starou bačkoru. Nechápu proč někdo dá scénu volně na internet, aby jí hned okusil v začátku filmu a pro jistotu úplně tu stejnou a delší po půlce filmu. Tím už značím, že zde akční hody určitě nehledejte,kromě samotného finále, který ...no ... Jsou bohužel ještě tak propálený CGI efektem z dob minulých, že nenabízí skoro vůbec nic co by divák potřeboval vidět. Logiku opět rozhodně  zde nehledat. Si vždycky říkám proč akční filmy z let 80-90 byly víc logičtější, než se stále točí teďka několik let. Buď už je to pro puberťáky nebo díky počítačům už člověk musí tyhle hnusy snášet. Sony evidetně snad nechtělo nebo vsadilo na herecký jména a nazdar bazar. To neříkám, že Bandaska nebyl spestřením. Ono i to postupný bádání, sem tam parkour určitě byl fajn, ale hrozně to drhlo. Jak si pomůžeš dostat postavu jinam do scény? Prostě mám telefon. Když jedeš člunem do jeskyně, která je široká tak na pět metrů,skočíš ze člunu...po chvilce přijedou ty příšerný záporáci a řeknou, že tam Nathan není, tak asi ten člun buď šel ke dnu nebo byl někdo přiměřene dement.Pak přijde hned ten kec s mobilem, že prostě nevíš jak se tam mohl Sull dostat asi. Prostě dostaneš hned dvě masařky naráz a pak ten vrtulník. Díky bohu, že aspoň na těch lodích byla akce, ale to je vesměs vše. Hraje to spíše na rádoby humurnou notu, která moc nesedla. Mark a Tom prostě to k sobě my fakt nešlo. Je jasný, že dvojka se odpálkuje o tom žádná. Trochu fór, když ve filmu v titulkách vypadne jméno Pilou Asbaek a zahraje tam cameo na půl minuty v podtitulkované scéně. Divný je to,že ani není v IMDB, natož tady, ale ve filmu hned třetí střih :D To přeháním, ale tohle bylo až děsivě průměrný povídaní o pokladu, že i Nicolas Cage v Lovci pokladů byl zajímavějším. 50% ()

blazma

zbožňuji hlavní herecké duo a herní série je prostě top. Nemohl jsem tedy filmu odolat. Odmyslete si že je tento film podle některé hry. Spíše nějaká možná paralelní verze a máte dobrou, vtipnou a svižnou akční komedii. Pokud chcete relax film, tak neuděláte tady chybu. ()

blondboss

Tento dobrodružný fantasy snímok si berie na paškál počítačových maniakov, ktorí strácajú čas hltením a drtením rovnomennej hry. Ja osobne túto hru nepoznám a ani dejovo ma tento film nejako výrazne nezaujal. Vizuálne to bolo spracované skvelo, o tom žiadna reč. Skôr mi to ale pripadalo ako nejaká nepodarená reinkarnácia mladého Indiana Jonesa s nevýrazným posolstvom. Potešil soundtrack od Djawadiho, ale celkovo tento snímok nedokázal zachrániť. Dokonca ani Tom Holland tam až tak nevadil. 55 % ()

xxmurphyxx

Indiana Jones z Wishu. S hrou, ktorej som veľký fanúšik má film spoločné akurát tak názov, mená hlavných postáv a jednu, dve scénky. Film sa až príliš spolieha na momentálnu Hollandovu popularitu pri všeobecnom obecenstve a pri tom užšom, hráčskom na jednu ikonickú scénu v lietadle z pôvodnej trilógie. Dosť málo na poriadny a hlavne zábavný biják. Teda nie žeby si človek pozretím spôsobil nejakú ujmu, ale jednoducho toto je tak obyčajný priemer, až to v riti štípe. Film možno až na tú notoricky známu pasáž vo vzduchu nemá nič, čo by ho potiahlo vyššie, človek len tak hladí, čas plynie a zrazu je tu koniec. Na druhý deň ani nevie, že to videl. Fleischer je rutinér priemeru pozerateľnosti a jediné, čo mu vyšlo a spravilo meno bol prvý Zombieland. Tam to začalo aj skončilo. Nenáročný divák by mal byť ako tak spokojný. Hráči...neviem. Za seba môžem povedať, že ide skôr o sklamanie, hlavne filmový Drake a Sully sú všetko, len nie podobní svojím herným predlohám. Pri Sullym nie len vzhľadovo, ale charakterovo. Ale hej, stále to mohlo dopadnúť horšie. Zmenou pohlavia alebo farby. Takže asi môžem byť v konečnom dôsledku rád. Tri hviezdy s odretými ušami. ()

JenYu

Vlastně nevím, co mi na tom vadilo. Vypadalo to hezky, Hollanda mám ráda, podívali jsme se na pěkná místa, létající lodě byly bombastické... Ale zase to bylo tak strašně stejné jako všechny jiné filmy podobného žánru (z posledních mě napadá Red Notice). Někde jsem slyšela, že se točí stále stejný typ filmů, protože lidé chodí na to, co znají a co pro studia funguje. Už jsem z toho ale asi unavená... ()

AndrewNewman

Tak trochu Indiana Jones, tak trochu Piráti z Karibiku. Dokonca Holland aj Wahlberg spomenú ako Indyho tak Jacka Sparrowa. Vtipy síce moc nepobavia, ale chémia medzi ústredným duom celkom dobre funguje. Fleischer však nie je bohvieaký režisér. Ak nemá k dispozícii špičkový nápad, ako napríklad pri Zombielande, tak sú jeho filmy tuctové. Okrem sympatických hercov to ale zachraňuje aj poklad, ktorý chcú hrdinovia nájsť. Nie je to síce žiadna archa, ani prameň mladosti, ale rozhodne to stojí za to. ()

Kinofil

|| PG-13 || Sony || Rozpočet: $120 mil. || USA: $148 536 252 - ČR: 40 580 017 Kč - Celkem: $401 636 252 || V první řadě musí říct, že jsem ani jeden díl herní série nehrál, což neznamená, že jsem příběh nepochopil, ale z filmu jsem si jednoznačně odnesl míň než znalci předlohy. Dobrým srovnáním je např. poslední Lara Croft, která je s Uncharted asi na stejné úrovni, avšak hru dobře znám a zbožňuju, takže má pro mě Lara jako film větší přínos (+ Vikander). Když je tedy Uncharted pro mě pouhým dalším dobrodružným filmem ala Indiana Jones, už to taková paráda není a z oznámení dalšího dílu nijak neskáču radostí. Film s předlohou i bez ní měl mnohem větší potenciál a je velká škoda, že z toho tvůrci nevymáčkli víc a nedodali něco originálního právě pro neznalce i znalce her, aby nešlo jen o 1:1 filmovou variaci. Holland hraje Hollanda, kterému se sice nakonec daří držet Petera Parkera na uzdě, občas ale stejně vyleze na povrch. Wahlberg pak jede čistě na půl plynu, až mi do filmu vlastně jako herec (podobně jako Banderas) příliš nesedí. Jejich vzájemné špičkování pak není nijak vtipné a ani neprohlubuje jejich vzájemnou chemii postav, která je tu dost podstatná. Přitom je skoro v každé scéně, často na silu. No a příběh, akční scény a dobrodružné pátráníčko také není nijak originální a zajímavé, abych ho nutně potřeboval vidět znovu. Pochválit můžu snad jen nečekaný zvrat s hl. padouchem a pár těch OK akčních scén. Dvojka se bude muset hodně snažit, aby mě zaujala. 65%. ()

matys12

HBO MAX - Kamarád před nějakou dobou: "Kámo, oznámili Uncharted... fakt se na něj těším". Já sledující hodnocení a recenze na CSFD: "No nevím no, nemá červený čísla a komety taky takové rozporuplné... no uvidíme" Kamarád: "Hej bude to pecka, vypadá to dobře". Kouknu na trailer a docela akční, tak asi pohoda. No... přidali to na HBO, tak nějaký ten čas jsem neměl čas (jo 2x čas za sebou... profesionál), ale včera jsem to zkoukl... no... co na to říct :D přišlo mi, jakoby veškerou tu akci dali do traileru a... to bylo asi tak vše :D + ty efekty... no tááák... takhle vysoko rozpočtový film? Long story short - hvězdné obsazení určitě zvýšilo kvalitu filmu, ale Ztracené město mě bavilo víc... obrázek si budete muset udělat asi sami. ()

Sebule

Jako normální film bych to bral, ale jsem velký fanoušek herní série a film měl být podle hry, takže to tak budu brát. Mínusy - postavy byly úplně mimo, jak Wahlberg tak Holland, neměli mezi sebou takovou chemii a ani se nechovali jak ty postavy. Logika šla občas hodně mimo, ať co se týče základní fyziky nebo jiných věcí. Většina akčních scén nebylo nijak zajímavých. Banderas jako postava byla absolutně k ničemu, nevýrazný, vůbec tam nemusel být. A taky, což je veliká škoda, Nate vždycky měl rád střelbu, tady byla tak jedna scéna, kdy opravdu střílel. Druhá věc, tohle téma má fakt velký potenciál, co se týče dobrodružství, objevování atd. Taky mi hodně chyběla Elena, což je hodně důležitá postava ve hrách. Plusy - rychle to uteklo, furt se něco děje. Objevuje se tam hudba ze hry. Líbily se mi ty odkazy, třeba hned na začátku, kdy bylo logo Naughty Dog na kufru od Natea (studio, které stvořilo Uncharted) nebo jsem hodně ocenil cameo Nolana Northa, který dabuje Natea ve hrách. Dneska 4,25/10 ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)