Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Holly_Molly

Místo: Karlovy Vary / Čas: Pozdní večerní / Operace: Po třech letech v kině / Cíl: Neposrat se z nečekaný socializace / Výsledek: Zatraceně úspěšnej! Nahodili jsme se ségrou slavnostní oblek, upravili sestřih a vyrazili...a bylo to mnohem lepší než jsme mohli doufat! V očekávání zábavnýho a vtipnýho akčňáku jsme dostali přesně tohle a ještě o trošičku víc. Postavy měli mezi sebou dobrou chemii, záporáci byli taky v pohodě a i přesto, že zápletka neni nijak objevná a na jakejkoliv přesah může divák zapomenout, to krásně plynulo a krásně se na to koukalo (nelogičnosti nechme radši plavat, má to být předevšim zábava). A vzhledem ke komerčnímu úspěchu je už dvojka jistojistě v pohybu a (SPOILER) vzhledem k potitulkový scéně by už mohla konečně uspokojit i fandy herní série jinak než jen ikonickym hudebnim doprovodem v nádherně udělaných titulích a cameem dabéra herního Nathana Drakea. :-) ()

RavenSpector

Sračka co snaží tvářit jako dobrodružný film. Parodie na Jonese, Tomb Raidery a vůbec podobné věci. Když už ve snímku padne hláška tak je tragická a dětinská. Omylem jsem šel na dabing a ten špek s přízvukem trpaslíka ze stodolní co měl být prý skot, tomu dal korunu. Fyzika a logika z jiného vesmíru. Prostě Marvel bez gerojů. Být mě 15, jsem unešen. Je mě 3x tolik, takže jsem se nudil, zavracel oči a pokukoval po hodinkách. Vlastně to byla škoda peněz za lístek. ()

PISTA226

7,5/10 Tohle vůbec nebylo tak špatný, jak všichni říkají. Čekal jsem velké zklamání, ale vlastně šlo o celkem fajn zábavu, která mi sice nezůstane v hlavě a zítra si na ni už ani nevzpomenu, ale neobsahuje nějaké hrůzy, kvůli kterým bych to měl odsoudit tak hrozně. Ano, opravdu to taky není nijak velký úspěch a má to své problémy. Myslím, že ten hlavní problém je kýčovitost a neoriginalita. Je to vlastně slabší opáčko filmů jako Indiana Jones, James Bond atd... téma je jasné: Najít ztracený poklad s nějakými tajemnými místy a předměty s hromadou akce. Není tu nic navíc, co by to dělalo vyjímečným. Jsou tu klasické blbosti ve stylu, že se padouch snaží samopalem zastřelit hrdinu metr před sebou, ale stejně mine. Ale jedna věc, kterou tu musím i celkem pochválit je CGI, které tu většinou nebylo poznat a i přes velký počet takových scén to graficky bylo supr. Ale pak je tu zase hromada nelogičností, z nichž se spoustu dá přehlédnout a neřešit, ale něco je dost velké a bolí to, třeba když se velkou část filmu snaží získat starodávné zlaté klíče a složitě najít skrytou komnatu, která je vlastně hned pod kanálem a nejenže by ji už stavitelé dávno našli, ale i každý kolemjdoucí, co se koukne do toho kanálu, tak najde tu místnost, ke které oni potřebovali klíče v hodnotě miliónů dolarů. Tohle už byl celkem velký přešlap. Příběh má vlastně dva padouchy Antonia a Tati. Upřímě ani nejen z nich ve mně nezanechával nijak velký strach či větší respekt, ale Antonio aspoň ušel se svým menším příběhem, zatímco Tati jsem naprosto nenáviděl ze všech směrů. Opět mi tu přišla jak další otravná silná feministická černoška, co prostě musí ukázat, že je lepší jak muži. Jako padouch zklamala a vůbec bych ji tam nedával. Na konci tato Tati chce aby při boji neponíčili lodě a přesně to taky její muži a ona dělají ve velkém. Film je občas i celkem vtipný hlavně díky Hollandovi, který tu je super. Na začátku tu máme příběh s bratrem, který tu sice má svoje chvilky, ale není podle mě využit tak dobře. Hlavní věc, která se mi tu líbila jsou akční scény, které tu jsou kvalitně provedené a občas i zajímavé. ()

JJaannee

Za mě super dobrodružný příběh. Krásná výprava, dobré herecké obsazení. Tom Holland má co ukazovat :) Film mě bavil od začátku do konce, až mi bylo líto, že už končí. Některé části byly i vtipné. Čekám na dvojku. Hru mám doma, tak ji třeba už začnu hrát. ()

Pavelkedar

Takový průměrný rodinný film s pomalejším rozběhem. Pak celkem solidní munice pro systemy dom.kina. Zvuk DTS HD Master - u  mě 7.2 skvělý, viděno na plátně cca 3*1,5 m, takže tak od   1/2   stopáže solidní pokoukání.......... A jak je zvykem a poviností poslední dobou  -blekendwajt. ()

magero

Hry som hral vsetky, trailer na film som nevidel ani som nesledoval spoilery a podobne, ale film ma prijemne prekvapil, samozrejme treba to brat ako oddychovku a nerozmyslat pri tom. Vadia mi iba herci ktori sa vobec nepodobaju na postavy z hry. ()

Tobinos

Tak tohle byla špica. A že prej neumí natočit film podle hry. Hollandovi role Drakea sedla jak vyšitá a Wahlberguv Sally byl též skvělej. Už aby začali natáčet druhý dil, protože tohle se fakt povedlo. Hry jsem dohrál všechny a teď mám chuť si je dát znova. No nic zítra mrknu ještě jednou. 90% ()

Sopholojong

Oneskoreny (najhorsi) treti diel Lovcov pokladov Nicolasa Cagea... a namiesto neho je tu Mark Wahlberg. Do skvelych lokacii (pekne nasnimana Barcelona) k nemu napasovany fyzicky zdatny, ale herecky dreveny Tom "terajsi milacik davu" Holland. Co je vsak na tento typ dobrodruzneho blockbusteru (150 melonov v US absolutne nezasluzenych) neodpustitelne? Ked vam poriadna akcia pred ocami zacne az od poslednej tretiny, "volnopadovym" opustanim lietadla vsetkymi pasaziermi a lode na helikopterach su prepalene i na zaner "based on videogame". Paradoxne ma to najviac bavilo v komornych scenach Tomovho barmanskeho majstrovstva a drobnych kradezi, akehosi ekvivalentu Now You See Me 3. Vyhorety blockbuster s polovicnym vkladom Rubena (jeho vtipne Zombielandy milujem) a obsahom drvivo malo motivovanych scenaristov. ()

Tranda

Příběh: 5/10; Akce: 7/10; Humor: 6/10; Napětí: 6/10; Hudba: 7/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 7/10; Zábavnost: 7/10; Herci: 7/10. 6/10 ()

Polux

6/10 | Z trailerů jsem čekal jednoduchou a nenáročnou žánrovou jednohubku ala poslední Tomb Raider a v kině jsem dostal jednoduchou a nenáročnou žánrovou jednohubku, takže no hard feelings. Což po těch letech v production hell, výměně bezpočtu režisérů (a obsazení) a s tím souvisejícím neustálém přepisování scénáře je vlastně možná až malý zázrak. | Holland je úplně v pohodě, Wahlberg vlastně taky (charakterový posun Sullyho mi nikterak nevadil, protože film je origin, tj. tohle není tentýž Sully jako ve hrách, aneb poznávací znamení: chybí pornoknírek:-)), Ali je své herní předloze asi nejblíže z celé trojice, Banderas (jak jsem se už po trailerech obával) nemá zdaleka tolik prostoru, jak by si zasloužil, což je škoda a Gabrielle je na tom podobně, což až tak škoda není (protože stejně spadá do osvědčené škatulky instantní záporák na jedno použití), film má slušné tempo (a naštěstí naopak nemá Netflixáckých přepálených 150 minut), akce a exteriéry nejsou tak okatě digitální jako v jiných nedávných kusech (Jungle Cruise, Red Notice) a potěšily i drobné vtípky a easter eggy na herní předlohu (obzvláště cameo Northa bylo hodně fajn:-)). | Na druhou stranu samotné akce je ve filmu vcelku poskrovnu (jak jsem se už po trailerech rovněž obával), oba největší akční highlighty jsou sice spektakulární, ale byly propáleny už v trailerech a nic moc navíc v rámci nich už ve filmu není, hádanky a rébusy nejsou příliš propracované, platforming se k mé nelibosti v podstatě nekoná vůbec a hudební motiv je trestuhodně nevyužitý (tahle pitomá móda "máme skvělou hudbu z předlohy/původního filmu, ale do našeho filmu ji nedáme vůbec, minimálně, nebo v takovém remixu, že už ji málem nejde poznat" mě už začíná pomalu štvát:-(). | Celkově jde o jednu z těch lepších herních adaptací a slušný základ pro budoucí filmovou sérii (ve které - pokud se zadaří - budou ve finále trilogie za takových 5 let jak Holland, tak Wahlberg v tom správném "videoherním" věku:-)), přičemž pokud by se tvůrcům v pokračování podařil podobně razantní kvalitativní skok jako ND u herní dvojky, vůbec bych se nezlobil. Plus je škoda, že letos nevyšel ten přímý souboj s podobně produkčně problémovým projektem a totiž pátým Indym. Snad se starému dobrému ofidiofobikovi, který tohle všechno začal, bude napřesrok dařit mnohem lépe. | P.S. Co se týče polonahých (jakýchkoliv) těl, tak musím bohužel konstatovat, že jsem zdaleka nebyl tak nadšen jako někteří jiní, protože na rozdíl od polonahého Hollanda, se kterým tvůrci nešetřili, podvodní scénu Ali v plavkách, která byla v traileru, z filmu úplně vyhodili, oh crap:-). | PeZet ()

nikhaj

Naivne akčne miestami pekne podívaníčko. Zloduchovia objavia 2 lode plne zlata a o minutu sedia v helikopterach skratky HLH(heavy lift helicop). Samozrejme lode lietaju a pirati skacu medzinimi ()

Raziel811

Samozřejmě se nabízí srovnání s Piráty z Karibiku nebo horším Tomb Raiderem spíš (myslím ty dva díly s Jolie, ne ten strašný reboot z nedávné doby). Ale všechno jsou filmy své doby a srovnání moc nesnesou. Pokud ale máte rádi Hollanda a dokážete snášet Wahlberga, tak je toto pohodový dobrodružný výplach bez nutnosti přemýšlet. Možná pro fandy her bude o něco ještě zajímavější. Ale mě, jakožto hráči všech dílů Uncharted, nepřijde tento film nijak extra zajímavý a rozhodně neudělá takovou díru do světa jako právě Piráti. ()

Jardys88

Hru znám pouze z gameplay a nikdy jsem ji nehrál. Očividně je to Tomb Rider akorát s chlapem. Pokud bych měl porovnat filmy tak ano podobný námět, podobné nadlidské výkony hlavních postav (ten pád z letadla byl vážně protažený za vlasy ale ok je to hra) a bohužel zelené plátno je tam teda až křiklavě moc vidět. Asi šetřili to se dá pochopit. Tomík jako vždy nezklamal, naprostý nevyzrálý chlapec co nemá kus herectví v sobě ale vydělává peníze takže ho asi teď budou cpat všude :-) ()

Bohdy67

Hru sem nikdy nehral, takze asi nedokazu plne ocenit predlohu. Nicmene dle hodnoceni, asi nejsem sam co to nedocenil. Film jako takovy je fajn akcnak s docela prijemnym Hollandem a zdatne sekundujicim Wahlbergem. Banderas taky prijemne zaujal. Jako celek to je vsak proste prumer. Filmu o loveni pokladu je spousta a maloktery dokaze zaujmout coz je problem i Uncharted. Jsem rad, ze jsem film videl, ale znova uz ho asi videt nemusim. Max kdyby byla dvojka, ktera by navazovala tak jako pripomenuti, jinak prumernych 55% ()

borecjeborec

Jakožto neznalce herní série mne film nezaujal. Lépe řečeno pronudila jsem 120 minut. Tom Holland do role hlavní postavy nesedne. Herce mám ráda, ale zde nepatří. Efekty a herecké výkony velmi slabé. Pokusy o vtip či prvky komedie mi přišly až trapné, mnohdy nesmyslné a zbytečně vecpané. Skákání přes překážky, obcházení pastí a řešení hádanek z mapy k pokladu bylo dětinské, nesmyslné a hlavně nezáživné. Abych jen nekřivdila, narážky na jiné filmy či easter eggy mne zaujaly a i pobavily. Hudba a kamera byly taky fajn. 45% ()

Monditrade

Takové mdlé, hezké, jednou vidět a již nikdy více. Není to nikterak špatné ani zlé, ale nijak Vás to ani nenadchne. Vše 100x viděno jinak a lépe. Zázraky se nekonaly. Holland hezky skáče, běhá a je strašně chytrý génius... Marky Mark je starej kasař a borec... toť vše... pak už jen pokus zahrát si na Indiana Jonese... pohádka pro děti.. ()

freezer02

V herní sérii je Nathan Drake hláškující frajer, tady ho hraje Holland, který mu není ani trochu podobný a navíc ve filmu působí jako ňouma a idiot. Nathana měl jednoznačně hrát Wahlberg, který mu je podobný a více by to na něj sedělo. Nevím jestli při obsazování byl někdo zfetovaný, ale jestli si toho nikdo nevšiml, tak Sully je ve hře 60ti letý děda s knírkem, tudíž ho mohl hrát třeba Sam Elliot. Děj jako takový se pak snaží trochu hru kopírovat, nicméně s jinými událostmi. Když člověk zapomene, že existuje herní série, která je třeba tisíckrát lepší, tak se to dá sledovat jako obstojná dobrodružná komedie. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)