Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

strachon

Nenáročný a nepříliš invenční film, který není nijak výrazný, i když má své zábavné chvíle. Tom Holland je zase za sympaťáka, který to vylepšuje, ale jinak člověk má pocit, že snad všechno už tu bylo. ()

liquuid

Jakozto milovnik serie uncharted na ps mam vazne neuveritelnou nostalgii. Urcite to slo udelat lip, urcite tam je plno veci, na ktery bych normalne upozornil, ale v tomhle pripade uz jen z principu to beru jinak a nejake veci odpoustim. Mne to prislo sympaticke. Lovci pokladu vzdycky byli cool a tento zanr mne vzdycky bavil. Jedina vec, se kterou uz delsi dobu bojuju, tak je obsazovani Holanda do roli, kde se ma s nekym prat. To mi prijde jako absolutne mimo. Neni to zadny rvac a od kazdyho chlapa by dostal na tlamu. Nehlede na to, ze vypada na 15 let. Overall 3,3 hvezdy. Spatne to urcite nebylo. ()

Mateyf.Iks

Jako kdyz odmyslite, ze to nedava smysl a dialogy jsou priserny, tak je akce celkem zabavna. Ale jako tvl vubec to nedava smysl. Sracka. Jako Gangster Squad. ()

Cortesz

Holland špatně, Wahlberg ještě hůř, absolutně absurdní casting. Akce celkem dobrá. Taková sterilní jednohubka, která neurazí (jsem fanda herní předlohy), ale ani nenadchne. Spíš vyšumí, zapomene se na to.  Možná už se stalo. ()

JosefTomas

Definice totálního produktu by se asi dala bez větších obtíží popsat i zde, i když ta největší zábava přicházela spíš z příprav filmu. A protože mám obzvlášť tvůrčí náladu, neošidím vás o to v této podobě. -V zasedačce to opět nervózně vázne, než se ticho prolomí. "Chtělo by to hit a pokud možno podle něčeho z naší stáje." řekl šéf Sony přešlapující ze strany na stranu. "Co tohle?" vytáhla nová asistentka, krásná blondýna mimochodem, jednostránkový nápad na scénář. Nezapomněla přitom ofouknout veškerý prach, který říkal: Jsem tady dlouho a neví o mně. "To je ono." řekl šéf, když si od ní stránku převzal a vzápětí popadl telefon. "Chci adaptaci Uncharted... Někoho sežeňte, kdo umí natočit zábavu a nechá si do toho kecat. Počkej, zeptám se..." vzhlédne ke svým spolupracovníkům. "Napadá vás nějaký režisér?" "Co David O. Russel, ten má styl, ale je sním těžký..." pronesl kdosi, ale byl hned přerušen. "Třeba, tak ten, řekni jim to, na tohle jsem už moc bohatej. Zbytek ať nějak dořeší." pokračoval šéf. (O rok později) "Šéfe, problém. Prý si to Russel udělá podle sebe a na předlohu kašle." říká nervózně člen rady. "Kruci, no to tak chybělo. Vyrazit s okamžitou platností, ale kdo to natočí?" "Nevím, třeba Neil Burger, ten točil v Česku Iluzionistu." prohlásí asistentka. "Netuším, kdo to je, ani kde je Česko, ale dejte mu to." (Tři roky dál) "Tak ani ten Burger nevyjde?" řekla asistentka. "Sakra a já mám na něj zrovna chuť." odpověděl šéf. "Ne, myslím režiséra Uncharted." "Sakra, musíme najít náhradu, já jsem fakt hotovej šéf na zabití." "To je ono, Seth Gordon, ten točil Šéfové na zabití, tak to určitě zvládne." "Dobře no, snad je poslední." (O dva roky později) "Už se to Uncharted nějak hnulo?" ptá se šéf. "Zatím ne, Gordon je taky pryč a s tím Shawnem Levy to taky nevypadá moc dobře. V kanclu už chlapi sází, jak dlouho u projektu vydrží." řekla asistentka. "Jo, doufám že maximálně rok, vsadil jsem si taky." "Prosim?" (O další půl rok pozděj) "Levy to vzdal, potřebujeme náhradu. Teď jsem viděl Ulici Cloverfield 10, co zkusit toho Dana Trachtenberga? Ten film byl dobrej a hlavně ten kluk má talent, vždyť bude za tři roky točit i první díl The Boys." "Jak to víte?" "Nevim." (O další rok) "Už toho mám dost, s tím už se musí něco dělat. Chytli jsme slinu díky Venomovi a nemůžeme přestat, co to Uncharted ksakru?" rozčílil se už šéf. "Nic." "Tak jo, kde to mám, tady to je." "Co to je?" "Šablona, jak udělat film. Takže kolonka režie, jak se jmenuje ten, co nám udělal Venoma Flušer, Flaška... Jo, Fleischer. Ruben Fleischer. Tak, peníze. To aspoň 100 mega, i když možná budu grand a hodím mu dvacku navíc. Scénář vezmeme ten, co napsali ti předtím a ještě k tomu hodíme dva scénáristy navrch, protože čtyři jsou vždycky lepší než jeden. Herec? Neříkali něco o Wahlbergovi? Ten má docela star-power a teď frčí i ten Spiderman, tak třeba jeho jako hlavního. Tak to bychom měli. Až to bude venku, tak mi dejte překlad komentáře od JosefTomas z ČSFD, toho já jediného čtu." - A abych nezklamal, tak ve zkratce tak, že na konci z toho díky šabloně vyšel neurážející produkt s ničím extra navíc, ale i tak poměrně zábavný. Hru jsem sice hrál, ale zarytý fanoušek nejsem, aby mě trápil výsledek, i když chápu ten odpor. Ona ostatně to buďto je vykrádačka her a zároveň odklon, co se charakterů týče. Jako jednohubka, co zabaví na určitou dobu to je vlastně stejné jako Venom. To jest, neurazí to a je to zábavně svižné, ale víckrát to člověk vidět nepotřebuje. () (menej) (viac)

frxXx

Ja už asi nie som "cieľovka" na takéto filmy. Na jednej strane človek žasne, čo všetko sa da stvoriť s dnešnou technológiou (niekedy sa to asi aj preženie) ale na druhej má pocit že toto už videl nespočetne krát a cely film sa mu zdá ako natočený podľa šablóny.  SPOILER: Milionár, ktorý chce získať poklad si najme dvoch tínedžerov aby získal kľuč za 3miliony, ktorým sa dajú otvoriť práchnivé dvere niekde do pivnice pod "fast food-om", kde nájde mapu, ktorá ho nasmeruje do turistického rezortu, kde zakopne o dve lode, ktoré si nikto nevšimol 500 rokov. A obsadený je Tom Holland, aby zužitkoval svoje skúsenosti z predchádzajúcich účinkovaní, lebo nikto iný by nedokázal tak plachtiť vzduchom a skákať z predmetu na predmet ako spiderman... ()

matufran

"Nic neočekávat!" To je moje motto.  A... vyplatilo se. Zápletka poměrně jednoduchá, pár twistů, které jsou předvídatelné. Nějaká ta akcička, řešení hlavolamů. Fajn. Pro mě, jakožto hráče se tvůrci trefili do vkusu. Něco takového bych si dokázal představit na psku. Akorát při hraní se můžete více ponořit do příběhu díky haldě doplňujících textů kolem a více si ho vychutnat. Co potěšilo? Nolan North jednoznačně! Jediné co mě chybělo ke štěstí byla pořádná přestřelka v jedoucím voze.... Tom Holland jakožto ústřední postava nevadil, naopak bylo příjemného vidět ho jinak, než spider-man. Zato Mark Wahlberg, mě nesedí obecně, natož tady. Zbytek hereckého ansámblu nijak neurazí, ani neosliní.  Zkrátka jsem příjemně zrelaxoval! ()

Adaaamecek

Úplně na začátek. Jako člověk, co dohrál (některé i vícekrát) všechny herní díly, tak si myslím, že si tenhle film zaslouží být zde v červených číslech. A to i po absenci hlavního hudebního motivu (těch pár sekund nepočítám), občas neskutečné bizarnosti toho, co se děje na plátně a de facto i po výsměchu hrám (zejména letadlová scéna). Vzhledem k tomu, že jsem ale nic neočekával a dostal jsem velmi slušný akčňák za slabší sedmičku, kdy jsem na 80% filmu zapomněl, že se jedná o uncharted, tak jo, ve výsledku musím hodnotit pozitivně. Bavil jsem, ale bohužel na úkor brilantních her. To ale neznamená, že dvojka nemůže být lepší. Rozhodně k tomu bude mít s lepším režisérem více nakročeno než jednička. 6/10 ()

Slezan123

Považuju se za velkého fanouška Uncharted her. Byla to moje první hra na Playstationu, už tehdy jsem se do ní zamiloval. Tudíž když jsem se dozvěděl, že bude film, zalekl jsem se. Dokáže se film vyrovnat, nebo aspoň přiblížit hře? Kdo bude hrát Nathana? Pak přišly ty šarády s režiséry a scénáristy atd., no potěš koště. Vracím se z kina s pocitem, že vlastně nevím co říct, ale zkusím ze sebe něco vymáčknout.  Film to vlastně není ani špatný, ale má problém, že je podle hry a zrovna podle Uncharted, což je vlastně taky trochu film.   Volba Toma Hollanda mi nijak moc nevadí, ale dokážu si v roli Nathana představit i někoho jiného. Chloe mi ve filmu byla docela sympatická a docela měli mezi sebou s Nathanem chemii. Ale pořád jsem na straně Eleny. Co mě ale zklamalo, je to, jak málo prostoru dostal Antonio Banderas přitom má takové charizma, na něj jsem se těšil opravdu nejvíc, jeho postava byla docela zajímavá. Občas mi přišli efekty dost chabé, navíc, když jsem viděl jak se scéna ve vzduchu s letadlem natáčela a potom vidím výsledek ve filmu, tak mi je líto Toma, že ty scény natáčel, protože to prostě vypadá digitálně.  Proč musí být v každém akčním filmu tolik střihů? Závěr byl dost nepřehledný.  Hudby jsem si skoro nevšiml, nebo nezaslechl. Škoda že to musí být přístupné všem, zvlášť v jedné scéně se záporákem mi to vadilo.  No, ale nebudu pořád negativní. Super bylo cameo Nolana Northa (dabéra Nathana). Bylo to i docela vtipné. A jako celek jsem si to i užil, bavil jsem se, žádný komplikovaný příběh jsem ani neočekával. Je tam hodně nelogičností, ale jde to přehlédnout. Člověk se lépe sžije s postavami, když s nimi je třeba 15h ve hře, než 117 minut ve filmu. První půlka filmu mě bavila více. Myslím si, že ti, kteří předlohu neznají, tak si to užijí více, než ti co Nathana už znají. Vlastně se těším a doufám, že se rozhodnou natočit, pokračování a že bude trošku lepší. ***, 65% Teď mám docela chuť si Uncharted zahrát. :) Český překlad je dobrý, zvlášť postavy, kterou hraje Steven Waddington, to je pecka. :) ()

ESNYR

Herní Ančártyt mě minul a nehrál jsem ho ale vím o něm a vím o čem je. Zaujalo mě hlavně téma filmu a žánrové zasazení - dobrodružný film, pátrání po pokladech, cestování po světě, prostě takový Indy a Lara a Flyn zkombinovaný s Bondem. Zklamání to ani být nemusí, je už dlouho jasné že by z toho chtěly udělat serii a dalo se i čekat že v prvním filmu bude spíše představovačka a takové seznámení s tím světem, jenže to představování mě moc nebavilo. Čekal jsem více dobrodružného pátrání a ne jen chození a skákání v lokalitách a ukazování "Hele tady to je" U několika scén mi ani pátrání a hledání nedávalo smysl, když půlka těch tajemných místností a chrámů a map a pokladů je v podstatě za zdí, pod kanálem na ulici, ve sklepě v krabici atd. V tomhle ohledu je i Šifra mistra Leonarda, vyloženě dokonalá práce s napětím a hledáním a i seriálový Lovci pokladů dokážou ty poklady hledat alespoň zábavně. Tady se to prostě děje a nic mi nepřišlo natolik zajímavé a dobrodružné že vlastně tomu zaškatulkování do sekce "dobrodružný" nerozumím. Je u mnoha scén poznat že je ve studiu před zeleným plátnem a u mnoha lokací máte pocit že jsou z papíru a nebo polystyrenu. Tom Holland mi přišel jako rozmatzlený spratek s nulovým potenciálem na zlepšení (za celý film jsem mu neměl proč fandit) Mark Wahlberg by se měl vrátit k MarkyMarkování a nebo se zpátky zasunout do béček a céček kam patří, protože otravnější a nesympatičtější postavu jsem snad viděl jen někde v 80 letech kdy byla doba psychicky narušených záporáků zcela běžná a půlka postav byly mentálně retardovaní tupouni aby to hlavní hrdina měl snadné. Tam by zapadal ale do tohoto filmu ne. Antonio Banderas mi byl daleko sympatičtější než oba hlavní panáci a celkem i dávalo smysl proč tady byl a co dělal a je vyloženě škoda že nedostal tolik prostoru. Tati Gabriele mi působila bolestivé křeče po celém těle kdy jsem se rozhodoval mezi odchodem z kina a nebo hlasitým smíchem, protože cokoliv tady dělala působilo buď debilně nebo jako parodie a nebo obojí (což bych řekl že zkombinovat debilitu a parodii muselo dát hodně práce) Co se týká hodnocení, tak dávám 2 ale s tím že pokračování bych si klidně dal abych se přesvědčil že tohle byla jen ta začínající komplikovaná zkouška co se teda lidem asi může líbit a dvojku zkusíme jinak. Pokud chcete něco jako dobrodružný film a chcete se u toho i bavit, zasmát se a užít si to, hmátněte do DVDtéky a vytáhněte Indiana Jonese, Lovce pokladů s Cagem, a i ten Flyn Carsen je celkem zábava když přijmete pravidla Flynova světa který si nikdy na AAA film hrát nechtěl. Uncharted je slabý, divně natočený a docela nudný. ()

Dzoumen

Moc filmů typu uncharted není, tak jsem se rozhodnul jít na to do kina a bylo to podle toho jak jsem to předpokládal. Takový lepší průměr. 4 hvězdy tomu dávám s odřenýma ušima a hlavní důvod proč to nejsou 3 hvězdy jsou herci a to hlavně myslím, Toma Hollanda a Marka Wahlberga. Herci byly na tom filmu to nejlepší. 65% ()

ScarFace_V8

Opravdu když jdu na něco bez nějakého očekávání, tak zklamán nebývám a Uncharted bylo přesně tím co jsem od toho čekal. Nejedná se zrovna o nějaké mistrovské dílo, nýbrž o takovou akční magořinu na odreagovaní a pobavení což fungovalo dobře. Celkově když si to ani nebudu spojovat se hrou, které jsem velký fanda, tak i s obsazením nemám zase až takový problém. Už jenom že si film jede vlastní příběh bez nějaké provázanosti s hrami jako to bylo například s filmovým Assassin’s Creed a myslím, že tak to je akorát dobře. Z her si to bere akorát hlavní postavy a mnoho známých situací. Každopádně jsem se fakt u toho hodně zasmál. Holland dokázal pobavit, dobře ten film táhl a jeho interakce s největším tahounem celého filmu Sophií Ali, která tu ztvárnila Chloe Frazer fungovala skvěle. Už tu chybělo jen Marco - Polo. A dokonce i ten Sully-neSully v podaní Marka Wahlberga působil super. A dostalo se i skvělého camea, které pozná skutečný fanda her. Kupodivu i přesto, že když by se Nathan Drake dal označit za největšího sériového vraha ve videohrách vůbec, tady je to přesný opak. Nejspíš byla snaha udržet na klasickém ratingu PG-13, ale na druhou stranu se tu zase dost používalo vulgarismů. Nevím jestli přidáním fix za slovo kurva, dané slovo nějak změkčí, ale i tak. Ovšem byl jsem nucen film vidět s českým dabingem, který byl docela vydařený a jestli to v originále bylo jinak posoudím až to vyjde. Takže příběh sice průměr, ale akce byla skvělá, svižná a zábavná. ()

wowylgu313

Zklamání ... Jakožto fanouška celé herní serie Uncharted. Jsem samozřejmě film očekával netrpělivě a nakonec to přišlo! Málo kdy se dokopu do kina. Zde jsem udělal výjimku a vyrazil. Jenže... Po skončení tohoto filmu jsem si říkal tisíckrát proč? Takže od herního Uncharted toto má hodně daleko. Ano běhá tam Drake. To je vše. Pasti, hádanky a hlavolamy? Jak postavené z kinder vajíčka. Závěrečná scéna alá lítající lodě přivázané k vrtulníkům ... Vážně? Jednou jedinkrát jsem se pousmál ale teď už si nepamatuji ani kdy a u čeho. Na to jakou to má v podtextu značku bych čekal víc všeho. Smutný osud tohoto filmu se dostává do kategorie že se na něj určitě už podruhé nepodívám. Tři hvězdy dávám jen z úcty za nepovedené okopírování něčeho tak skvělého jako je herní Uncharted. V procentech bych to viděl tak na maximálně 50% , ámen ... ()

HanzoBureshi

Jsem velký fanoušek Uncharted, hrál jsem všechny díly, včetně i Golden Abbys a The Lost Legacy, ale když se objevil první trailer na toto filmové zpracování, hned mi bylo jasno, že to nesplní mé očekávání po herní stránce. Takže jsem to bral tak, že na všechno zapomenu a pokusím se to následně nějak zpracovat.... a ono to vyšlo!! Jedná se celkem o akční - zábavnou - vtipnou - dobrodružnou podívanou. Atrakce, které byly ze hry, tak u nich bylo jasné, že když se filmují, tak to bude přepálené, jako u Rychle a zběsile, byl bych radši, kdyby tyto akce byly při zemi a nefilmovaly se, ale to je prostě Uncharted. Na Toma a Marka jsem si hned zvyknul. A také mě zahřála u srdíčka hlavní znělka ze hry, u které jsem se bál, že tam vůbec nebude. Lara Croft v podobě Angeliny Jolie i Alicii Vikander byla o dost lepší, i Lovci pokladů. Epická bomba, která by prolomila smůlu zfilmování herních adaptací, to tedy nebyla. Mé hodnocení: 5/10 ()

megajalec

Robert Langdon zmiešaný s Indiana Jonesom. Že ide o adaptáciu rovnomennú úspešnej videohry som nevedel, ale nie som prekvapený. Niektoré akčné scény a vychytávky boli super, často sa však vyskytli scény "za hranicou uveriteľného a smrteľného", ako to zvyknem nazývať. Nuda to ale rozhodne nie je. ()

IZFNP

Dobrodružné, priemerne zábavné nič. A to som presvedčená, že nehrať tam Holland, baví ma film o dosť menej. Na jedno pozretie určite áno, a to pokojne aj v kine, ak nejde nič lepšie. Popcorn a Uncharted je uspokojivá kombinácia. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)